איך להקים בלוג?

ID-100156262

לפני שנענה על השאלה איך להקים בלוג, צריך לשאול את השאלה למה להקים בלוג?

מה המטרה של הבלוג?

אם זה סתם בשביל לקדם את ההירהורים שלך זה לא משנה הפלטפורמה אפשר פשוט להכנס לכל אחד מהאתרים שיש בהם בלוגים ולהקים בשניות בלוג חדש, זה בדרך ככל דורש רישום קצר, ואחר כך יש בלוג ואפשר להתחיל לכתוב.

איך להקים בלוג שאמור לקדם עסק? זה כבר סיפור טיפה שונה, אבל דומה בהרבה דברים אחרים.

דבר ראשון אני ממליצה על מערכת וורדפרס בשביל בלוג שאמור להיות פלטפורמה שיווקית. ולא סתם לפתוח בלוג בוורדפרס.קום אלא לקנות דומיין ולהתקין על איכסון את הבלוג החדש.

בדיוק כמו הבלוג הזה.

ולמה?

כי הבלוג של וורדפרס הוא אחד המפותחים ביותר בעולם, יש המון אפשרויות בתוך האתר עצמו ורק צריך לדעת מה לעשות איתם. השליטה היא מלאה לחלוטין, אתם קובעים איזה פירסומות אם בכלל יוצגו בבלוג, אתם קובעים את העיצוב המלא של הבלוג, ויש לכם שליטה מלאה על כל דבר שזז בבלוג. לעומת זאת בבלוגים על פלטפורמות חיצוניות כמו בלוגר, או תפוז, או ישראבלוג או כל פלטפורמה אחרת, מקבלים ביחד עם הבלוג גם את הפירסומות של האתר, וזה קצת חבל כי כל המאמצים שלכם להביא את קהל הקוראים אל הבלוג נהרס ברגע שצריך לשתף את התוצר הזה עם האתר הגדול שעומד מאחורי הבלוג שלכם.

איך פותחים בלוג מבחינה טכנית?

אחרי שהחלטתם על הפלטפורמה, תכנסו לאתר שבו יש לכם אפשרות לפתוח בלוג ותפתחו לפי ההוראות. אם אתם רוצים לפתוח בלוג עצמאי שלכם אז אפשר להצטרף לקורס המנוע לצמיחה שיעזור לכם לבנות את האתר שלכם

אז פתחנו בלוג איפשהו, עכשיו צריך להביא אליו קוראים.

מה הצעדים הראשונים לאחר פתיחת הבלוג?

דבר ראשון אתם רוצים לשלב באתר שלכם רשימת תפוצה, אני ממליצה על שלח מסר (ואם אתם רוצים להתנסות במערכת לחצו כאן). את הרשימת תפוצה שמים בכל מקום אפשרי בבלוג, בצד, למעלה, למטה, וגם בפופאפ קופצני ומעצבן שמביא הכי הרבה הרשמות חדשות לאתר.

דבר שני צריך לחבר את הבלוג לרשתות חברתיות, כלומר שיהיה אפשר להגיב בבלוג ושזה יפורסם אוטומטית בפייסבוק, כפתורי לייק ו+ של גוגל, ושאר רשתות. להוסיף תוסף שמפרסם כל פוסט מידית על הקיר שלכם בפייסבוק כך שאין צורך להתחיל לפרסם אותו בנפרד.

דבר שלישי צריך להכין תוכן, והרבה. אף אחד לא יחזור לבלוג שאין מה לקרוא בו או שהוא לא מתחדש אף פעם. בלוג צריך תחזוקה שוטפת. בהתחלה חשוב להכין פוסט כל יום, כן שמעתם נכון, כל יום. אחרי חודש שיש כבר בבלוג איזה 30 פוסטים אפשר לרדת לפעמיים בשבוע, אבל חשוב מאד להמשיך ולהתמיד.

כמות הפוסטים והפירסומים שלכם משפיעה על גוגל ועל הכמות של ההפניות שמגיעים דרך החיפוש. גוגל מאד אוהב שהתוכן מתחדש, וגם שהקוראים נשארים לקרוא זמן רב. זה מאותת לו שהאתר שלכם (הבלוג = אתר) הוא פעיל ויש בו תוכן איכותי.

דבר רביעי לעקוב אחרי הקוראים בבלוג, מה הם אהבו ולספק להם עוד מאותו דבר, איזה שאלות הביאו אותם לבלוג שלכם (אגב גם הנושא של הפוסט הזה הגיע מאחת השאלות שנשאלו והובילו לבלוג שלי מגוגל)

דבר חמישי תוסיפו לתוכן תמונות וסרטונים זה מגדיל את הערך של הפוסט שלכם בעיני גוגל וגם עוזר לקוראים להתעניין במה שיש לכם לספר להם.

מה לכתוב בבלוג?

מה התחום שלכם?

בדקו מהם השאלות הנפוצות ששואלים בתחום שלכם, זה יכול להיות גם סיפורי מקרה ודוגמאות וכל מה שיכול לעניין את הקוראים שלכם. הבלוג אמור לעזור לכם להגדיל את כמות העוקבים אחריכם, דרך רשימת התפוצה, חשוב לעודד את הקוראים להרשם לרשימת תפוצה שלכם וגם להסביר להם איך הם עושים את זה, ואם כבר מזכירים רשימת תפוצה, יש לכם כאן בתחתית הפוסט וגם בצד ימין טופס שבו אתם יכולים למלא את הפרטים שלכם כדי לקבל ממני מתנה, את נוסחת ארבעת השלבים לפתיחת עסק חדש, בנוסף תעדכנו בכל מה שיש לי להציע לכם, תעשו את זה עכשיו. 

ואנחנו חוזרים למטרה של הבלוג, אם אתם רוצים לאסוף לקוחות פוטנציאלים כדי להמשיך ולהציע להם עוד מידע על המוצרים שלכם, תכתבו גם על המוצרים בבלוג.

תביאו הרבה אנשים לבלוג

איך מביאים אנשים לבלוג?

לאחר כל פירסום של פוסט בבלוג שלכם , לכו לפייסבוק ופרסמו שם את הבלוג, תכתבו לרשימת תפוצה שלכם על כל פוסט חדש ותביאו אותם חזרה כדי לקרוא. פרסמו במקומות נוספים את הפוסטים שלכם ותביאו קהל שיקרא. אם תכתבו הרבה פוסטים לעניין ובעלי ערך גם גוגל יתחיל להביא אליכם קוראים. אפשר גם לשלם לגוגל כדי להביא קוראים.

הכי חשוב להתמיד כל הזמן. כתיבת בלוג זה ריצה למרחקים גדולים, בטווח הרחוק זה משתלם.

רוצים לדעת איך להקים אתר בעצמכם, כדי שתוכלו לחסוך כסף על מתכנתים ועל כל שינוי קטן? הצטרפו לקורס המנוע לצמיחה- איך לבנות אתר וורדפרס

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המלצה על ספר – 365 ימי הכנסות ממכירות – אוסנת רובין

המלצה על הספר החדש של אוסנת רובין 365 ימי הכנסות ממכירות. אם אתם בעלי עסק, אתם חייבים את הספר הזה ליד המחשב שלכם. הוא יתן לכם רעיונות והדרכה, גם ברגעים הקשים שבהם לא יודעים מה עושים הלאה, וגם בזמן פורה של תכנון קדימה.

איך לתמחר קורס דיגיטלי כך שיהיה ריווחי מצד אחד ושיקנו אותו מצד שני

איך לתמחר קורס דיגיטלי, כך שהלקוחות שלכם ירצו לקנות אותו ולא יחשבו שהמחיר גבוה להם מדי, ומצד שני שאתם תצליחו לכסות את העלויות של הפקת הקורס ושל השיווק שלו. (ויש הרבה עלויות של השיווק שיווצרו במהלך הדרך שלכם, כך שצריך שהם יהיו מגולמים בתוך התמחור של הקורס הדיגיטלי

עידכון קורסים : מה התחדש בקורס איך לשדר וובינרים

הקורסים כאן באתר משתדרגים כל הזמן לפי השינויים שיש גם בעולם השיווק באינטרנט וגם בעולם הטכנולוגי.   אחד הדברים שהשתנו מאז שהקלטתי לראשונה את קורס הוובינרים, זה האפשרויות לעשות וובינרים. כשהקלטתי את הקורס, וובינר ג’ם היו עדיין בתחילת הדרך, היה לי אמנם מנוי...