מה זה פלאגינים וכמה עולה להוסיף אותם לאתר?

בשבועות האחרונים יוצא לי לדבר הרבה עם בעלי עסקים שמתעניינים בהקמת אתר שיווקי לעסק שלהם. טוב זה לא חוכמה בדיוק השקתי את הקורס החדש “המנוע לצמיחה- איך להקים אתר לגיוס לקוחות”, ולכן מגיעות אלי הרבה מאד שאלות בקשר לקורס.

וכמובן גם היום יצא לי לדבר עם כמה בעלי עסקים, אחת מהן שאלה אותי את השאלה הזאת. מה זה בעצם פלאגינים.

מה זה תוספים לאתר וורדפרס?נתחיל בזה שפלאגינים אלו תוספים לאתר הבסיסי. אפשר להשוות את זה לסמארטפון, יש לכם סמארטפון חדש, הוא יכול להתקשר ולשמור את החברים שלכם באנשי הקשר, אתם יכולים לצלם במצלמה המשוכללת שנמצאת בפנים ולשמור את התמונות, ואתם יכולים לעשות עוד כמה דברים שמגיעים עם הסמארטפון. אבל נניח שאתם רוצים להוסיף לטלפון החכם שלכם תוספות, אתם הולכים לחנות האפליקציות, ושם יש לכם עוד אופציות לדברים שהטלפון שלכם יכול לעשות אבל זה לא הגיע עם הטלפון עצמו, חלק מהאפליקציות הן בחינם, לחלק יש תשלום מאד נמוך חד פעמי, וחלק יש תשלום חודשי או תשלום יחסי יותר גבוה. ואתם מקבלים החלטה איזה אפליקציה אתם רוצים להוסיף לטלפון שלכם כדי שהוא יתאים לצרכים שלכם.

כך גם באתר וורדפרס פשוט, כאשר מתקינים את האתר יש כמה פונקציות שכבר קיימות באתר, האתר עצמו מגיע עם אפשרות לכתוב תוכן בלתי מוגבל (שזה הדבר שמחזיק בפועל את האתר שלכם) יש לכם אפשרות להוסיף כמה תמונות שאתם רוצים, אתם יכולים להגדיר כל מיני דברים בתוך ההגדרות שיתאימו לאתר שלכם. אנשים אחרים יכולים להגיב לכם ואתם יכולים להגיב חזרה, והאתר עצמו מגיע כבר עם תבנית עיצוב כך שכל התוכן שתכתבו מפורסם בצורה נאה בתוך האתר.

 

 יש לכם אפשרות להוסיף תוספות לאתר.

לדוגמא אתם יכולים להגן על האתר עם תוספים שמתאימים להגנה שדואגים שלא יפרצו לאתר שלכם, שלא יכתבו תגובות ספאם מיותרות, לדאוג לגיבוי אתר למקרה של נפילת האתר.

יש לכם גם אפשרות להוסיף תוספים שיעזרו לכם לדעת כמה אנשים נכנסו לאתר שלכם.

או תוספים שעוזרים לגוגל לראות טוב יותר את האתר ולכם לקבל ציון על הפוסטים שתכתבו.

תוספים שמחברים את האתר לרשתות חברתיות ולרשימת התפוצה שלכם.

תוספים שיעזרו לכם לעצב את האתר עם כל מיני פיטצ’רים שלא מגיעים עם האתר מלכתחילה.

יש לכם אפשרות להחליף את תבנית העיצוב ולהכניס תמונות מיוחדות שלכם שיהפכו את האתר לאתר אישי שלכם ומעוצב.

בקיצור הפלאגינים עוזרים לאתר לתפקד טוב יותר.

 

וכמו באפליקציות גם כאן חלק מהפלאגינים הם פלאגינים בחינם, וחלק בתשלום.

בדרך כלל הפלאגינים בתשלום הם פלאגינים יותר משוכללים שיש להם אופציות מיוחדות לרוב המטרות שלהם הם לעזור לאתר להיות יותר שיווקי, יותר מושך לידים.

לדוגמא תוספים שיוצרים אתרי חברים, או תוספים שיוצרים אתרי קורסים, תוספים שיוצרים חנויות באתר שלכם, וגם כל מיני תוספים מגניבים שמשכללים את האתר והופכים אותו ליותר נח לשימוש.

בכל מקרה חשוב גם לדעת שיש פלאגינים שהם לא טובים לאתר , הם יכולים להיות ישנים מדי ויכולים לעשות לכם בעיות באתר.

יש פלאגינים שלא עובדים טוב עם פלאגינים אחרים ודברים מתפקששים באתר בגלל זה. ולכן חשוב לבדוק את הפלאגינים שמכניסים לאתר לפני שמכניסים אותם, ואם מגלים בעיה מומלץ לחפש את הפלאגין האשם.

בקורס “המנוע לצמיחה- איך לבנות אתר שיווקי” אני מביאה מיקס של פלאגינים שעושים את כל מה שאתם צריכים באתר, כאשר הפלאגינים הללו נבדקו אחד עם השני לאורך זמן והם עובדים מצויין.

בנוסף כאשר אתם מצטרפים לקורס המנוע לצמיחה, אתם מקבלים את כל הקורסים הנוספים שיש כאן באתר שנוגעים לבניית אתר וורדפרס ושלא נכללים בקורס הבסיסי, בתוך הקורסים הללו אתם מקבלים מענה לשיכלולים נוספים שאתם יכולים להכניס לאתר שלכם. גם אם היום אתם לא חושבים עליהם, יש סיכוי שבעתיד תרצו להוסיף אותם לאתר שלכם, ויש לכם הזדמנות לקבל חבילה מדהימה (אגב ברגע שאתם נכנסים לחבילה הזאת כל קורס חדש שיוצא על וורדפרס אתם מקבלים אותו גם כן)

אם אתם לפני בניית אתר זה בדיוק הזמן לראות מה תקבלו בקורס, גם אם אתם מעדיפים שמישהו אחר יבנה לכם את האתר, חשוב לדעת מה צריך לעשות בו כדי שהאתר יביא לכם לקוחות ולא רק יהיה יפה וישב איפשהו באינטרנט.

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *