איך להודיע לגולשים שיש פוסט חדש באתר וורדפרס בצורה אוטומטית?

איך להודיע לגולשים על כל פוסט חדש באתר וורדפרסנתחיל בשאלה מה מטרת הבלוג באתר וורדפרס?

הבלוג באתר הוא המקום שבו אתם כותבים את התוכן המתחדש של האתר, ובו אתם יוצרים את הקידום של האתר מול גוגל. התוכן הוא גם זה שעוזר לגולשים להתחבר לעסק שלכם ולרצות לשמוע מה שיש לכם להגיד. באופן טבעי, מי שקורא את הבלוג שלכם ונהנה מהתכנים ירצה לשמוע על כל פוסט חדש שיוצא.

בכל מערכת בלוגים יש אפשרות להוסיף הרשמה לקבלת הודעה על כל פוסט שיוצא, ואז הגולש שמגיע לאתר יכול לבחור האם הוא רוצה לקרוא עוד ולהרשם בטופס הזה. זהו טופס יעודי שמחובר למערכת הפירסום של הפוסטים של האתר. כאשר פירסמתם פוסט חדש, מיד יוצאת הודעה לכל מי שנרשם עם התקציר של הפוסט והם יכולים להכנס דרך המייל חזרה לאתר ולקרוא את הפוסט. זו דרך מצויינת לשמר תנועה קבועה לאתר על ידי מנויים לפוסטים.

השאלה היא מה המטרה שלכם מעבר לכתיבה של הפוסטים, האם אתם רק רוצים לפרסם את הפוסט כי יש לכם מה להגיד לעולם או שאתם רוצים לדאוג שיהיה לכם רשימת תפוצה של אנשים שירצו לשמוע לא רק על הפוסטים שלכם, אלא גם לקנות מכם את מה שיש לכם להציע להם לקנות.

במקרים האלו אני ממליצה על פיתרון כפול.

איך תודיעו לגולשים על כל פוסט חדש שיוצא באתר וורדפרס שברשותכם?

גם כאן באתר יש אפשרות להרשם לקבל את כל הפוסטים שאני כותבת למייל (תחפשו את הטופס המתאים). מאחר ואני לא שולחת לרשימה שלי הודעה כל פעם כאשר אני כותבת פוסט רק מי שמנוי באתר מקבל את ההודעות האלו. את הטופס הזה הכנסתי בעזרת תוסף שנקרא jet pack by wordpress. הפלאגין הזה הוא חבילה של פונקציות שאפשר להוסיף לאתר. ובכל מקרה אני ממליצה להכניס אותו לאתר וורדפרס שלכם. חלק ממה שהתוסף מציע זה מערכת ניהול מנויים בתוך האתר, אתם לא יכולים לשלוח מיילים עצמאים לאותם מנויים, אבל אתם יכולים ליצא את המנויים האלו ולהכניס אותם לרשימת התפוצה שלכם שנמצאת בחברת דיוור מסודרת

המערכת הזאת מאפשרת לכם להוסיף בצד את הטופס הרשמה לבלוג, וכל מי שנרשם לקבל עידכונים נכנס לרשימת תפוצה פנימית בתוך האתר, המערכת שולחת נוסח אוטומטי על כל פוסט שיוצא מהבלוג שלכם.

הדרך השניה לשלוח מיילים לרשימת התפוצה על כל פוסט שיוצא היא בעצם השימוש בטפסים רישום של רשימות דיוור, כאלו שאתם שולטים בנוסח המייל, ואז אתם יכולים להחליט האם אתם שולחים את כל הפוסטים, פוסטים נבחרים, או בכלל רוצים לדוור לרשימת התפוצה הצעות לרכישה. שזו בעצם המטרה הראשונה של בניית רשימת תפוצה.

אנחנו כאן בעסק רוצים לדאוג שיהיו לקוחות חדשים כל הזמן ורישום לרשימת תפוצה הוא חשוב ביותר. עם זאת יש אנשים שיעדיפו לקבל עידכונים רק על פוסטים חדשים, ואתם כך מחזירים אותם לאתר שוב ושוב ומפתחים קהל אוהדים לתוכן שלכם. מאחר והם כבר עוקבים אחריכם, יש סיכוי גדול יותר שהם גם יצטרפו לרשימת התפוצה כדי לקבל עוד הצעות .

אני בעד שילוב של שני סוגי הטפסים, כך שכל מי שיגיע לאתר יוכל להתחבר למה שמעניין אותו.

אגב במיילים של רשימת התפוצה לא שולחים רק הצעות לרכישה כל הזמן, בין הדברים ששולחים למנויים כדאי גם להוסיף תוכן, אם זה דרך סרטוני וידאו, וובינרים, מאמרים, פוסטים באתר, קבצים וכו’ כך שמי שנמצא ברשימה ירגיש שהוא לא רק משקיע מהזמן שלו לקרוא על ההצעות שיש לכם להציע לו אלא גם מקבל עוד ערך בנוסף. אבל זה בסוגריים כי הפעם לא התייחסנו למה שעושים עם רשימת תפוצה רגילה אלא עם רשימת מנויים לבלוג שזה התייחסות קצת שונה.

נרשמתם כבר לעידכונים של הבלוג?

כאן בצד האתר יש אפשרות להרשם , חפשו את הטופס המתאים.

ואם אתם רוצים לבנות את רשימת התפוצה שלכם ולא יודעים איך לעשות את זה, הנה קורס שילמד אתכם צעד צעד איך לבנות את רשימת התפוצה שלכם, ומה לכתוב להם.

4 מחשבות על “איך להודיע לגולשים שיש פוסט חדש באתר וורדפרס בצורה אוטומטית?”

 1. היי,
  במידה ויש לי מנויים שנרשמו דרך poptin קופץ כזה.
  איפה באתר או ב-jetpack יכולה להוסיף אותם כדי שיקבלו למייל את הפוסט פעם בשבועיים?

  תודה

  1. שלום נורית,
   זה נראה לי פלאגין שיכול לעזור לך https://he.wordpress.org/plugins/email-posts-to-subscribers/

   הפלאגין הזה נותן לך שתי אפשרויות.
   1. לשים את הטופס להרשמה בצד האתר
   2. לשים את טופס ההרשמה בתור קוד מקוצר. שזה מאפשר לך כמובן לשתול את הטופס איפה שאת רוצה.

   כדי להוסיף את הטופס לפופאפ, צריך להוסיף פלאגין של פופאפ, שבו יש אפשרות להוסיף קוד לדוגמא פופאפ כזה הוא ninja popup ושם את יכולה להוסיף את הקוד המקוצר (שזה האופציה השניה) בהגדרות של הטופס הקופץ.

   רק כדאי לציין, שלמייל צ’ימפ ולגטרספונס יש אפשרות להוסיף את הפיד RSS כך שבמקרה כזה את מגדירה כל כמה זמן יקבלו את הפוסטים האחרונים. ואז את יכולה להכין פופאפ רגיל של טופס מתוך החברות האלו.
   לא ראיתי פיתרון כזה אצל אף אחד אחר.

  1. באתר שלך או באתר שאת רשומה אליו?

   באתר שלך, זה כמובן תלוי בכיבוי של הפלאגין ששולח אוטומטית.
   בכל אתר אחר, בכל אימייל שאת מקבלת יש למטה אפשרות הסרה, זה קיים גם ברשימות הדיוור וגם במיילים שנשלחים מאתרים שאת רשומה אליהם. את לוחצת על הקישור להסרה והמערכת כבר מסירה אותך ולא תשלח לך יותר מיילים על פוסטים חדשים.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדרך לבמה עם הזמרת ציפורה איבגי – איך להכנס למאגר ההופעות של העיריות

ציפורה איבגי מספרת איך היא נכנסה למאגר אומנים לעיריות בפריפריה, ועוד דרכים מעניינות איך היא מגיעה לקהל חדש ואיך היא מפתחת את העסק שלה כזמרת לנשים.

מה זה עסק דיגיטלי – אב/אוגוסט 2016

אנחנו נמצאים היום בעולם דיגיטלי, סביבת העבודה שלנו היא במחשב, כשאין לנו אינטרנט העסק שלנו כמעט מושבת בכל מה שקשור לעבודת השיווק והעבודה המשרדית. אצל הרבה מאד עסקים בזה נגמר העניין, אולם המעבר לרשת הוא עניין של זמן. היום לרוב העסקים יש אתרי אינטרנט, לרבים יש עמודי...

הודעה על עידכון הספריה הטכנית למפרסם באינטרנט – הדרכות חדשות ושידרוגים

הודעות על עידכון הספריה הטכנית למפרסם באינטרנט, מה השתדרג ומה התחדש בתוך הספריה, ובכלל למי כדאי להשקיע בספריה הטכנית למפרסם באינטרנט, כדי שיהיה לו את כל הכלים הרבים שצריך היום בשביל למכור דרך האינטרנט ולנהל עסק