מה עדיף לעסק קטן, דפי נחיתה או בניית אתר?

כדי לענות על השאלה הזאת צריך קודם להבין מה זה אומר כל דבר.

דפי נחיתה- אלו דפים בודדים שאין בהם אפשרות לנווט מעבר לדף כלומר אין להם תפריט נוסף או קישורים חיצוניים שיכולים להוציא את הגולש מהדף, וכאשר הגולש מגיע אליהם הוא צריך לבצע משהו, כגון רכישה מידית של המוצר (פחות מומלץ) או הרשמה לרשימת תפוצה וקבלת מתנה תמורת ההרשמה או יכול להיות כל דבר נוסף, חוץ מהמטרה שאותה הגדרתם לדף אין שום דבר נוסף בדף שיכול להסיט את תשומת לב הגולש. אפשר להשוות אותו לסוג של פלייר שמחולק על צומת, יכול להיות שהגולש יקרא את הדף, יכול להיות שהוא יגיע לדף ויצא מיד, ויכול להיות שהוא גם יבצע את הפעולה שאותה אתם רוצים שהוא יבצע (הרשמה, רכישה, טלפון, או דברים נוספים)

דפי נחיתה יושבים בדרך כלל על חברה חיצונית, זה יכול להיות חברת הדיוור שדרכה אתם מדוורים אוטומטית מיילים לרשימת התפוצה שלכם, וזה יכול להיות תחת חברה שזו ההתמחות שלה.

בשני המקרים אתם צריכים להסתמך על חברה חיצונית שאתם משלמים לה תשלום חודשי קבוע, בניית רשימת תפוצה היא דרך חברת דיוור מסודרת, והיום להרבה מאד חברות יש את האופציה לתת לכם מערכת לדפי נחיתה, מאחר ורשימת תפוצה זה משהו שהוא חובה לכל בעל עסק שמשווק ולא משנה אם זה באינטרנט או באוף ליין, אז בדרך כלל אין צורך בחברה חיצונית נוספת בשביל להכניס אליה את דפי הנחיתה. חשוב לדעת שבמקרים האלו בדרך כלל תקדמו את הדפים ואת האתר של חברת הדיוור ולאו דווקא את האתר שלכם. כדי להגיע לקהל יעד מדוייק שיבצע את מה שרציתם בדף הנחיתה עליכם לדאוג לפירסום ממוקד לדף הנחיתה, בדרך כלל זה יהיה דרך גוגל או פייסבוק או דרך פלטפורמות אחרות של פירסום.

יש חברות שנותנות לכם דפי נחיתה בכמות מוגבלת לכל תשלום, בדרך כלל אם זו החבילה מומלץ להתרחק ממנה כי יש לכם פיתרונות יותר זולים בודאות.

חשוב לודא שהחברה שנותנת לכם את דפי הנחיתה היא חברה שדואגת שהדפים הללו יקודמו וגם שהם יהיו מותאמים לסלולר ברמה של רספונסיביות כלומר ברמה שהמסך מתאים את עצמו אוטומטית לגודל המסך של הגולש ולא משנה מאיזה סוג של מכשיר הוא גלש, (סמארטפון, טאבלט או מחשב רגיל). עוד דבר לגבי דפי נחיתה, בגלל שהם דפים בודדים, צריך להעביר בהם את המסר בצורה מאד מדוייקת, דבר שדורש ידע בכתיבה שיווקית.

אבל זה לא הפיתרון היחידי לדפי נחיתה, יש לכם גם אפשרות להכין דפי נחיתה דרך האתר שלכם, אם אתם מחזיקים אתר שמאפשר ניטרול של כל אפשרויות הניווט אתם יכולים להכין דף נחיתה כזה גם באתר שלכם בלי לשלם עוד לחברה חיצונית.

דפי נחיתה או בניית אתר?למה צריך דפי נחיתה?

דפי נחיתה נועדו בעיקר כדי למקד את תשומת לב הגולש לנקודה ספציפית. כאשר אתם עושים פירסום ממוקד בתשלום, אתם רוצים להשיג תוצאה כמה שיותר טובה ודפי נחיתה עוזרים לכם להגיע לתוצאה הזאת.

(חשוב לציין שלפירסום בגוגל adwords יש חוקים די נוקשים בכל מה שקשור לדפי נחיתה אז כדאי להעזר במומחה לפירסום כדי שגוגל לא יפסלו את המודעה שלכם.)

אם אתם לא עושים פירסום ממוקד עדיף שתקימו אתר

אני מסתכלת על אתר כעל מערכת דפי נחיתה משוכללת, ונסתרת. כלומר, המטרה העיקרית היא לגרום לגולש לבצע פעולה של רישום לרשימת התפוצה, במידה והוא לא עושה את זה יש כל מיני דברים נוספים שאפשר לעשות באתר כדי לשמור איתו על קשר למרות הכל. כמו בדפי נחיתה גם באתר יש אחוז המרה מסויים, כלומר בשני המקרים לא יהיה אף פעם מצב שבו 100% מאלו שהגיעו אל הדף גם נרשמו בו או רכשו.

היתרון של אתר שלם לעומת דפי נחיתה הוא שאתר יש בו מקום להרבה תוכן , והרי התוכן הוא המלך, הוא זה שעוזר לקידום האתר בגוגל גם בצורה טיבעית, הוא זה שעוזר לגולש להתחבר יותר אל בעל האתר והוא זה שבסופו של דבר ישפיע על הגולש האם הוא רוצה לשמור על קשר או לנתק מגע. התוכן מאפשר לבעל העסק לדאוג להנגיש את הידע על העסק לגולש ולתת לו את כל המידע על המוצרים והשירות שאפשר להשיג אצלו כמו גם דרכים ליצירת קשר ואפילו רכישה ישירה של השירותים באתר. באתר אתם יכולים לכתוב תוכן גם אם אתם לא יודעים כתיבה שיווקית, כלומר אתם יכולים לכתוב מהלב אל הגולשים שמגיעים אל האתר שלכם, ולספר להם על מה שאתם עושים, וכך הם יוכלו להתחבר אליכם, בלי להתחיל לדקדק כל מילה. כי יש לכם הרבה מקום לכתוב את מה שאתם רוצים ומקסימום מאמר אחד לא יעשה את העבודה אבל מאמרים אחרים באתר יביאו הרבה לקוחות.

בדף נחיתה צריך להיות מאד ממוקדים ואין מקום להתחיל לכתוב בלי סוף.

יש מקום לשני הדברים, אך הם לא באים אחד על חשבון השני, כי יש להם מטרות שונות. האתר אמור לדאוג לשיווק העסק שלכם ולהבאת לקוחות באופן כללי אל העסק שלכם, לתת מידע על העסק שלכם, על המוצרים שלכם, ואיך משיגים אתכם, ודפי נחיתה יש להם מטרה מאד ספציפית ויחודית לכל דף בדרך כלל רישום לרשימת תפוצה. לכן אם אתם מתלבטים מה עליכם לעשות? האם לבנות אתר או לבנות דפי נחיתה, אתם צריכים את שניהם, אבל רק אם ברור לכם מה לכתוב בדף הנחיתה, אם עדיין אתם לא יודעים מה לכתוב בדף הנחיתה שלכם.

שימו אותו בצד, ותבנו את האתר שלכם (כמובן שלפני שאתם בונים אתר כדאי שתבדקו את 12 נקודות הזהב לבניית אתר שיווקי , שהוא אגב גם דוגמא לדף נחיתה באתר פרטי, ולא דרך מערכת של דפי נחיתה, או להוריד את המדריך בצד האתר הזה יש לכם טופס שאתם ממלאים ומיד מקבלים את הגישה במייל למדריך) הרבה אנשים יגיעו לדף נחיתה ולא יעשו בו שום דבר, אבל אחר כך הם יחפשו אתכם בגוגל, ואם הם לא ימצאו אתכם הם ירגישו שמדובר בעסק לא רציני. לכן אתר הוא חשוב מאד כדי לעזור לגולש להחליט להפוך ללקוח שלכם.

חשוב לזכור שאתר “קל” יותר לקדם כי הוא דבר שלם שיש בו הרבה תוכן, לעומת דפי נחיתה שדורשים את הקידום האישי שלהם בדרך כלל בתשלום נקודתי כל פעם כאשר תרצו לקדם את המוצר.

יש לכם שאלות? כתבו כאן!

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה