מה ההבדל בין וורדפרס .com לוורדפרס .org

בשיחות עם לקוחות גיליתי כמה פעמים שיש בילבול מאד גדול בין סוגים שונים של וורדפרס.

אז נתחיל מההתחלה. וורדפרס זוהי מערכת שהוקמה כמערכת בלוגים.

בלוג זהו בעצם אתר שמבוסס על תוכן מתחדש, התוכן שמכניסים לאתר יכול להיות פשוט הגיגים וסיפורים על החיים כפי שבדרך כלל בלוגים מצטיירים, ובלוג יכול להיות גם מקור מידע אמין עם מאמרים מעולים שמתאימים לעסק שלכם עם נגיעה אישית פה ושם. אם אפשר לסכם את זה במשפט קצר, בלוג הוא בעצם רק כלי, ברגע שמכניסים לשם את התוכן זה גם קובע את האופי של האתר.

בלוג אפשר לפתוח על הרבה סוגים של פלטפורמות, יש כאלו שנותנים פלטפורמה כאשר בצדדים יש לכם פירסומות שאין לכם שליטה עליהם, ויש פלטפורמות שנותנות את הכלים לבנות בלוג נחמד עם כמה אפשרויות עיצוב ועוד כמה אופציות לתוכן בצדי האתר. הכתובת אינטרנט של בלוג מהסוג הזה הוא הכתובת של האתר הראשי כאשר יש בהתחלה או בסוף פסיק שנותן לכם את השם הפרטי של האתר שלכם. בסופו של דבר האתר נמצא על הדומיין (הכתובת) של האתר הראשי שעליו בניתם את הבלוג.

את הבלוג הראשון שלי פתחתי על אתר תפוז, הוא עדיין נמצא שם אם כי לא עדכנתי אותו כבר הרבה מאד זמן, זה היה בלוג אישי עם כל מה שמעניין אותי. כשגיליתי את וורדפרס לפני כמה שנים הבנתי כמה הבלוג הזה היה מוגבל, וכמה הפסדתי שנשענתי על תפוז במקום לקדם את הבלוג שלי בעצמי.

גם לוורדפרס יש את האופציה של פתיחת בלוג על האתר הראשי שלהם כך שאתם מקבלים שם סאב דומיין (שם משני) על הדומיין הראשי של וורדפרס. כל עוד אתם בתוכנית החינמית. זהו בלוג משוכלל יותר מהבלוג של תפוז אבל מוגבל מאד יחסית לאפשרויות הבלתי מוגבלות של הגרסה השניה של וורדפרס. גם במערכת הבלוגים של וורדפרס יש אפשרות לקנות דומיין ועדיין להשתמש באתר הראשי שלהם כאיכסון אבל במקרה כזה צריך לשלם כסף על האופציה הזאת, ועדיין נשארים מוגבלים ביכולות של הבלוג.

ככה נראה דף ההרשמה לפתיחת בלוג בוורדפרס.קום:

זה מאד מפתה לפתוח ככה בלוג, כי תוך פחות משתי דקות יש לכם בלוג בידים שאפשר להתחיל להכניס בו תוכן. אבל שלא תטעו, לא תוכלו להפוך את הבלוג הזה לאתר קורס, או לאתר שיש בו חנות, ואפשרויות העיצוב מוגבלות למה שוורדפרס נותנים באופציה הזאת. וכמובן אם תסתכלו טוב, חלק מהכתובת של האתר היא הכתובת של וורדפרס כך שהם מקבלים דרך הבלוג שלכם פירסום בחינם.

 

אז מה כן מומלץ לעשות?

לוורדפרס יש גם אפשרות להקמה עצמית של אתר שבין השאר יש בו בלוג. במקרה הזה אתם עצמאים לגמרי, אתם צריכים לדאוג לאיכסון ולדומיין, ואחר כך להתקין את התוכנה שניתן להוריד אותה בחינם לגמרי מהאתר של וורדפרס.

רק כדי לעשות סדר למי שלא מכיר את המושגים, איכסון- זהו המקום שבו האתר יושב באינטרנט, אין אתר בעולם שיושב באויר. כל האתרים יושבים על איזהשהו מחשב גדול וחזק שיש בו הרבה מקום ובעצם כאשר נכנסים לאתר שלכם נכנסים לתוך התיקיה שלכם באותו מחשב. כמובן שיש אלפי אם לא עשרות אלפי מחשבים כאלו ברחבי העולם כולו, כי אחרת האינטרנט היה קורס ואף אחד לא היה יכול לגלוש. כאשר אתם בונים אתר לבד אתם צריכים לרכוש מקום איכסון כזה איפשהו על גבי הגלובוס. אני ממליצה על בלו הוסט ששם אני נמצאת ממש מתחילת הדרך יש להם איכסון חזק ותמיכה נהדרת דרך הצ’אט. איכסון כזה עולה בערך 4-10$ לחודש. שזה בערך שום דבר לעומת חברות לבנית אתרים שגובות סכום פי 10 על איכסון ולכאורה תמיכה.

הדומיין הוא השם של האתר, הכתובת שאותה תתנו כאשר ישאלו אתכם איפה למצוא אתכם באינטרנט.

כאשר יש לכם את שני הדברים האלו, אתם יכולים לחבר אותם, לקחת את הדומיין להגדיר אותו באיכסון, ואז להוסיף את התוכנה של וורדפרס שהיא כאמור בחינם הודות לעשרות אלפי מפתחים מכל העולם שמשפרים אותה בשבילינו כל יום. אחרי שהוספתם את התוכנה, אתם יכולים להתחיל לעבוד על האתר, להחליט איזה תבנית עיצוב אתם רוצים מתוך אלפי התבניות הקיימות, להוסיף תכונות לאתר שלא קיימות בבלוגים רגילים, ובעצם לעשות כל דבר שאתם רוצים בלי לדעת לתכנת או לכתוב קודים.

ככה נראה דף הורדת התוכנה של וורדפרס שאותו אתם אחר כך מעלים חזרה אל האיכסון שלכם.

 

 

 

אם נסכם את ההבדל בין וורדפרס.קום לוורדפרס. אורג , בראשון אתם יכולים לבנות בדקה בערך בלוג מוגבל בדיוק כפי שאתם יכולים לבנות על כל פלטפורמה אחרת. בשני אתם יכולים לבנות ממש אתר שיעשה בשבילכם כל דבר שתרצו אם רק כמובן תדעו על איזה כפתור ללחוץ.

בניית אתר לא היתה יכולה להיות פשוטה יותר לולא וורדפרס היו קיימים. בזכות זה שזה כל כך פשוט, צריך רק לדעת על מה ללחוץ כל אחד יכול לבנות היום אתר לבד. זה כמובן דורש למידה והתנסות אבל זה לא כמו שבעבר היה צריך ממש ללמוד שפה חדשה.

אם יש לכם חשבון פייסבוק או אם אתם יודעים להפעיל סמארטפון, אין סיבה שלא תדעו איך להפעיל את האתר שלכם.

לחצו כאן כדי לקבל פרטים על קורס שישנה לכם את החשיבה על בניית אתרים ושיווק העסק שלכם באינטרנט

 

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *