מה זה מערכת לבניית אתר

לכל אתר שאתם רואים ברשת יש איזור של ניהול מאחורי הקלעים, שאתם כגולשים לא יכולים לראות את האיזור הניהול. איזור הניהול הזה הוא המקום שבו בעל האתר יכול לשלוט על כל דבר שקורה בו, החל מהתוכן עצמו, דרך העיצוב, ועד לבדיקה כמה אנשים הגיעו לאתר וכמה זמן הם היו בו. כל הדברים האלו הם חשובים מאד כדי לדעת עד כמה האתר יעיל, ועונה על הצרכים.

כל אחד שרוצה אתר משלו, צריך שתהיה לו רמה מסויימת של שליטה על מה שקורה, כדי שהוא יוכל לעדכן את האתר, ולטפל בו גם ללא עזרת איש מקצוע צמוד.

ישנם כמה סוגים של איזורי ניהול כאלו.

הסוג המורכב ביותר עבור האדם הפשוט שלא למד בניית אתרים ותכנות, זהו אתר שפשוט כתוב בעזרת קוד, הקוד הזה הוא שפה שצריך ללמוד אותה כדי לדעת איך לעצב את האתר ואיך לשלב את החומר בפנים. כאנשים רגילים שלא מתעסקים בקוד ביומיום זה נראה מאד מורכב ומסובך, ובאמת עד לפני כמה שנים רק כך אפשר היה לבנות אתרים.

למזלנו העניין הזה השתנה לגמרי, והיום יש עוד שפע של אפשרויות לבניית אתרים גם על ידי אנשים שהם לא מומחים בבניית אתרים או בכלל בכתיבה של קודים ותכנות. וזה מאפשר לכל אחד לדאוג לאתר שלו לאורך זמן, בלי להיות תלוי כל הזמן במישהו אחר שיעדכן את האתר שלו על כל דבר קטן.

ID-100242644הסוג הראשון הוא בניה של אתר תחת אתר אחר שבו יש איזור של ניהול, האתרים האלו בדרך כלל ללא דומיין אישי (הכתובת של האתר) והם משוייכים לאתר הכללי שדרכו האתר הוקם, בדרך כלל מערכות של בלוגים בנויות בצורה הזאת, אבל לא רק בלוגים, יש גם מיני אתרים שבנויים כך. כל מערכת כזאת יש לה מגבלות משלה, לחלק מהם יש מגבלת תוכן, בחלק אי אפשר לשלוט ממש על העימוד של האתר ועל ערכת העיצוב שדרכה האתר יעוצב, מקסימום להחליף את תמונות הרקע אך לא את סדר ההופעה של האלמנטים בדפים של האתר. לכל אתר כזה יש כמובן מגבלות ולכן זו אופציה לא מומלצת למי שרוצה תדמית מקצועית לעסק שלו.

אתרים מוגבלים שניתן לפתוח דרך חברות כאלו לדוגמא אלו כל אתרי הבלוגים כגון, בלוגר, תפוז וכד’ השירות הזה הוא בחינם, ויש לו את החסרונות שלו, האתר עצמו מרוויח מפרסומות על חשבון הכתיבה שלכם, יש הרבה פיתוי ללכת למקומות אחרים בתוך האתר ולא להשאר דווקא אצלכם בבלוג, וכמובן העיצוב מוגבל רק למה שמתאים לאותה פלטפורמה.

אבל לא רק מערכות של בלוגים נותנות את השירות הזה, לאתרים שפונים לבעלי עסקים, הרבה פעמים מציעים אתר כחלק מחבילה שיווקית (כל חבילה כזאת כוללת כמובן דברים אחרים לפי האופי של האתר), אבל האתר הזה הוא מוגבל בתוכן שלו ובעיצוב שלו, אני יודעת שלביז מייק ביז יש פלטפורמה כזאת (שאגב מתבססת על וורדפרס ברמה מאד מאד מוגבלת) ואני מניחה שעוד חברות שמתעסקות עם בעלי עסקים נותנות את זה בתוך חבילה שלמה, וכך הרוכש התמים לא יודע שהוא בעצם קנה אתר מוגבל ללא כל יכולת להחליט איך לטפל בו, ואיך לקדם אותו. צריך להבין שהגבלה בתוכן = הגבלה מול גוגל שמחפש תוכן מתחדש כל הזמן, וכך יש חסימה של האתר מול גוגל ולעולם לא תגיעו למקום ראשון אפילו כאשר יחפשו את השם שלכם ספציפית. בסופו של דבר אם אתם מתלבטים על אתר מהסוג הזה, כדאי לשכוח ממנו, זו עלות שלא תחזיר את עצמה לאורך זמן, פשוט כי לקוחות לא ידעו להגיע לאתר הזה, ובגלל מוגבלות בכמות התוכן ובכלל בפונקציות של האתר, לא תוכלו לנצל את כל מה שקיים בעולם בניית האתרים. אם רק תדעו על האופציות האלו ואיך הן פועלות לטובתכם ולטובת הלקוח, לא תחשבו פעמיים בכלל ותשללו את הסוג הזה של האתרים.

הסוג השני הוא מערכות טיפה יותר משוכללות, שבהם מציעים לכם דומיין משלכם, על האיכסון שלהם (המקום שבו האתר עצמו יושב) ובדרך כלל מוגבלים למערכת התכנון של האתר של אותה חברה.לרוב כמות התוכן שניתן להכניס לאתר אינטרנט כזה הוא לא מוגבל ולכן זה קורץ להרבה מאד אנשים שחושבים שכך הם יוכלו לבנות אתר בדיוק כפי שהם רוצים. אפשרויות עיצוב הנרחבות גם הם מטעות ונראה שאפשר לעשות בהם כל דבר שרוצים, אבל יש בעיות אחרות, מאחר וזו חברה פרטית יש לה יכולות מוגבלות לתת שירות מלא על כל דבר שקיים בבניית אתרים, ולכן צריך להסתפק בפונקציות שאותה חברה החליטה שהן מספיקות לרוב האנשים. ואם אתם רוצים להוסיף משהו מיוחד שלא קיים אתם נאלצים לוותר על הפונקציה כי אין לזה תמיכה.

חברות כמו wix ולייב סיטי וישנם עוד הרבה סוגים של חברות כאלו נותנות שירות כזה, המערכת עצמה קלה לתפעול אך מוגבלת ביכולות שלה. דוגמא נוספת הוא האתר של הבלוגים של וורדפרס.קום הוא אתר כזה יש כמה תבניות עיצוב אבל לא כל האופציות שקיימות בבניה של אתר עצמאי על וורדפרס קיימות שם, הרבה מאד אנשים פותחים שם בלוג כי זה הרבה יותר קצר אבל לא יודעים שבעצם הם הגבילו את עצמם באותו רגע. (לא להתבלבל עם התקנת אתר וורדפרס עצמאית קראו כאן על ההבדל ביניהם)

ID-100180225הסוג השלישי של בניית אתר בצורה עצמאית וזה הסוג האהוב עלי, הוא דרך פלטפורמה שכולה ניתנת לשליטה על כל רכיב ורכיב שיש בה. וורדפרס הוא הדוגמא האולטימטיבית אם כי יש עוד כמה סוגים של פלטפורמות כאלו שנותנות מגוון דומה (ג’ומלה היא דוגמא נוספת אם כי המערכת הזאת לא תפסה בעולם כמו וורדפרס).

הסיפור עם וורדפרס הוא מאד פשוט, יש מערכת בסיסית שניתן להוריד אותה בחינם, ולהתקין אותה בכל דומיין ואיכסון פרטיים. (וזה מאד חשוב לא להיות תלויים באף חברה גדולה שמחזיקה את האתר שלכם, כך שתוכלו לעבור איכסון בכל שלב שתרצו בקלות אבל זה לפוסט אחר) אחרי ההתקנה של המערכת יש צורך בשידרוג לפי הצרכים של האתר, אתר שמיועד להיות אתר תדמית לבת מצווה לא צריך שיהיה לו פונקציה של הסתרת תוכן מגולשים שלא שילמו, ואתר שהמכירה שבו היא דרך פגישה אישית שניתן לקבוע אותה דרך האתר, לא צריך חנות. כל עסק יש לו צרכים אחרים ולכן הפונקציות שאתר וורדפרס מציע הם פשוט בלתי מוגבלות.

איך זה קורה? פשוט מאד, וורדפרס לא שייך לחברה מסויימת, המפתחים שמכינים את התוכנה להורדה נותנים לנו אותה בחינם , וכך גם עוד עשרות אלפי מפתחים מכל העולם שרוצים לעזור ולתרום תוספות שיכולות לשנות את האתר לפי הצרכים שלכם. ואתם פשוט צריכים לדעת מה אתם צריכים ואז למצוא את מי שכבר פיתח את זה. לא צריך לערב אף אחד חיצוני, (לפעמים התוספות האלו עולות כמה דולרים, אבל אם זה מה שאתם צריכים לעסק שלכם, אז זה שווה את זה, כי אם הייתם לוקחים מתכנת הוא היה לוקח הרבה יותר כסף כדי לסדר לכם את הקוד של האתר מה שאותה תוספת עושה לכם בתשלום הרבה יותר נמוך)

בקיצור, אם אתם רוצים לבנות אתר שיהיה לכם שליטה מלאה על כל מה שקורה בו. אתם צריכים וורדפרס.

ואם אתם לא יודעים מה בכלל האופציות שקיימות לכם בבניית האתר שלכם, אתם מוזמנים להצטרף לקורס “המנוע לצמיחה” שיתן לכם את כל הכלים ויעזור לכם להגדיר מה בדיוק העסק שלכם צריך במיוחד, ויתן לכם הדרכה ישומית מידית איך לעשות את זה כדי שהתוצאה תהיה אתר שמביא לכם לקוחות חדשים כל הזמן (ואני מניחה שאם יש לכם עסק זה מה שאתם צריכים מהאתר שלכם) כדי להצטרף לקורס עכשיו לחצו כאן

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

למה כדאי להשתמש בחברת דיוור כשרוצים לדבר עם הלקוחות ולא להשתמש בג’ימייל

אם אתם בתחילת הדרך העסקית שלכם, ואתם תוהים לעצמכם למה אתם צריכים חברת דיוור, אז כאן בפוסט תבינו מה אתם עושים לעסק שלכם כשאין לכם רשימת דיוור מסודרת דרך חברת דיוור.

למה אף אחד לא עונה על השאלון שלך

מה קורה אם אף אחד לא מוכן לענות על השאלון שלכם? איך תדעו אם הרעיון שלכם לקורס אכן יכול להיות ריווחי? אנשים לא ממהרים למלא שאלונים, וגם כאשר הם ממלאים יש לנו 3 בעיות שיכולות לצוץ. איך פותרים את זה?

הכנסה פאסיבית מהאינטרנט -האם יש דבר כזה?

האם יש דבר כזה הכנסה פאסיבית באמת? איך אפשר להשיג נכס בקלות שיניב הכנסה פאסיבית, ואיזה סוג-D7 נכסים יש.

חדש מהמכללה למקצועות הידע באינטרנט:

קורס הכנה חינם לקראת הלימודים במכללה

לכל מי שחושב להכין קורס דיגיטלי

תנו לי 75 דקות (שעה ורבע), ואני אראה לכם
איך לבחור נושא לוהט
לקורס הדיגיטלי הראשון שלכם
שימכר בקלות לקהל רעב

להרשמה לקורס בחינם לחצו כאן

כל האמת על קורסים דיגיטלים - שאף אחד לא רוצה שתדעו עליהם

האם קורסים דיגיטלים הם הכנסה פאסיבית?

  •  מהם 3 התחומים שבהם אפשר לעשות הרבה כסף ומה קורה אם לא בוחרים בהם
  • למי אסור בשום אופן לבחור בקורסים דיגיטלים כמקור הכנסה
  • כמה כסף אפשר להרוויח מקורסים דיגיטלים והאם זה קרוב למספרים שמציגים לנו
  • ובשורה התחתונה, האם כדאי לבחור להכין קורסים דיגיטלים כמקור הכנסה יחיד או כהכנסה משלימה

גלילה למעלה