הכנסתי תוסף של seo לאתר, תוך כמה זמן אני אראה תוצאות בגוגל?

יש כמה תוספים שאפשר להכניס בשביל לדאוג לקידום אורגני של האתר בגוגל.

קידום אורגני – seo זה אוסף של פעולות שדואגות לכך שאתר יראה בכלל בגוגל כאשר מחפשים מילה מסויימת הקשורה לתחום שלכם.

בפוסט הזה אני רוצה לסקור תוסף אחד שהוא אחד הפופולריים בתחום הקידום האורגני ולראות מה התכונות שלו ואיך הוא עוזר לקדם את האתר.

לפני הכל חשוב לדעת שעצם הכנסת התוסף לאתר לא יקדם את האתר שלכם, בתוך התוסף יש כל מיני דברים שצריך להגדיר כדי שיקרה משהו, וגם אחרי שתחברו את כל ההגדרות עדיין רוב הקידום יהיה תלוי בתוכן שתכניסו לאתר שלכם ולא בתוסף.

קידום אתר בעזרת תוסף seoהתוסף שלנו היום הוא WordPress SEO by Yoast

התוסף הזה מסתדר בדרך כלל עם רוב התוספים והתבניות שוורדפרס מציעה לנו (הורידו אותו נכון לכתיבת שורות אלו כמעט 14 מיליון פעמים!)

מה אתם יכולים לצפות מהתוסף הזה ואיך הוא עוזר לקדם את האתר שלכם?

מפת אתר- אמרו לכם שצריך שאתר שלכם יהיה מסודר ושיהיה לו מפת אתר כדי שגוגל יבין מה קורה באתר, אז התוסף הזה פשוט עושה את זה אוטומטית, רק צריך לודא שיש וי בריבוע הנכון וזהו, כל השאר אוטומטית לגמרי.

חיבור למפתחי אתרים- כדי שגוגל ועוד כמה מנועי חיפוש יראו אתכם יש לכם אפשרות לשתול קוד, שנקרא כלי מפתחי אתרים, את הקוד הזה אתם מקבלים ממנוע החיפוש, ושמים אותו בשורה הנכונה בתוך התוסף, עכשיו האתר שלכם מחובר למנועי החיפוש והם יודעים לבוא לסרוק אותו. את הקישור לקבלת הקוד אתם מקבלים בתוך התוסף עצמו.

נראות במנועי החיפוש וברשתות החברתיות- כאשר מישהו מחפש את האתר שלכם ברשת האתר עצמו שולף כמה מילים וכותרות מה שיוצא ראשון, דרך התוסף הזה יש לכם אפשרות להגדיר איך אתם רוצים להראות במנוע החיפוש (כמו גוגל לדוגמא) או איך להראות ברשת חברתית (כמו פייסבוק)

ציון למילות מפתח בפוסט שלכם- כתבתם פוסט  או עמוד חדש? עכשיו צריך לתת לו ציון מבחינת מילות מפתח וכמות קישורים בפוסט. יש כמה שורות שאתם ממלאים כגון איזה מילת מפתח רציתם להדגיש בפוסט או מה צריך להיות כתוב בגוגל כאשר מחפשים את מילת המפתח הזאת ובמקרה הפוסט שלכם עולה ראשון. התוסף הזה משכלל את כל הנתונים שיש בפוסט ונותן לכם ציון דרך מערכת צבעים, אדום זה ממש גרוע וירוק זה מצוין ויש גם צהוב וכתום בדרך. אני משתדלת שהפוסטים שלי יקבלו ציון ירוק. מדובר בציון בלבד, עצם הגדרת מילת המפתח לא אומרת שגוגל עכשיו יראה שזו מילת המפתח של הפוסט.

ויש עוד כל מיני דברים שהתוסף מסדר לכם אוטומטית כדי שזה יהיה אתר מסודר מול מנועי החיפוש.

עצם הכנסת התוסף לא ישפיע על גוגל. אם יש לכם אתר וורדפרס ותיק ועכשיו אתם מכניסים פעם ראשונה את התוסף הזה, אתם צריכים לדעת שעליכם לעבור על כל הפוסטים כדי לבדוק אותם, אבל התוסף עצמו לא ישנה לגוגל מבחינת הקידום אם הפוסטים לא היו טובים מספיק, פשוט תתחילו לכתוב בתדירות גבוהה יותר.

מילה על התוכן של הפוסטים באתר,

כל אתר שיווקי צריך שיהיה בו תוכן מתחדש, כלומר סוג של בלוג, כבר דיברתי פה בעבר על אתרים ובלוגים, התוכן הוא יקבע בסופו של דבר אם גוגל ירצה לקדם את האתר או לא.

אם יש לכם תוכן טוב, שמעניין את הגולשים, הם משתפים פעולה ומגיבים לתוכן שלכם, הם חוזרים לאתר שלכם, גוגל רואה את זה ואומר לעצמו כאן יש אתר שהוא חושב על הגולש, וכך הוא מחליט אם לקדם את האתר או לא.

קידום אתר בעזרת תוכן טוב ואיכותי, הוא הקידום הנכון ביותר עבור אנשים שרצים למרחקים ארוכים, בסופו של דבר גוגל משנים את החוקים שלהם כל כמה חודשים, ומי שמנסה לשחק על קידום באמצעות קישורים או מילות מפתח גוגל בסופו של דבר עולה על האתר ומעיף אותו מהחיפושים.

לכן תדאגו שיהיה תוכן טוב באתר שלכם, תטפחו את האתר ותספקו לגולשים חוויה, וגוגל יגמול לכם בקידום האתר שלכם.

חוץ מתוכן יש כמה פעולות שכדאי לעשות כדי לקדם את האתר שלכם שהתוסף WordPress SEO by Yoast נותן, וגם יש פעולות שצריך לעשות בתוך גוגל עצמו הגדרות שעוזרות לגוגל לדעת שהאתר שלכם קיים.

יש מקרים שבהם האתר חסום מגוגל, ואז גם אם תכתבו את כל התוכן שבעולם גוגל לעולם לא יראה את זה.

 

דבר נוסף שכדאי לעשות זה להזרים תנועה לאתר שלכם בצורה עצמאית.

אחד מהפרמטרים שעוזרים לגוגל לראות מה עובד טוב יותר, זה איפה אנשים ביקרו באתר שלכם, ולא כל הביקורים האלו חייבים להיות כאלו שהגיעו דווקא דרך גוגל, האגוריתם של גוגל מאד מסובך והוא כולל הרבה מאד פרטים. אבל בגדול, אם אתם מביאים את הקהל לקרוא את הפוסטים שלכם, גוגל רואה את זה וזה נותן לכם עוד נקודות לעומת המתחרים.

אתם יכולים להביא את הקהל בדרכים חינמיות כמו פירסום הפוסט אחרי שכתבתם אותו בפייסבוק, או ברשתות חברתיות אחרות. או לפרסם את הפוסט לרשימת התפוצה שלכם, כך שאתם נותנים להם ערך גבוה. וגם יש דרכים לפרסם אוטומטית את הפוסט אחרי שכתבתם אותו (אתם מוזמנים להרשם כאן בצד כדי לקבל הודעה על פוסטים חדשים שאני כותבת כאן באתר פשוט עושים שיווק)

ואתם יכולים לפרסם בתשלום את התוכן שלכם, (גם אפשר בפייסבוק) ולהביא אנשים שיקראו את התוכן.

 

דבר נוסף שמאד עוזר לקידום של האתר שלכם, זה תגובות באתר, אם גוגל רואה שאנשים מגיבים באתר, ונותנים לכם לייק לפוסטים, אז הוא יודע שיש כאן תוכן טוב. ולכן כדאי מאד לעודד תגובות של גולשים באתר שלכם, ואפילו ליזום תגובות דרך אנשים אחרים, (שאתם תגיבו להם בבלוג שלהם והם יגיבו לכם בבלוג שלכם)

בסוף גוגל מסתכל על התוכן שלכם, ככל שהוא יותר איכותי ונותן מענה אמיתי, ככל שהוא יותר מניע לפעולה ככל שהוא יותר עשיר, יהיה לכם קל יותר לקדם את האתר שלכם בגוגל.

אהבתם את הפוסט? יש לכם עוד שאלות? כתבו כאן למטה בתגובות.

אם אתם רוצים לבנות לעצמכם אתר שיביא לכם לקוחות, זה הקורס המומלץ

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה