כמה אנשים באמת יקנו את הקורס הדיגיטלי שלכם?

הפחד הראשון של כל אחד שעושה קורס דיגיטלי הוא מה יקרה אם אף אחד לא יקנה את הקורס שלי.

זהו פחד מוצדק ביותר, לי היו כמה קורסים שעבדתי עליהם הרבה מאד זמן, אבל לא מספיק אנשים רצו לקנות אותם. זה לא שלא קנו, אבל זה ממש לא הצדיק את ההשקעה שלי.

כמובן שאם הייתי יודעת אז את מה שאני יודעת היום, אז לא הייתי מגיעה בכלל למצב הזה של הכנת קורס שאין מספיק אנשים שמעונינים בו.

 

ואת זה אני רוצה לחלוק איתכם היום, איך אפשר לדעת כמה אנשים באמת יכולים לקנות את הקורס שלכם.

 

בואו נכיר קודם כל את האמת המרה,

כדי שאנשים יקנו את הקורס הדיגיטלי שלכם הם צריכים לדעת מי אתם.

רוב האנשים בעולם לא ידעו שאתם קיימים, ולא ידעו שיש לכם קורס און ליין. ויותר מזה, רובם הגדול גם לא היו קונים את הקורס שלכם גם אם הייתם הכי ידועים בעולם.

מהסיבה הפשוטה, שכשזה מגיע לכסף אנשים לא כל כך מהר מוציאים אותו, גם אם זה משהו שהם ממש צריכים. כי אנשים קונים קודם כל את מה שהם רוצים, ורק את מה שהם רוצים, ואם הם לא ידעו על הקורס שלכם אז הם לא ידעו שהם רוצים אותו.

 

אז בתור התחלה שיווק הוא חלק מאד משמעותי במכירות שלכם.

שיווק אלו כל הדרכים שאתם משתמשים בהם היום או שאתם צריכים לאמץ אותם החל מהיום כדי שאנשים יחשפו אליכם וידעו מה אתם מוכרים. ברגע שהם יודעים מה אתם מוכרים, והם יודעים שהם רוצים את זה (כי עזרתם להם להכיר בזה שהם רוצים את הקורס שלכם) אז הם גם יקנו בקלות כמעט בלי למכור להם.

שיווק טוב עובד כך שאנשים פשוט קונים, כי אנשים אוהבים לקנות הם פשוט לא אוהבים שמוכרים להם.

ככל שתשווקו יותר את הקורס, ככל שיהיו יותר אנשים שידעו שיש לכם קורס און ליין, יותר אנשים יקנו את הקורס. כי זה פשוט עניין של אחוזים.

 

אבל בכל זאת, אתם בטח רוצים לקבל תשובה קצת יותר מלאה, איך באמת אפשר לדעת מראש כמה אנשים יקנו בכלל את הקורס שלכם.

 

אז הנה חישוב שהוא מאד בערך כי אתם צריכים להיות עם קשרים במכון לסטטיסטיקה כדי לדעת תשובה מדוייקת. אבל אם אתם נמצאים במקצוע שלכם מספיק זמן אני בטוחה שיש לכם תשובות על זה.

 

כשאתם חושבים על קהל היעד של הקורס שלכם,

כשאתם מבינים באמת מי הולך לקנות את הקורס שלכם, תחשבו, כמה אנשים כאלו קיימים היום בארץ, כמה אנשים קיימים בעולם.

ניקח לדוגמא שהגיעה אלי במייל, מישהי אמרה לי שהיא מורה ותיקה לפיתוח קול, והיא עובדת עם זמרים מקצועיים ועם מורים לפיתוח קול. והיא חשבה להכין קורס על פיתוח קול למורים לפיתוח קול. כשהיא שאלה אותי את זה, לא היתה לי תשובה באותו רגע, כי באמת אין לי מושג כמה מורים לפיתוח קול מקצועיים יש בארץ, בתחושה שלי יש בערך 5000-10000 מורים לפיתוח קול מקצועיים בארץ אולי אני טועה במספרים.

מתוכם בערך אחוז או אולי אפילו פחות מאחוז במהלך הזמן יוכלו לדעת על קיומו של הקורס שלה. זה ממש מעט. מתוך האחוז הזה, יש עוד פחות אחוזים שבאמת יקנו את הקורס שלה.

ולכן עניתי לה, שלדעתי אין לקורס פוטנציאל אם הוא כל כך ממוקד לסוג מאד מסויים של אנשים.

 

נניח כדי למכור במהלך הזמן 500-1000 יחידות מהקורס, צריך שיהיו בארץ (או דוברי עברית בחו”ל) לפחות 50,000-100,000 אנשים שנמצאים בקהל היעד הישיר. וזה כמובן במקרים של נישות מאד מאד ספציפיות. לפעמים אפילו שהקורס שלכם יפנה לקהל יעד מסויים תגלו שיש לכם קהל יעד אחר שקונה את הקורס שלכם שלא ידעתם שהם ירצו לקנות אותו. וזה כמובן מגדיל לכם את האנשים.

 

בקיצור,

כדי שתוכלו ליצר הרבה מכירות של הקורס שלכם,

אתם צריכים שיהיו לכם מספיק אנשים שיקנו אותו. וכמובן אתם צריכים אחר כך לשווק אותו כדי שיהיו לכם יותר רכישות. כאן במרכז אלומה כמרצים אתם מקבלים הרבה דרכים לשווק את הקורס שלכם, וגם אנחנו כמובן מקדמים יותר קורסים שכבר הוכיחו שהם נמכרים. (ואז יש כמובן יותר מכירות של הקורס שלכם)

לפני שאתם רצים להכין קורס און ליין, כדי לבדוק שיש לכם מספיק אנשים שיקנו את הקורס, ושאתם לא מתמקדים יותר מדי. ומצד שני כדאי לבדוק שאתם לא כללים מדי כי גם זה לא ממש עוזר למכירות, כשאדם רואה קורס ממוקד בדיוק לצורך שלו הוא יודע שהקורס הזה בול בשבילו.

הכנתי לכם קורס קצר, שבו יש לכם את כל הכלים למכירת הקורס שלכם, לחצו כאן כדי להצטרף עכשיו.

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך לפתוח עסק בלי השקעה כספית גדולה

האם אפשר באמת לפתוח עסק בלי להשקיע כסף? מה קורה כאשר אין כסף אבל רוצים להתחיל עסק חדש? היום אני רוצה לשבור כמה מיתוסים לגבי פתיחת עסק. אין צורך לקחת הלוואה גדולה כדי לפתוח עסק אם יש את הידע הדרוש. כי היום כמעט כל אחד יכול לפתוח עסק מהבית שלו דרך האינטרנט. לפחות ככה...

איך להפוך קורס און ליין לספר – אתגר הלפיד 12 מתוך 30

אם יש לכם קורס דיגיטלי, ואתם ממש רוצים להוציא את הידע שלכם גם בספר, (דיגיטלי או מודפס) הדרך אל הספר קצרה מאד, קל להפוך את הקורס שלכם לספר אם רק יודעים איך .

7 שאלות שאת צריכה לשאול את עצמך כשאת הולכת לפתוח דוכן ביריד

אני אישית מאד אוהבת להסתובב בירידים, משהו בציבעוניות הזאת עושה לי הרגשה טובה. ומדי פעם גם יוצא לי לקנות דברים שלא הייתי חושבת עליהם אם לא הייתי הולכת לשם. אם את מוכרת מוצרים בעבודת יד, מן הסתם חשבת פעם ללכת למכור בדוכן ביריד כלשהו. אחת המשתתפות בקורס “להגשים את...