איך להיות פרה סגולה בולט בתחומך

לפני שנתיים וחצי נתקלתי בשם של ספר, "פרה סגולה" כתב אותו סט' גודין.

די הרבה זמן אמרתי לעצמי שאני צריכה לקנות אותו ולקרוא, אבל איכשהו לקח עוד קצת זמן עד שעשיתי את הצעד הזה.

כמובן שמאז שרכשתי אותו כבר קראתי אותו 3 פעמים.

אז מה בעצם זו פרה סגולה.

דמיינו שאתם נוסעים בכביש ישר בין ההרים, ופתאום אתם רואים פרה, זה מראה מאד פסטורלי, ואתם מתלהבים מהפרה.

אחרי כמה מטרים עומדת לה עוד פרה ומלחחת עשב. ולידה עומדת עוד פרה, ועוד פרה ועדר שלם של פרות.

והכביש ממשיך ועכשיו אתם רואים כל הזמן עוד ועוד פרות, וזה לא מפסיק. זהו נמאס עליכם המראה הזה של הפרות, ועכשיו צריך לעבור לדבר הבא.

נניח שפתאום במקום פרה כזאת גדולה לבנה עם כתמים שחורים, אתם רואים פרה סגולה.

הופה זה משהו חדש ואחר.

וזה כל הרעיון.

בשיווק אנחנו צריכים להיות פרה סגולה,

הדבר האחר שבולט.

יש כאלו שיקראו לזה בידול, יש כאלו שיקראו לזה מיתוג.

אני קוראת לזה אישיות.

בשיווק של עסק קטן, צריך להכניס את האישיות שלכם אל העסק.

יש המון אתרים שאני נכנסת אליהם, והם כתובים בצורה מאד מרוחקת, סגנון הכתיבה הזה קורה בגלל שאנשים חושבים שאם הם יעמדו מאחורי מילים מנותקות, זה יראה מאד מקצועי. ואנשים הרי מחפשים את המקצועי.

אבל יש טעות אחת מאד גדולה בכתיבה מרוחקת.

אנשים היום מחפשים את האדם שמאחורי העסק, הם רוצים לראות עם מי הם מדברים, הם רוצים לדעת שאין איזה אירגון גדול מאחורה ושכל צעד שלהם יתקל בבירוקרטיה. והיום יותר מתמיד כל אחד שיש לו עסק צריך להיות בפרונט של העסק שלו. זה הבידול והמיתוג האמיתי.

אין צורך להתחבא מאחורי מילים מפוצצות, או מאחורי גרפיקה של לוגו כדי להביא את מי שאתם ואת מה שאתם נותנים לעסק, פשוט תהיו בפרונט תראו את עצמכם ואת הרעיונות שלכם, ובזה אתם מביאים את הבידול האמיתי שלכם.

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מתי צריך להקים אתר לעסק?

מתי צריך להקים אתר לעסק או למוצר שרוצים למכור? התשובה אף פעם. אף עסק לא צריך אתר סטטי כמו כרטיס ביקור באינטרנט. עסק צריך קשר עם לקוחות קונים ולקוחות פוטנציאלים. זו טעות קריטית שהרבה עסקים בתחילת הדרך טועים בה. משקיעים אלפי שקלים בבנית אתר תדמיתי שיושב לו אי שם ברחבי...

ראיון עם גילעד פולק – 4 הנתיבים למוסיקאים

אפשר להתלונן שאי אפשר להצליח בארץ- להיות ב"קריז" ואפשר מצד שני לעצור, להיות נהג משפיע, להנהיג את החיים – לקחת את ה״צרות״ ולהפוך אותם מבעייה לאתגר, הזדמנות ואז למתנה.

מתי הזמן הנכון להעלות מחיר של הקורס הדיגיטלי שלך?

מתי הזמן הכי טוב להעלות מחיר של קורס דיגיטלי? ואיך יודעים מתי להוריד את המחיר של הקורס הדיגיטלי שלכם? כשאתם רוצים למכור את הקורס שלכם, אתם חייבים לעזור לקהל שלכם להבין את הערך של הקורס שלכם. מאחר וקשה לדעת מהו הערך של הקורס שלכם, אתם צריכים לבדוק את זה בשטח, ולראות איך הקהל שלכם מגיב והאם הם חושבים שהמחיר שנתתם לקורס שלכם הוא אכן המחיר הנכון להם והם מעריכים את הקורס בסכום הזה.