וורדפרס – מה זה בונה דפים page builder

וורדפרס, אני כל כך אוהבת את וורדפרס. בפעם הראשונה שניסיתי לבנות אתר, היינו צריכים (בעלי ואני) לחפש דרכים יצירתיות לעשות את זה, עדיין לא הכרתי את וורדפרס. ידעתי שאני צריכה אתר, וידעתי שאני צריכה ללמוד איך עושים את זה בעצמי כי אני צריכה אתר דינמי שאפשר להוסיף אליו תכנים ולעצב אותו כל הזמן מחדש.

היה לי עסק בחיתולים וידעתי שמה שאני צריכה באותו רגע לא יהיה נכון אחרי שנה, דבר שהתברר כנכון מאד במהלך הזמן. ביום שהכרתי את וורדפרס החיים שלי השתנו. פתאום כל אחד יכול לבנות אתר, זה כל כך פשוט, תחשבו על פתיחת תקיה במחשב שלכם, שאליה אתם פשוט מכניסים את התכנים שאתם צריכים, אבל יותר מזה, זה מסודר בדיוק בצורה שאתם רוצים. תמיד אפשר להוסיף ולהוריד.

כשהתחלתי להתעסק עם וורדפרס עדיין לא ידעתי מה עושים כדי לעצב את האתר כמו שאני רוצה, עדיין לא הכרתי את כל הפלאגינים והתבניות שיש. שבשילוב של השניים אפשר לעצב אתר שנראה כאילו שילמתי עליו עשרות אלפי שקלים. החיים שלי השתנו באמת כשגיליתי את בוני הדפים, או יותר נכון page builder.

בונה הדפים מאפשר לי להניח את האלמנטים (כמו תמונות וטקסטים) באיזה צורה שאני רוצה. בדרך כלל החלוקה היא לשורות, כאשר בכל שורה אפשר לקבוע כמה טורים יש. אם נניח אני רוצה להכניס 4 טורים שבכל אחד מהם יהיה סירטון ושהם יעמדו אחד ליד השני יפה בדיוק באותו גובה ובאותם גבולות. אני לא צריכה להתחיל להגדיר כל אחד מהם, אפשר פשוט להכניס אותם לטורים והם יעמדו יפה. אם אני רוצה טור אחד שיש בו כותרת ומתחת לכותרת שיהיו 3 עמודות שבכל אחד מהם יש תמונה למעלה וקצת טקסט למטה. אין שום בעיה, יש אלמנט כזה שמוכן מראש ורק צריך להכניס את התמונה שרוצים והטקסטים. ובונה הדפים כבר מארגן את הכל בצורה מסודרת.

בונה הדפים מאפשר לעשות דברים שעד עכשיו הייתם צריכים מתכנת בשבילם. ובפוסט היום אני רוצה להראות לכם כמה בוני דפים page builders שאתם יכולים להוסיף לאתר הוורדפרס שלכם, וכך לעצב אותו באיזה צורה שאתם רוצים.

שימו לב, אם אתם בוחרים בונה דפים אחד, לא מומלץ להוסיף לאותו אתר בונה דפים נוסף, בדרך כלל יהיו ביניהם התנגשויות. לחלק מבוני הדפים יש עוד אופציות מעבר לבניית הדפים באתר. ועוד הערה חשובה, כל בוני הדפים מגיעים באנגלית (חוץ מאחד DIVI) מה שזה אומר שאתם תצטרכו להתאים אותם לעברית, ברוב המקרים זה עניין של להפוך את הכיוון של הטקסט.

תוסף חינמי של בונה דפים page builder by siteorigin:

site origion page builder

התוסף הזה נחמד מאד ויש תבניות של וורדפרס שמותאמות לו במיוחד. הוא לא משוכלל כמו בדוגמאות שנראה בהמשך הדף והעיצוב שלו לא מדהים ברמה של התפעלות, אבל הוא עושה את העבודה ומארגן לכם את האתר.

מומלץ להשתמש בו עם תבנית מתאימה. אתם יכולים לראות עוד מידע על הפלאגין הזה באתר המקורי של התוסף.

[button link=”https://siteorigin.com/page-builder/” type=”big” newwindow=”yes”] לאתר הפלאגין site origion[/button]

וכאן תוכלו לראות לאיזה תבניות הבונה דפים הזה מותאם במיוחד.

הדרכה קצרה על השימוש בפלאגין:

https://www.youtube.com/watch?v=mL6iIV7JxLo

 

optimizepress

אופטימייזפרס זו אחת האהבות הגדולות שלי בתחום של בוני הדפים.

אם הבונה הקודם שראינו היה פשוט מאד, הבונה הזה דורש למידה, יש לו הרבה מאד אופציות.

נתחיל עם זה שהמטרה הראשונה של אופטימייזפרס היא בשביל להכין דפי נחיתה, ולכן כל המערכת תומכת בזה, יש לכם אפשרות לארגן השקות, קמפיינים, funnels, וגם דפים בודדים, והכל קשור אחד לשני.

אם אתם רוצים לדוגמא לפרסם קישור אחד, שבו הגולשים נרשמים כדי לקבל את סדרת הסרטונים שלכם, ובדף הבא הם מקבלים את הסרטון הראשון, ונניח שהגולש כל כך התלהב שהוא העביר את הקישור עם הסרטון לחבר שלו , במקרה הרגיל אתם פספסתם רישום של גולש נוסף לרשימת התפוצה שלכם, במקרה של אופטימייזפרס הגולש יקבל אומנם את הקישור לדף עם הוידאו אבל המחשב שלו יזהה שהוא לא רשום אליכם, ולכן הוא יראה לו קודם כל את הדף שבו הוא חייב להרשם כדי לקבל את הוידאו. וזו רק אופציה אחת שיש לאופטימייזפרס.

אופטימייזפרס מגיע גם בתור פלאגין כלומר אתם יכולים לעצב את האתר שלכם איך שאתם רוצים ולהשתמש בפלאגין רק בשביל לבנות את הדפים שלכם, או שאתם יכולים להניח את אופטימייזפרס בתור תבנית.

אני מן הסתם אקדיש עוד פוסט שלם רק לאופטימייזפרס, פשוט כי קשה להביא בכמה שורות את כל היכולות שלו.

עלות הפלאגין : 97$ ל3 אתרים, 197$ ל10 אתרים, ו297 ל30 אתרים.

בטח אתם תוהים לעצמכם מי קונה לכל כך הרבה אתרים, אבל אחרי שתתחילו להשתמש בפלאגין תתחילו להתמכר. וכן הוא עובד מצויין עם עברית (כמעט בכל הפונקציות יש שליטה באיזה כיוון הטקסט)

הערה חשובה אחת: אופטימייזפרס הוא תוסף כבד מאד, לכן המלצה שלי היא לבנות אתר נפרד (תיקיה במחשב זוכרים) ולהניח עליו את אופטימייזפרס בשביל לעצב את דפי הנחיתה שלכם, אבל אפשר כמובן לבנות אתר רגיל לגמרי עם בונה הדפים, ולהכין אתר עוצמתי עם הרבה מאד אופציות.

[button link=”https://zf137.isrefer.com/go/op2/nechamashor/” type=”big” newwindow=”yes”] לרכישת הפלאגין לחצו כאן[/button]

אתם יכולים לצפות בוידאו כאן כדי להבין קצת ממה שאפשר לעשות עם הפלאגין/תבנית הזאת.

 

Divi WordPress Theme

זה הפלאגין המדליק החדש, שאיתו אני בונה ממש את הדף הזה עכשיו ברגעים אלו שאני כותבת את הפוסט. דיוי.

נתחיל בדברים הטובים, הפלאגין מתורגם לעברית, זאת אומרת לא רק שאין צורך להתעסק עם החלפות ימין שמאל, גם כל ההוראות בעברית. ניתן להשתמש בדיוי כפלאגין או כתבנית, תלוי מה אתם רוכשים.

החלק הטוב הנוסף הוא שהמחיר של הפלאגין הזה זול משמעותית מאופטימייזפרס, רק 67$ לשנה. ואין שום הגבלה על כמות האתרים שאתם יכולים להכניס אותו. (שוב האופציה הזאת מתאימה למכורים לוורדפרס ולהקמת אתרים כמוני) הפלאגין הזה הרבה יותר פשוט מאופטימייזפרס, והוא פחות מתאים לבניית דפי נחיתה אם כי אפשר בהחלט לעשות גם את זה.

איך עובדים איתו? בכל דף אתם יכולים לבחור האם להשתמש בבונה הדפים או בצורה הרגילה שבה כותבים פוסט בוורדפרס. אם בחרתם את האופציה הזאת, אז אתם בוחרים את השורה שלכם וכמה עמודות צריכות להיות בשורה. נניח אני רוצה שיהיו שתי עמודות ובכל אחת מהם יהיה סירטון, לשם הדוגמא אני אכניס סרטונים שקשורים לדיוי, אבל תכלס’ כמעט כל בונה דפים עובד בצורה הזאת.

ועכשיו חזרתי לשורה מלאה.

נכון מגניב?

יש עוד דבר ממש נחמד בדיוי וזו הספריה שלהם, אפשר לשמור כל אלמנט ששמים באתר בספריה, ולשלוף אותה בכל פעם כשיש לכם אלמנט שחוזר על עצמו, לדוגמא אם יש לכם טופס הרשמה שאתם רוצים לשים בפוסטים מסויימים אבל אתם לא רוצים להתחיל לחפש את הקוד כל פעם מחדש, מה שאתם יכולים לעשות זה לשמור את הטופס בתוך הספריה ובכל פעם פשוט לשלוף אותו.

יש עוד דברים מגניבים עם דיוי, והכל נמצא בהסברים באתר שלהם, (אם כי אני מאמינה שגם על זה אני אכין הדרכה יום אחד בעברית)

[button link=”http://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=30573″ type=”big” newwindow=”yes”]לחצו כאן כדי לראות עוד פרטים על דיוי[/button]

יש עוד הרבה בוני דפים שקיימים, חלקם חינמיים שבדרך כלל הם פחות משוכללים, וחלקם בתשלום.

אלו הבונים שאני התנסתי בהם, ואני ממליצה עליהם מאד. לכל אחד יש שימושים קצת אחרים, דיוי מתאים לבניית אתר שלם אבל פחות נח בשביל דפי נחיתה, ולעומת זאת אופטימייזפרס נולד בשביל דפי נחיתה והשקות (ויש לו גם תוסף נוסף נלווה לבניית אתרים נעולים למוצרי מידע).

תחשבו מה אתם צריכים באתר שלכם, ולכו על זה. בוני דפים יכולים לעשות את החיים שלכם הרבה יותר קלים ולא תצטרכו יותר את המתכנת כל פעם כשתרצו לכתוב דף שהוא קצת יותר משוכלל מהבסיס.

2 מחשבות על “וורדפרס – מה זה בונה דפים page builder”

 1. לאט מדי יורד לי האסימון איזו פשלה שלא לקחתי את הקורס שלך ל-wordpress אבל כשאני נזכרת מה אני מצליחה לעשות במקום זה, המסקנה היא לתת לכל מומחה את התשלום המגיע לו ולהתעסק בעיקר במה שאת מומחית. ולא חשוב אם זה בכסף או בתחליפים: אני אעשה לך כך ואתה תעשה לי משהו אחר במקום…
  נפלאות המומחיות האחרון משנה הכל – מכיוון שאת כבר כ
  כ מומחית את יכולה להדריך בקלי קלות כך שאצליח להכין לבד אתר כפי שאני רוצה עם קצת “התערבויות”. זה בעצם האידיאל. אז איך משיגים את המומחה שרק יעזור לי או יהיה בתמונה להזיז משהו כשצריך?
  אנחנו חוזרים לילדות – בה אמא הייתה כל יכול ואבא היה אין כמוהו והם רק העמידו בפנינו את המצבים כדי שנוכל להצליח וללמוד “כאילו” לבד.
  גם האידאל של המורה הוא שהוא יודע להפוך עצמו למיותר..
  בקיצור נחמה, את מעולה שהמעולים לפי כל הקטיגוריות וכל מה שאת מביאה לקהל שלך. כולם כבר בוודאי נמצאים במצב של know-like-trust!

  1. נחמה

   תודה יהודית על המחמאות, אני מסמיקה לי כאן בשקט.
   את יודעת הקורס עדיין קיים, ואת תמיד יכולה להצטרף אליו, בטוח תלמדי דברים חדשים, שאפילו לא חשבת לבקש ממי שיבנה לך את האתר.
   חוץ מזה, שכל מי שרוכש את הקורסים שלי, מקבל תמיכה כאן באתר ללא הגבלת זמן, כך שתמיד את יכולה לשאול אותי איך עושים משהו.
   שבת שלום
   נחמה

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

10 רעיונות להכנת מוצר מתנה להגדלת רשימת התפוצה

מוצר המתנה הוא השער למציאת לקוחות חדשים, ולפיתוח הקשר איתם. מתנה טובה יכולה ליצור את האמון המתאים. רוב האנשים בוחרים לעשות מדריך, אבל יש עוד דברים שאתם יכולים לתת ללקוחות שלכם. ואולי הם יעדיפו אותם כמוצר המתנה שלכם.

ראיון עם רוחמה סלע – וידאו בפייסבוק כמה זה פשוט

האם פייסבוק הולך להחליף את יוטוב כמקור לצפיה בסרטים? התחרות בין פייסבוק לגוגל עולה שלב, עד עכשיו כל דבר שגוגל עשו פייסבוק חיקו אותם בהתאמה לרשת חברתית. ועכשיו גם הסרטונים, אם עד עכשיו כל רציתם לשווק את עצמכם בוידאו, המקום הבטוח היה יוטוב, שם אפשר לשים סרטונים, לקבל...

דילים מומלצים לבלאק פריידיי (black friday) לעסק דיגיטלי

תקציר הפוסט, לחצו על הקישור כדי להגיע לחלק שמעניין אתכם: בכל שנה יש הרבה דילים שרצים בשוק, השאלה היא מה כדאי לקנות ומה העסק שלכם צריך בכל שנה יש בלאק פריידיי,לארנדאש – learndash – פלאגין עוצמתי לבניית אתר קורסים מי צריך את המבצע הזה של לארנדאש?מה מיוחד...

כל האמת על קורסים דיגיטלים - שאף אחד לא רוצה שתדעו עליהם

האם קורסים דיגיטלים הם הכנסה פאסיבית?

 •  מהם 3 התחומים שבהם אפשר לעשות הרבה כסף ומה קורה אם לא בוחרים בהם
 • למי אסור בשום אופן לבחור בקורסים דיגיטלים כמקור הכנסה
 • כמה כסף אפשר להרוויח מקורסים דיגיטלים והאם זה קרוב למספרים שמציגים לנו
 • ובשורה התחתונה, האם כדאי לבחור להכין קורסים דיגיטלים כמקור הכנסה יחיד או כהכנסה משלימה

גלילה למעלה