איפה כדאי לפתוח חנות אינטרנטית

כמה עולה לפתוח חנות באינטרנט?

אחד הנכסים הטובים ביותר שתוכלו להוסיף לעצמכם, זה חנות באינטרנט.

כמו כל השקעה בנכס. תמיד צריך לבדוק כמה עולה ההשקעה לעומת ההחזר שלה לאורך הזמן. 

אם אתם חושבים לבנות חנות, בטח שאלתם את עצמכם, כמה תעלה לכם החנות הזאת.

התשובה נעה מכמה שקלים בודדים לשנה לכמה אלפי שקלים. תלוי באיזה צורה פותחים את החנות.

לפני הכל אתם צריכים לשאול את עצמכם, מה הסיבה שאתם רוצים לפתוח חנות באינטרנט.

הרבה אנשים חושבים שאם הם יפתחו חנות באינטרנט פתאום מלא אנשים יגיעו אליהם ויהיו להם הרבה מאד מכירות.

אבל המציאות בשטח היא שהיום עם כל מה שיש באינטרנט צריך לעשות המון עבודת שיווק כדי להביא אנשים לחנות.

מתי פותחים חנות באינטרנט

  1. אם יש לכם חנות קיימת ואתם רוצים ליצר תמיכה לחנות כך שלא רק מי שנמצא קרוב אליכם יוכל לקנות, אלא גם אנשים רחוקים יותר , או לאפשר ללקוחות קיימים לקנות מכם בעוד צורה. כמובן שזה מתאים אם המוצר שלכם יכול להשלח בדואר.
  2. אם יש לכם חשק עז להקים עסק, ואתם רוצים למכור בו מוצרים, במקרה כזה אתם צריכים לברר איזו השקעה ראשונה אתם צריכים לעשות כדי לקנות מלאי.
  3. אתם רוצים לפתוח חנות בלי מלאי, אתם יכולים לסכם עם מוכר אחר או יבואן על רכישה לפי מוצר, והוא מתגמל אתכם בעמלה בכל פעם כשאתם מוכרים מוצר, או שאתם יכולים לקנות את המוצר רק אחרי שהלקוח קנה אותו מכם, ואתם קובעים את ההפרש על המוצר.
  4. אתם ממש אוהבים לעשות עבודות יד ואתם רוצים למכור את העבודות שלכם לכל העולם. (במקרה כזה כדאי לעשות בדיקה על מספר מועט של מוצרים ולראות האם בכלל יש מי שמעוניין במוצרים האלו, הכי בטוח זה לבדוק כמה אנשים כבר קנו את המוצרים האלו בעבר)
  5. יש לכם מוצרים דיגיטלים, ואתם רוצים להתחיל למכור אותם. ,

נניח ואתם מתאימים לאחת מהקטגוריות האלו.

כמה דברים שאתם חייבים לקחת בחשבון לפני שאתם פותחים את החנות

לתת לחנות זמן להתבשל באינטרנט

לוקח זמן עד שאנשים יגיעו לחנות שלכם

לוקח זמן עד שאנשים יקנו בחנות שלכם

צריך להכין תקציב לפירסום החנות כדי שיהיה לכם קהל שיבוא לקנות, כן, גם אם אתם משתמשים באמזון כפלטפורמה לחנות שלכם.

לוקח זמן עד שאנשים לומדים להכיר אתכם ולסמוך עליכם כך שהם יחזרו שוב ושוב אליכם לקנות מכם.

אתם חייבים לדעת את זה מראש. אי אפשר לנסות את זה לשבוע ולהגיד שזה לא עובד, כי במשך השבוע הראשון וגם החצי שנה הראשונה אולי זה לא ממש יעבוד.

יכול להיות שיהיו רכישות, אבל זה לא יהיה כמו שחשבתם שהחנות שלכם צריכה להרוויח.

סכנת המוצר היחיד

אם אתם רוצים להצליח, אתם צריכים שיהיו לכם בחנות כמה מוצרים, רצוי שיהיה קשר ביניהם. כדי שאנשים שמגיעים לחנות שלכם יוכלו לקנות מכם יותר ממוצר אחד.

ולכם יהיה סיבה לשלוח להם מייל שיעודד אותם לקנות מכם יותר ממוצר אחד.

שיווק מסביב למוצרים שלכם

אתם יכולים להביא תנועה לחנות שלכם בתשלום, דרך פייסבוק ודרך גוגל.

אבל יכול להיות שאתם רוצים להתחיל להביא תנועה לחנות שלכם גם מחיפוש אורגני בגוגל.

אם יש לכם חנות חדשה יחסית, והתקציב של הפירסום שלכם לא גבוה במיוחד. כדאי שתחשבו על שילוב של בלוג באתר שלכם, כך שלגוגל יהיה סיבה לשלוח אליכם אנשים.

בבלוג אתם יכולים לתת טיפים ורעיונות, סקירות על מוצרים, והשוואות, שקשורים כמובן למוצרים שלכם.

עם הזמן (גם זה לוקח זמן) גוגל יראה את הפוסטים שלכם, אם הפוסטים טובים יותר ממה שקיים כבר היום במילות המפתח שלכם, אז יש לכם סיכוי להגיע למקומות הראשונים בגוגל, וכך יגיעו אנשים אל החנות באתר שלכם.

כמה עולה לפתוח חנות מקוונת באינטרנט?

ID-10077013מה מרכיב את עלות פתיחת החנות?

הסחורה שבחנות שלכם – כמובן שזה תלוי בסחורה עצמה,

יש מקרים שבהם אין צורך במלאי, אם נניח החלטתם לפתוח חנות עם דרופ שיפיינג – שזה אומר שאין לכם מלאי

אלא בכל פעם כשמישהו קונה מוצר אצלכם בחנות, אתם קונים את המוצר הזה במקום אחר, ונותנים למוכר באתר את הכתובת של מי שקנה מכם.

אתם מרוויחים מהפער בין המחיר שהלקוח שילם לכם באתר לבין המחיר בפועל שאתם שילמתם על המוצר הזה אצל הספק שלכם.

ברוב המקרים תצטרכו להשקיע במלאי ראשוני, וזו עלות של כל פתיחת חנות גם אם היא לא מקוונת .

בכל מקרה זו עלות נפרדת של הקמת העסק החדש שלכם וזה דורש הסבר יותר גדול ממה שאני יכולה לכתוב כאן בפוסט, ולכן, כאן אני לא אתייחס לעלות המלאי הראשוני.

בניית אתר או פתיחת חנות על אתר קיים – זו השאלה הבסיסית, בדרך כלל כשמישהו חושב על הקמת עסק חדש עם מלאי מוצרים וחנות וירטואלית, השאלה היא על עלות הקמת החנות עצמה.

והנה האפשרויות השונות להקמת חנות, וכמובן העלות של כל אפשרות כזאת.

פתיחת חנות על פלטפורמה גדולה:

האופציה הפשוטה ביותר היא פתיחת חנות תחת אתר גדול בינלאומי כגון אמזון, אטסי או איביי.

החנות היא חלק משלל החנויות שנמצאות באותם אתרים.

היתרון הגדול הוא שאפשר לפתוח חנות בכמה דקות ואין צורך במתכנת וגם העלות מאד מאד זולה יש מקרים שבהם אין עלות בכלל, כי הפלטפורמה מרוויחה מהמכירות שמגיעות מהחנות שלכם, כל אתר יש לו חוקים אחרים. יש עוד הרבה אתרים דומים שבהם אין עלות לפתיחת החנות.

כשאתם פותחים חנות באתר גדול, צריך לשים לב לתחרות שלכם,

תראו מי כבר מוכר את מה שאתם מוכרים,

האם אתם יכולים למכור יותר בזול ממנו?

ביחוד באתרים כמו אמזון, מי שמוכר הכי בזול הוא זה שמצליח למכור הרבה.

קחו בחשבון שמשחק המחירים הוא מאד קשה מול הסיניים שהיום השתלטו על  המסחר המקוון לכן לכו על זה רק אם יש לכם משהו שכבר מוכרים אותו אבל אתם יכולים להכנס למשחק המחירים.

אם יש לכם מוצר שאף אחד לא שמע עליו, אז אני לא חושבת שאיביי זה המקום למכור אותו או בכלל להתחיל למכור. תנו לחברות הגדולות שיש להם מיליארדים של דולרים כדי להשקיע בפירסום כדי למכור לשוק מוצר חדש.

אתם בתור אנשים פרטיים לכו על מוצרים שכבר היום יש אנשים שמחפשים, אחרת זה אבוד מראש. (אלא אם כן יש לכם המון כסף כדי לפרסם ולחנך את הקהל)

לסיכום

העלויות שיש כאשר פותחים חנות על פלטפורמת חנויות, הם על כל פריט שמעלים לחנות, לאחר המכירה יש עמלה נוספת שמשולמת לאתר, העמלות משתנות מאתר לאתר ובכל מקום צריך לבדוק מה הם מציעים וכמה עולה כל דבר.

בניית חנות על פלטפורמה גדולה יש לה יתרון גדול, בזה שאתם נכנסים לאתר שיש אליו כבר תנועה גדולה. אמזון זו הפלטפורמה הגדולה בעולם היום לכל מוצר שהוא, והם משקיעים הרבה מאד כסף בשיווק והפירסום של האתר.

אנשים סומכים על אמזון ועל אתרים נוספים כאלו ומוכנים להשאיר את פרטי כרטיס האשראי שלהם בקלות. וזה כמובן יתרון שאתם זוכים לו כשאתם נכנסים לפלטפורמה קיימת כי הם כבר עשו את העבודה של בניית האמון עם הלקוחות.

הצד השני של בניית חנות על פלטפורמה כזאת, היא שיש לכם תחרות מאד גדולה עם הרבה אנשים שמוכרים על האתר, והמלחמה שלכם היא מלחמת מחירים, כל פעם מישהו אחר יוריד מחיר, והשאלה היא אם זה מה שאתם מחפשים.

בניית חנות על אתר וורדפרס:

אופציות נוספות בתשלום נמוך הן פתיחת חנות באתר פרטי שלכם תחת הפלטפורמה החינמית של וורדפרס (יש לכם קורס שמלמד אתכם איך לעשות את זה בתוך המכללה למקצועות הידע באינטרנט).

אם בחרתם לפתוח חנות על אתר שלכם אתם צריכים לשאול את עצמכם, מה אתם מוכנים לעשות בשביל האתר.

האם אתם מוכנים ללמוד איך לבנות את החנות שלכם, באתר.

או שאתם מעדיפים שמישהו אחר יבנה לכם את האתר שלכם, ואתם רק תכניסו לשם את המוצרים.

אני אישית חושבת שמי שמחזיק עסק של אדם אחד (או מקסימום צוות קטן של 5 אנשים) צריך לדעת איך לתפעל את האתר.

אם יש בעיה באתר אפשר תמיד לחפש מישהו שיתקן את הבעיה, אבל הרבה פעמים זה יהיה יותר זול ופשוט לתקן את הבעיה לבד.

כמובן שאם יש לכם תקציב בלתי מוגבל, יכול להיות שיותר מתאים לכם שמישהו אחר יבנה לכם את האתר. ובכל זאת, גם אם בחרתם את האופציה הזאת, אני חושבת שכדאי שתלמדו מה הוא עשה אצלכם באתר, ואיך אתם יכולים להמשיך מכאן.

וורדפרס זו הפטלפורמה הטובה ביותר היום לבניית אתרים מורכבים, ואתר שיש בו חנות הוא אתר שדורש סינכרון בין כמה מערכות.

היתרון של וורדפרס הוא שיש הרבה מאד תוספים לאתר שאינם בתשלום, או במילים אחרות, זה בחינם. מה שיוצר את התחושה שהקמת אתר בוורדפרס זה בחינם. (וזה נכון חלקית)

התקנת אתר וורדפרס היא בחינם, וגם התקנת החנות אם אתם משתמשים בתוסף הפופולרי ביותר להקמת חנויות מקוונות woocommerce אבל אם תרצו להוסיף דברים נחמדים לחנות שיגבירו את המכירות. ויעזרו לאנשים לרכוש יותר מוצרים. אז חלק מהתוספים האלו כבר יהיו בתשלום.

אם תרצו לעצב את האתר שלכם בצורה מסויימת, יהיו לכם כמובן הוצאות על העיצוב, בין אם זה תשלום לגרפיקאית שתעצב לכם בדיוק את מה שבחרתם ובין אם זה תשלום על תבנית מיוחדת שמותאמת לחנויות. (אני ממש ממליצה על התבנית הזאת להקמת אתר חנות)

אם בחרתם לבנות את האתר שלכם לבד (אני ממש ממליצה, זה באמת פשוט, ונותן לכם יותר שליטה על מה שקורה באתר ובעסק שלכם).

העלות שאתם יכולים לצפות לה היא על האיכסון של האתר, והדומיין. זה בעצם העלות הכי בסיסית וזה יוצא משהו כמו 100 דולר לשנה על שני הדברים ביחד כאשר אתם מתחילים עם איכסון זול ופשוט.

אפשר כמובן לעצב את האתר עם תבניות מוכנות ואז העלות היא אפס על העיצוב, או לקחת מעצבי אתרים שיעצבו בדיוק איך שאתם רוצים תוסיפו את זה לעלות הכוללת של האתר.

אם בחרתם בתבנית עיצוב בתשלום אז גם זו עלות נוספת. (אני ממליצה על התבנית הזאת לאתרי חנויות)

אפשר לומר שכל העלויות הנוספות על תוספים ותבנית עיצוב יכולים ביחד להגיע ל1000 ש”ח. כמובן שאם אתם לוקחים בעלי מקצוע כמו מתכנת, בונה אתרים ומעצב גרפי, אתם יכולים לצפות לתשלום של כמה אלפי שקלים לכל אחד מהם.

כאשר אם אתם בונים את האתר שלכם בעצמכם, יכול להיות שיהיה לכם עלות של קורס שילמד אתכם איך לבנות את האתר שלכם בעצמכם. והיתרון הוא שאתם גם תוכלו לפתור בעיות שיצוצו כי אתם תדעו  מה לעשות.

תחשבו על זה שכל פעם כשמשהו משתבש באתר מישהו צריך לפתור את זה, אז או שאתם יודעים לעשות את זה, או שאתם צריכים בכל פעם לפנות למתכנת שיטפל בזה, (וזה כמובן עולה לכם עוד כסף) יש מקרים שבהם ברור שעדיף שמישהו אחר יבנה את האתר, במקרה כזה, כדאי להחזיק אותו באופן שוטף לבעיות שיכולות לצוץ. והן יצוצו כל הזמן…

היתרונות של בניית אתר שלכם

אתם יכולים למכור כל מה שאתם רוצים בלי תחרות לידכם.

אם אתם מוכרים מוצרים שמופיעים גם בזאפ (וסביר להניח שהם יופיעו בזאפ), אני ממליצה לכם להתחבר לזאפ כי שם רוב הישראלים מחפשים מוצרים כשהם מחפשים אותם, וכך תוכלו לקדם את החנות שלכם מהר.

אתם יכולים להציע שם גם כמה מוצרים זולים ואת שאר המוצרים שלכם להציג רק בחנות שלכם, כך שבעצם המוצר הזול יביא לכם אנשים לאתר ומשם הם כבר ימשיכו לחפש אצלכם

(בכל מקרה תתפסו את המייל שלהם על ידי רישום לרשימת התפוצה כדי שתוכלו להמשיך להיות איתם בקשר לאורך זמן ולהחזיר אותם לאתר שלכם גם אם הם לא קנו מכם בפעם הראשונה)

למוצרים דיגטליים וקורסים און ליין- יש לכם את האפשרות להוסיף תוסף קורסים לאתר שלכם.

דרכים נוספות לבנות את החנות הוירטואלית שלכם

ישנם פלטפורמות של אתרים שנותנים לכם מבנה של חנות, אבל על דומיין משלכם

בדרך כלל במקומות האלו יש לכם תשלום חודשי או שנתי בהתחייבות.

היתרון הגדול הוא שאלו אתרים שמותאמים להיות חנויות. החיסרון הגדול, זה שכל הפלטפורמות הישראליות לפחות נראות ממש נורא ומאד מיושנים.

גם במקרה של בניית חנות על פלטפורמה קיימת ישראלית, יש לכם עדיין את כל חובות השיווק כפי שיש לכם בכל פלטפורמה אחרת שתבחרו בה.

מעבר לזה יש חברות שמתמחות בהקמת אתרי חנויות התנאים כמובן משתנים בין האתרים השונים, וזה תלוי גם בכמות המוצרים שיש לכם באתר. האמת שזה לא משנה באיזה פלטפורמה בוחרים. כי מה שחשוב באמת זה להביא את הגולשים לאתר החנות ולמכור להם. וכדי לעשות את זה צריך לדעת מיהם הלקוחות שלכם, ולפנות אליהם שיבואו לרכוש.

מכירה על כמה פלטפורמות במקביל

מכירת מוצר זול מאד בפלטפורמה גדולה ומכירת המשך באתר שלכם

אפשר לשלב מכירה בחנויות וירטואליות שונות. אתם יכולים להכנס למלחמת המחירים שיש בפלטפורמות הגדולות כמו אמזון.

כאשר אתם נותנים שם מוצר מאד זול, או כמה מוצרים מאד זולים שתופסים את העין של הגולשים.

לאחר הרכישה שם כאשר אתם שולחים להם את המוצר בדואר, אתם יכולים לצרף למוצר פלייר שיעזור להם להכיר את החנות המרכזית שלכם, שבה הם יכולים לקנות מכם ישירות, מוצרים איכותיים במחירים הוגנים.

במקרה כזה, אתם משתמשים בפלטפורמות אחרות, כדי להביא לעצמכם קהל נוסף לאתר המרכזי ששם יש לכם את החנות המרכזית והפעילות העסקית המרכזית שלכם. כאשר הם רואים שאתם מוכרים שאפשר לסמוך עליהם, ושאתם שולחים את המוצרים כמו שצריך ובזמן.

בפעם הבאה הם יבואו לבדוק את החנות שלכם באתר.

(כמובן שאחוז מסויים מתוך הרוכשים יחזרו אליכם ישירות דרך האתר שלכם, הרבה מהם ימשיכו לקנות באתר הגדול שממנו הם הגיעו.)

אתם יכולים גם לשלב הזמנה להצטרפות לרשימת התפוצה שלכם. ומשם להמשיך את הקשר הישיר עם הלקוחות שקנו מכם באתר הגדול יותר.

כאשר אתם שומרים על קשר עם הלקוחות שלכם אתם יוצרים לעצמכם הזדמנות לצאת מהתחרות שיש באתרים הגדולים.

שילוב של מוצר דיגיטלי עם מוצר פיזי

כדי לתת לעצמכם יתרון על פני כל השאר, אתם תמיד יכולים לשלב מוצרים דיגיטלים שמקבלים מתנה כאשר הם קונים מכם. בגלל שבאתרים הגדולים אין באמת גישה למידע על הלקוח ואתם לא יכולים לרשום אותו סתם ככה למוצר הדיגיטלי שלכם.

אתם יכולים לתת לו את הגישה בכתב כאשר הוא מקבל מכם את המוצר בדואר.

כבר ראיתי מוכרים שנתנו לי שפע של דפים ביחד עם המוצר שקניתי, שהזמינו אותי לקנות עוד מוצרים מהם, חלק כתבו ממש מכתב מותאם למוצר שקניתי.

המכתב מודפס ולא אישי כמובן, אבל זה בעיקר תלוי בכמות המכירות שלכם, אתם יכולים לעשות אותו אישי יותר ממילא אתם אורזים את המוצר ושולחים בדואר.

אם זה מוצר שנמצא אצלכם במלאי ואתם לא משתמשים בחברה חיצונית שעושה את זה עבורכם.
למרות שגם חברה כזאת יכולה להוסיף מכתב אם זה מה שתבקשו מהם.

השמים הם הגבול ביצירתיות שאתם יכולים להוסיף למוצרים שלכם, כדי להתגבר על התחרות שיש היום בכל מקום.

מוצרים דיגיטלים טובים ואיכותיים יכולים לעזור לכם למכור את המוצר הפיזי שלכם, כי עכשיו אתם כבר יוצאים מהתחרות.

אגב, אם אתם בוחרים להוסיף מוצרים דיגיטלים כבונוסים למוצרים שמכרתם. וזה צריך להיות באנגלית כי אתם מוכרים לקהל בינלאומי, אז אתם יכולים להשתמש במוצרי מידע קיימים ורק לקנות את הזכויות להשתמש בהם.

עכשיו, מה עושים, איך בוחרים איפה להקים את החנות הוירטואלית שלכם?

תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

האם אתם יודעים לשווק, ולהביא תנועה לאתר של החנות?

אתם צריכים להביא את הגולשים אל החנות שלכם, גם אם אתם על פלטפורמה ענקית כמו אמזון, איביי או אטסי וגם אם אתם על אתר משלכם.

היתרון של אתרים גדולים, זה שהם מביאים את התנועה לאתר שלהם, ושם אתם צריכים בעיקר להיות בולטים מול המתחרים שלכם, ואת זה אתם עושים על ידי הורדת מחירים ממוצרים מסויימים כדי להביא אנשים לקנות מכם,

אחר כך כמובן יש עוד שיטות להמשיך ולהביא אנשים לרכישה של מוצרים נוספים שהם כבר יותר יקרים. אם אתם לא יודעים איך לשווק את עצמכם, זה הא/ב. לכו ללמוד איך משווקים ורק אחר כך תתחילו להקים חנות.

האם אתם מוכנים להתחייב ולהשקיע כסף בפירסום? 

אם אתם חושבים שתוכלו להקים חנות וזה יביא את הכסף זה לא יקרה. אתם חייבים להיות מוכנים להשקיע בללמוד איך לשווק, ואיך לכתוב נכון את התיאור של המוצר, וגם אתם חיבים להשקיע כסף בפירסום.

האם אתם יכולים לנהל לבד את החנות שלכם?

אם אתם חושבים שאתם יכולים להסתדר עם אתר משלכם, האופציה הזולה ביותר היא הקמת החנות באתר משלכם. כך אין לכם עמלות ואין תשלומים חודשיים. (לכל פלטפורמה והחוקים שלה)

מה אתם מוכרים?

אם אתם מוכרים קורסים און ליין, אז אתם יכולים לבנות את החנות שלכם על האתר שלכם עם שילוב של תוסף להקמת אתר קורסים כמו learndash ביחד עם תוסף להקמת חנות woocommerce , ואם אתם מוכרים מוצרים בעבודת יד, אז אטסי זה המקום, אם אתם רוצים למכור לשוק הישראלי אז יש לכם כמה פיתרונות.

אז בואו נסכם כמה עולה לפתוח חנות וירטואלית,

מעבר לעלויות שיווק ופירסום שהם לא קשורים בכלל להקמת החנות האינטרנטית שלכם, אלו העלויות הצפויות בהקמת החנות:

  1. חנות בפלטפורמה גדולה – כמה דולרים בודדים לפתיחת החנות, עלויות על כל העלאת מוצר של פחות מדולר למוצר, וכמובן אחוזים מהמכירות.
  2. חנות על אתר משלכם כשאתם מקימים בעצמכם את החנות- כ500 ש”ח לשנה על האיחסון והדומיין של האתר.
  3. חנות על אתר משלכם בהקמה חיצונית – אם אתם מקימים את האתר עם מישהו מיקצועי, מדובר על הוצאה חד פעמית של שמתחילה ב 3000 ש”ח (משתנה בין האנשים השונים). בדרך כלל האתרים שמתומחרים ב3000 ש”ח לא שווים הרבה.
  4. חנות דרך פלטפורמות מוכנות של אתרים כשאתר הוא שלכם- עלות חודשית של כמה עשרות שקלים עד מאות שקלים בחודש להחזקת החנות.

רוצים להקים חנות באינטרנט בעצמכם?

אפשר להסתמך על מכירות אקראיות שיגיעו בטעות, דרך גוגל, או דרך החיפוש באתר כמו אמזון.

ואפשר לקחת את האחריות לידים שלכם, ולבנות לעצמכם נכס מניב שיחזיק הרבה שנים. השאלה היא מה אתם בוחרים?

אם בחרתם באפשרות השניה – של הקמת נכס מניב לאורך שנים, אתם מוזמנים להצטרף למכללה למקצועות הידע באינטרנט כדי להתחיל ללמוד איך להביא לעצמכם קהל באופן קבוע, ואיך לשמור על הלקוחות לאורך שנים. לחצו כאן כדי להצטרף עכשיו

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *