כמה עולה לפתוח חנות באינטרנט?

 קיבלתי את השאלה הזאת במייל "כמה עולה לפתוח חנות באינטרנט", וחשבתי לעצמי שזו שאלה ממש ממש טובה.

התשובה נעה מכמה שקלים בודדים לשנה לכמה אלפי שקלים. תלוי באיזה צורה פותחים את החנות.

לפני הכל אתם צריכים לשאול את עצמכם, מה הסיבה שאתם רוצים לפתוח חנות באינטרנט. הרבה אנשים חושבים שאם הם יפתחו חנות באינטרנט פתאום מלא אנשים יגיעו אליהם ויהיו להם הרבה מאד מכירות. אבל המציאות בשטח היא שהיום עם כל מה שיש באינטרנט צריך לעשות המון עבודת שיווק כדי להביא אנשים לחנות.

מתי פותחים חנות באינטרנט

 1. אם יש לכם חנות קיימת ואתם רוצים ליצר תמיכה לחנות כך שלא רק מי שנמצא קרוב אליכם יוכל לקנות, אלא גם אנשים רחוקים יותר , או לאפשר ללקוחות קיימים לקנות מכם בעוד צורה. כמובן שזה מתאים אם המוצר שלכם יכול להשלח בדואר. 
 2. אם יש לכם חשק עז להקים עסק, ואתם רוצים למכור בו מוצרים, במקרה כזה אתם צריכים לברר איזו השקעה ראשונה אתם צריכים לעשות כדי לקנות מלאי.
 3. אתם רוצים לפתוח חנות בלי מלאי, אתם יכולים לסכם עם מוכר אחר או יבואן על רכישה לפי מוצר, והוא מתגמל אתכם בעמלה בכל פעם כשאתם מוכרים מוצר, או שאתם יכולים לקנות את המוצר רק אחרי שהלקוח קנה אותו מכם, ואתם קובעים את ההפרש על המוצר.
 4. אתם ממש אוהבים לעשות עבודות יד ואתם רוצים למכור את העבודות שלכם לכל העולם. (במקרה כזה כדאי לעשות בדיקה על מספר מועט של מוצרים ולראות האם בכלל יש מי שמעוניין במוצרים האלו, הכי בטוח זה לבדוק כמה אנשים כבר קנו את המוצרים האלו בעבר)
 5. יש לכם מוצרים דיגיטלים, ואתם רוצים להתחיל למכור אותם. ,

נניח ואתם מתאימים לאחת מהקטגוריות האלו. כמה דברים שאתם חייבים לקחת בחשבון לפני שאתם פותחים את החנות.

זו התחייבות שלכם, לוקח זמן עד שאנשים לומדים להכיר אתכם ולסמוך עליכם כך שהם יחזרו שוב ושוב אליכם לקנות מכם. אתם חייבים לדעת את זה מראש. אי אפשר לנסות את זה לשבוע ולהגיד שזה לא עובד, כי במשך השבוע הראשון וגם החצי שנה הראשונה אולי זה לא ממש יעבוד.

אתם חייבים ללמוד איך לשווק, איך לבנות רשימת תפוצה של אנשים שהתעניינו במוצר שלכם. ועוד משהו חשוב, החנות שלכם לא יכולה להיות בנויה על מוצר אחד, אנשים צריכים שיהיה להם מה לקנות. וכאשר אתם מציעים רק מוצר אחד, אתם בבעיה גדולה, כי ללקוחות שלכם שכבר קנו את המוצר האחד שלכם, אין מוצר נוסף לקנות מכם. ולכן הם ילכו למישהו אחר שיתן להם את המוצר הנוסף.

ID-10077013לאחר פתיחת החנות יש צורך בהבאת גולשים אל החנות כדי שיקנו ואת זה אתם מוזמנים לקרוא בפוסטים שהיו כאן כבר על איך להקים חנות מקוונת, איפה כדאי לפתוח חנות מקוונת וגם איך להביא קונים לחנות

נתחיל מהאופציה הזולה אל האופציה היקרה.

פתיחת חנות בכמה שקלים בודדים: האופציה הפשוטה ביותר היא פתיחת חנות תחת אתר גדול בינלאומי כגון אטסי או איביי. החנות היא חלק משלל החנויות שנמצאות באותם אתרים. היתרון הגדול הוא שאפשר לפתוח חנות בכמה דקות ואין צורך במתכנת וגם העלות מאד מאד זולה. יש עוד הרבה אתרים דומים שבהם אין עלות לפתיחת החנות. כשאתם פותחים חנות באתר גדול, צריך לשים לב לתחרות שלכם, תראו מי כבר מוכר את מה שאתם מוכרים, האם אתם יכולים למכור יותר בזול ממנו? ביחוד באתרים כמו איביי, מי שמוכר הכי בזול הוא זה שמצליח למכור הרבה. קחו בחשבון שמשחק המחירים הוא מאד קשה מול הסיניים שהיום השתלטו על איביי. לכן לכו על זה רק אם יש לכם משהו שכבר מוכרים אותו אבל אתם יכולים להכנס למשחק המחירים. אם יש לכם מוצר שאף אחד לא שמע עליו, אז אני לא חושבת שאיביי זה המקום למכור אותו או בכלל להתחיל למכור. תנו לחברות הגדולות שיש להם מיליארדים של דולרים כדי להשקיע בפירסום כדי למכור לשוק מוצר חדש. אתם בתור אנשים פרטיים לכו על מוצרים שכבר היום יש אנשים שמחפשים,אחרת זה אבוד מראש. (אלא אם כן יש לכם המון כסף כדי לפרסם ולחנך את הקהל)

העלויות שיש כאשר פותחים חנות הם על כל פריט שמעלים לחנות, לאחר המכירה יש עמלה נוספת שמשולמת לאתר, העמלות משתנות מאתר לאתר ובכל מקום צריך לבדוק מה הם מציעים וכמה עולה כל דבר.

אופציות נוספות בתשלום נמוך הן פתיחת חנות באתר פרטי שלכם תחת הפלטפורמה החינמית של וורדפרס (יש לכם קורס שמלמד אתכם איך לעשות את זה). כאן העלות היא על האיחסון של האתר, הדומיין (שם המתחם), ואם צריך להעזר במתכנת שיתקין את האתר אז גם זו עלות נוספת. אפשר כמובן לעצב את האתר עם תבניות מוכנות ואז העלות היא אפס, או לקחת מעצבי אתרים שיעצבו בדיוק איך שאתם רוצים תוסיפו את זה לעלות הכוללת של האתר. חנות באתר שלכם מאפשרת לכם למכור כל מה שאתם רוצים בלי תחרות לידכם. אם אתם מוכרים מוצרים שמופיעים גם בזאפ, אני ממליצה לכם להתחבר לזאפ כי שם רוב הישראלים מחפשים מוצרים כשהם מחפשים אותם, וכך תוכלו לקדם את החנות שלכם מהר. אתם יכולים להציע שם גם כמה מוצרים זולים ואת שאר המוצרים שלכם להציג רק בחנות שלכם, כך שבעצם המוצר הזול יביא לכם אנשים לאתר ומשם הם כבר ימשיכו לחפש אצלכם. (בכל מקרה תתפסו את המייל שלהם על ידי רישום לרשימת התפוצה כדי שתוכלו להמשיך להיות איתם בקשר לאורך זמן ולהחזיר אותם לאתר שלכם גם אם הם לא קנו מכם בפעם הראשונה)

למוצרים דיגטליים וקורסים און ליין- יש לכם את האפשרות להוסיף תוסף קורסים לאתר שלכם, או להשתמש באתר קורסים שמאפשר לכם להכניס אליו את הקורסים שלכם.

ישנם פלטפורמות של אתרים שנותנים לכם מבנה של חנות, אבל על דומיין משלכם, בדרך כלל במקומות האלו יש לכם תשלום חודשי או שנתי בהתחייבות. היתרון הגדול הוא שאלו אתרים שמותאמים להיות חנויות. החיסרון הגדול, זה שכל הפלטפורמות הישראליות לפחות נראות ממש נורא ומאד מיושנים.

בין לבין יש את האופציה של פתיחת חנות בפייסבוק, אבל שזה לא יטעה אתכם שהחנות בפייסבוק לא דורשת עבודה של הבאת לקוחות, יש צורך בגיוס לקוחות בדיוק  כמו בכל פלטפורמה אחרת.חנויות בפייסבוק הם עם תשלום חודשי קבוע, או לפי עמלות תלוי במסלול, ויש להם כלים לשיווק החנות. דוגמא לחברה שמתמחה בחנויות כאלו בעברית היא cash cow פתיחת חנות תחת פלטפורמה כגון מרמלדה מרקט או דברים דומים, דורשת תשלום חודשי קבוע, לפעמים יש גם עמלות נוספות שמשולמות לאתרים.

מעבר לזה יש חברות שמתמחות בהקמת אתרי חנויות התנאים כמובן משתנים בין האתרים השונים, וזה תלוי גם בכמות המוצרים שיש לכם באתר. האמת שזה לא משנה באיזה פלטפורמה בוחרים. כי מה שחשוב באמת זה להביא את הגולשים לאתר החנות ולמכור להם. וכדי לעשות את זה צריך לדעת מיהם הלקוחות שלכם, ולפנות אליהם שיבואו לרכוש.  

עכשיו, מה עושים, איך בוחרים איפה להקים את החנות הוירטואלית שלכם?

תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

 1. האם אתם יודעים לשווק, ולהביא תנועה לאתר של החנות? אתם צריכים להביא את הגולשים אל החנות שלכם, גם אם אתם על פלטפורמה ענקית כמו איביי או אטסי וגם אם אתם על אתר משלכם. היתרון של אתרים גדולים, זה שהם מביאים את התנועה לאתר שלהם, ושם אתם צריכים בעיקר להיות בולטים מול המתחרים שלכם, ואת זה אתם עושים על ידי הורדת מחירים ממוצרים מסויימים כדי להביא אנשים לקנות מכם, אחר כך כמובן יש עוד שיטות להמשיך ולהביא אנשים לרכישה של מוצרים נוספים שהם כבר יותר יקרים. אם אתם לא יודעים איך לשווק את עצמכם, זה הא/ב. לכו ללמוד איך משווקים ורק אחר כך תתחילו להקים חנות.
 2. האם אתם מוכנים להתחייב ולהשקיע כסף בפירסום?  אם אתם חושבים שתוכלו להקים חנות וזה יביא את הכסף זה לא יקרה. אתם חייבים להיות מוכנים להשקיע בללמוד איך לשווק, ואיך לכתוב נכון את התיאור של המוצר, וגם אתם חיבים להשקיע כסף בפירסום.
 3. האם אתם יכולים לנהל לבד את החנות שלכם? אם אתם חושבים שאתם יכולים להסתדר עם אתר משלכם, האופציה הזולה ביותר היא הקמת החנות באתר משלכם. כך אין לכם עמלות ואין תשלומים חודשיים. (לכל פלטפורמה והחוקים שלה)
 4. מה אתם מוכרים? אם אתם מוכרים קורסים און ליין, אז אתם יכולים לבנות את החנות שלכם על האתר שלכם עם שילוב של תוסף להקמת אתר קורסים כמו learndash ביחד עם תוסף להקמת חנות woocommerce , ואם אתם מוכרים מוצרים בעבודת יד, אז אטסי זה המקום, אם אתם רוצים למכור לשוק הישראלי אז יש לכם כמה פיתרונות.

בכל מקרה מומלץ למכור את המוצרים שלכם על כמה פלטפורמות, גם אם אתם מוכרים באתר משלכם, מומלץ לפזר כמה מוצרים אחרים בכל מיני אתרים כדי להביא אליכם תנועה אחרי הרכישה.

המלצה בכל מקרה, ולא משנה מה אתם מוכרים, כשאתם שולחים את המוצר (מוצר דיגיטלי או מוצר פיזי) תשלחו ביחד עם זה, מכתב תודה קטן שמזמין את האנשים להכנס אליכם לאתר. כך תוכלו להרוויח גם ממכירה באתרים אחרים, למרות ששם יש לכם עמלות .

אז בואו נסכם, מעבר לעלויות שיווק ופירסום שהם לא קשורים בכלל להקמת החנות האינטרנטית שלכם, אלו העלויות הצפויות בהקמת החנות:

 1. חנות בפלטפורמה גדולה – כמה דולרים בודדים לפתיחת החנות, עלויות על כל העלאת מוצר של פחות מדולר למוצר, וכמובן אחוזים מהמכירות.
 2. חנות על אתר משלכם כשאתם מקימים בעצמכם את החנות- כ500 ש"ח לשנה על האיחסון והדומיין של האתר, מומלץ להצטרף לקורס להקמת חנות כדי שיהיו לכם את כל הטריקים המתאימים להגדלת המכירות (שגם בונה האתרים שלכם לא תמיד ידע להגיד לכם עליהם)
 3. חנות על אתר משלכם בהקמה חיצונית – אם אתם מקימים את האתר עם מישהו מיקצועי, מדובר על הוצאה חד פעמית של שמתחילה ב 3000 ש"ח (משתנה בין האנשים השונים). בדרך כלל האתרים שמתומחרים ב3000 ש"ח לא שווים הרבה.
 4. חנות דרך פלטפורמות מוכנות של אתרים כשאתר הוא שלכם- עלות חודשית של כמה עשרות שקלים עד מאות שקלים בחודש להחזקת החנות.
 5. חנות דרך פייסבוק – אותו סיפור רק שיש לכם את היתרון של פייסבוק

רוצים להקים חנות בעצמכם?

הצטרפו עכשיו לקורס לבניית חנות באתר משלכם,

בקורס תלמדו איך אתם יכולים להגדיל את המכירות בחנות, ואיך לכתוב פרטים על המוצר כך שהלקוחות שלכם ירוצו לקנות אותו.

לחצו כאן כדי להצטרף עכשיו לקורס.

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יזם בטעות? – בחן את עצמך, האם במקרה אתה יזם בטעות.

יש כל כך הרבה אנשים ביננו שמסתובבים, שיש להם עסק, אבל הם איכשהו נפלו לתוכו, והם יזמים בטעות. יש כאלו שהם נולדו יזמים וזה מעולה בשבילם, אבל אלו שהם יזמים בטעות, יכולים ממש לסבול בחיים מהבחירה שלהם. האם אתה יזם בטעות?

הדרכה לשותפים- איזה קורסים כדי לכם להמליץ עליהם

בזמן האחרון הצטרפו הרבה אנשים לתוכנית השותפים כאן באתר פשוט עושים שיווק. תוכנית השותפים של האתר מאפשרת לכל אחד שרוצה להרוויח כסף להמליץ על קורסים ולקבל עמלה של 50% מערך הקניה. באתר יש לנו מערכת משוכללת שאוספת את המידע על הרכישות וההקלקות דרך הקישורים של השותפים וכך גם...

ראיון עם גילעד פולק – 4 הנתיבים למוסיקאים

אפשר להתלונן שאי אפשר להצליח בארץ- להיות ב"קריז" ואפשר מצד שני לעצור, להיות נהג משפיע, להנהיג את החיים – לקחת את ה״צרות״ ולהפוך אותם מבעייה לאתגר, הזדמנות ואז למתנה.