ראיון עם לירון מור – המבנה לוידאו שיווקי שמביא לקוחות ואיפה כדאי להפיץ אותו.

לירון מור היא מלכת הוידאו בארץ

אני משערת לעצמי שכשאתם קוראים את הפוסט הזה, אתם יודעים מי זאת לירון מור. בפעם הראשונה שפגשתי אותה, זה היה באחד הכנסים נראה לי של אמיר הרדוף לפני כמה שנים. הצגתי את עצמי ואמרתי לה שאני עושה קורסים בוידאו בתפירה. מיד נדלקו לה העיניים, והיא פשוט התעניינה מה זה אומר ואיך אני עושה את זה. אני התרשמתי מאישה מתוקה, שנמצאת על הקרקע, ושכל כך חשוב לה שוידאו יכנס לשיווק בארץ שזה ממש לא משנה לה איך.

אז כמובן שהזמנתי את לירון מור לכאן לתוכנית כדי לדבר על וידאו.

והיום נראה מה זה אומר בעצם וידאו שיווקי, ואיפה שמים אותו.

היום ברור לכל עסק שנמצא כמה דקות באינטרנט, שאין דרך אחרת חוץ מלהשתמש בוידאו כדי לבלוט מעל כל המתחרים, ובכל זאת המון אנשים עדיין לא עושים את זה. למרות שהיום להכין וידאו זה אפילו יותר קל מאשר לפני 4-5 שנים.

יש לכולם סמארטפונים (לפחות רוב) ואם אין אז יש לחבר/שכן/בן זוג/ילד וכו’. והאיכות של הצילום בסמארטפון הפרטי שלי הרבה יותר טובה מהאיכות של מצלמת הוידאו שקניתי לפני כמה שנים. לכן אין תירוצים אמיתיים למה לא לעשות וידאו היום.

יש שני סוגים שם שימושים כשמדובר בסרטוני וידאו בעסק קטן ובינוני.

  1. סרטון שיווקי
  2. סרטון מכירה

מה שאין בסרטוני וידאו של עסקים, זה סרטוני תדמית, פשוט תוציאו את זה מהלקסיקון שלכם, זה לא מה שהעסק שלכם צריך.

וידאו שיווקי

סרטוני שיווק המטרה שלהם היא לתת ללקוחות הפוטנציאלים שלכם הזדמנות להכיר אתכם, אם זו פעם ראשונה ואם זה במהלך הזמן כדי שהם ידעו שאפשר לסמוך עליכם ושאתם יודעים לעשות את מה שצריך לעשות. כדי שסרטוני וידאו יחשבו לשיווקים, צריך בסוף הסרטון להניע את האנשים לפעולה.

מה זה אומר להניע לפעולה?

הקהל שלכם מחכה להוראות, הם לא יודעים מה אתם מצפים מהם לעשות ואיך להכיר אתכם יותר טוב, הגולש הממוצע פשוט עובר מדבר לדבר (לפי העניין שלו). כדי שמשהו יזוז עם הגולש שלכם, אתם צריכים לעזור לו לעשות את הפעולה הבאה, כי אם לא תאמרו לו מה אתם מצפים ממנו הוא ילך למקום אחר ופשוט תפסידו אותו. אז איזה סוגים של הנעה לפעולה יש?

  • לחץ כאן
  • כתוב תגובה
  • עשה לייק

ואפשר להמשיך את הרשימה לעוד הרבה סוגים של הנעות לפעולה.

כשאתם הולכים ומכינים וידאו שיווקי, אתם רוצים שהצופה ידע לאן ללכת אחר כך. מה שאומר שאתם צריכים לדעת לפני כן, מה אתם רוצים שהוא יעשה עם הוידאו שלכם ומה המטרה שלו.

קודם כתבתי שסרטוני תדמית הם לא משהו שיעיל לעסקים. ואתם יודעים למה?

בדיוק ראיתי סרטון תדמית שעשו כאן למישהו מהישוב שלי על החווה שלהם, (יש להם תותים, עז ועוד כמה חיות). זה מאד יפה, ממש צילומים מעולים, אבל מה שחסר שם זה , איפה זה? מה הם מוכרים? מה אפשר לעשות אצלם בחווה? איפה לוחצים כדי לקבל עוד מידע, למה לצפות בסרטון הזה בכלל? מה יש כאן בשבילי (מי שצופה)

הנה זה הסרטון שהגיע אלי במייל

(לראות אותו ולדעת מה לא לעשות בסרטון שיווקי, לעשות מה שלירון מור אומרת בהקלטה – אם תגללו עוד קצת למטה תראו את השידור עם לירון מור)

אם תשימו לב, אין כאן שום הנעה לפעולה.

אז זה בדיוק מה שנקרא סרטון תדמית, ואתם לא רוצים כזה סרטון בעסק שלכם, למרות שהוא מהמם והצילומים מדהימים (וכל הכבוד לאביץ שיודע להכין כאלו סרטונים מהממים)

בראיון עם לירון מור היא מסבירה יותר מה עושים במבנה של סרטון שיווקי, לכו להאזין.

ומשהו אחרון לפני שאתם הולכים לשמוע את הראיון עם לירון מור, השארתי אתכם במתח על סרטוני מכירה מה התפקיד שלהם ומה ההבדל בין וידאו מכירה לוידאו שיווקי?

סרטוני מכירה המטרה שלהם היא להציג את המוצר, להסביר ללקוח מה יצא לו אם הוא יקנה אותו, וכמובן בסוף להגיד לו לקנות את המוצר ואיך קונים אותו. בניגוד לוידאו שיווקי שפוגש את הלקוח בשלב שבו הוא עדיין לא יודע מי אתם והוידאו השיווקי עוזר לו לדעת להכיר אתכם ולסמוך עליכם. גם בוידאו מכירה יש הנעה לפעולה.

אז עכשיו הזמן, לחצו על הכפתור כדי לשמוע את הראיון עם לירון מור, והיא תסביר לכם יותר לעומק, איך בונים את הוידאו השיווקי שלכם ואיך להפיץ אותו כדי להגיע ללקוחות פוטנציאלים, מה עושים עם אלו שהגיעו ואיזה הנעה לפעולה אתם רוצים להגיד או לכתוב בוידאו כדי שהוידאו יעשה את מטרתו וזה להביא לכם לקוחות חדשים. בהצלחה. נחמה

לירון מור

לירון מור

המומחית הגדולה בישראל לשיווק בוידאו

מייסדת שיטת “וידאו טראפיק פורמולה” להגדלת ההכנסות בעסק באמצעות סרטוני וידאו,
הבעלים של חברת VMI בע”מ והאישה הראשונה בישראל שייצרה מוצרי וידאו דיגיטליים שנמכרים בתשלום ברשת.
פייסבוק

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *