מה הדבר הראשון שצריך לעשות כשמקימים עסק

אני לא יודעת מה איתכם, אבל לפני כמה שנים עשיתי דברים אחרים, וכל הפירסום שלי היה דרך פליירים, וזהו. כל הזמן קיוותי שלקוחות יגיעו מהפירסום ולא ידעתי אם זה יקרה, מתי זה יקרה והאם אותו אדם גם ירצה שאני יעשה בשבילו את הסרטים. (ערכתי סרטים בעבר לאנשים פרטיים ומוסדות) היו לי חודשים שלמים שעברו בלי לקוח אחד שהגיע, ופתאום היה חודש שהיה בו לחץ מטורף כי היו לי 3-4 סרטים.

עשיתי עוד דברים לכן זה לא היה המקור היחיד להכנסה אבל זה היה מאד משמעותי, ביחוד כי היינו אז סטודנטים חסרי פרוטה עם 2 ילדות בבית

. לפני 5 שנים גיליתי את נפלאות רשימת התפוצה, התחלתי להקים עסק חדש, ידעתי שאני לא רוצה יותר לערוך סרטים לאנשים מסיבותי האישיות, וידעתי גם שאני לא רוצה להמשיך לחיות בלי לדעת מאיפה יגיע הכסף בחודש הבא, להיות שכירה לא היה בא בחשבון בכלל, אני פשוט לא הייתי אף פעם שכירה ואני לא אוהבת שאומרים לי מה לעשות, ושאני צריכה לדווח על הזמן שלי למישהו אחר.  

אז התחלתי את רשימת התפוצה, ופתאום כשרציתי למכור משהו, היה לי למי. לא הייתי צריכה להתחיל להוציא כסף על פירסום שלא נגמר וגם לא אפקטיבי, פשוט שלחתי כמה מיילים והמכירות התחילו להגיע. נכון זה לא היה מליונים, אבל אתם יודעים לדעת שיש מקור הכנסה קבוע בלי לדאוג כל חודש מה יהיה ועדיין להיות עצמאית, זה פשוט נפלא. וזה בדיוק הדבר הראשון שצריך לעשות כשמשווקים את העסק, באינטרנט ומחוץ לאינטרנט זה בכלל לא משנה. (רשימות תפוצה זו לא המצאה חדשה, זה קיים כבר עשרות שנים, הרבה לפני האינטרנט), זה בדיוק מה שעושות חברות גדולות שפונות לאנשים רגילים, וזה בדיוק מה שכל עצמאי שמחזיק עסק צריך לעשות.  

יוצא לי לדבר הרבה עם כל מיני עצמאים שפונים אלי בקשר לקורסים שאני מקיימת באינטרנט. והדבר שבדרך כלל הכי מטריד אותם, זה מה הדבר הראשון שצריך לעשות כשמקימים עסק ביחוד כשמדובר בשיווק. יש כל כך הרבה הצעות, לקורסים מכאן, וקורסים משם. ולא כל כך ברור מה הדבר הראשון באמת שצריך ללמוד.   היום היתה לי שיחה עם עצמאית אחת, שפנתה אלי בעקבות בניית אתר בכלל. היא רצתה לקחת את הקורס “המנוע לצמיחה” שזה קורס לבניית אתר אינטרנט לבעלי עסקים בדגש על אתר שיווקי שיביא לקוחות חדשים באופן קבוע. היא סיפרה לי שהיא מקימה מחדש את העסק שלה ועכשיו היא מתעסקת עם המון פרטים, כגון כרטיס ביקור, ולוגו, ופליירים, ועוד כל מיני דברים, בין השאר היא רוצה להקים את האתר שלה מחדש. אני יודעת שיש הרבה בעלי עסקים שנמצאים בדיוק באותו מקום, שיש עומס בהתחלה של הרבה דברים חדשים שצריך לעשות. אותה עצמאית פנתה בגלל האתר, אבל אז אמרתי לה דבר כזה, וחשבתי שחשוב שכל בעל עסק שפותח את העסק שלו, או מתחיל לשווק באינטרנט בכלל. צריך לדעת שזה הדבר הראשון שצריך לעשות, לפני כל דבר אחר. וזה להתחיל לבנות את רשימת התפוצה שלכם. כל דבר אחר הוא משני בחשיבות שלו, האתר לא יעזור לכם אם אין רשימת תפוצה, פליירים זה ביזבוז כסף משווע אם אין לכם הפניה לרשימת התפוצה שלכם בפלייר, וכך גם כרטיס הביקור (וכתבתי על זה פוסט נפרד כאן)   ואז היא שאלה אותי שאלות נוספות שחשבתי שאולי גם אתכם זה מטריד ולא ברור לכם כל העניינים . אז בואו נתחיל מההתחלה.

מה זה רשימת תפוצה ומאיפה היא מגיעה? רשימת תפוצה היא אוסף של אנשים שביקשו (דגש על ביקשו!!!) שתהיו איתם בקשר. הקשר מתבצע בכל דרך תקשורת שקיימת מיילים, הודעות בפלאפון , וואטצאפ, פקסים, דואר רגיל, תחשבו על עוד דרך זה בדיוק העניין. הכי קל היום וגם הכי זול זה תקשורת דרך מיילים. לכן כאשר מתחילים רשימת תפוצה זו המטרה לאסוף מיילים של אנשים.

משהו שחשוב להדגיש, החברים שלכם בפייסבוק או העוקבים בדף העסקי שלכם הם לא רשימת תפוצה, וגם לא יוכלו להפוך לרשימת תפוצה, כי המייל שלהם שמור אצל פייסבוק. זו פשוט שאלה ששואלים אותי הרבה וזו התשובה האמיתית, זה לא שלכם, ולכן גם צריך לשלם לפייסבוק כדי שהם יפרסמו לאותם אנשים בשימכם. 

ID-100109539 למה חשוב לכל עסק שתהיה לו רשימת תפוצה?

פשוט מאד, רשימת תפוצה היא רשימה של אנשים שרוצים לשמוע מה שיש לכם להציע להם, בשביל זה הם נרשמים לרשימה, (ומי שנרשם מסיבות אחרות בדרך כלל יעזוב ברגע שתציעו לו משהו לקנות) עסק שיש לו רשימת תפוצה, הוא עסק שיש בו יציבות, כי יש לו קהל יעד של אנשים שבכל רגע נתון הוא יכול לשלוח אליהם מייל עם הצעה לרכישה של המוצרים. וכל עסק ולא משנה איזה, צריך וחייב רשימת תפוצה משלו, זה נכס של העסק, וזה מה שיעזור לעסק להתייצב להכנסות קבועות וגודלות.   מה צריך לעשות כדי שתהיה רשימת תפוצה?   נתחיל במה אתם לא צריכים בשביל רשימת תפוצה – אין שום צורך באתר אינטרנט אם אין רשימת תפוצה. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כדי להתחיל רשימת תפוצה, זה להרשם לאיזהשהי תוכנת דיוור. נניח רב מסר או viplus. תוכנת הדיוור זו ההשקעה הכי חשובה שלכם בעסק, אתם יודעים למה? מעבר לחוקיות הרשימה, ועוד כל מיני דברים. ברגע שאתם מתחייבים לתוכנת דיוור, אתם מתחייבים לעסק שלכם שהוא יצליח. כי עכשיו נגמרו התירוצים, אתם צריכים למצוא אנשים שיהיו ברשימה הזאת.   אחרי שיש לכם תוכנת דיוור, יש לכם 3 שלבים כדי להתחיל להביא אנשים חדשים שיכולים להפוך ללקוחות שלכם לרשימת התפוצה.

1. אתם צריכים להכין מתנה לאנשים שנרשמים, המתנה הזאת היא קריטית, כי אחרת אין שום סיבה למישהו להרשם לרשימה. כדאי שהמתנה תהיה מספיק מעניינת כדי שאותו אדם ירגיש שזה היה שווה את נתינת פרטי המייל שלו. המתנה צריכה להיות קשורה בקשר הדוק למוצרים שלכם שאותם אתם רוצים למכור לאנשים ברשימה. נניח אם אתם מוכרים מוצרי בריאות אין סיבה להכין מתנה שמסבירה איך לצאת לחופשה. מומלץ מתנה דיגיטלית שאפשר לספק אותה מידית ללקוח, וכמובן שלכם היא לא עולה כסף.

2. דף נחיתה/דף אינטרנט- לא צריך אתר בשביל להכין את הדף הזה, יש בכל תוכנת דיוור שמכבדת את עצמה אפשרות להכין דף נחיתה בתוך המערכת. דף נחיתה זהו דף בודד שהגולשים נוחתים עליו. ומה שהם צריכים לעשות זה להרשם לרשימת התפוצה שלכם, (יש שם מן טופס כזה כמו כאן באתר, שהלקוחות ממלאים עם הפרטים שלהם , וזה עובר לתוכנת הדיוור)

3. מייל ראשון אוטומטי – מייל שנותן לנרשמים בדף הנחיתה את המתנה שלכם.   אחרי שיש לכם את 3 הדברים האלו, אתם יכולים להתחיל לפרסם את הדף נחיתה שלכם. בכל מקום שנראה לכם, אם יש לכם כרטיס ביקור אז להוסיף עליו את הקישור, אם אתם מחלקים פליירים אז להוסיף על הפלייר כמובן עם הסבר למה כדאי לקחת את המתנה שלכם. וכמובן אתם יכולים להפיץ את המתנה שלכם בכל מקום באינטרנט. עכשיו אתם יודעים יש עוד הרבה דברים שצריך ללמוד כדי שהרשימה הזאת שהתחלתם להכין תתחיל גם לקנות מכם, ואת כל הדברים האלו אני מלמדת בקורס שנקרא “קשר ישיר” זהו קורס שמלמד אתכם ממש מהבסיס איך בונים רשימת תפוצה, מה כותבים בדף נחיתה, איך הופכים את הכל לאוטומטי, מה כותבים לרשימה שנוצרה שיתחילו לקנות, ועוד הרבה דברים חשובים שלא תעשו טעויות שאחר כך תצטערו על זה.

אז הנה קישור ואתם מוזמנים להצטרף כבר היום לקורס. מיד לאחר ההצטרפות כל התוכן יהיה פתוח, וישאר פתוח לתמיד. לחצו על התמונה לוגו  

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *