9 דרכים לשיפור אחוזי הפתיחה של המיילים שאתם כותבים לרשימת התפוצה שלכם

אם לא פותחים את המיילים שאתם שולחים, כניראה שגם לא יקנו מכם את מה שיש לכם למכור.

ואז המסקנה היא שרשימת תפוצה לא עובדת.

האם זו המסקנה הנכונה?

לרוב לא,

רשימת תפוצה של אימיילים היא עדיין בין האפקטיביות ביותר שיש היום.

והסיבה היא מאד פשוטה,

אמנם יש אחוזי פתיחה גבוהים יותר לרשימות תפוצה שנעשות דרך SMS אבל שם יש מגבלת תוים,

ואז לא תמיד המסר עובר מספיק טוב, צריך לדעת לכתוב מאד מדוייק.

רשימות תפוצה של פקסים מתאימות לסוג מאד מסויים של עסקים,

ורשימות תפוצה של דואר רגיל, טוב אולי יש אחוזי פתיחה גבוהים, אבל לא נדע את זה בערך אף פעם, חוץ מזה שזה יקר בטירוף.

אז נשארנו עם האימייל המוכר והידוע,

אבל כדי שהאימייל יהיה אפקטיבי,

צריך שאנשים יפתחו אותו.

 

מה משפיע על אחוזי הפתיחה של האימייל?

  1. האם המייל שלכם מוגדר כספאם על ידי חברות תיבות הדואר האלקטרוניות? לג’ימייל יש אפס סבלנות כלפי דואר זבל, וכל מה שיש לו ריח קלוש של דואר זבל ממשיך להכנס לזבל. יכול להיות שהלקוחות שלכם בכלל לא רואים את המיילים שאתם שולחים כי זה פשוט נכנס לתוך הספאם שלהם.
  2. האם המיילים שלכם מעניינים? הכותרות מספיק מושכות? שורת הפתיחה מסקרנת? יש לכם מספיק מה לספר ללקוחות והם מרגישים שהם מקבלים ערך מעצם המייל עצמו?
  3. באיזה תדירות אתם כותבים? ככל שתדירות הכתיבה שלכם תהיה גבוהה יותר כך אחוז הפתיחה יהיה גבוה יותר. נשמע מוזר? אבל כן, ככל שתהיו בקשר יותר רציף עם הלקוחות שלכם הם ירצו לקרוא את המיילים שלכם (או שהם יעזבו) תדירות כתיבה נמוכה מורידה את אחוזי הפתיחה, אנשים כבר לא זוכרים מי אתם והם פשוט מתעלמים מהמייל שלכם.
  4. האם יש קשר בין המתנה שהכניסה אותם לרשימת התפוצה לבין מה שאתם שולחים? לפעמים אנשים שולחים לרשימה שלהם כל מיני דברים שלא קשורים למה שהלידים נרשמו מלכתחילה ואז כמובן זה מוריד את אחוזי הפתיחה.

יש מה לעשות כדי שאחוזי הפתיחה שלכם יעלו.

חשוב שתדעו שככל שהרשימה שלכם תגדל אחוזי הפתיחה שלכם ירדו, כך שאם יש לכם רשימה מאד קטנה (פחות מאלף בישראל) ואחוזי הפתיחה שלכם מאד נמוכים, כניראה שלא הכנסתם את האנשים הנכונים לרשימה שלכם.

הנה 9 דרכים שבהם תוכלו לשפר את אחוזי הפתיחה שלכם כדי שיותר אנשים יפתחו את המייל שלכם וכמובן זה יוביל לרכישות.

דרך 1 – תשמרו על רשימה מרועננת –

מדי כמה חודשים כנסו לרשימה שלכם, ונקו את כל מי שלא פתח במשך 3 חודשים לפחות. יש כמה סיבות שהם לא פותחים, אבל זה לא משנה לכם,

אם הם לא פתחו במשך 3 חודשים כניראה שאתם כבר לא רלוונטים עבורם גם אם זה בגלל שהמייל שלכם עבר אל הספאם שלהם.

כאשר הרשימה שלכם לא מרועננת, המיילים שלכם יכולים להגיע אל תיבת הספאם, וזה כמובן משהו שאתם לא רוצים שיקרה, כי אז בטוח אף אחד לא יראה את המייל שלכם. אצלי במשך תקופה ארוכה נכנסו המון מיילים לספאם, ואנשים שהם חברים שלי ,ספרו לי שכל הזמן הם מוציאים את המייל מהספאם וזה לא עוזר הוא חוזר לשם. עד שלא עשיתי ניקוי רציני לרשימה שלי המיילים כל הזמן חזרו לספאם. עכשיו אחרי הניקוי הדיווחים הם שהמיילים מגיעים ליעדם בשלום.

מה שקורה זה שחברות המיילים רוצות לתת שירות טוב למי שמשתמש בהם, וחברה כמו גוגל בודקת מה באמת מעניין את האנשים ולכן הם לא יאפשרו למייל שיש לו אחוזי פתיחה נמוכים להגיע אל התיבה הראשית. ניקוי הוא קריטי כדי לשמור על הרשימה שלכם.

מלבד זה, אם אנשים לא רוצים לקבל את המיילים שלכם, ולכן הם לא פותחים אותם, למה להמשיך לשלוח להם? הם לא רוצים לפתוח וסתם מתוך עצלנות הם לא הסירו את עצמם.

 

דרך 2 – תשלחו עוד מתנה/וובינר שידרוש הרשמה מחדש

ההרשמה מחדש שומרת לכם על הרשימה, אנשים מצהירים שוב ושוב שאתם מעניינים אותם. כמובן שצריך לשלוח אותם להרשם למשהו חדש שלא נתתם קודם, מתנה נוספת כמו מדריך או סרטון וידאו יכולים לעשות את העבודה מעולה, וגם וובינר כמובן יכול לעזור לכם לשמור על הרשימה שלכם מעודכנת ושמחה.

הרישום מחדש גם עוזר לכם לדעת מה באמת מעניין את האנשים שנמצאים ברשימה שלכם (וגם יש להם הזדמנות להעביר לחברים שלהם את הדיוור שלכם עם המתנה החדשה לחברים שלהם וזה מגדיל לכם את הרשימה)

כך תוכלו לפצל את הרשימה ולשלוח רק לאנשים שמעניין אותם נושא X את המיילים, וכך לשמור על הרשימה עם עניין גבוה לפי פילוח מדוייק על מה שמעניין באמת את האנשים שנמצאים ברשימת התפוצה שלכם.

 

דרך 3 – לשלוח בזמנים שבהם יש אחוזי פתיחה גבוהים יותר

בשלח מסר נתקלתי בזה, יש להם כלי שמאפשר לראות מתי הכי כדאי לשלוח את המייל שלכם. במקרה שלי כתוב לי שביום חמישי בשעה 11 זה הזמן האידיאלי לשלוח את המייל למה? אין לי מושג. אבל זה מה שהסטטיסטיקות אומרות.

פעם הייתי שולחת את המיילים כל יום בשעה 8:00

היום אני שולחת את המיילים בכל מיני שעות ביום, כדי לבדוק מתי אחוזי הפתיחה הם הגבוהים ביותר.

תעקבו אחרי זה במשך תקופת זמן מסויימת ותוכלו לראות מתי יש לכם אחוזי פתיחה הכי גבוהיים, זה הזמן הכי טוב עבורכם לשלוח את המיילים שלכם.

 

דרך 4- כותרת המייל שלכם –

זה כל כך קריטי,

כשכותרת המייל שלי מעולה, יש אחוזי פתיחה גבוהים.

כשהכותרת לא משהו, אז גם אחוזי הפתיחה נמוכים.

תלמדו איך כותבים כותרות טובות, ותבדקו אותם כל הזמן על הרשימה שלכם, תראו מה גורם לאנשים לפתוח את המייל, איזה מילים עובדות טוב יותר.

תנסו שוב את אותה כותרת ותראו האם זה משפיע על אחוזי הפתיחה באותה מידה כמו בפעם הראשונה.

אני עושה המון ניסויים על כותרות, ובודקת כל הזמן מה המשמעות של הכותרת לאחוזי הפתיחה.

כשאתם כותבים כותרת טובה, תבדקו תוך כמה זמן פתחו את המייל הכי הרבה אנשים.

אחוזי הפתיחה בדרך כלל עולים במשך יומיים, אצלי לוקח 48 שעות עד שאחוזי הפתיחה של המייל מתיצבים.

תבדקו באיזה מהירות נפתחו המיילים שלכם, אם אחוזי הפתיחה שלכם בדרך כלל 15% ופתאום אתם מגיעים ל10% בשעה הראשונה שכתבתם את המייל, יש לכם כותרת מנצחת.

שימו לב מה כתבתם שם, תנסו וריאציות שונות לכותרת ותראו אם זה משפיע על אחוזי הפתיחה אחר כך.

 

דרך 5 – משפט הפתיחה של המייל שלכם

יש חברות שמאפשרות לכם לכתוב את משפט הפתיחה שלכם בקוביה נפרדת וזה מה שמשפיע על התצוגה המקדימה, אבל בפועל זה לא יהיה המשפט הראשון שלכם בתוך המייל.

לרב מסר יש את האופציה הזאת.

אני אישית לא השתמשתי בה גם כשהייתי ברב מסר, אבל תרגלתי תמיד כתיבה של משפט ראשון חזק.

ואני ממשיכה לתרגל את זה כל הזמן,

כי זה שפתחו את המייל שלכם זה מעולה, אבל אני רוצה שהם גם ירצו לקרוא את מה שכתבתי הלאה במייל.

לכן משפט הפתיחה שאותו רואים בתצוגה המקדימה הוא קריטי לאחוזי הפתיחה שלכם, הוא כמו כותרת משנית לצורך העניין, ולכן חשוב לשים לב שהוא מעניין וגורם לאנשים לרצות להמשיך לקרוא את מה שיש לכם שם בתוך המייל.

גם אם הכותרת שלכם מעולה, אבל המשפט הראשון משעמם אחוזי הפתיחה שלכם יצנחו.

צריך לעבוד על זה כל הזמן.

 

דרך 6- תכתבו למישהו אחד, ומכם.

אל תנסו להיות חברה גדולה עם מיליון עובדים כשאתם לא כאלו. אל תדברו כאילו אתם כמה אנשים שכותבים את המייל, תכתבו מייל אחד מכם למישהו אחר.

בעברית זה קצת יותר מסובך לכתוב לאדם אחר כי יש את העניין של זכר ונקבה, אני אישית תמיד כותבת ברבים, אבל כשאני כותבת אני תמיד חושבת על מישהו אחד עם בעיה מסויימת שאליו או אליה אני מדברת.

אז למרות שהשפה היא ברבים הפניה היא לאדם ספציפי עם בעיה ספציפית.

 

דרך 7-  תהיו אישיות שמעניין לעקוב אחריה

אנשים מחפשים מנהיגים, הם רוצים שיראו להם את הדרך, לאן הם צריכים לפנות עכשיו.

תספרו סיפורים מעניינים מהחיים שלכם, תובנות שהגעתם אליהם, הדברים האלו הם באמת מה שמחבר אנשים אל אנשים. והמייל הוא דרך מעולה להתחבר אל אנשים דרך סיפורים.

 

דרך 8- גם כשאתם מוכרים משהו תכתבו מעניין

כשאנשים נכנסים למצב מכירה הם פתאום מתרחקים, ואפשר לקרוא את זה גם במיילים,

תמיד תכתבו משהו מעניין כשאתם כותבים מייל, גם כשאתם רוצים למכור את המוצר שלכם. אחרת זה לא יעבוד, אף אחד לא רוצה לקרוא תוכן מכירה בלבד, אנשים רוצים להתחבר למישהו והם רוצים שזה יעניין אותם. אנשים קונים עם הרגש ומצדיקים עם השכל, ולכן גם אתם צריכים למכור לשני הצדדים האלו, גם לשכל וגם לרגש. כדי שיהיה להם מה להצדיק לשכל שלהם כשהם יבצעו את הרכישה מכם.

 

דרך 9 – להיות מותאמים למובייל/סמארטפונים

כמו האתר שלכם, גם חברת הדיוור שבה אתם משמשים חייבת להתאים למובייל. אם המיילים שלכם קשים לקריאה כניראה שתוכלו לצפות לאחוזי פתיחה מאד נמוכים, אנשים היום קוראים את המיילים שלכם בסמארטפון, ולכן כשהמייל שלכם לא מתאים הם פשוט לא קוראים אותו.

רוצים לדעת איך לבנות את רשימת התפוצה שלכם כך שהם יקנו מכם את המוצרים והשירותים שלכם?

קנו עכשיו את קורס קשר ישיר

כדי שתהיה לכם רשימת תפוצה של אנשים ששמחים לקבל את המיילים שלכם ולהיות לקוחות שלכם.

לחצו כאן

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה