איך לאסוף לידים איכותיים שיהפכו ללקוחות משלמים

הכסף נמצא ברשימה

“הכסף נמצא ברשימה”

“רק לאסוף רשימה ענקית של שמות ומיילים ואז הכסף יכנס ישר לבנק”

ועוד הרבה משפטים כאלו אפשר לשמוע בשנים האחרונות בכל מקום.

זה באמת נכון,

רשימת לקוחות טובה יכולה להביא כסף שוב ושוב.

אבל איך בעצם עושים את זה?

אז נתחיל מכמה מושגים כדי שהכל יהיה ברור גם למי שזה פעם ראשונה שלו עם רשימות תפוצה.

ליד = לקוח פוטנציאלי, אדם שמתעניין במוצר או בשירות שלכם.

רשימת תפוצה= אוסף של שמות וכתובות (דוא”ל או כתובת פיזית או טלפונים) זה לא משנה הצורה בה אוספים את הלקוחות, ושומרים איתם על קשר.

הצעת מכירה= הצעה ללידים בתוך הרשימה לקנות משהו שיהיה להם טוב.

המרה= להפוך סתם גולש לליד או להפוך ליד ללקוח קונה.

אז אחרי שהבהרנו קצת את העניינים.

כאשר אנחנו רוצים לבנות רשימה חשוב לנו שיהיו כמה שיותר לקוחות משלמים בתוך הרשימה. זה חשוב כי לקוח שקונה פעם אחת הוא לקוח שיקנה שוב ושוב. אם הוא לא קנה שוב ושוב צריך לבדוק למה. לפעמים הסיבה היא שהוא לא היה מרוצה מהמוצר הקודם ולפעמים פשוט לא קלעתם בהצעות למשהו שהוא צריך.

מתי הכי טוב להציע לאדם לקנות מכם?

בפעם הראשונה שהוא רואה אתכם, זה הזמן האידיאלי, אז הוא חם, כלומר אז הוא הכי להוט ורוצה את הפיתרון שהמוצר שלכם נותן, ואם אתם לא מציעים לו שום דבר קונקרטי באותו רגע סביר להניח שהוא פשוט יעלם, ואז יקרה אחד משני הדברים הבאים, או שהוא לא יפתור את הבעיה שלו ולא יקנה אצל אף אחד, או שהוא פשוט ילך למתחרים וישאר אצלם לקוח לתמיד. במקרה כזה זה פשוט פספוס שהוא היה אצלכם ולא קנה.

אבל לא תמיד מתאים ללקוח לקנות באותו רגע, אז מה עושים?

מציעים לו להצטרף לקבל ממכם מידע על הבעיה שאותה הוא מנסה לפתור, ולאחר שנתתם לו פיתרון זמני הגיע הזמן לטיפול שורש ולפתור לו את הבעיה עם מוצר מתקדם שלכם.

לכן כבר ברגע הראשון שבו אתם אוספים את הלידים שלכם, צריך להציע להם משהו לקנות, הכי בטוח זה להציע מוצר שיחסית לשאר המוצרים שלכם הוא מוצר זול, ולאחר מכן להמשיך ולהציע לו מוצרים יותר ויותר יקרים. אבל יש מקרים שבהם הפיתרון המלא לא יכול להתקבל ממוצר זול, ואז אפשר להציע ישר את המוצר היקר שלכם כי מה שהכי חשוב זה שהלקוח שלכם יפתור עכשיו את הבעיה שלו, למה שהוא ימשיך לסבול?

אז איך באמת הופכים לידים ללקוחות משלמים?

קודם כל פונים מלכתחילה ללידים שיש סיכוי סביר שהם גם יקנו, כלומר מחפשים את המקומות שבהם הם מסתובבים ושם מפרסמים להם בכל צורה מקובלת. לאחר מכן מפנים אותם להרשם לרשימת התפוצה כי לפני הכל אנחנו רוצים לתפוס את הפרטים שלהם. בשלב הבא שיגיע מיד לאחר הרישום לרשימת התפוצה (ושוב אין מניעה שזה יהיה רשימת תפוצה של כתובות דואר או טלפונים אם מיילים לא רלוונטים לכם) כבר מציעים את הפיתרון שלכם שיעזור להם לפתור אחת ולתמיד את הבעיה ולהקל עליהם.

בהצלחה

רוצה לדעת איך לבנות רשימת תפוצה איכותית של אנשים שקונים בכל פעם כשתוציאי מייל? לחצי כאן והצטרפי לקורס קשר ישיר.

 

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *