איך שומרים על רשימת תפוצה איכותית

רשימת תפוצה איכותית נמדדת בתגובה של הנמצאים בה, כמובן לא בכמות של כתובות המייל.

אם יש לכם רשימת תפוצה אסטרונומית במושגים של ישראל של 100,000 רשומים אבל פחות מאחוז בכלל פותחים את האימייל ששלחתם להם, ועוד פחות מהם בכלל מגיבים ולוחצים על הקישור שנמצא במייל. אז לא עשיתם בזה שום דבר, וכדאי להתחיל לסנן החוצה את מי שלא רלוונטי.

איזה תגובות אתם רוצים לקבל מהרשימה כדי לדעת האם היא איכותית.

1. אתם רוצים לראות שכמות ההקלקות על הקישורים גבוהה- בכל מייל שתשלחו אי פעם לרשימה שלכם, מומלץ להכניס קישור משתי סיבות אחת, ככה מערכת הדיוור יודעת לזהות טוב יותר מי פתח את המייל, שתיים, ככה אתם יודעים שהמייל שכתבתם עשה על הקוראים רושם והם הרגישו צורך ללחוץ על הקישור.

2. אתם רוצים לראות כמה אחוזי פתיחה יש למיילים שלכם- בכל חברת דיוור יש מערכת שמזהה את כמות הפתיחות של המייל. אבל יש כמה דברים שחוסמים את הראות מחברת הדיוור ולכן האחוזים אינם אמיתיים לגמרי, המערכת לא מזהה פתיחה דרך מחשב נייד, וגם לא מזהה פתיחה שנעשתה על ידי תצוגה מקדימה, ולכן הנתונים של הפתיחה הם בדרך כלל הרבה יותר גבוהים ממה שרואים בפועל.

3. אתם רוצים לראות שקונים מכם- הרשימה שלכם נועדה למכירות, ואם מישהו נמצא ברשימה שלכם רק כדי לקבל את החומרים החינמיים שאתם שולחים אז סימן שזו רשימה לא איכותית. אתם רוצים שכל מייל של מכירה שאתם מוציאים יניב מכירות כלשהם, כמובן שכאן נכנס חוק המספרים הגדולים, ככל שיש לכם רשימה גדולה יותר ואחוז פתיחה גבוה ואחוז הקלקה גבוה, אתם יכולים לצפות להרבה יותר מכירות.

רשימת תפוצה איכותיתאם אחוז גדול מהרשימה שלכם לא עושה את מה שאתם מצפים ממנה לעשות, הגיע הזמן לנקות את הרשימה, כן כן, למחוק אנשים שלא פתחו את המייל שלכם ולא הקליקו מעל תקופה ארוכה. תקופה ארוכה יכולה להיות שנה או שנתיים ולפעמים גם יותר.

אנשים שלא פותחים מיילים שלכם הם אנשים מיותרים לכם ברשימה, בכל חברת דיוור משלמים כסף בכל חודש על המנוי לפי כמות המנויים שיש ברשימה או לפי כמות המיילים שיצאו כל חברה והחוקים שלה. בסופו של דבר אתם משלמים הרבה כסף על אנשים שלא פותחים את המיילים שלכם וחבל.

(אגב אם יצרתם רשימת תפוצה שלא דרך חברת דיוור אלא דרך המייל הפרטי שלכם, ואין לכם מושג כמה פותחים וכמה עוזבים, יש לכם בעיה מאד גדולה, גם עם חוק הספאם, וגם עם השיווק שלכם, כי אין לכם שום דרך למדוד מה קורה ברשימה שלכם. תקנו את זה כבר עכשיו והצטפו לאיזשהי חברת דיוור המלצות כאן)

יש כמה סיבות שאנשים לא פותחים את המיילים שלכם.

1. המייל שיש לכם ברשימה כבר לא פעיל או לא קיים- ואף אחד לא פותח את תיבת הדואר הזאת. הרבה אנשים סוגרים תיבות דואר והם לא טורחים לעדכן את כל רשימות התפוצה שהם רשומים אליהם על השינוי.

2. המייל שלכם מגיע אל תיבת הספאם שלהם, והם לא יודעים את זה. ולכן הם לעולם לא יפתחו את המייל.

3. המייל שלכם מגיע אל הרשימה שלהם אבל הם מתעלמים ממנו כי הם שמעו כבר מספיק והם לא יודעים איך להסיר את עצמם מהרשימה.

אם נסתכל רגע על כל הסיבות האלו נבין שאלו סתם מיילים ששוכבים ברשימה שלכם.

קראתי היום ניסוי שעשה Gauher Chaudhry הוא לקח רשימה של 8000 מנוים שלא פתחו את המייל שלו כבר שנתיים ושלח לכולם תזכורת להרשם מחדש אלו התוצאות שהוא קיבל.

64 אנשים בכלל פתחו את המייל

12 הקליקו על הקישור להרשם מחדש לרשימה שלו

3 נרשמו.

מתוך 8000 מיילים רק 3 הצביעו ואמרו שעדיין מעניין אותם לשמוע את מה שיש לו להגיד להם.

לכן אם יש לכם רשימת תפוצה שלא מגיבה אליכם, תבדקו כמה בכלל פעילים לאורך זמן, כמה אנשים לא פתחו את המייל שלכם כבר הרבה זמן, ופשוט תמחקו אותם מהרשימה שלכם. זה יעלה לכם את אחוזי הפתיחה ואחוזי התגובה למיילים שלכם.

ודבר נוסף שאני שומעת הרבה מאד מאנשים שיש להם רשימות תפוצה או שזו פעם ראשונה שהם בכלל חושבים על רשימת תפוצה, זה שהם מפחדים שיעזבו להם את הרשימה.

אז כאן חשוב לדעת שזה מעולה שאנשים עוזבים לכם את הרשימה, כך הרשימה שלכם נהיית יותר איכותית ויותר טובה, יש יותר סיכוי שתשלחו מיילים שיקבלו תגובה, ולכם זה יתן תחושה טובה יותר כאשר תראו את אחוזי הפתיחה וההקלקה גבוהים יותר.

כך גם יש יותר סיכוי שתוכלו להעריך כמה באמת הרשימה שלכם שווה. תוכלו לצפות מראש מכל מייל שתשלחו כמה מכירות יכולות להיות.

עוד על רשימות תפוצה במגזין מיוחד שהוצאתי ביחד עם עוד 10 כותבים , ואם עדיין לא הורדתם אותו, יש לכם כאן גישה בחינם לכל הכתבות במגזין שיכולות לקדם את העסק שלכם.

גלילה למעלה