מה עושים אחרי שיש רשימת תפוצה?

אוקיי שמעתם הרבה על זה שצריך רשימת תפוצה, ואולי גם יש לכם כבר רשימה של אנשים שרוצים לקבל ניוזלטר או כל דבר אחר שהבטחתם להם.

השאלה היא איך מיצרים מכירות אחרי שיש רשימת תפוצה, שהרי הכסף הוא ברשימה.

אני לא רוצה להכנס כאן בפוסט על איך בכלל מקימים רשימת תפוצה ואיך עושים את זה מבחינת טכנולוגיה, את זה אתם יכולים לקרוא בפוסטים אחרים כאן בבלוג על רשימות תפוצה.

מה שחשוב לי להגיד הפעם הוא כבר חומר קצת יותר מתקדם, לאלו שכבר הפנימו שהם צריכים רשימת תפוצה והתחילו לאסוף אותה.

יש הרבה טכניקות איך להגדיל את רשימת התפוצה, על ידי שיתופי פעולה שונים, ועל ידי פירסום ממומן ועוד כל מיני דרכים, אז אני מקווה שאתם עושים גם את זה כדי שהרשימה שלכם תגדל.

כאשר משתמשים במערכת מסודרת לשליחת מיילים, יש לכם אפשרות לראות כמה אנשים פתחו את המייל, כמה מתוכם הקליקו על הקישורים ששמתם בפנים (תמיד כדאי לשים קישור בתוך המייל) וגם כמה אנשים הסירו את עצמם. כל המספרים האלו מתבטאים באחוזים יחסית לרשימה שלכם .

ככל שיש לכם רשימת תפוצה יותר גדולה כך אחוזי הפתיחה שלכם יורדים וזה נורמלי וטבעי, ככל שהרשימה ותיקה יותר אז יש גם כאלו שהם כבר לא זוכרים שהם נרשמו והם מתחילים להתעלם ממכם, ולכן חשוב כל הזמן לרענן את הרשימה ולשלוח להם דברים חדשים.

המטרה כמובן היא להגדיל כמה שיותר את אחוזי הפתיחה של המיילים, בסופו של דבר אתם מחזיקים רשימת תפוצה כדי שאנשים יפתחו את המיילים יקראו אותם ויקנו מכם, לא?

ובכן, השלב הבא הוא לדוור לרשימה.

הרבה אנשים חושבים שאם הם ידוורו לרשימה שלהם אז אנשים יסירו את עצמם והם מפחדים לכתוב לרשימה שלהם מיילים, הענין הוא שזה הולך בדיוק הפוך, ככל שתשלחו יותר מיילים כך הרשימה תגדל למרות שיהיו אנשים שיסירו את עצמם, ככל שתשלחו פחות ופחות מיילים כך הרשימה תקטן, ואחוזים גדולים יותר של אנשים יסירו את עצמם.

ולמה זה קורה?

פשוט מאד,

המטרה של הרשימה היא לשמור על קשר הדוק עם האנשים שנמצאים ברשימה, לתת להם כל מיני דברים (שנדבר עליהם עוד מעט), והכי חשוב להביא למכירות, אחרת למה כל המאמץ הזה בכלל.

רשימת תפוצה

יש אנשים שנמצאים ברשימות תפוצה שהם לא מתכוונים לקנות מכם אף פעם, אנשים כאלו אתם לא רוצים שיהיו ברשימה שלכם, הם שם רק כדי לקבל מכם ולא לתת חזרה, הנתינה שלכם צריכה להיות לאנשים שמבינים שאת הדברים הטובים ביותר הם יוכלו לקבל רק כאשר הם יפתחו את הארנק וישלמו לכם כסף, כי דברים שהם בחינם הם אף פעם לא יוכלו להיות כמו דברים שהם בתשלום.

לכן כאשר אתם שולחים מיילים ,ואנשים מסירים את עצמם, אתם צריכים לשמוח, זה סימן שאתם לא תמשיכו להטריד אותם, שאר הרשימה רוצה לשמוע מכם, ואם אפשר בתדירות גבוה.

למה כאשר אתם שולחים מעט מיילים יש הרבה יותר הסרות והרבה פחות אחוזי פתיחה?

הסיבה היא מאד פשוטה, הרשימה שלכם לא מסוננת, יש שם הרבה אנשים שכבר לא זוכרים בכלל מי אתם, ומה הם עושים ברשימה שלכם. תזכרו את זה, אנשים לא זוכרים אתכם אם אתם לא כותבים להם בתדירות גבוהה, וכאשר הם מקבלים את המייל יש סיכוי שהם יתעלמו ממנו פשוט כי הם לא זוכרים מי זה, הם יסירו את עצמם כי הם לא יזכרו למה בכלל הם נמצאים אצלכם, והכי גרוע הם יכולים לדווח שזה ספאם בעוד הם אלו שנרשמו לרשימת התפוצה מלכתחילה רק שזה היה מזמן והם לא זוכרים את זה.

לכן חשוב לדוור בתדירות גבוהה, המינימום שהם יזכרו אתכם, זה פעם בשבוע.

היום כאשר בכל יום מקבלים מעל 5000 מסרים שיווקים בכל יום, קשה לאנשים להתמודד עם זה, והם פשוט מתעלמים, כאשר אתם כותבים בתדירות גבוהה אתם נמצאים בתחום הזיכרון שלהם והם ימשיכו לפתוח עד שהם יקנו או יסירו את עצמם מחוסר עניין.

וזו בדיוק הסיבה שככל שמדוורים יותר יש פחות הסרות, כי אתם כל הזמן נמצאים אצלם מול העיניים והם זוכרים אתכם ואת מה שאתם עושים, ולכן הם לא יסירו את עצמם כל כך מהר.

איך זה יכול להיות שככל שמדוורים יותר יש יותר נרשמים?

כאשר אתם כותבים מייל שהוא נוגע לכאבים ולרצונות של הלקוחות שלכם, הם מעבירים את זה הלאה, כי הם מרגישים מאד מחוברים למה שכתבתם, וכך עוד ועוד אנשים נחשפים לפעילות שלכם, והם נרשמים גם כדי לקבל את המיילים שלכם.

לכן הרשימה דווקא גדלה ככל שיש יותר דיוורים לרשימה.

זה נשמע אולי מוזר, אבל אחרי חמש שנים שבהם אני מחזיקה רשימות תפוצה אני יכולה להגיד לכם, שזה בדיוק עובד ככה, מניסיון אישי.

אז הבנו שצריך לדוור לרשימה, רצוי לפחות פעם בשבוע, ואפילו כל יום.

כאשר אתם מדוורים לרשימת התפוצה שלכם על משהו, חשוב לחזור עליו לפחות 5 פעמים ולפעמים אפילו 7 פעמים. כי לוקח לאנשים זמן להחליט שזה מה שהם רוצים וזה בשבילם.

השאלה היא איך עושים את זה, כך שהרשימה לא תתעצבן בדיוק על אותם מסרים כל הזמן.

כל מסר שאתם כותבים לרשימה שלכם צריך לבוא ממקום אחר, להדגיש דברים אחרים, והכי חשוב שמי שקורא את זה ירגיש שהוא גם מקבל ערך בנוסף למכירה שיש במייל, וכן , הדבר הכי חשוב במיילים שלכם, זה שהם יהיו מכירה או בדרך למכירה של המוצרים שלכם, בשביל זה אתם משלמים על מערכת דיוור שתשלח את המסרים האלו. זהו העסק שלכם.

אז אם אתם לדוגמא משווקים איזה שהיא סדנא, זה יכול להיות בכל תחום, זה אומר שאתם צריכים לדוור על הסדנא לפחות 5 פעמים, ומומלץ במקרה כזה לפחות פעמיים בשבוע, כך שאם יש לכם רשימת תפוצה משמעותית שכבר רכשו מכם בעבר, אתם יכולים לשווק את הסדנא במשך שבועיים וחצי ויש סיכוי שתצליחו גם למלא אותה.

מה קורה אם אין לכם עדיין רשימה או שהיא קטנה או שזה רשימה שאתם מדוורים אליה רק פעם בחודש או חודשיים?

הם פשוט לא יקנו, הם יתעלמו מהמסר היחידי שתשלחו להם, וכמובן שלא תצליחו למלא את הסדנא כמו שאתם רוצים.

יש מקרים יוצאי דופן שבהם אנשים צברו כבר קהל לקוחות שרכש מוצרים קודמים במקרה שלנו נניח סדנא, ואז יותר קל למלא את הסדנא גם עם רשימה קטנה, פשוט כי הם אנשים שכבר הוציאו את הארנק פעם אחת, וזה סוג אחר של רשימה זוהי רשימת לקוחות, כאלו שכבר הביעו אמון בכם ובמה שאתם מוכרים, ולכן לרשימה כזאת יהיה קל יותר למכור מוצרים נוספים.

 

 

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *