4 דרכים לבנות את רשימת התפוצה מהר

4 דרכים לבניית רשימת התפוצה איכותית בעזרת קורס דיגיטלי

לבנות את רשימת התפוצה עם הקורס

רשימת התפוצה והקורס שלכם הולכים ביחד.

אם יש לכם קורס אתם צריכים רשימת התפוצה האישית שלכם כדי למכור להם את הקורס החדש

וכשאתם מוכרים את הקורס אתם על הדרך בונים את רשימת התפוצה

מה קורה עם רשימת תפוצה

איך אפשר לבנות אותה כדי למכור את הקורס?

רשימת התפוצה היא הנכס הכי חשוב של העסק שלכם. לא משנה מה אתם עושים, אם יש לכם עסק ואתם מחפשים לקוחות אתם צריכים רשימת תפוצה.

ביחוד אם מדובר על מוצרים דיגיטלים

יש שני סוגים של אנשים שמתחילים לעשות קורסים דיגיטלים

עם רשימת תפוצה

בלי רשימת תפוצה.

אלו שאין להם רשימת תפוצה, כדאי להתחיל עם קורס שישב על פלטפורמה חיצונית, אתר שמרכז הרבה קורסים במקום אחד וכך יש חשיפה גם לקורס שלכם בזמן שהוא יושב באתר של מישהו אחר. 

אלו שיש להם כבר רשימת תפוצה, אתם יכולים לנצל את הרשימה שלכם כדי להביא מכירות מהירות לקורס שלכם. כבר באותו יום אחרי שהעלתם את הקורס שלכם ופירסמתם לו דף מכירה, אתם יכולים לקחת את הקישור לדף שלכם ולהתחיל להפיץ אותו לרשימת התפוצה שלכם. אם יש לכם רשימה טובה, גם יכולים להיות לכם מכירות מידיות. אתם גם כמובן יכולים לתת להם קופון מיוחד אם יש לכם במערכת קופונים (באתר יודמי לדוגמא יש קופונים), שיאפשר להם לקבל הנחה מיוחדת בזכות העובדה שהם ברשימה שלכם ולזמן מוגבל

. אגב מומלץ בחום לשלוח להם יותר ממייל אחד על הקורס החדש שלכם, כי לא כולם פותחים ולא כולם משתכנעים ישר בפעם הראשונה שהם רואים את מה שכתבתם להם.

אם אתם משתמשים בפלטפורמה חיצונית כמו יודמי כדי לפרסם שם את הקורס שלכם, ושלחתם לשם אנשים מהרשימה שלכם,

האנשים האלו לא הופכים אוטומטית ללקוחות של אותו אתר קורסים, אלא אם כן הם רכשו קורס של מישהו אחר. (יש אתרי קורסים שמאפשרים לכם ליצר קישורי שותפים, וכך כאשר מישהו מקליק על הקישור שלכם, גם אם הוא בסוף לא קנה את הקורס שלכם אלא של מישהו אחר, אתם יכולים להרוויח עמלה על המכירה שהבאתם.)

ואז כמובן מגיעה השאלה איך אפשר לבנות רשימת תפוצה עם אתר קורסים מרוכז, ומה קורה עם אלו שנרשמו לקורס באיזה רשימה הם נמצאים.

הנה התשובה:

דרך 1- רשימת הרוכשים

ברוב האתרים יש לכם שקיפות מלאה מי קנה ומתי. ואם אין לכם, אז אל תבחרו באתר קורסים הזה, לכו למקום אחר, אתם כמרצים מקבלים את כל הפרטים של הלקוח שלכם.

אתם יכולים לאסוף את המייל שלו מתוך הדיווח ולהזמין אותו לעקוב אחריכם.

אני ממליצה לכם לשלוח מייל אישי שמזמין אותם להצטרף לרשימת התפוצה שלכם בצורה רישמית. אתם לא צריכים לשלוח כל מייל כזה בצורה נפרדת. יש לכם במערכת באתר אפשרות ליצא את כל השמות והכתובות של אלו שנרשמו לקורס שלכם. אתם יכולים לקחת את כל הנתונים האלו ולהכניס אותם למערכת הדיוור שלכם ומשם לשלוח את המייל הראשון.

דרך 2- קורס חינמי

– אם יש לכם קורס חינמי, אתם אוספים אנשים שמתעניינים בקורס שלכם, הם נכנסים גם למערכת המכירות של הקורסים שלכם ואתם יכולים לאסוף משם את הפרטים ולהכניס אותם לתוכנת הדיוור שלכם.

מהניסיון אנשים אוהבים לקבל תוכן חינמי ממשהו לפני שהם משקיעים כסף בקורס שלו, ואתם יכולים כך לתת לו לטעום ולהשאיר שאלות פתוחות לגבי הקורס

אמנם מרכז אלומה נסגר בנתיים, אבל אתם יכולים להשתמש באתרי קורסים חינמיים כמו יודמי וקורסלי כדי לתת קידום לקורס שלכם, שיבנה את רשימת התפוצה.

דרך 3- פוסטים באתר-

בחלק מהאתרים יש לכם אפשרות לכתוב פוסטים בתוך האתר עצמו, כלומר יש לכם מיני בלוג שבו אתם יכולים להעלות רעיונות מתוך הקורס שלכם, שאלות נפוצות שאנשים שואלים ועוד מידע שיעזור לאנשים להגיע אליכם.

אתם יכולים לכתוב פוסט ממש כמו זה, ובתחתית הפוסט להוסיף טופס הרשמה מחברת הדיוור שלכם. כך אנשים נכנסים ישירות לתוך רשימת התפוצה שלכם. (בחלק מהאתרים זה אפשרי, בחלק אפשר רק להוסיף קישור, במקרה כזה תוסיפו קישור לדף נחיתה חיצוני שבו הם יכולים להוריד מתנה מכם)

דרך 4- הפורום שלכם –

פורום זה דרך נהדרת להגיע לאנשים, בתחילת הדרך שלי, הייתי חברה בפורום מאד פעיל שהיה על האתר תפוז (היום הוא כבר לא פעיל כל כך כי הכל עבר לפייסבוק).

אם יש לכם פורום או קבוצה שפתחתם בפייסבוק, ואתם מנהלים אותה, או אפילו פורום וקבוצה שאתם רק חברים בה בצורה קבועה ומגיבים שם לאנשים. אתם יכולים להזמין אותם להגיע לאתר הקורסים ולקבל את הקורס החינמי שלכם, כך אתם מרוויחים שני דברים, 1. הם נכנסים לרשימת התפוצה שלכם, 2. הם לומדים להכיר את הקורס שלכם מקרוב

עכשיו היתה עוד שאלה ממש חשובה לגבי עידכונים על הקורס שלכם

היכן להכניס את העידכונים שלי אם יש לי כבר קהילה=רשימת תפוצה?

זה תלוי, אם העידכונים הם על מה שקורה בתוך הקורס ואתם רוצים שהאנשים שכבר קנו את הקורס ידעו על העידכון הזה, אתם יכולים להשתמש במערכת הפנימית של האתר לרוב יש לכם אפשרות לשלוח להם מייל דרך אתר הקורסים שלשם העלתם את הקורס שלכם, כדי לשלוח להם הודעה על זה. אם העידכונים הם על חידושים אחרים שיש לכם אתם יכולים לשלוח לרשימת התפוצה שלכם שאספתם מתוך אתר הקורסים מאלו שנרשמו חינם לקורס שלכם או מאלו שהורידו את המתנה שלכם.

בכל מקרה אני ממש ממש ממליצה לכם לאסוף את הפרטים של הלקוחות שקנו מכם את הקורס, אלו לקוחות שלכם ויש סיכוי שהם גם יקנו מכם עוד בעתיד אם יהיה לכם משהו טוב להציע להם.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *