המלצה על ספר- התשובה

 

השם המלא של הספר: התשובה, להקים כל עסק שתרצו, להגיע לחירות כלכלית, ולחיות חיים יוצאים מן הכלל.

ככה מתחיל הספר:

עִצמוּ את עיניכם וחשבו על המתנות הנפלאות ביותר שתוכלו לקבל עם הגעתכם לרמות הצלחה יוצאות מן הכלל: סגנון חיים מדהים, בית החלומות שלכם, חירות כלכלית, נתינה ברוחב לב או עשייה למען הזולת.

יהיה חלומכם אשר יהיה, דמיינו את עצמכם מתענגים עליו. הודו לטייס של מטוסכם הפרטי, שהמתין מעט עד שמשפחתכם הצטרפה אליכם ליציאה לחופשה אקזוטית; לטפו את הארונות המעולים במטבח החדש, המרווח והמואר שלכם; התענגו על הידיעה שתמיד יהיה לכם מספיק כסף לשלם את החשבונות, ויהיו גבוהים ככל שיהיו; הגיבו באדיבות ובחן על התודות של ארגון הסיוע הבינלאומי, שזה עתה קיבל מכם תרומה שממדיה יוצאי דופן.

מממ… זה החלום. ויש גם מציאות. פקחו שוב את עיניכם. איך באמת נראים חיי היומיום שלכם? אם אתם רואים דאגה, מתח או אי־ודאות, או אם התמונה פשוט אינה תואמת את החיים שאתם רוצים —
הספר הזה נועד לכם.

אפשר לומר שהספר התשובה הוא הספר הראשון שהראה לי את הדרך לבניית עסק כמו שצריך.

בספר “התשובה” נקלתי לפני כשנתיים וחצי כשהתחלתי ללמוד ברצינות את כל העולם הזה של הקמת עסקים (לפני כן עשיתי דברים בצורה אינטואיטיבית). היינו בחנות ספרים כבר לא זוכרת איזה, ובעלי הצביע על הספר הזה, הוא ידע שאני אהבתי את הסרט “הסוד” וישר הוא זיהה את השם על הכריכה, אני אישית לא זוכרת שמות כל כך, וזה היה פשוט נס.

הספר הזה מחולק לשני חלקים עם שני כותבים, הראשון זהו ג’ון אסארף והשני מאריי סמית.

שניהם הביאו בספר הזה את כל מה שצריך לדעת כשרוצים להתחיל באמת להקים עסק,

בחלק הראשון ג’ון מסביר איך בעצם אנחנו יכולים להבין מה עוצר אותנו, איך המוח שלנו עובד, ומה צריך לעשות כדי לפתח חזון ולהתחיל לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים לעשות. אני ממליצה לשבת עם מחברת מיוחדת ולכתוב תשובות לעצמך על כל השאלות שג’ון אסארף מעלה בספר. אני עשיתי את זה כמה פעמים מאז שקניתי את הספר (וכמובן שקראתי אותו גם כמה פעמים ישר והפוך) כל פעם גיליתי דברים חדשים שעזרו לי להתקדם עם העסק שלי ועם הרצונות שלי.

בחלק השני מאריי סמית מדבר ישר ולעניין על איך מקימים עסק. בסוף הספר יש רשימות של רעיונות איפה לשווק ואיך לעשות את זה.

בקיצור זהו ספר מעשי ביותר לכל מי שרוצה לפתוח עסק.

חשוב להגיע לספר כזה עם ראש פתוח כדי לקבל דברים שקשה לנו איתם .

והדבר השני שחשוב לעשות כדי שיצא משהו מהקריאה, זה לשבת ולכתוב תשובות לעצמך על כל דבר שעולה בספר.

מאז שקראתי את הספר הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי בחשיבה שלי ביחד עם צמיחת העסק שלי, אין דרך אחרת.

ציטוט שאני אוהבת מתוך הספר:

“עוצמתם של יעדים:

הגדרת מטרתכם חשובה בדיוק כמו הגדרת היעדים העסקיים שלכם. מה ההבדל בין השניים? הדרך הפשוטה ביותר לענות על כך היא זו, יעדים משיגים, מטרה חיים. במילים אחרות המטרה שלכם היא דבר מתמשך ואינסופי. זה לא משהו ש”מסיימים” אי פעם. …”

וציטוט נוסף שמלווה אותי מאד מאז שקראתי את הספר בפעם הראשונה:

“קביעת יעדים מספריים היא הצעד החשוב הראשון בהעברת רעיון מהממד המופשט אל עולם המציאות הפיזית. ללא מעערכת ברורה של מספרים שאליה אתם מתחייבים, תיאלצו לנדוד לעד, כמו אליס בארץ הפלאות- כפי שמומחש בשיחתה עם חתול צ’שייר:

“התואיל להגיד לי באיזו דרך עלי ללכת מכאן?”

“זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע,” אמר החתולץ

“לא אכפת לי כל כך לאן-” אמרה אליס

“אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי,”אמר החתול.

“-בתנאי שאגיע לאנשהו” הוסיפה אליס כהסבר.

“בטוח שתגיעי” אמר החתול, “אם רק תתמידי בהליכה”

המסקנה שלי: אם לא מחליטים לאן רוצים להגיע, בסוף נגיע לאן שהוא, רק שלא בטוח שזה המקום שבאמת היינו רוצים להגיע אליו.

בקיצור, רוצו לקרוא וליישם!

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדרך לבמה – ראיון עם ענת לרנר- זמרת -אמא בדרך לאלבום

ענת לרנר אמא בדרך לאלבום, זמרת שעשתה את הבלתי יאמן, ותוך 45 ימים הופיעה ברחבי הארץ ב40 הופעות שונות. בתוכנית פודקאסט חדשה "בדרך לבמה" ענת מספרת לנחמה שור על הדרך שהיא עשתה בדרך לבמה ולקמפיין מימון ההמונים לקראת האלבום הראשון שלה.

בדרך לבמה עם הזמרת גיטל ואטורי – איך להשתיק את הביקורת העצמית

גיטל ואטורי התארחה אצלי בתוכנית בדרך לבמה, וחשבנו לעצמינו איך מתמודדים עם הביקורת העצמית, שיכולה לשתק את היצירתיות ולגרום לנו לא לצאת בכלל ולהגשים את החלומות שלנו.

6 סיבות שגורמות לך לא להוציא לאור את הקורס הדיגיטלי שלך

עם הזמן גיליתי שישנם שש סיבות שבגללם אנשים מתעכבים במשך שנים עם ההוצאה לאור של הקורס הדיגיטלי שלהם. אם אתם חושבים להוציא קורס דיגיטלי כבר כמה זמן, חודש, שנה או כמה שנים. יכול להיות שאחת משש הסיבות האלו או אולי אפילו כולם הם אלו שגורמים לכם להשאר במקום ולהשאיר את הקורס הדיגיטלי שלכם רק בגדר מחשבה בלבד. אולי אפילו בכלל לא מתאים לכם להקים עסק של מוצרי מידע, ואתם צריכים לחשוב על משהו אחר? בסרטון הזה תגלו את 6 הסיבות, ותבדקו עם עצמכם, האם אלו הסיבות שגורמות לכם לא להוציא לאור את הקורס?