המלצה על ספר- התשובה

 

השם המלא של הספר: התשובה, להקים כל עסק שתרצו, להגיע לחירות כלכלית, ולחיות חיים יוצאים מן הכלל.

ככה מתחיל הספר:

עִצמוּ את עיניכם וחשבו על המתנות הנפלאות ביותר שתוכלו לקבל עם הגעתכם לרמות הצלחה יוצאות מן הכלל: סגנון חיים מדהים, בית החלומות שלכם, חירות כלכלית, נתינה ברוחב לב או עשייה למען הזולת.

יהיה חלומכם אשר יהיה, דמיינו את עצמכם מתענגים עליו. הודו לטייס של מטוסכם הפרטי, שהמתין מעט עד שמשפחתכם הצטרפה אליכם ליציאה לחופשה אקזוטית; לטפו את הארונות המעולים במטבח החדש, המרווח והמואר שלכם; התענגו על הידיעה שתמיד יהיה לכם מספיק כסף לשלם את החשבונות, ויהיו גבוהים ככל שיהיו; הגיבו באדיבות ובחן על התודות של ארגון הסיוע הבינלאומי, שזה עתה קיבל מכם תרומה שממדיה יוצאי דופן.

מממ… זה החלום. ויש גם מציאות. פקחו שוב את עיניכם. איך באמת נראים חיי היומיום שלכם? אם אתם רואים דאגה, מתח או אי־ודאות, או אם התמונה פשוט אינה תואמת את החיים שאתם רוצים —
הספר הזה נועד לכם.

אפשר לומר שהספר התשובה הוא הספר הראשון שהראה לי את הדרך לבניית עסק כמו שצריך.

בספר “התשובה” נקלתי לפני כשנתיים וחצי כשהתחלתי ללמוד ברצינות את כל העולם הזה של הקמת עסקים (לפני כן עשיתי דברים בצורה אינטואיטיבית). היינו בחנות ספרים כבר לא זוכרת איזה, ובעלי הצביע על הספר הזה, הוא ידע שאני אהבתי את הסרט “הסוד” וישר הוא זיהה את השם על הכריכה, אני אישית לא זוכרת שמות כל כך, וזה היה פשוט נס.

הספר הזה מחולק לשני חלקים עם שני כותבים, הראשון זהו ג’ון אסארף והשני מאריי סמית.

שניהם הביאו בספר הזה את כל מה שצריך לדעת כשרוצים להתחיל באמת להקים עסק,

בחלק הראשון ג’ון מסביר איך בעצם אנחנו יכולים להבין מה עוצר אותנו, איך המוח שלנו עובד, ומה צריך לעשות כדי לפתח חזון ולהתחיל לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים לעשות. אני ממליצה לשבת עם מחברת מיוחדת ולכתוב תשובות לעצמך על כל השאלות שג’ון אסארף מעלה בספר. אני עשיתי את זה כמה פעמים מאז שקניתי את הספר (וכמובן שקראתי אותו גם כמה פעמים ישר והפוך) כל פעם גיליתי דברים חדשים שעזרו לי להתקדם עם העסק שלי ועם הרצונות שלי.

בחלק השני מאריי סמית מדבר ישר ולעניין על איך מקימים עסק. בסוף הספר יש רשימות של רעיונות איפה לשווק ואיך לעשות את זה.

בקיצור זהו ספר מעשי ביותר לכל מי שרוצה לפתוח עסק.

חשוב להגיע לספר כזה עם ראש פתוח כדי לקבל דברים שקשה לנו איתם .

והדבר השני שחשוב לעשות כדי שיצא משהו מהקריאה, זה לשבת ולכתוב תשובות לעצמך על כל דבר שעולה בספר.

מאז שקראתי את הספר הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי בחשיבה שלי ביחד עם צמיחת העסק שלי, אין דרך אחרת.

ציטוט שאני אוהבת מתוך הספר:

“עוצמתם של יעדים:

הגדרת מטרתכם חשובה בדיוק כמו הגדרת היעדים העסקיים שלכם. מה ההבדל בין השניים? הדרך הפשוטה ביותר לענות על כך היא זו, יעדים משיגים, מטרה חיים. במילים אחרות המטרה שלכם היא דבר מתמשך ואינסופי. זה לא משהו ש”מסיימים” אי פעם. …”

וציטוט נוסף שמלווה אותי מאד מאז שקראתי את הספר בפעם הראשונה:

“קביעת יעדים מספריים היא הצעד החשוב הראשון בהעברת רעיון מהממד המופשט אל עולם המציאות הפיזית. ללא מעערכת ברורה של מספרים שאליה אתם מתחייבים, תיאלצו לנדוד לעד, כמו אליס בארץ הפלאות- כפי שמומחש בשיחתה עם חתול צ’שייר:

“התואיל להגיד לי באיזו דרך עלי ללכת מכאן?”

“זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע,” אמר החתולץ

“לא אכפת לי כל כך לאן-” אמרה אליס

“אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי,”אמר החתול.

“-בתנאי שאגיע לאנשהו” הוסיפה אליס כהסבר.

“בטוח שתגיעי” אמר החתול, “אם רק תתמידי בהליכה”

המסקנה שלי: אם לא מחליטים לאן רוצים להגיע, בסוף נגיע לאן שהוא, רק שלא בטוח שזה המקום שבאמת היינו רוצים להגיע אליו.

בקיצור, רוצו לקרוא וליישם!

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך יודעים מתי לצאת לדרך ולהקים עסק?

אני חושבת שהדבר הכי הכי קשה בחיים זה להחליט לצאת לדרך. אני שומעת מהרבה לקוחות ונשים שרוצות להיות לקוחות שלי, שהן רוצות לצאת לדרך. מה גורם לזה שיש כל כך הרבה אנשים בעולם שמחכים לצאת לדרך, ועדיין לא עושים את הצעד הראשון כדי לצאת לדרך. השאלה היא איפה כל אחד נמצא כאשר הוא...

תוכנית פעולה – איך להקים עסק דיגיטלי תוך 30 יום (המלצה על ספר)

יש לכם 30 ימים כדי להתחיל להביא כסף מהיר דרך האינטרנט ולהקים עסק דיגיטלי, מה תעשו? בספר הזה ראסל ברונסון נתן אתגר לחברי מועדון שני הפסיקים שלו לכתוב לו תוכנית פעולה ל30 ימים מה עושים כדי להביא כסף מהיר מהאינטרנט כדי ליצר הכנסה מעסק חדש שלא היה קיים קודם. האם תקחו את האתגר הזה?

בדרך לבמה עם קייט “קאלה” אורן – מוסיקת אינדי (individual)

במושג אינדי נתקלתי לפני כמה שבועות בפודקאסט ששמעתי על מצבו של המוסיקאי האינדי ב2018. ולא הבנתי על מה הם מדברים, מי זה האינדי הזה. אחר כמה שניות שהם התחילו לדבר, הבנתי.   אינדי הוא המוסיקאי העצמאי. אם פעם כדי להוציא דיסק לאור ובכלל להפוך לזמר, הייתם חייבים להתקשר...