קורס LearnDash + סליקה חיצונית מהאתר + מערכת דיוור

פשוט עושים שיווק – נחמה שור פורומים וורדפרס ותוכנות אחרות קורס LearnDash + סליקה חיצונית מהאתר + מערכת דיוור

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  נחמה שור לפני 2 שבועות, 3 ימים.

• מאת
    תגובות

קרן צינר
    משתתף

קצת ארוך אבל חשוב לי להראות את התמונה המלאה,
    אחרי שעברתי את הקורס המעולה שלך על מערכת קורסים LearnDash , יש לי נושא אחד פתוח בנוגע לסליקה והרשמה לדיוור:

בימים אילו אני עובדת על האתר חדש ללקוחה קיימת,
    היום יש לה באתר תהליך מכירת קורס בסליקה עם משולם ועובר דרך טופס Viplus בעמוד נחיתה באתר ותוסף wishlist,

*** שלבי התהליך הקיים באתר אותו נרצה לשמר (צד נרשמת) , היום האתר עובד עם תוסף wishlist:
    1. לקוחה נכנסת לדף הנחיתה הכולל טופס רישום לרשימה של Viplus ואישור קבלת דיוור
    2. ממלאת טופס הרשמה של viplus (כדי להרשם לקורס) ומאשרת קבלת דיוור ועוברת לעמוד תשלום.
    3. הנתונים נכנסים לרשימה ייעודית ב viplus
    4. במידה ולא סיימה את תהליך ההרשמה ניכנסת לרשימה יעודית
    5. בסוף תהליך התשלום מקבלת מייל אוטומטי עם לינק של תוסף wishlist להרשמה באתר (יוזר וסיסמה) ומקבלת גישה לקורס שלה

*** תהליך ההרשמה הקיים עם משולם + תוסף wishlist הוא כזה:
    1/ פתיחת דף המכירה כולל הזנת קוד API מ- viplus
    2/ לאחר ההזנה נפתח חלון שמבקש:
    3/ מספר רשימת דיוור למתעניינות (אלו שנכנסו אבל החליטו לצאת)
    4/ מספר רשימת דיוור לרוכשות (מי שמסיימת את תהליך המכירה ומזינה את כל הפרטים).

*** אלו שרכשו:
    1/ נכנסות לרשימה של viplus
    2/ מקבלות מייל אוטומטי עם בקשה להתחברות לwordpress להגדרת שם משתמש/סיסמה, הלינק והגישה לקורס דרך מערכת wishlist ועוד פרטים רלוונטיים לרכישה
    3/ את אופן תהליך הרכישה צריך לשמר אבל להחליף את חברת הסליקה מ-משולם ל-קארדקום,
    במקרה של קארדקום – את ה-API של VIPLUS שתלו רק פעם אחת – בפתיחת היוזר של הלקוחה בתחילת העבודה איתם.
    4/ בהקמת דף מכירה נפתחת אופציה אוטומטית להזנה של 2 רשימות כמו במשולם – האחת של מתעניינות השנייה של קונות משם התהליך זהה מבחינת הלקוחה.

*** באתר החדש:
    * באתר יהיה woocomerce ואני רוצה שכל התהליך ישאר בתוך האתר
    * חשוב לציין: האתר החדש יהיה עם מערכת קורסים LearnDash ולכן צריך בדרך כל שהיא לשמור על האינטרגציה בין הסליקה למערכת הקורסים = בסוף תהליך הרכישה הלקוחה תקבל גישה לקורס עם היוזר והסיסמה שלה.
    * חשוב לי להכניס את הנרשמות למערכת דיוור לשתי הרשימות הקיימות (אילו ששילמו ואילו שלא סיימו תהליך תשלום לקורס)

*** שאלות
    1. איך אני עושה את החיבור בין מערכת הסליקה החיצונית ל- LearnDash ?
    2. האם דרך woocomerce אני יכולה להוסיף כפתור אישור הרשמה?
    3. האם יש דרך לראות מי לא סיימה תהליך הרשמה ולהכניס אותה באופן אוטומטי לרשימת דיוור?

נחמה שור
    מנהל בפורום

אני אענה באופן כללי על כל השאלות ביחד.
    כי התשובה היא שזה לא עובד ישירות מול חברת הדיוור או מול לארנדאש. בכלים פשוטים שקיימים כרגע.
    (אפשר תמיד ללכת ולפתח חיבורים דרך api אבל זה לא התחום שלי ולכן אני לא אוכל לתת לך תשובה איך עושים את זה בדיוק).

ווישליסט הוא תוסף שנכנס מאד חזק לארץ לפני 9 שנים, ומאז אף אחד לא חשב לבדוק מה התפתח בתחום האתרים המוגנים בוורדפרס. כך שלצערי אין פיתרון קסם, ולדעתי ווישליסט הוא מאד לא מתאים לאתר קורסים, אלא יותר מתאים לאתר שיש בו קורס אחד בלבד וזהו.

אם את עוברת ללארנדאש ולקארדקום אז הנה החיבורים הקיימים:

לווקומרס יש אפשרות להתחבר לקארדקום. כך שהתשלום והחשבונית הם דרך קארדקום. (שימי לב שצריך להגיד להם את זה כי זה מודול נוסף שרוכשים מהם)
    ללארנדאש יש אפשרות להתחבר לווקומרס. כך שהכניסה לתוך הקורס היא אוטומטית מיד אחרי התשלום לפי מה שהגדרת במוצר.

בתהליך הרכישה בווקומרס הלקוחות צריכים לבחור שם משתמש וסיסמא לאתר, ואת מגדירה במוצר לאיזה קורס הם נכנסים כאשר מתבצע תשלום.
    ולכן, אפשר לעשות את כל התהליך של הרכישה ופתיחת משתמש דרך ווקורמס ואין צורך לפתח שום דבר מיוחד.
    לדעתי יש אפשרות גם להתחבר דרך קארדקום ישירות עם לארנדאש אבל זה משהו שצריך לבדוק יותר לעומק, ודורש פיתוח וכתיבת קוד.

לווקומרס יש אפשרות להגיע ישירות לעגלת הקניות, כך שאת יכולה להגדיר את עגלת הקניות עם המוצר שאת רוצה שהם יקנו, ומשם הם ימשיכו את תהליך הרכישה. (כאן יש הדרכה איך מכינים לינק שמגיע ישירות לעגלת הקניות של ווקומרס)
    כך שאת יכולה לשתול את הלינק הזה בתור דף התודה אחרי שמשלימים את ההרשמה הראשונית בטופס של ויאפלוס. ואז המשך התשלום הוא דרך ווקומרס והם נכנסים אוטומטית דרך הרכישה לקורס שהם רכשו.

אני יודעת שיש לווקומרס גם תוספים שמאפשרים לשלוח את ההודעות האלו בלי להכניס לחברת הדיוור. הנה אחד לדוגמא
    כך שאם את לא צריכה להכניס את ההודעות האלו לחברת הדיוור יש פחות סיבוכים בדרך.

ואז את בעצם שולחת אנשים לדף הנחיתה ושמה ישירות את הלינק,
    הם עוברים ישירות לעגלת הקניות שבה מחכה להם כבר המוצר שהם רוצים לרכוש.
    כאשר הם רוכשים הם משלמים דרך קארדקום, ואז הם מקבלים את הקישור לקורס שלהם דרך לארנדאש וווקומרס.
    כאשר הם עוברים לעגלת הקניות ,אם הם מכניסים את המייל שלהם בסל הקניות, ולא השלימו את תהליך הרכישה הפלאגין הזה שולח להם הודעות שהם נטשו את העגלה באמצע הדרך. ואת יכולה להגדיר איזה מיילים בדיוק ישלחו ומתי. (מן הסתם יש גם דרך להעביר את המידע שהם מילאו בטופס של ויאפלוס לתוך סל הקניות כך שהפלאגין הזה יזהה את המייל שלהם)

אם יש להם חיבור ישיר לווקומרס אז אפשר להסיר ולהכניס לרשימות ישירות דרך ווקומרס.
    לרב מסר יש אפשרות להתחבר לרשימה אחת כללית באתר כאשר יש רכישה בווקומרס,
    ולשלח מסר (לפחות לפי מה שעזרתי להם לפתח) יש אפשרות להגדיר כל מוצר לרשימה נפרדת וגם להסיר מרשימות כך שאת יכולה להגדיר שהרוכש יוסר מהרשימה שלפני רגע רשמת אותו אם הוא השלים רכישה והוא יכנס לרשימה חדשה.
    וכמובן שלכל החברות האמריקאיות יש חיבורים לווקומרס בכל הצורות האפשריות.
    זה הפיתרון הכי פשוט אם ויאפלוס מתחברים לווקומרס בצורה הזאת, את פשוט מרכזת את כל ההגדרות האלו בווקומרס.

אם לויאפלוס יש חיבור לזאפייר, אז אפשר לעשות את התהליך הזה דרך זאפייר.
    זאפייר מתחבר גם לווקומרס וגם ללארנדאש כך שאם ויאפלוס מתחברים לזאפייר זו יכולה להיות התשובה שלך,
    כאשר מישהו נרשם בדף הנחיתה הוא נכנס לרשימה של הממתינים, וכאשר יש רכישה נוצר זאפ שמסיר את הנרשם הזה מרשימת הממתינים ומכניס אותו לרשימה של הקורס המתאים.

לסיכום:
    אם יש אפשרות להגדיר את ההסרה מרשימת הדיוור והכנסת המשתמש לרשימה חדשה דרך המוצר בתוך ווקומרס, אז זכית,
    אם יש חיבור לזאפייר אז גם זו אפשרות,
    ואם לא, את צריכה לפתח משהו ספציפי למקרה שלך. וכאן אני יכולה להפנות אותך למי שאני פונה אליו כאשר יש לי צורך בהתאמות מיוחדות.

אם אין ללקוחה הרבה מדי רכישות כל יום, ואין את החיבורים האלו בויאפלוס אז הייתי עושה את החלק של הסרת המשתמש כאשר יש רכישה בצורה ידנית.
    פשוט לשים בדף הנחיתה טופס של ויאפלוס לרשימה של הממתינים שדף התודה שלו הוא דף הרכישה הישיר של ווקומרס.
    והמייל הראשון שמזכיר לרכוש את הקורס, ישלח רק אחרי כמה שעות או יום לאחר הרכישה.
    כך שאם הלקוח רכש את הקורס, הלקוחה שלך תכנס לויאפלוס ותעביר אותו לרשימה של הרוכשים, ואם הוא לא רכש הוא ימשיך לקבל את המיילים האוטומטיים.

קרן צינר
    משתתף

נחמה יקרה!
    תודה רבה על התשובה המפורטת!
    קרן

נחמה שור
    מנהל בפורום

נמחק לנו השירשור הקודם בגלל עידכונים באתר, אז אני עונה לך כאן על השאלה שלך (כדי שתקבלי עידכון על התשובה) לגבי איך להוסיף קוד מקוצר לדף נחיתה שהוא לא דף הקורס.

אם את רוצה את כל תוכן הקורס, זה הקוד שאת צריכה:
    [course_content course_id="123"]
    את מחליפה את 123 במספר הID של הקורס.
    כדי למצוא את מספר הID של הקורס את יכולה להתקין תוסף ID פשוט תחפשי בתוספים של וורדפרס.
    ואז תראי את הID בסוף השורה.
    יש דרך נוספת לגלות מה הID של הקורס, וזה כאשר את נמצאת על עריכת הקורס עצמו, את יכולה לראות בקישור שיש לך שם בסוף מספר זה הID של הקורס, ומה שאת צריכה להכניס לסוגריים.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.