חלוקת תוכן אתר בין דומיין ראשי לסאב-דומיין

פשוט עושים שיווק – נחמה שור פורומים וורדפרס ותוכנות אחרות חלוקת תוכן אתר בין דומיין ראשי לסאב-דומיין

הדיון הזה מכיל 4 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י רבקה רבקה וייזמן לפני 2 שנים, 1 חודש.

• מאת
    תגובות
    רבקה
    רבקה וייזמן
    משתתף
    0 נקודות

שלום נחמה,
    אני מעוניינת ליצור חנות ומאגר הדרכות (מעין ספריה) באתר שלי. האם עדיף שהכל יהיה תחת אותו הדומיין והחנות והספרייה תהיינה עמודים באתר או שאפשר שלכל אחת מהן אצור סאב-דומיין ואקשר אותן לאתר הראשי?
    אני חושבת שיהיה לי קל יותר לתפעל את הדברים כשהם מופרדים אחד מהשני ולא הכל באתר אחד. השאלה שלי היא האם זה נכון לעשות את זה (מבחינת מבנה האתר, מבחינה שיווקית וקידום בגוגל)?
    אני מקווה שהשאלה שלי מובנת,
    תודה רבה,
    רבקה

נחמה
    נחמה שור
    מנהל בפורום
    2,304 נקודות

בהתחלה גם אני חשבתי להקים אתר על כל פונקציה כמו חנות, ספריה, תוכן, בלוג, קורסים. ומצאתי את עצמי עם 30 אתרים או יותר שצריך לתחזק ולבדוק את הרלוונטיות שלהם כל הזמן.
    אחרי שנתיים שבהם אני מעבירה ומסדרת ועדיין לא סיימתי לארגן את הכל באתר אחד, אני יכולה להגיד בוודאות, שעדיף להכניס הכל לאתר אחד.
    זה גם יותר קל לך לתחזק,
    גם טוב לגוגל כשהוא רואה פעילות מסוגים שונים באתר אחד,
    וגם טוב ללקוחות שלך שהכל נמצא במקום אחד מסודר.

תחזוק כל אתר בנפרד דורש עידכונים, להכנס ולבדוק שהכל עובד כל הזמן.
    סאב דומיין הוא אתר לכל דבר ועניין, וזה לא משנה שהוא נמצא תחת דומיין זהה לאתר הראשי.

יש היום תבניות עיצוב שמאפשרות לך לשנות את העיצוב בין הפונקציות השונות. ועדיין להשאיר משהו זהה בין החלקים השונים של האתר.
    וורדפרס היום מסוגל להחזיק פונקציות שונות מרוכזות במקום אחד, זה דורש התאמה של כל התוספים, אבל התחזוקה השוטפת הרבה יותר פשוטה כשיש הכל במקום אחד מסודר.

רבקה
    רבקה וייזמן
    משתתף
    0 נקודות

שלום נחמה,
    תודה רבה לך על תשובתך. אני אקשיב לניסיון שלך.
    יש לי עוד שתי שאלות:
    1. אם אני רוצה שהאתר שלי יהיה גם בשפה נוספת. במקרה כזה כדאי שאצור סאב דומיין?
    2. בקשר לשלח מסר או רב מסר, האם ניתן לשלוח מהם מסרים לכל האימיילים בעולם או שהם מותאמים רק לכתובות אימייל ישראליות?
    אני מודה לך מאוד על התשובות שלך ובכלל על כל המידע והערך שאת מעניקה בחינם ובקורסים (אליהם נרשמתי) שהם מפורטים ונותנים מענה ישיר לבעיות ובעיקר לכך שהם נפתחים במלואם בבת אחת (די נדיר).
    בברכה,
    רבקה

נחמה
    נחמה שור
    מנהל בפורום
    2,304 נקודות

הי רבקה,
    1. לשפה נוספת יש לך שתי אפשרויות.
    הראשונה היא ליצור סאב דומיין (ולא חובה אבל זו אפשרות, לחבר ברשת את האתר כך ששני האתרים יהיו מנוהלים מאותו פאנל ניהול), השני זה להשתמש בפלאגין שנקרא wpml

מודה שמעולם לא השתמשתי בו אז אני לא יודעת להגיד לך איך הוא עובד.
    מה שכן, הוא מופיע הרבה פעמים בתוך התיאור של תבניות ופלאגינים כלומר הוא מסתדר עם רוב הפלאגינים והתבניות של וורדפרס. אז זה התוסף המומלץ לאתר רב לשוני.

2. גם שלח מסר וגם רב מסר ניתן לשלוח דרכם מסרים מותאמים, כי זה מייל ואין שום בעיה לכתוב בשפה אחרת.
    אני לא יודעת לגמרי לגבי רב מסר, אבל ככל הידוע לי הם נועדו רק לשרת ישראלים אולי יש להם גרסה באנגלית. לשלח מסר יש מטרה להיות בינלאומיים ולכן יש להם גם גרסאות באנגלית ובשפות נוספות, כך שמה שיותר חשוב זה שיהיה ללקוחות שלך אפשרות הסרה בשפה שלהם.

אני שמחה שאני מועילה לך, ומקדמת אותך במה שאת צריכה.

רבקה
    רבקה וייזמן
    משתתף
    0 נקודות

תודה רבה לך על תשובותייך המפורטות!

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

גלילה למעלה