האתר נפרץ

מציג 3 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      נחמהנחמה שור
      מנהל בפורום
      14,259 נקודות

שבוע טוב נחמה,

סיימתי את המודול הראשון ושמחתי ללמוד ולהכניס פלאגינים חדשים שלא היו לי לאתר – תודה!!
      ברגע שסיימתי, קיבלתי הודעה מגוגל שהאתר שלי נפרץ. אני מניחה שבזכות הפלאגינים הוא מזהה את זה ומודיע לי.
      אני חייבת לציין שזה קרה לי פעמיים בחודשיים האחרונים, וביום שישי האחרון, חברת האחסון ניקתה אותו (בתשלום) אחרי שהישהתה אותו.
      אני מניחה שיש פירצות בתבנית שמותקנת לי באתר (כיוןן שהם כתבו לי לשדרג אותה) ואני רוצה לעשות גיבוי לפני שאני מעדכנת. לא בטוחה איך עושים את זה כיוןן שבפעמים הקודמות עשה לי את זה מתכנת.
      השאלה שלי, האם זה נושא שמטופל בקורס ואת יכולה להנחות אותי? ואיך אני נמנעת מהבלאגן הזה בעתיד????
      תודה ומקווה לשמוע ממך בבוקר לפני שנעלם לי שוב האתר….
      שיהיה שבוע נהדר!
      אורלי

נחמהנחמה שור
      מנהל בפורום
      14,259 נקודות

שלום אורלי
      מאיזה גוף קיבלת את ההודעה? גוגל? אחד התוספים? האיכסון שלך?
      זה מאד משנה כדי להבין איזה סוג פריצה היתה לאתר.
      האם האתר כולו נפל, או שרק קיבלת הודעה כזאת?
      לפעמים מקבלים סתם הודעות כאלו בשם גוגל או אחרים וזה פשוט ספאם.

במקרה של הטיפול הזה אפשר כמובן לנסות לעשות אותו לבד בלי קשר לאיכסון, אבל כאן בקורס אין לזה ספציפית פיתרון כי יש המון סוגים של פריצות לאתר וכל מקרה לגופו אני מתייחסת רק לדברים הנפוצים ביותר כי אחרת זה היה קורס של שלש שנים, לכן במקרה שלך זה היה הצעד הנכון ללכת לאיכסון ולבקש מהם לנקות את האתר.

הוסט גיטור זו חברה מצוינת ואין צורך להחליף אותה, אני הבנתי משהו אחר ממה שכתבת לי קודם ולכן כתבתי לך שזה חלק מהשירות של חברת האיכסון.

בכל מקרה מאחר והאתר שלך כבר הרבה זמן באויר, ויש בו הרבה חומרים אני ממליצה לך להתקין את התוסף ,ולדאוג שכל מה שמסומן באדום לא יהיה מסומן ככה, התוסף הזה גם מאפשר גיבוי אז תגבי את האתר שלך מידית. וחשוב לא פחות תדאגי שהאתר יהיה מעודכן כל הזמן כי אתר לא מעודכן הוא הדרך הקלה ביותר לפרוץ לך אליו. אני אגיע לכל מה שהתוסף יכול לעשות במודול 8 אבל בנתיים שתהיה לך הגנה מינימלית.

אני ממליצה בדרך כלל על בלו הוסט גם לאתרים ישראלים, אבל הוסט גייטור זו חברה טובה ומוכרת מאד.
      נחמה

נחמהנחמה שור
      מנהל בפורום
      14,259 נקודות

תודה נחמה!!
      כמו שכתבתי, גם אני חושבת שקיבלתי את ההודעה על הפריצה בזכות הפלאגינים שהתקנתי (ולא בגללם).
      אשנה סיסמא ואתקין עכשיו את הפלאג אין שהצעת.
      האתר שלי מאוכסן ב Host Gator כיוון שפונה בעיקר לקהל אמריקאי, יש לך המלצה לחברה אחרת?
      התשלום שהם גבו הוא עבור ניקוי האתר מכל ה malicious content שהגיע לשם בגלל הפריצה.

תודה
      אורלי

נחמהנחמה שור
      מנהל בפורום
      14,259 נקודות

שלום אורלי,
      אין קשר בין הוספת הפלאגינים לפריצה לאתר, מה שיותר הגיוני שקרה זה שבגלל שהאתר שלך לא מעודכן היו לך את הפריצות.
      בחלק 3 במודול 1 אני מראה איך משדרגים את האתר ואיך משדרגים תוספים, באותו מקום שמשדרגים תוספים יש גם אפשרות לשדרג את התבניות. לגבי חברת האיכסון שלך, אם היא לקחה לך כסף על העלאת הגיבוי של האתר מחדש, את צריכה לעבור דחוף חברת איכסון כי זה לא אמור להיות בתשלום, כל חברת איכסון מגבה את האתרים שלה, אחת ליום, אחת לשבוע ואחת לחודש. והעלאה של גיבוי האתר אמור להיות חלק מהשירות ללא תשלום נוסף. בגלל שאני יוצאת מנקודת הנחה שהאתרים כאן בקורס נבנים עם חברה שנותנת את השירות הזה, לא הכנסתי את עניין הגיבוי בשלב הזה כדי לא להעמיס (כי מקסימום אם האתר באמת קורס אפשר לבקש מחברת האיכסון להעלות את גרסת הגיבוי שלה, עוד לא קרה לי שהאתר נפל בגלל שידרוג) , ואני מתיחסת בהרחבה לגיבוי האתר במודול 8 כגיבוי לגיבוי של חברת האיכסון. כך גם לגבי תוסף שמאבטח את האתר, אני מכניסה את הנושא הזה במודול 8. בנתיים, את יכולה להוסיף את התוסף ולעבור על כל המקומות שהוא מסמן לך באדום, יש שם גם מקום לגיבוי האתר, קוראים לו iThemes Security. ואת מחפשת אותו בתוספים בדיוק כמו את שאר התוספים שראית כאן.

רק סיפור שממחיש את זה, לפני כשנה פרצו לי לכל האתרים ביחד, מאחר וכולם היו אז על אותו איכסון נפלו לי מעל 35 אתרים בבת אחת. את יכולה להבין איזה ברוך זה. כשישבנו מול חברת האיכסון דרך הצ’אט והם העלו מחדש את כל הגיבויים קרה משהו מעניין תוך פחות משעה אחרי שכל האתרים עלו מחדש, האקר עלה על האתרים ושוב הוריד אותם עשינו את זה 3 פעמים מול חברת האיכסון בלי להוציא שקל נוסף. בסוף ישבנו על המחשב, כל אתר שעלה מיד החלפנו סיסמא, והכנסנו את התוסף שכתבתי לך כאן למעלה. והכל הסתדר מאז האתרים שלנו לא נפרצו ולא נפלו. חברת האיכסון אחראית על האתר שלך והתשלום לחברה הוא גם על טיפולים במקרים שבהם האתר קורס או שפורצים לך לאתר. וזה לא משנה מה את עשית ואם הכנסת את מה שהיית צריכה, החברה צריכה לספק לך את השירות הזה. אנחנו העלנו 4 פעמים את כל האתרים מחדש, ולא היה שום חיוב נוסף על זה. חברת האיכסון שאנחנו משתמשים בה היא זאת שאנחנו ממליצים עליה במודול ההקדמה בחלק השלישי.
      נחמה

מציג 3 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
גלילה למעלה