דומיין / סאב דומיין – אסטרה

מציג תגובה משורשרת 1
  • מאת
    תגובות
      גדיgadibenlavi
      משתתף

היי נחמה

2 שאלות:

1) האם ניתן לייצא קורס של לרנדאש ואז לייבא אותו לאתר אחר שבו מותקן גם לרנדאש?

2) בהנחה ואני בונה את אתר הקורסים שלי בסאב דומיין ואת אתר התדמית/שיווק בדומיין הראשי, האם אני אמוד קודם כל לבנות את האתר בדויים הראשי עם התבנית של אסטרה ורק אז להעתיק את תבנית העיצוב לסאב-דומיין?
      אני מן הסתם רוצה ששני האתרים ייראו זהים.

תודה רבה
      גדי

נחמהנחמה שור
      מנהל בפורום

שלום גדי,
      יש לך שתי אפשרויות בהקמת אתר על סאב דומיין שהוא זהה לאתר קיים.

1. להקים את האתר הראשי – לעצב אותו כפי שהיית רוצה
      להעתיק אותו לאתר שני.

2. להקים את שני האתרים על הראשי והסאב דומיין, ולעצב אותם בו זמנית כך שההגדרות של העיצוב יהיו זהות. כשאתה פותח שני חלונות ובודק שכל ההגדרות זהות בין האתרים באותן הגדרות שבחרת לעבוד עליהם.

כמובן שהאפשרות השניה מתאימה כאשר האתר שלך על סאב דומיין כבר קיים.

חשוב להבין שסאב דומיין הוא אתר לחלוטין נפרד. ולכן הטיפול באתרים הוא כפול כל הזמן לאורך כל שנות חייו של האתר כל עידכון ושינוי אתה צריך לשים בשניהם.
      ישנם כמובן פלאגינים שעוזרים לנהל כמה אתרים בו זמנית בין אם הם על סאב דומיין ובין אם הם על דומיינים שונים לחלוטין. אבל הם לא מחליפים לחלוטין את הצורך בעידכונים ידניים כשצריך.
      אם אתה עושה שינויים באתר אחד כדאי מאד לזכור לעשות את השינויים האלו גם באתר השני.
      וכמובן שכשאתה קונה פלאגינים שאמורים לתפקד בשני האתרים אתה צריך לקנות את הגרסה שמאפשרת לך להכניס את הפלאגין לכמה אתרים שאתה רוצה.

צריך גם לשים לב, שאם אלו אתרים מנותקים מבחינת המשתמשים אין צורך לעשות שום דבר כדי לחבר אותם, אבל אם אתה מתכנן שבאתר הראשי יהיה פורום לדוגמא, אז צריך לחבר את המשתמשים של שני האתרים, ואז כל פלאגין שאתה מוסיף לאתר צריך להיות מותאם לרשת אתרים.

לגבי העברת הקורס ממקום אחד לשני,
      יש בוורדפרס אפשרות יצוא ויבוא בכלים, עד כמה שידוע לי זה עובד גם עם קורסים של לארנדאש, אבל לא ניסיתי אף פעם (העברתי פוסטים בצורה הזאת).
      אבל איזה סיבה יש לך לעשות את זה?
      כדאי לתכנן מראש איפה הקורס ישב בלי להתחיל להעביר אותו ממקום אחד לשני. כי תמיד דברים יכולים להדפק בדרך.
      שים לב שאתה נותן את השמות לקורס ולכל שאר סוגי הפוסטים באנגלית כדי שלא תהיה לך בעיה של העברה (לפעמים כשמעבירים דברים שהשמות שלהם בעברית זה לא עובד טוב ויש בלאגן).

מציג תגובה משורשרת 1
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
גלילה למעלה