גוטנברג

מציג 3 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      טל אשרוב

הי נחמה
      הבלוג שלי בוורדפרס עודכן לעורך גונטברג ו… קצת הסתבכתי איתו…
      האם תוכלי להפנות אותי להדרכה או הסבר איך לערוך פוסטים?
      ויותר ספציפי- העתקתי טקסט מהמחשב שלי לתוך העורך ואז הוא מפצל את כל הטקסט לבלוקים
      האם יש דרך לערוך את כל הטקסט כבלוק אחד?
      נגיד במקום לשנות גודל פונט לכל בלוק בנפרד- להגדיל את כל הטקסט בבת אחת?
      מקווה שהשאלה ברורה
      המון תודה!
      טל

נחמה שור

שלום טל
      כיף לראות אותך בפורום.

בגוטנברג כל שורה הופכת לבלוק.
      כך שאת יכולה להפוך אותה לכותרת אם את רוצה, וזה ישנה את הגודל.
      יש לנו כמה גדלי פונטים מוגדרים ברמת התבנית.
      1. פסקה רגילה- שזה הגודל של פסקה רגילה בכל האתר
      2. גדלים שונים של כותרות.
      את יכולה להגדיר את הגודל של כל אחד מהם דרך כל ערכת העיצוב שלך.

כשאת מגדירה בלוק ככותרת יש לזה גם משמעות מול הקידום של הפוסט שלך,
      גוגל רואה את המעברים בין הפסקאות ומעודד שימוש בטקסט שיהיה נוח לקורא לסרוק דרך הכותרות, אם הוא לא רוצה ממש לקרוא.
      זה גם עוזר לגוגל להבין על מה הטקסט שלך מדבר ומה מילות המפתח החשובות.

לכן אם יש לך טקסט שאת רוצה שיהיה בגודל אחר גדול יותר, תשתמשי בבלוקים של כותרות, ותבחרי איזה גודל כותרת זה יהיה.

באופן כללי אני לא ממליצה לך לשנות את הגודל של הפונט של הפסקה הרגילה בכל פוסט,
      אלא בצורה כללית דרך ההגדרות של ערכת העיצוב שלך כדי שזה יהיה אחיד בכל האתר.
      אם בכל זאת את רוצה לשנות גודל של פסקה במקום ספציפי, את יכולה להוסיף תוסף שמאפשר לך לשחק עם הגודל של הפונט בתוך הבלוקים של גוטנברג.
      (במקור אי אפשר לשחק עם זה ברמת הבלוק אלא רק ברמת העיצוב של התבנית שלך.
      זה גם היה לפני כן ככה אם השתמשת בעורך הבסיסי של וורדפרס)

כשאת משנה את הפונט של הפסקה הרגילה (וגם של הכותרות), דרך ערכת העיצוב שלך, את בעצם נותנת לכל האתר שלך מראה אחיד.
      כשאת מתחילה לשחק עם הגודל של הפונטים בתוך הפוסט בתוך הפסקאות אז בעצם כל שינוי שיהיה לך בתבנית אחר כך יכול לשנות את היחס של הגודל של הפונט ויכול ליצור בלאגן.
      לכן, אם את רוצה לשנות גודל של פונט תגדירי שאת רוצה שזה יהיה בלוק של כותרת, ואז תבחרי איזה רמת כותרת את זה רוצה שיהיה לקטע.

הדרך שבה אני מאחדת פסקאות כדי להעביר אותם בבת אחת ממקום למקום, או להגדיר אותם בבת אחת לגודל אחר או צבע אחר או כל דבר שאני רוצה להגדיר אותו בבת אחת לבלוק אחר.
      זה בשימוש בפלאגין בשם stackable שיש לו בלוק שנקרא container שהוא בעצם מאכלס איזה בלוקים שאני רוצה בפנים, והוא בלוק אחד בפני עצמו. אני אישית משתמשת בגרסת הפרו של הפלאגין, אבל יש להם גם גרסה בחינם.
      ואז מה שעושים, זה מעתיקים את התוכן שרוצים לתוך הבלוק של הקונטיינר, ואז אפשר להגדיל את הטקסטים בפנים באיזה גודל שתרצי בתוך אותו בלוק. דרך ההגדרות של הבלוק.

את יכולה לראות הדרכה מלאה במכללה על הפלאגין כאן.
      זה יביא אותך גם להדרכות האחרות על גוטנברג.

טל אשרוב

המון תודה על התשובה נחמה
      אני אסתכל בהדרכות כי עדיין לא הבנתי איך בדיוק זה עובד…
      תכלס הייתי רוצה לחזור לעורך הישן
      רק לא בטוחה שזה אפשרי, וגם אם לשם וורדפרס הולך-
      אז מניחה שעדיף להתרגל לחדש…
      תודה!!

נחמה שור

יש אפשרות לחזור לעורך הישן, פשוט חפשי פלאגין של עורך ישן.
      אבל אני חושבת שגוטנברג הרבה יותר מאפשר דברים, שהעורך הישן לא איפשר, צריך להתרגל אליו כדי להוציא ממנו את המיטב.

מציג 3 תגובות משורשרות
  • אתם חייבים להיות רשומים לאתר