איך להתפרנס מקורסים דיגיטלים, אם הקורסים שלי זולים, איך אפשר להרוויח כסף מהם? – אתגר הלפיד יום 7 מתוך 30

 

 

הרבה אנשים שואלים אותי למה דווקא 500 ש"ח ואם הקורסים כל כך זולים אז איך אפשר להתפרנס מקורסים דיגיטלים?

התשובה מורכבת מכמה חלקים,

קודם כל צריך להבין למה בכלל לעשות קורסים זולים,

ואחר כך נראה איך מרוויחים מהם כסף למרות שהם זולים.

 

והיום אני רוצה להרחיב על זה את הדיבור בהקשר של איך מתפרנסים מקורסים זולים שהם כמובן קורסים קצרים.

קורסים יקרים הם קורסים שהם החל מ1500 ש"ח קורסים זולים הם עד 500 ש"ח. יש טווח באמצע שהם מתנהגים כמו קורסים זולים בחלק מהדברים ובחלק הם מתנהגים כמו קורסים יקרים.

קורסים יקרים דורשים עבודת הכנה גדולה יותר וארוכה יותר, פשוט כי אם הם יקרים כניראה יש בהם גם יותר תוכן. הם גם דורשים יותר שיווק ויותר מכירה (מבחינת עלויות שיווק ועלויות מכירה).

אם יש בהם יותר תוכן, יש סיכוי שאנשים שלומדים את הקורסים לא יצליחו להגיע עד סוף הקורס, ומימלא ירגישו שהם לא ניצלו את הקורס עד הסוף ולכן הם לא יהיו פנויים לקנות עוד קורסים. כל הדברים האלו גורמים לזה שיש אחוזי החזרה של קורסים יקרים הרבה יותר גבוהים מאשר קורסים זולים. (בהנחה שאתם נותנים אחריות על התוכן ומאפשרים החזר כספי מלא תוך תקופת הזמן שאתם החלטתם)

קורסים זולים לעומת זאת,

  • הרבה יותר מהר להכין אותם,
  • אפשר לצאת החוצה לבדוק אותם יותר מהר ולראות מה אנשים רוצים ללמוד,
  • קל למכור אותם כי אנשים מוציאים ארנק הרבה יותר מהר על סכומים של עד 500 ש"ח,

וזה משהו שבדקתי והוא נכון לא רק לישראל. בסופו של דבר בגלל שהם זולים, וקצרים, אנשים מצליחים לראות את הקורס עד הסוף, וזה אומר שיש יותר אנשים שניצלו את הקורס, כך שהם מרגישים שהם יכולים להמשיך הלאה, ויש אחוזי החזרה נמוכים יותר בגלל הסכום הנמוך.

עכשיו עולה השאלה אוקי אז יותר שווה להכין קורסים זולים, אבל על כל קורס יקר אחד שאני מוכר אני צריך למכור 4-6 קורסים זולים, איך מתפרנסים מזה?

קודם כל, התשובה בגוף השאלה, יותר קל למכור קורסים זולים, לכן יהיו יותר מכירות.

וכאן נכנס העניין של מה שאני קוראת לו ,

חוק הסדרות

כמו סדרת טלוויזיה וכמו סדרת ספרים, אתם רוצים שאנשים יוכלו להכנס בכל אחד מהקורסים שלכם, כך שהם יעמדו בפני עצמם, אבל לעורר בהם סקרנות כדי לראות עוד קורסים שעשיתם. כשאנשים נכנסים לסדרה, ומכירים את הדמויות וכו', הם מרגישים הרבה יותר קרובים אליהם, וכך יוצא שהם מרגישים שהם לא יכולים להפסיד פרק נוסף. כך גם בקורסים, כשהם קונים אחד ועוד אחד, אחר כך הם כבר מרגישים שהם צריכים להשלים את הסדרה. זה נוגע גם למשהו אחר פסיכולוגי שקשור להתנהגות שלנו כבני אדם. אנחנו לא יכולים להשאיר משהו פתוח, כשיש סדרה של משהו, מרגישים חסר אם לא משלימים את הסדרה.

אז אפשר להתפרנס מקורסים דיגיטלים קטנים?

פשוט עושים הרבה קורסים קטנים, ומקשרים ביניהם בתוך הקורסים עצמם. ואז אנשים שקונים קורס אחד ורואים כמה הוא מעולה מרגישים שהם צריכים להשלים עוד דברים שאתם מדברים עליהם בקורסים אחרים. כמובן לפי מה שהם מרגישים שהם צריכים.

נקודה מאד חשובה, כשמכינים קורסים קטנים, צריך לשווק אותם, כלומר לפרסם את קיומם, ולא משנה על איזה פלטפורמה הקורס נמצא על אתר שלכם או במקום אחר. בסופו של דבר, כדי שתתחילו למכור את סדרות הקורסים, צריך לעשות פעולות של הפצה.  אם אתם מרגישים שאתם צריכים רק דחיפה קלה, אז אנחנו נמצאים עכשיו באתגר הלפיד, ואתם מוזמנים להצטרף לשבט הלפיד כדי שנעזור לכם לבשל את הקורס שלכם ולמכור אותו.

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך מקימים עסק באינטרנט למכירת עבודות היד?

כשלמדתי לתפור, קיבלתי כל הזמן תגובות מהסביבה, שאלו אותי למה אני לא מוכרת את מה שאני יוצרת. אז התחלתי למכור. יש הרבה דרכים שאפשר למכור בהם עבודות יד, חלקם משתלמות יותר, וחלקם משתלמות פחות. צריך לדעת כמה דברים לפני שמתחילים. 1. המוצר שלך צריך להיות מיוחד בשוק הקיים-...

איך לבנות את רשימת התפוצה שלכם עם קורס און ליין מאפס – אתגר הלפיד יום 10 מתוך 30

הרבה אנשים באים אלי ושואלים אותי לגבי הרשימה שלהם, הם אומרים לי שעדיין אין להם רשימת תפוצה משלהם, והם לא בטוחים שכדאי להם להתחיל להכין קורסים און ליין עד שלא תהיה להם רשימה. אז זהו שזה קצת הביצה והתרנגולת. מה בא קודם? הקורס או הרשימה? לדעתי זו לא השאלה הנכונה, בגלל...

להצטלם בוידאו או לעשות מצגת וצילום מסך- 8 דרכים להכין קורס דיגיטלי

לעשות מצגת ואז לצלם אותה לקורס דיגיטלי זו הדרך הכי פשוטה הכי מהירה, והכי נוחה להעביר קורס דיגיטלי במהירות. אם אתם רוצים להוציא קורס דיגיטלי ועד עכשיו לא הצלחתם לעשות את זה בגלל הפחד מהמצלמה, תחשבו שנית, אולי בכלל אתם לא צריכים לעמוד מול המצלמה? לחצו כאן כדי לקרוא על 8 דרכים שבהם אתם יכולים לצלם את הקורס שלכם