איך להוציא לאור איבוק ebook

איבוק זהו ספר דיגיטלי,

כלומר אפשר להוריד אותו מהאינטרנט או לקבל אותו כקובץ במייל,

ולקרוא אותו דרך המחשב/הטאבלט/הסמארטפון, או כל מכשיר אחר שיכול להראות תכנים.

 

איבוק זו עוד דרך לקחת את הידע שלכם ולהעביר אותו לאנשים אחרים ו

הוא שייך לקבוצת מוצרי המידע שהיום הפכו למאד פופולריים. (בעיקר כי יחסית לכל עסק אחר אין הרבה הוצאות בהתחלה ואפשר להמשיך למכור את המוצר שוב ושוב בלי ליצר אותו מחדש)

אתם יודעים פעם זה היה ממש מסובך להוציא ספר לאור, זה גם עלה הון תועפות, לכן הרבה אנשים כתבו למגירה וקיוו שיום יבוא ואיזה עורך בהוצאה לאור יסכים להוציא את הספר, אפילו שהם לא ירוויחו עליו מי יודע מה.

היום זה הרבה יותר פשוט, אמנם אני אישית מאד אוהבת להחזיק ספרים ביד שלי, אבל יש הרבה ספרים שאני פשוט קוראת דרך המחשב.

כי זה הרבה יותר מהר וזמין מלקנות ספר בחנות או להזמין באינטרנט ולחכות כמה שבועות עד שזה יגיע.

סיבה נוספת שאנשים מוציאים היום ספרים דיגיטליים היא שזה מאד נוח לבדוק ככה האם השוק מוכן לרכישה של הספר. ואז כאשר הספר יצא לאור בכריכה יהיה קל יותר למכור אותו, כי הספר כבר יהיה מוכר.

לכן אם אתם כותבים ספר ורוצים להוציא אותו לאור, אתם יכולים קודם כל להוציא אותו בגירסה דיגיטלית לראות אם הוא נמכר ואז להמשיך ולהוציא אותו לאור כאשר יש לכם כבר קהל לקוחות שקנה את הגירסה הדיגיטלית, חלק מהם מן הסתם ירצו לקנות גם את הגרסה בכריכה.

אני אישית מוכרת היום את הספר שלי קורס מהכורסה רק בגרסה פיזית, אבל כל מי שקונה את הגרסה הפיזית מקבל את הספר הדיגיטלי גם כן.

ebook

איך מפיקים ספר דיגיטלי?

תכלס' יש שתי דרכים.

דרך אחת זה לכתוב את התוכן בוורד להוסיף קצת תמונות (שימו לב שיש לכם רישיון בשבילם) להוסיף עמוד ראשון, תוכן עיניינים, דף עם כל המידע על ההוצאה לאור וזכויות יוצרים, וזהו יש לכם ספר.

עכשיו צריך להוריד את הספר לפורמט של pdf כמעט כל תוכנה של וורד יודעת לעשות את זה בקלות. והספר שלכם מוכן. הדבר היחידי שכדאי להשקיע בו קצת יותר על עיצוב, זה הכריכה, כי בעצם הכריכה היא התמונה שתלווה את הספר שלכם והיא זאת שתעזור לכם למכור אותו.

הדרך השניה יותר יקרה, וזה אחרי שכתבתם את הספר אתם שולחים אותו לגרפיקאית שמעצבת את הספר כהבנתה או לפי ההנחיה שלכם. והספר מוכן.

חוץ מגרפיקה אני ממש ממליצה לכם לעבוד עם עורך לשוני, כדי שלא תעשו לעצמכם פדיחות, יש הבדל בין תוכן שאתם כותבים באינטרנט עם שגיאות לבין תוכן שאתם מוכרים עם שגיאות.

אם אתם רוצים לבדוק קודם את ההתכנות של המכירה של הספר, אתם יכולים להסתפק בהוצאה עצמית בוורד, אבל אחרי שיש לכם כמה מכירות מומלץ להעביר את הספר לאנשי מקצוע שיהפכו אותו לטוב יותר.

 

כאשר יש לכם ספר מוכן ביד הגיע הזמן לשווק אותו ולמכור אותו ללקוחות.

עכשיו כאן יש לי שאלה אליכם,

האם הספר הוא המטרה היחידה שלכם או שהספר אמור למכור עבורכם עוד מוצרים אחר כך?

פשוט כי כל שאר הפעולות שלכם תלויות בזה.

כמובן שאני ממליצה לא לגמור רק בספר אלא שהוא יהיה הפתיח של עוד מכירות של מוצרים נוספים. בדרך כלל זה יהיה דברים שקשורים לנושא של הספר.

אתם יכולים למכור שירות, מוצר דיגיטלי אחר, ספר אחר (המשך לספר הזה?), וגם מוצרים אחרים פיזים.

הרבה אנשים שמוכרים ספרים באמזון מוכרים גם קורסים ביודמי כדי ליצר יותר מכירות מאותו לקוח.

 

איך מוכרים את הספר הדיגיטלי?

בכל מקרה, אתם יכולים למכור את הספר שלכם בצורה עצמאית על ידי יצירת דף מכירה, שהוא יכול להיות באתר שלכם או שהדף יכול להיות חלק ממערכת דיוור שנותנת גם את דפי הנחיתה. אם אתם ממש רוצים להשקיע ויש לכם יותר ממוצר אחד (זה יכול להיות מוצרים נוספים שהם ספרים או מוצרים אחרים שהספר שלכם הוא רק אחד מהם) אתם יכולים לפתוח חנות באתר שלכם.

ואז הלקוחות שלכם יוכלו להוריד את הספר מיד אחרי שהם רוכשים אותו, ואתם לא תצטרכו להתעסק עם זה. אני משתמשת לצרכים האלו בפאלגין שנקרא woocommerce והוא פלאגין שמיצר חנות על אתרי וורדפרס. אחת הפונקציות של התוסף הזה הוא למכור עבורכם את הספר ולתת אותו מידית ללקוח.

דרך נוספת שבה הלקוח שלכם יכול לקבל את הספר מידית זה על פלטפורמות מוכנות שבהם אפשר למכור ספרים דיגיטלים (באמזון לדוגמא אפשר למכור ספרים דיגיטלים, אבל זו רק דוגמא אחת כי אם תחפשו בגוגל תמצאו כמה אתרים ישראלים שמוכרים ספרים דיגיטליים ואתם יכולים למכור דרכם את הספר שלכם)

לגבי הגנה על התכנים שזו שאלה שחוזרת על עצמה הרבה פעמים.

אתם יכולים להוסיף סיסמא על הספר עצמו כך שמי שמוריד אותו מקבל סיסמא לעצמו ורק עם הסיסמא הוא יכול לפתוח את זה.

כל תוכנה שמיצרת פורמט של pdf אתם יכולים להגדיר שם שהספר יפתח רק עם סיסמא.

ברגע שלמישהו יש את הספר שלכם אין באמת מניעה שהוא יעביר את הספר הלאה. וזה משהו שצריך לדעת לשחרר, יהיו אנשים שיקנו את הספר ויהיו כאלו שיעבירו הלאה את הקובץ.

לכן כדאי מאד שיהיה לכם עוד מוצרי המשך כך שגם אם אדם אחד העביר לחבר שלו לקרוא את הספר, יהיה לו משהו אחר שהוא ירצה לקנות אחרי הספר.

 

משהו לגבי עיצוב.

אני חושבת שעיצוב זה דבר מאד חשוב כדי שהחיים שלנו יהיו יותר יפים.

אבל עיצוב פנימי מושקע הוא לא מה שימכור את הספר שלכם, עדיף להשקיע הרבה בדרך שבה תמכרו את הספר ופחות להשקיע בדרך שבה הוא יראה בסוף. מה שכן חשוב לדאוג זה שיהיה לכם עיצוב של הכריכה כי זה התמונה הויזואלית של הספר שלכם, וזה כן חשוב שיהיה נעים לעין, אבל גם שיהיה מוכר.

אם הספר שלכם לא מצליח להמכר, נסו לשנות את הכריכה למשהו אחר, או לשנות את הצורה שבה אתם מוכרים, אין שום קשר לתוכן הפנימי או לעיצוב של הספר.

לפעמים שינוי השם של הספר יספיק כדי לשנות את אחוזי המכירה.

מה יכול לגרום לאי מכירת הספר הדיגיטלי – איבוק?

 • הסיבה הנפוצה ביותר היא שפשוט אין מספיק קהל שנחשף לעמוד המכירה של הספר הדיגיטלי. תגדילו את כמות החשיפה כניראה יהיו יותר מכירות.
 • דף המכירה של הספר הדיגיטלי לא כתוב טוב, ואנשים לא מבינים למה כדאי להם לבחור את האיבוק שלכם לעומת איבוק של מישהו אחר.
 • הנושא של הספר לא מספיק מושך אנשים, ואין מספיק קהל (ואת זה כדאי לבדוק לפני שכותבים את הספר)
 • השם של הספר לא מספיק טוב, וזה דווקא קל מאד לשנות, פשוט מחליפים את השם ובודקים אם יש יותר מכירות.
 • הכריכה הוירטואלית של הספר לא מספיק טובה, או שהיא עמוסה מדי עבור כריכה או שהיא מאד רגילה ולא מספיק מושכת תשומת לב.

 

אם הספר שלכם לא נמכר תבדקו דבר ראשון כמה אנשים הגיעו לדף המכירה,

אחרי זה צריך לבדוק את כל השאר.

כדאי לבדוק כל פעם משהו אחר כדי לודא שזה באמת הבעיה, וכל פעם מחדש להזרים תנועה גדולה של אנשים כדי לחשוף את הספר.

 

 

רוצים לפתוח חנות באתר שלכם, ואתם לא יודעים איך? כנסו לכאן

2 מחשבות על “איך להוציא לאור איבוק ebook”

 1. שלום נחמה
  אם ברצוני להציג מאמר של כ5 עמודים כאיבוק, האם אני יכולה לעשות זאת גם כן דרך האתר שרשמת?
  תודה

  1. נחמה שור

   הי רותם,
   זה מאד תלוי בכל אתר שמפרסם ספרים דיגיטלים, יש לכל אחד מהם הגדרות מה נחשב לספר. השאלה היא למה שמישהו יקנה מאמר?
   נחמה

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך לאסוף לידים איכותיים שיהפכו ללקוחות משלמים

"הכסף נמצא ברשימה" "רק לאסוף רשימה ענקית של שמות ומיילים ואז הכסף יכנס ישר לבנק" ועוד הרבה משפטים כאלו אפשר לשמוע בשנים האחרונות בכל מקום. זה באמת נכון, רשימת לקוחות טובה יכולה להביא כסף שוב ושוב. אבל איך בעצם עושים את זה? אז נתחיל מכמה מושגים כדי...

ראיון עם בועז פמסון – שיטת הטעויות

בועז פמסון, מפתח שיטת הטעויות, איך להצליח למרות כל המכשולים ולהקים עסק ומיזמים שיצילחו ויביאו לכם את ההצלחה שאתם מחכים לה כל כך הרבה זמן.

מה אני עושה אם אין לי רשימת תפוצה?

  כולם מדברים על זה שהכסף נמצא ברשימת התפוצה. אבל לא לכל אחד יש רשימת תפוצה . כל פעם כשאני מדברת על רשימת תפוצה במיילים שאני שולחת או כאן בבלוג או בוובינרים שאני מעבירה, שואלים אותי את השאלה הזאת: מה אני עושה אם אין לי רשימת תפוצה? השאלה הזאת היא לא השאלה הנכונה,...