המלצה על ספר – ד”ר יניב זייד – שכנעת אותי!

תמונת הספר מתוך האתר של ד"ר יניב זייד
תמונת הספר מתוך האתר של ד”ר יניב זייד

אחד האנשים השנונים ביותר שאני מכירה בישראל. ד”ר יניב זייד, הוא מצחיק עד דמעות, וזורק את האמת בפרצוף. שווה ללכת לראות את המופע שלו, רק בשביל לראות אומנות של נואם על במה.

הוא עוזר לאנשים להתמודד עם הפחד הכי גדול שלהם, וזה לעמוד מול אנשים ולדבר. אני לא יודעת מה אחוזי הפתיחה של המיילים שהוא שולח, אבל אני יודעת על עצמי שאני לא מפספסת אפילו מייל אחד שמגיע אלי לדואר האלקטרוני. ואני אסביר גם למה, כל מייל שלו הוא סיפור עם מוסר השכל. אל תהיו כמו כולם הממוצעים, תעשו את הדברים אחרת, ותראו תוצאות אחרות. תמיד יש לו דוגמאות אקטואליות מהפוליטיקה המקומית והעולמית ואחד הדברים המצחיקים מבחינתי, זה שאני שלא שומעת חדשות אף פעם, מתעדכנת בחדשות דרך המיילים שהוא שולח. (וזה מספיק לי בהחלט…) למרות שבדרך כלל המיילים ידברו על שיווק על עסקים, ועל שכנוע, ד”ר יניב זייד תמיד עושה את זה דרך איזה סיפור מעניין.

אז כשהוא הוציא את הספר שכנעת אותי, היה לי ברור שאני חייבת לקנות את הספר שיהיה אצלי. התחלתי לקרוא אותו ופתאום הרגשתי ממש מוזר, כאילו אני מכירה כבר את כל מה שכתוב שם. לאט לאט ירד לי האסימון, הוא אסף לתוך הספר שלו מיילים טובים במיוחד שהוא הוציא וחיבר אותם ביחד לספר אחד, מאורגן לפי נושאים דווקא ממש נחמד, במקום שאני אצטרך לחפש איזה מייל מגניב שהוא שלח לפני שנתיים בתוך התיבה העמוסה שלי, אני יכולה פשוט לשלוף את המידע מתוך הספר.

ועוד משהו שזה לימד אותי,

אפשר לכתוב ספר מהר מאד, אני כותבת הרבה, כל יום מייל אחד לרשימה שלי, לפחות. פוסטים כאן באתר וגם במרכז אלומה, כל הקורסים שהוצאתי ועוד הרבה מאד מסמכים שנמצאים על המחשב שלי שכתבתי בנסיבות שונות ומשונות.

כשכתבתי את הספר קורס מהכורסה, זה באמת מה שקרה אחרי שראיתי שזה עובד לד”ר יניב זייד, הבנתי שגם אני יכולה להוציא כבר את הספר שכל כך רציתי לכתוב הרבה זמן, אספתי את כל התוכן שהיה לי כבר, אירגנתי אותו מחדש והוספתי פסקאות או פרקים לפי מה שהיה חסר. הרבה אנשים רוצים לכתוב ספר ולא בטוחים איך בדיוק להתחיל. הדרך הקלה ביותר היא הדרך שבה ד”ר יניב זייד בחר, פשוט לאסוף את מה שכבר מוכן ולארוז מחדש בצורה אחרת.

קצת סטיתי מהנושא שלנו וזה הספר שלו, האם הוא מומלץ לקריאה? כן. מאד!

אני קוראת הרבה מאד ספרים, כל הזמן ליתר דיוק, יש גם ספרים שאני לא ממש חושבת שהיו צריכים להיות כתובים, ויש גם ספרים שאני קונה שלא כאלו מוצלחים. ולא כל ספר שהסופר שלו אסף תוכן ואירגן אותו מחדש גם עובד טוב. כי צריך לדעת איך להפוך תוכן שהיה במקום אחד בהקשר אחר לתוכן שנמצא בתוך ספר. וזו אומנות בפני עצמה.

מה שמעניין כאן הוא שלמרות שחלק מהתוכן שהוא כותב עליו בדרך כלל קשור לאקטואליה, זה עדיין רלוונטי גם בתוך הספר שאמור להחזיק מעמד יותר מאשר כמה ימים (כמו מייל).

אז מה בדיוק תמצאו בספר?

בניית מותג של עצמכם – זה הפרק הראשון – הטעות הכי גדולה של אנשים בתחילת הדרך שלהם היא שהם רוצים להראות גדולים אפילו שהם עדיין עסק של אדם אחד, וזה כמובן בעייתי כי אנשים שמים לב מתי משהו הוא מזוייף ומתי הוא אמיתי. כל החלק הראשון של הספר שכנעת אותי! מראה דרכים שונות להפוך למותג גם אם אין לכם תקציבי ענק, ולהיפך. אם אתם בתחילת הדרך הדבר הכי חשוב שתבנו זה את השם שלכם (לא הלוגו…)

בחלק השני ד”ר יניב זייד מתייחס להנתהלות עסקית נכונה ותכנון אסטרטגיה, טיפים שונים הקשורים להקמת עסק, ואיך כדאי להסתכל על העסק שלכם כדי שהוא יהיה אמיתי ויתקדם לאן שהוא , הרי הסטטיסטיקה ידועה, אחד מתוך 10 עסקים יצליח לעבור את השנה החמישית שלו ולהתפתח. והתנהלות עסקית היא הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו.

בחלקים הבאים הוא מתייחס לעמידה לפני קהל, כי זו ההתמחות שלו, איך לדבר לפני קהל כדי לרתק אותם ולמכור להם אחר כך את המוצרים היקרים יותר שלכם.

וכן הלאה.

הספר עצמו הוא כמו סדרה של טיפים איך להתנהל בעסק, ולדעתי הוא פותח את העינים בכמה נקודות שהרבה אנשים נופלים בהם כשהם הולכים להקים עסק.

איפה אפשר לקנות את הספר? אפשר למצוא אותו בחנויות הספרים, ואם אתם רוצים הנחה מיניב אז זה הקישור

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כמה עולה לפתוח חנות באינטרנט?

כמה עולה לפתוח חנות באינטרנט? האם יש לכם מוצרים שאתם רוצים למכור? האם אתם רוצים למכור קורסים און ליין? האם יש לכם חנות מקומית שאתם רוצים להפוך לחנות מקוונת? בטח אתם שואלים את עצמכם מה האופציות שעומדות לרשותכם וכמה זה עולה בפועל להקים חנות באינטרנט.

האם באמת צריך תרגום תבניות וורדפרס לעברית?

אחד הדברים הראשונים שעשיתי כשפתחתי וורדפרס בפעם הראשונה היה להבין את העניין הזה של התבניות. קראתי שצריך לדאוג שהתבנית תהיה מגויירת כלומר מותאמת לעברית. וזה מה שעשיתי חיפשתי תבניות בחינם בעברית דרך גוגל, אבל בכל תבנית שהורדתי היתה הודעת אזהרה של וורדפרס שהתבנית עברה...

ראיון עם רות זיו – 5 דרכים להביא אנשים אל הקורס הדיגיטלי שלך

רות זיו מתארחת בראיון מיוחד, שבו היא נותנת מכל הלב 5 דרכים שבהם אתם יכולים לשווק את הקורסים הדיגיטלים שלכם.