המלצה על ספר – ד”ר יניב זייד – שכנעת אותי!

תמונת הספר מתוך האתר של ד"ר יניב זייד
תמונת הספר מתוך האתר של ד”ר יניב זייד

אחד האנשים השנונים ביותר שאני מכירה בישראל. ד”ר יניב זייד, הוא מצחיק עד דמעות, וזורק את האמת בפרצוף. שווה ללכת לראות את המופע שלו, רק בשביל לראות אומנות של נואם על במה.

הוא עוזר לאנשים להתמודד עם הפחד הכי גדול שלהם, וזה לעמוד מול אנשים ולדבר. אני לא יודעת מה אחוזי הפתיחה של המיילים שהוא שולח, אבל אני יודעת על עצמי שאני לא מפספסת אפילו מייל אחד שמגיע אלי לדואר האלקטרוני. ואני אסביר גם למה, כל מייל שלו הוא סיפור עם מוסר השכל. אל תהיו כמו כולם הממוצעים, תעשו את הדברים אחרת, ותראו תוצאות אחרות. תמיד יש לו דוגמאות אקטואליות מהפוליטיקה המקומית והעולמית ואחד הדברים המצחיקים מבחינתי, זה שאני שלא שומעת חדשות אף פעם, מתעדכנת בחדשות דרך המיילים שהוא שולח. (וזה מספיק לי בהחלט…) למרות שבדרך כלל המיילים ידברו על שיווק על עסקים, ועל שכנוע, ד”ר יניב זייד תמיד עושה את זה דרך איזה סיפור מעניין.

אז כשהוא הוציא את הספר שכנעת אותי, היה לי ברור שאני חייבת לקנות את הספר שיהיה אצלי. התחלתי לקרוא אותו ופתאום הרגשתי ממש מוזר, כאילו אני מכירה כבר את כל מה שכתוב שם. לאט לאט ירד לי האסימון, הוא אסף לתוך הספר שלו מיילים טובים במיוחד שהוא הוציא וחיבר אותם ביחד לספר אחד, מאורגן לפי נושאים דווקא ממש נחמד, במקום שאני אצטרך לחפש איזה מייל מגניב שהוא שלח לפני שנתיים בתוך התיבה העמוסה שלי, אני יכולה פשוט לשלוף את המידע מתוך הספר.

ועוד משהו שזה לימד אותי,

אפשר לכתוב ספר מהר מאד, אני כותבת הרבה, כל יום מייל אחד לרשימה שלי, לפחות. פוסטים כאן באתר וגם במרכז אלומה, כל הקורסים שהוצאתי ועוד הרבה מאד מסמכים שנמצאים על המחשב שלי שכתבתי בנסיבות שונות ומשונות.

כשכתבתי את הספר קורס מהכורסה, זה באמת מה שקרה אחרי שראיתי שזה עובד לד”ר יניב זייד, הבנתי שגם אני יכולה להוציא כבר את הספר שכל כך רציתי לכתוב הרבה זמן, אספתי את כל התוכן שהיה לי כבר, אירגנתי אותו מחדש והוספתי פסקאות או פרקים לפי מה שהיה חסר. הרבה אנשים רוצים לכתוב ספר ולא בטוחים איך בדיוק להתחיל. הדרך הקלה ביותר היא הדרך שבה ד”ר יניב זייד בחר, פשוט לאסוף את מה שכבר מוכן ולארוז מחדש בצורה אחרת.

קצת סטיתי מהנושא שלנו וזה הספר שלו, האם הוא מומלץ לקריאה? כן. מאד!

אני קוראת הרבה מאד ספרים, כל הזמן ליתר דיוק, יש גם ספרים שאני לא ממש חושבת שהיו צריכים להיות כתובים, ויש גם ספרים שאני קונה שלא כאלו מוצלחים. ולא כל ספר שהסופר שלו אסף תוכן ואירגן אותו מחדש גם עובד טוב. כי צריך לדעת איך להפוך תוכן שהיה במקום אחד בהקשר אחר לתוכן שנמצא בתוך ספר. וזו אומנות בפני עצמה.

מה שמעניין כאן הוא שלמרות שחלק מהתוכן שהוא כותב עליו בדרך כלל קשור לאקטואליה, זה עדיין רלוונטי גם בתוך הספר שאמור להחזיק מעמד יותר מאשר כמה ימים (כמו מייל).

אז מה בדיוק תמצאו בספר?

בניית מותג של עצמכם – זה הפרק הראשון – הטעות הכי גדולה של אנשים בתחילת הדרך שלהם היא שהם רוצים להראות גדולים אפילו שהם עדיין עסק של אדם אחד, וזה כמובן בעייתי כי אנשים שמים לב מתי משהו הוא מזוייף ומתי הוא אמיתי. כל החלק הראשון של הספר שכנעת אותי! מראה דרכים שונות להפוך למותג גם אם אין לכם תקציבי ענק, ולהיפך. אם אתם בתחילת הדרך הדבר הכי חשוב שתבנו זה את השם שלכם (לא הלוגו…)

בחלק השני ד”ר יניב זייד מתייחס להנתהלות עסקית נכונה ותכנון אסטרטגיה, טיפים שונים הקשורים להקמת עסק, ואיך כדאי להסתכל על העסק שלכם כדי שהוא יהיה אמיתי ויתקדם לאן שהוא , הרי הסטטיסטיקה ידועה, אחד מתוך 10 עסקים יצליח לעבור את השנה החמישית שלו ולהתפתח. והתנהלות עסקית היא הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו.

בחלקים הבאים הוא מתייחס לעמידה לפני קהל, כי זו ההתמחות שלו, איך לדבר לפני קהל כדי לרתק אותם ולמכור להם אחר כך את המוצרים היקרים יותר שלכם.

וכן הלאה.

הספר עצמו הוא כמו סדרה של טיפים איך להתנהל בעסק, ולדעתי הוא פותח את העינים בכמה נקודות שהרבה אנשים נופלים בהם כשהם הולכים להקים עסק.

איפה אפשר לקנות את הספר? אפשר למצוא אותו בחנויות הספרים, ואם אתם רוצים הנחה מיניב אז זה הקישור

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מה ההבדל בין מועדון חברים דיגיטלי לקורס דיגיטלי, ובמה עדיף להתחיל?

האם כדאי להתחיל עם מועדון חברים דיגיטלי שיכניס אנשים שישלמו כל חודש סכום נמוך אבל תהיה הכנסה בטוחה בכל תחילת חודש? או שעדיף בכלל להכין קורס דיגיטלי שכל מכירה תביא יותר הכנסה והתזרים יהיה גבוה יותר אבל פחות בטוח?

איך להקים בלוג באתר שלכם?

מהו בלוג באתר עסקי? בלוג הוא חלק בתוך האתר שלכם, שמאפשר לכם להעלות תוכן באופן קבוע. בדרך כלל התוכן יאורגן לפי תאריך כתיבת התוכן, קטגוריות שעוזרות לארגן את התוכן לפי נושאים פנימיים שבחרתם לבלוג שלכם. ואפשר גם להשתמש בתגיות שעוזרות לחיפוש פנימי בתוך האתר שלכם. התוכן...

איך לתרגם תוכן של הרצאה חיה לקורס און ליין

אם אתם מעבירים הרצאות, כבר יש לכם מצגת מוכנה, עכשיו זה הזמן להפוך אותה לקורס דיגיטלי כדי שתוכלו להגיע ליותר אנשים, וגם בכדי שתוכלו להכין כבר הרצאה אחרת חדשה במקום זאת שהעברתם עשרות פעמים. איך מעבירים את ההרצאה שלכם לקורס דיגיטלי שיהפוך להצלחה גדולה?

כל האמת על קורסים דיגיטלים - שאף אחד לא רוצה שתדעו עליהם

האם קורסים דיגיטלים הם הכנסה פאסיבית?

  •  מהם 3 התחומים שבהם אפשר לעשות הרבה כסף ומה קורה אם לא בוחרים בהם
  • למי אסור בשום אופן לבחור בקורסים דיגיטלים כמקור הכנסה
  • כמה כסף אפשר להרוויח מקורסים דיגיטלים והאם זה קרוב למספרים שמציגים לנו
  • ובשורה התחתונה, האם כדאי לבחור להכין קורסים דיגיטלים כמקור הכנסה יחיד או כהכנסה משלימה

גלילה למעלה

ההקלטה האחרונה עלתה, ניתן לצפות בה כאן