מיסתורי הכסף – קורס על היחס לכסף – מרצה אורחת – בת-חן שפירא

המצב הנוכחי
לא רשום
מחיר
187

מעל ומעבר לכח-קנייה

איך משפיע היחס של המנחה לכסף על ההישגים של המשתתפים?

הדרכה בת 1:15 שמראה איך לפרום את הקשר המורכב בין דימוי עצמי, נתינה, דינאמיקה בקבוצה, מקצועיות והצלחה

פרנסה (לא) ראויה ??

איפה מתחילה הבעיה?

אם הייתה מגיעה אלינו פיית המישאלות, סביר להניח שרובנו היינו שמחים לבקש ממנה, ככה, בשוליים, לעבוד קצת פחות קשה ולקבל קצת (או הרבה) יותר תמורת העבודה שלנו.

מגיע לנו, לא?
אחרי שנים שרכשנו ידע. וכן, שילמנו עליו הרבה כסף. הקדשנו לזה הרבה זמן. אחרי שצברנו כלים וניסיון, בסופו של יום, או של חודש, 
כשמסתכלים על התמורה הכספית, מרגישים שלא מעריכים מספיק 
לא את ההשקעה (נסיעות, הכנה, סבלות לעיתים קרובות) ולא את המשמעות, שקרובה מאד למשנה או מצילת חיים. כל זה לא בא לביטוי בביטוי “אין מה לעשות. זה התקציב שיש לנו בשביל זה”.

הבעיה היא שה”תקציב” הזה מסתכם בהכנסה נמוכה, אקראית, ו… מתסכלת. לא משהו שאפשר לבנות עליו. הרבה השקעה בשיווק סרק. שחיקה אישית וכלכלית.

הרבה מאד מנחים מפתחים יחסי אהבה ושנאה עם המקצוע כי “מה לעשות, בחרתי מקצוע שלא קל להתפרנס ממנו. לא משהו לבנות עליו בסוף החודש. קשה לפתוח קבוצות וקשה להתברג בארגונים רציניים”. והסיבות?

  •  אנשים לא אוהבים לשלם… לאנשים שאני עובד איתם אין כסף… אם אני אבקש הרבה לא יבואו ולא יזמינו. יעדיפו מישהו אחר
  •  אנשים לא אוהבים לשנות. ואני עובד על עומק ותהליכים משמעותיים
  •  צריך מרפקים/עור של פיל/להיות שרלטן ולהבטיח הבטחות שווא ואני לא יודע ולא מעוניים ללמוד להיות כזה
  •  העולם הזה מלא מומחים בגרוש מטעם עצמם. מציעים בגרושים כל מיני סדנאות ש”לא עלינו” ואני עובד ברצינות. לא מוכן להתפשר על פחות מתהליך משמעותי
  •  אני לא טוב בשיווק. זה בעיה אצלי. להיכנס לשיווק זה הרבה זמן והרבה בלגאן – לכתוב, פגישות… ואני עסוק כי בנוסף אני עובד בעוד משהו. מה לעשות… צריך להתפרנס איכשהו
  •  וכשכבר מתעניינים – אנשים מטפטפים. תמיד זה לא הזמן המתאים להם.
  •  אנשים אוהבים אינסטנט. יש להם “פתרון” אחר – דרך יותר קלה “שבדיוק יצאה אתמול” מאחד המוסדות שנותנים בזול אז למה שיבואו אלי? ואני, כאמור – לא מוכן להיות סוג של אקמול.
  •  ובסוף? אני נותן את הנשמה והם לא יודעים להעריך.

הדרך היחידה להתאהב מחדש במקצוע עוברת דרך סדנת הדגל שלך. היא מאפשרת לך לבלוט מעל כל זה ולהפוך למנחה מבוקש בתחומו. וכשיש ביקושים המשחק מישתנה. אפשר לבחור ולברור בהתאם להעדפות אישיות, מקצועיות וכלכליות.

 

גלילה למעלה

ההקלטה האחרונה עלתה, ניתן לצפות בה כאן