קופירייטינג- עשה זאת בעצמך

קופירייטינג עשה זאת בעצמך

כל אחד יכול לכתוב, למדנו בכיתה א’ (ואולי חלק כבר למדו בגן)

בתיכון למדנו בהבעה איך כותבים חיבור, אבל אין שום קשר להבעה בבית ספר ולקופירייטינג, טוב אולי יש קצת קשר שניהם עוסקים בכתיבה.

באופן כללי אפשר לומר שכתיבה שיווקית היא לא מהמקצועות שתלמדו בבית ספר למרות שלדעתי היום כל אחד צריך לדעת איך לכתוב נכון שיווקית. זה יכול לעזור בכל שלב בחיים בערך. החל מפתק שנכתוב למורה עם התירוץ הנכון למה הילד שלנו איחר היום, וכלה בקורות חיים שנרצה שיהיו מושכים מספיק כדי למצוא עבודה.

במשפט אחד , מה שצריך לעשות בכתיבה שיווקית, זה פשוט לשכנע את הצד השני ברעיון שאותו אתם רוצים לקדם.

וזה כל המהות של הכתיבה השיווקית.

אז איך אתם יכולים לדעת אם הכתיבה שלכם מספיק משכנעת?

תענו על 3 השאלות הבאות לגבי כל טקסט שאתם מוצאים וכך תלמדו האם מה שכתוב הוא משכנע מספיק ועונה לקטגוריה קופירייטינג.

1. האם אתם מדברים על האדם שנמצא מולכם?

כל אחד בעולם הזה רוצה לשמוע רק על דבר אחד, על עצמו. לכן בכתיבה שיווקית אתם רוצים דבר ראשון לדבר על הצד השני. על הקורא.

מספיק שתעקבו אחרי הכלל הזה וכבר חצי מהעבודה אצלכם.

2. האם אתם כותבים ברור מספיק?

תחשבו על האדם שמולכם, הוא לא יודע שום דבר על הנושא שאותו אתם רוצים למכור לו. אתם צריכים לדבר במילים שהוא יכול להבין, להכניס את השפה שלו. (וזה כמובן מתחבר גם לשאלה הראשונה האם אתם מדברים עליו)

ראיתי המון מאמנים שמדברים בשפה יותר מדי אימונית, מילים כמו פרדיגמות, עוצמה, מהות. אלו מילים של מאמנים, רוב האנשים לא קמים בבוקר וחושבים לעצמם, ממממ. אני חייב להפטר מהפרדיגמה הזאת כדי להרגיש עוצמה פנימית. הם יקומו בבוקר ויגידו לעצמם אוף עוד יום הגיע ואני לא יודע מה לעשות עם עצמי!

דברו בשפה פשוטה של אנשים רגילים בלי מושגים של השפה המקצועית שלכם. כאשר אתם נכנסים לתוך התהליך של העבודה עם הלקוח שלכם אז אתם יכולים ללמד אותו את המושגים שבהם אתם משתמשים. כדי ליצר לו את השפה שלכם שתעשה את השינוי. בשלב המכירה וההצגה של המוצר שלכם, אתם חייבים לשמור על שפה ברורה.

3. האם יש הנעה לפעולה? (אם כבר מדברים על שפה, הנעה לפעולה היא מילה של משווקים…)

האם האדם מולכם יודע מה הוא צריך לעשות עכשיו אחרי שהוא קרא את מה שכתבתם לו?

הנעה לפעולה היא התוצר של הקריאה, אם אותו אדם שקרא את מה שכתבתם גם ימשיך הלאה ויעשה את הפעולה שאליה כיוונתם, סימן שאתם יודעים איך לשכנע את האנשים הנכונים כדי שהם יהפכו ללקוחות שלכם בעזרת קוריפייטינג .

 

טוב כמובן יש עוד המון פרטים קטנים שקשורים למבנה, ולדגשים ואיך להיות מיוחדים ולבלוט מעל השאר וכו ‘וכו’ וכו’.

אבל לפחות בנתיים אלו 3 כללי הברזל שאם תתחילו לעקוב אחריהם תראו שיש שיפור משמעותי בכתיבה השיווקית שלכם, ובתוצאות של הכתיבה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך לצלם מוצר מידע דיגיטלי בלי מצלמת וידאו

איך לצלם קורס און ליין בדרך הכי קצרה ופשוטה כדי שתוציאו לאור מהר את הידע שלכם, רוב האנשים מסתבכים עם צילום הקורס שלהם ללא צורך, קראו כאן איך לקצר את הדרך ולהוציא כבר את הקורס שלכם לאור.

חגית קליש – זמרת – ראיון עם נחמה שור לתוכנית הפודקאסט בדרך לבמה

חגית קליש מתראיינת לפודקאסט בדרך לבמה, ומשתפת בסיפור חיים מרתק, איך היא הגיעה בכלל בטעות לבמה, ואיך היא הפכה להיות זמרת. קחו כמה תובנות איך גם אתם יכולים להפוך למה שאתם רוצים להיות.

מה זה קורס דיגיטלי? ואיך מגינים על התכנים לרשומים בלבד באינטרנט הפרוץ?

כבת למשפחה עשירה במורים ועובדי הוראה למיניהם (יש אולי 3 אנשים שלא מורים מתוך כל המשפחה המורחבת…) וכבעלת תעודת הוראה בארון… בכל פעם כאשר מתחילה שנה צריך להוציא את כל החומרים מהארון, את כל הדפים, ומערכי השיעור, לנער מהם את האבק ולראות מה רלוונטי ומה צריך...