המלצה על ספר- לסגור ולחייך

אני מכורה לספרים, לספריות ולחנויות ספרים.

אני פשוט לא עומדת בזה.

למזלי זה סוג של התמכרות זולה יחסית, כי היום כל החנויות מציעות ספרים בזול.

העניין הוא שאני קונה רק מה שאני יודעת שאני אקרא שוב ושוב.

נכנסו לחנות הספרים כדי לחפש ספר בשיווק מכירה, או התפתחות אישית. כי זה בעיקר מה שאני קונה עכשיו.

תמיד קשה לי לבחור ספר אחד ובדרך כלל אני יוצאת עם כמה, אבל הפעם הצלחתי לשלוף משהו שלא שמעתי עליו קודם והוא הפתיע אותי לטובה.

והפעם אני רוצה להמליץ על ספר שקניתי ממש ביום שישי האחרון, (וגמרתי בנשימה אחת בשבת) .

הספר "לסגור ולחייך" של אבי עידן מספר את הסיפור של אבי, איך הוא הפך לתותח מכירות, במהלך הספר הוא מדבר על כל הדברים שמפחידים אותנו ושגורמים לנו להמנע מלמכור.

האם המשפט "למכור קרח לאסקמוסים" או "למכור מסרקים לקרחים" גורמים לכם לחשוב על מכירה ושכנוע כעל דבר רע, אז אתם לא לבד.

מסתבר שזה מה שגורם להרבה מאד אנשים להתרחק ממכירות, אף על פי שאנחנו צריכים למכור כל הזמן לא תמיד המכירה היא דווקא בכסף , לפעמים המכירה היא דווקא תמורת משהו אחר, לדוגמא בחינוך, אנחנו צריכים למכור לילדים שלנו שיאכלו בריא, אבל הם דווקא רוצים לאכל עכשיו שוקולד, האם אנחנו יודעים למכור להם את הירקות במקום?

זה סוג השיכנוע שאבי עידן מדבר עליו.

במכירות של מוצרים אנחנו רוצים לתת ללקוחות שלנו את הטוב ביותר, את הדבר שאנחנו במקומם הינו גם קונים. הוא יוצא מנקודת הנחה שכאשר אנחנו מוכרים משהו אנחנו בטוחים לחלוטין שמוצר הזה יכול לעזור לשפר את החיים של מי שיקנה אותו. ולכן חובה עלינו לצאת למכירה ולעזור לאותם אנשים לשפר את חייהם עם המוצר שלנו.

בחלק הראשון הוא פונה אל עצמינו- איך לשנות את הגישה שלנו למכירות כדי שנצליח להרוויח הרבה כסף וגם לשפר את העולם עם המוצר שלנו.

בחלק השני – הוא נותן לנו הצצה אל תוך הראש של הלקוח, איך הוא רואה את המוצר ואיך הוא מרגיש שמוכרים לו.

במילים אחרות, הלקוח שלנו לא אוהב שמוכרים לו אבל הוא אוהב לקנות. ולכן אנחנו לא מוכרים אלא מציעים את המוצר, וכאשר הלקוח נחשף למוצר הוא גם מבין למה הוא חייב אותו לעצמו ואז הוא קונה כי הוא אוהב לקנות.

בחלק השלישי- אבי עידן נותן בספר הדרכה מפורטת איך למכור, מה התהליך ואיך מבצעים שיחת מכירה. (רמז- תנו ללקוח לדבר יותר מכם בשיחה ויש סיכוי גבוה שהוא גם ירכוש.)

בחלק הרביעי והאחרון- אבי עידן חולק איתנו את הגישה שלו לבנית חזון ויצירת מנטליות של מצליחנים. הגישה מבוססת על הספר חשוב והתעשר של נפוליון היל (שגם הספר הזה מאד מומלץ לקריאה ואולי אני אכתוב עליו כאן פעם)

הספר הזה כל כך מעניין ומרתק, שאני פשוט ממליצה לרוץ ולקרוא אותו אבל יותר מהכל כמו כל ספר קורס או תוכנית צריך לעשות את מה שמציעים בתוך הספר אחרת זה לא ממש יעזור למכירות שלכם.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

להצטלם בוידאו או לעשות מצגת וצילום מסך- 8 דרכים להכין קורס דיגיטלי

לעשות מצגת ואז לצלם אותה לקורס דיגיטלי זו הדרך הכי פשוטה הכי מהירה, והכי נוחה להעביר קורס דיגיטלי במהירות. אם אתם רוצים להוציא קורס דיגיטלי ועד עכשיו לא הצלחתם לעשות את זה בגלל הפחד מהמצלמה, תחשבו שנית, אולי בכלל אתם לא צריכים לעמוד מול המצלמה? לחצו כאן כדי לקרוא על 8 דרכים שבהם אתם יכולים לצלם את הקורס שלכם

סדרת סקירות- איפה כדאי לשים את הקורס שלי – קליק פאנל click funnel

click funnel - קליק פאנל- זוהי תוכנה שנותנת לכם פיתרון מלא לכל מה שאתם צריכים מהשיווק שלכם באינטרנט ולקורסים דיגיטלים. אם עדיין אין לכם אתר, או רשימת דיוור, תשקלו ברצינות להשתמש בתוכנה הזאת, כי היא תחסוך לכם בסופו של דבר כסף על כל המערכות האחרות שתצטרכו. יש להם הכל. מערכת לקורסים דיגיטלים, חנות וירטואלית, דפי נחיתה, רשימת דיוור, וובינרים. הכל.

איך לדעת אם המוצר שלי יצליח להמכר?

כל שיחת טלפון עם עצמאי בתחילת הדרך, מתחילה עם השאלה, האם המוצר שלי מספיק טוב כדי להימכר, ואיך אפשר לדעת את זה מראש. בעולם של היום אפשר להיות מאד יצירתיים עם מוצרים מסוגים שונים שפעם בכלל לא חשבו שהם יכולים להיות מוצר. וכשאני כותבת מוצר אני מתכוונת לכל דבר שאפשר למכור,...