מה זה אפיליאט, ואיך אפשר להרוויח מזה כסף?

נתקלתי במילה הזאת “אפיליאט”  לפני יותר משלש שנים, מישהו הציע אז מפגש שבו הוא יסביר איך עושים כסף ממוצרי אפיליאט, ואני לא הבנתי מה זה. ואני משערת לעצמי שיש כאן קוראים שלא יודעים מה זה, ואיך בדיוק מרוויחים מזה.

נתחיל מפירוש המילה- אפיליאט זה שותפים, כלומר מישהו מציע מוצר למכירה ואתם מוכרים את זה בשבילו תמורת עמלה. זה די פשוט. יש מכירה קיבלתם עמלה אין מכירה לא קיבלתם.

יתרונות:

1. אתם לא צריכים להחזיק מלאי

2. אתם לא צריכים להתעסק עם שירות לקוחות

3. אתם לא צריכים לדאוג אם המוצר פגום או יש החזרות

4. אתם יכולים למכור כל דבר

5. אפשר להתחיל עסק בלי להשקיע כסף.

החסרונות:

1. אם יום אחד המוצר הזה נעלם אתם נשארים עם כל ההשקעה שעשיתם וצריכים להתחיל מההתחלה

2. אתם לא מרוויחים את כל מה שהייתם יכולים להרוויח אם זה היה מוצר שלכם.

3. התשלום מגיע רק אחרי שנגמרת תקופת האחריות של המוצר לאחר שהלקוח קיבל אותו ולא ביטל את ההזמנה.

 

אם מסתכלים על רשימת היתרונות והחסרונות, נראה שמוצרי אפיליאט אלו מוצרים ששווה מאד להתעסק איתם בנוסף לעסק קיים. כלומר, נניח עסק של קוסמטיקה, הקוסמטיקאית יכולה להחזיק בנוסף לטיפולים שזה אחד על אחד מוצרים. אם היא תקים חנות באינטרנט היא יכולה גם למכור מוצרים שהיא לא צריכה להחזיק במלאי, מאחר ומדובר במוצרים יקרים מאד, שיש להם תאריך תפוגה, משתלם לה למכור מוצרים דרך מישהו שלישי, ולהרוויח עמלה יותר קטנה אבל להגיע לקהל חדש.

כמו בדוגמא הזאת יש עוד הרבה מאד דוגמאות מכל תחום.

מוצרי אפיליאט מתחלקים לשני סוגים: מוצרי מידע, ומוצרים פיזיים.

מוצרי מידע אלו קורסים או תכנים שניתן להוריד מהאינטרנט בתשלום. בדרך כלל העמלה על מוצרי מידע היא גבוהה יותר כי למוכר המקורי אין הרבה הוצאות על המוצר. בין המוצרים האלו אפשר למצוא גם תוכנות למינהם.

מוצרים פיזיים אלו מוצרים שנשלחים בדואר אל הכתובת של הלקוח, בגלל שהמוצרים הם פיזיים יש להם יותר עלויות העמלה קטנה הרבה יותר. מצד שני יותר קל למכור מוצר פיזי ממוצר מקוון כי הערך של המוצר ברור יותר.

 

איפה מוצאים תוכניות שותפים כדי להתחיל לשווק אותם?

בארץ אין הרבה תוכניות שותפים- אפיליאט מסודרות.

בחו”ל המצב הרבה יותר פשוט, יש אתרים מיוחדים שבהם אפשר למצוא מוצרים שאנשים אחרים מיצרים ומחפשים בשבילם אנשים שישווקו אותם, הכל נעשה מסודר דרך האתר, אין לכם שום גישה אל המוכר עצמו, אתם מקבלים את כל המידע שאתם צריכים על המוצר כדי לשווק אותו דרך האתר שלכם, כולל קישור מיוחד שכל מי שקונה דרכו המכירה נרשמת על שמכם, וכך אתם מקבלים את הקרדיט על המכירה ואף אחד לא יכול לרמות אתכם שאולי אתם לא מכרתם.

יש מוצרים שאמנם נמצאים בחו”ל אבל אפשר למכור אותם גם בארץ אתם צריכים לבדוק את זה ישירות מול המוכר. ואז אתם עושים שירות מעולה עבור כל אותם הגולשים שהגיעו לאתר שלכם ומחפשים מוצרים בשביל עצמם וקשה להם לחפש לבד באתרים הגדולים.

אתרים כמו איביי ואמזון גם הם יש להם תוכניות שותפים, ואתם יכולים להתחיל כבר היום למכור מוצרים של אנשים אחרים באתר שלכם.

 

מה דרוש כדי להתחיל עסק מבוסס מוצרי אפיליאט?

אתם צריכים שיהיה לכם אתר, כדי שתוכלו לשים שם את המוצרים, לכתוב עליהם המלצות ולספר לקהל הקוראים שלכם על המוצרים החדשים שהם יכולים לקנות ולמה כדאי להם לקנות אותם.

חוץ מזה מאד מאד מאד מאד מומלץ להתחיל לאסוף את אותם אנשים שהגיעו לאתר שלכם לתוך רשימת תפוצה, במהלך הזמן הרשימה הזאת תגדל ותוכלו להמשיך להציע להם מוצרים נוספים, וכך להחזיר אותם לאתר שלכם ולהרוויח עוד כסף.

אגב לא צריך שיהיה לכם שום עסק אחר, אפשר לבסס את כל העסק שלכם רק על מוצרי אפיליאט בלי להכין אפילו מוצר אחד משלכם.

 

הרעיון הוא לקחת מוצר שיהיה לכם כיף לשווק אותו, שאתם מאמינים בו ואותו לשווק לקהל, ובמשך הזמן לחפש עוד ועוד מוצרים שיכולים לעזור לקהל היעד שבו בחרתם. להכין תשתית שיווקית בשביל המוצר אבל אתם יכולים להיות רגועים מישהו אחר יספק את המוצר הזה ללקוחות שלכם, ואתם תרוויחו הרבה מאד כסף בלי להשקיע את כל האנרגיה שצריך במלאי ושירות לקוחות.

 

האם תתחילו לשווק מוצרים של אחרים בקרוב? תכתבו לי כאן למטה.

Similar Posts

2 Comments

  1. מאוד מעניין. אני כמנכ”ל עמותת למידה מתעניין. השאלה אם זה עוד קשקושי ווב ווינר שמדברים אויר.

    1. אפיליאט זו דרך מסויימת למכור מוצרים של מישהו אחר בלי להחזיק מלאי או להתעסק עם הלקוחות, כמו כל עסק, צריך להשקיע, להקים תשתית שתמכור את המוצרים, ולדאוג לתחזק אותה. זו דרך מצויינת להוסיף מוצרים לעסק בתחילת הדרך שעדיין לא מחזיק מוצרים משל עצמו, וכך למכור בעצם את המוצרים של המתחרים או מוצרים משלימים שמתאימים לעסק. זה מתאים למי שאין לו רעיון משל עצמו לעסק, וזה מתאים למי שרוצה ממש להתפרנס מזה.
      הרווחים תלויים ברמת ההשקעה וההתמסרות. זה לא מתכון להתעשרות מהירה (אני לא מאמינה שיש דבר כזה). זה פשוט שיטה להשגת מוצרים, כמו שמוכרים גרבים או גלידה, רק שכאן מדובר במוצרים שקונים אותם דרך האינטרנט.
      וכמובן שבמאמר אחד קצת קשה לתת את התמונה השלמה של איך עושים את זה בדיוק, אבל זה בדיוק כמו כל עסק אינטרנטי אחר, תשתית זה בניית אתר, רשימת תפוצה, הפניה של תנועה לאתר, ופלטפורמה של מכירה, ולדעת שיש הרבה עבודה סביב הקמת התשתית, החלק הקל הוא זה שאין צורך לרכוש את כל המוצרים מראש וכו’. אפשר למצוא את שאר הנושאים כאן בבלוג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *