איך למכור את הקורס הדיגיטלי- שבט הלפיד

5 הטעויות שבעלי עסקים עושים ברשתות החברתיות ששורפות את השם שלהם

היום רשתות חברתיות הם הזדמנות נהדרת לשווק ולקדם את העסק שלכם. הרשתות החברתיות המובילות כגון פייסבוק וגוגל + ובמקרים מסויימים גם לינקדאין ופינטרסט, הבינו מזמן את הפוטנציאל שלהם לבעלי עסקים וכל אחת מהרשתות יצרה לעצמה גם תשתית מתאימה לבעלי עסקים כך שההשתלבות של שיווק העסק תהיה קלה יותר גם לבעל העסק וגם לגולשים שבסופו של דבר באו להנות בזמנם הפנוי בגלישה מול החברים שלהם.

אבל יש הרבה מאד אנשים שהפעולות שהם עושים ברשתות החברתיות לא רק שלא מועילות לקידום העסק, הם מזיקות ושורפות את אותו בעל עסק מול האנשים שנחשפים אליו ברשת החברתית.

הפעם ננסה להבין מהם הטעויות שאנשים עושים ברשתות החברתיות ואיך אתם יכולים להמנע מהטעויות האלו כדי לא לשרוף את עצמכם מול הקהל שלכם.

נתחיל בהבנה מה זו רשת חברתית.

תארו לעצמכם מסיבה גדולה של יום הולדת שבה נפגשים כל החברה שלא ראו אחד את השני כמה שנים טובות, והשיחות בעיקר סובבות סביב הילדים והקריירה. בין האורחים יש אדם שהוא משווק של מוצר יחודי שרק הוא שמע עליו, האיש מכירות עובר מבן אדם לבן אדם ומציג את המוצרים שלו, הוא רואה שהם לא מתייחסים אליו ועוברים להתעסק במשהו אחר, ולכן הוא מחליט להתפרץ לתוך שיחות של אנשים כדי להגיד להם שיש לו את המוצר הכי טוב בעולם והם חייבים להקשיב לו. וגם זה לא עוזר. אז הוא מחליט לעלות על הבמה לעצור את המוסיקה שמתנגנת ולדבר לכולם בבת אחת ולספר להם על המוצר שלו ולמה הם חייבים לקנות את זה עכשיו, עד סוף המסיבה אף אחד לא מוכן לדבר איתו, ובעל האירוע גם מנסה לרמוז לו בדרך יפה שהדלת מחכה לו.

כמובן שהסיטואציה הזאת נראית לגמרי הזויה וברור לכל בר דעת שזו לא צורה לשווק את המוצרים, כי זה פשוט לא המקום הנכון למכור מוצרים, מסיבה נועדה להנות, ואף אחד לא חושב על רכישה ולא משנה כמה המוצר הוא טוב ונהדר פשוט זה לא המקום הנכון, והאנשים לא נמצאים במוזה כדי להקשיב.

הרשתות החברתיות בנויות בדיוק על הדבר הזה, אנשים מחפשים חברה בצורה וירטואלית כדי להפיג את השיעמום או כדי להרגיש שהם בעניינים, הם רוצים לדבר על הילדים ומה הם מתכננים לארוחת ערב, ולשתף בצילומים משפחתיים. לא מעניין אותם עכשיו אף מוצר של אף אדם, והם גם לא מחפשים את זה.

וכך נוצרות הטעויות הקריטיות שיכולות להרוס את השם של בעל העסק ברשת החברתית, פשוט מהסיבה שהוא לא הבין מה המקום שלו בתוך הרשת, ואיך עושים את זה בטקט.

15 טעויות שיכולות לשרוף את העסק שלכם ברשתות החברתיות. כתיבה של פוסטים שחוזרים שוב ושוב על אותם מוצרים, בלי לתת שום ערך נוסף לגולשים. אנשים לא רוצים לשמוע על המוצרים שוב ושוב הם רוצים להכיר את העסק כדי לדעת האם יש בן אדם אנושי מאחוריו. חזרה על פוסטים משעממים ושלא יוצרים אינטראקציה בין העסק לגולשים, לא תייצר שום דבר, בסופו של דבר מדובר על תקשורת עם הגולשים כדי שהם יהפכו בשלב מסויים ללקוחות, או במקרה שאני ממליצה עליו, להוציא אותם מפייסבוק ושם להמשיך מכירה. המכירה לא יכולה להתקיים בפייסבוק בצורה סדירה. (כשאני כותבת פייסבוק הכוונה לכל רשת חברתית שאתם מסתובבים בה, פשוט זו הרשת הגדולה כרגע והכי אפקטיבית וגם שם רואים הכי הרבה את הטעויות האלו)

2. התפרצות לתוך קירות של אחרים או השתלטות על שירשורים בקבוצות עם המוצרים.- הקיר של אנשים הוא מקום פרטי, ממש כמו סוג של בית, כפי שאף אחד לא יעיז לתלות מהמרפסת פירסומת החוצה בלי לבקש רשות מבעל הבית כך פירסום על קיר של מישהו אחר בכח גורם לכך שאותו אדם יחסום את הכותב ואפילו ידווח על ספאם לפייסבוק. כנ”ל שירשורים בקבוצות, כאשר מישהו פתח שירשור בנושא מסויים הוא מצפה לתגובה בנושא הזה, פירסומת של המוצר רק תעשה נזק כי כולם יתעלמו ממנה וירגישו שזה חוסר טקט.

3. חוסר התייחסות מוחלט למה שקורה ברשת החברתית, נכנסים כותבים יוצאים, בלי להגיב לאף אחד ובלי לתת לייק או שיתוף. – הבחירה להכנס לרשת חברתית מסויימת דורשת התעסקות וזמן לתגובות, אי אפשר להתעלם ממה שקורה שם נכנסתם לכתוב פוסט, תגיבו לכמה אנשים ותנו לייקים, אחרת לא תקבלו לייקים ותגובות לפירסומים שלכם שאתם רוצים שיגיבו אליהם. ככל שתהיו יותר מעורבים כך גם תקבלו יותר תגובות. מצד שני חשוב לדעת שפייסבוק וכל רשת חברתית אחרת יכולה לגזול זמן רב ויקר מהשיווק האמיתי של העסק שלכם, לכן חשוב לשמור על איזון כלשהו, להיות מעורבים אבל לא צריך לקפוץ ולהגיב על כל דבר ולהיות שעות בפייסבוק כדי להספיק לענות לכולם.

4. אין מענה לשאלות של גולשים שכבר התעניינו, שמועלות לתוך הפירסומים של בעל העסק. פירסמתם משהו, תבדקו אם קיבלתם תגובות, זה די פשוט כי פייסבוק לדוגמא מדווחים לכם על כל תגובה שקיבלתם מפעולות שעשיתם קודם, זה חשוב כי אנשים ישאלו אתכם שאלות והם מצפים לתגובה מהירה.

5. תיוג בתמונות מביכות שלא מכבדות את בעל העסק. ברגע שיש לכם עסק שמיוצג בפייסבוק או בכל רשת אחרת, אתם נבדקים יותר לעומק, תגובות שהם לא לעניין או תמונות מביכות יכולות לתייג אתכם כאנשים לא רציניים ואתם יכולים לאבד ברגע את האמון של הלקוחות שלכם. לכן חשוב לדאוג שלא יהיו לכם תמונות מביכות שאתם לא הייתם רוצים שייצגו אתכם בעסק שלכם. (וגם סטטוסים ופוסטים שהם מתייגים אתכם למשהו מסויים)

תזכרו שברגע שאתם בכובע של עסק, מסתכלים עליכם אחרת מאשר סתם החברה. וכאשר יעשו חיפוש עליכם ועל העסק שלכם יכולים לעלות כל מיני דברים שאולי אתם לא רוצים שיהיו שם, לכן תזהרו. כמה מילים לא נכונות, תמונה לא מתאימה, או פוסט שלא במקומו יכולים להוביל את הלקוחות הפוטנציאלים שלכם למסקנות שלא הייתם רוצים שהם יחשבו עליכם.

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *