איך מקדמים את האתר לבד- והאם יש טעם לשלם למקדמי אתרים

יש שתי דרכים לקדם את האתר בגוגל, דרך אחת היא בדרך “הטבעית” שנקראת seo, כאשר מקדמים מילים מסויימות כדי שאנשים יגיעו לאתר שלכם אחרי שהם מחפשים את המילים האלו בגוגל. הקידום הזה הוא קידום טבעי כי האתר שלכם אמור להיות במקומות הראשונים של גוגל בלי להשקיע כסף (אלא אם כן אתם משלמים למישהו כדי שהוא יקדם לכם את האתר ואז כמובן שגם זה עולה לכם כסף)

הדרך השניה היא לשלם לגוגל כסף בעד קידום האתר על אותם מילים מסוימות, רק שהפעם זה יופיע באיזור הפירסום הממומן, וכך אנשים יכולים להגיע לאתר שלכם. רוב האנשים לוחצים על הקידום המומן בלי לחשוב פעמיים כי זה מופיע לפני התוצאות הטבעיות של גוגל. לכן אם כבר לשלם עדיף לשלם לגוגל ואז אפשר לשלוט גם בתוצאות וגם בהוצאות.

אנחנו נתמקד היום דווקא בדרך הראשונה.

מה עושים מקדמי אתרים?

1. בונים קישורים לאתר שלכם- כדי שגוגל יראה שיש הרבה אתרים שממליצים על האתר שלכם, וכך הוא יזהה שאולי יש כאן משהו שכדאי להביא לכאן אנשים.

2. דואגים להדגיש מילות מפתח כדי שגוגל יראה את המילים וידע לזהות את החיפוש של האנשים ולהפנות אותם לאתר שלכם.

3. דואגים לכל מיני דברים מאחורי הקלעים של האתר כדי שהאתר יהיה בנוי ומותאם לגוגל.

לגבי שני הראשונים, העניין הוא כזה, גוגל משנים כל כמה שבועות את האלגוריתם שלהם שקובע מי יהיה במקום הראשון, על פי הדרכים שבהם מקדמי האתרים מנסים לעבוד עליו. ולכן קידום אתר בשיטה מסויימת נהיה מיושן מאד מהר. ויכול לגרום נזק לאתר על ידי קישורים לא טובים. בעבר לפני העידכונים של פנדה ופינגווין, מקדמי האתרים היו שותלים את מילת המפתח הרבה מאד פעמים בדף, אחר כך גוגל הודיעו שהמילים לא יכולות להיות בתדירות לא הגיונית אז התחילו לספור את הפעמים שהמילים הופיעו בדף כדי שיהיה מינון שיתאים לגוגל. בשלב מאוחר יותר גם זה נהיה כבר בעיתי כי גוגל בדק שיש קשר בין מילות המפתח לבין הטקסט שנמצא בדף, בסופו של דבר המטרה של גוגל היא לתת לגולש את המידע שהוא רוצה ואם התוכן שלכם נראה לו לא איכותי הוא פוסל אותו, לכן חשוב לדאוג שלא יהיו יותר מדי מילות מפתח באותו דף.

כך גם בניית הקישורים, היא אתרים שהציעו קיצור דרך, שבו אתם קונים קישורים מתוך אתרים בכל מיני מקומות ברשת, וכך בלחיצת כפתור האתר שלכם היה מקושר דרך מאות אתרים אחרים, ואתם יכולתם לישון בשקט שהאתר שלכם מקודם.

אבל אז באו השינויים ושני הדברים האלו ירדו ראשונים, גוגל בדקו כמה פעמים הופיעו מילות המפתח וכמה התוכן שלכם הוא טוב ואיכותי עבור הגולש, וגם הם בדקו מאיזה סוג אתרים אתם מקבלים את הקישורים שלכם, האם אלו אתרים טובים או שאלו אתרים בעייתיים ולפי זה הוא הוריד הרבה מאד אתרים מהעמוד הראשון לעמודים מאד רחוקים.

למרות שגוגל משנים את האלגורתם, עדיין יש מקדמי אתרים שעובדים באותה צורה כמו פעם, ובסופו של דבר יכולים לגרום יותר נזק מאשר תועלת.

לגבי הדבר השלישי- בוורדפרס יש את כל הפיתרונות האלו, חלקם מובנים כבר באתר (לדוגמא זה שאתר יהיה מותאם לסלולרי מראש…) וחלקם ניתן להוסיף בשתי דקות כדי שהאתר יהיה מתאים לגוגל.

 

הדרך שאני גיליתי שעובדת הכי טוב ולאורך שנים, זה פשוט לכתוב תוכן טוב ואיכותי, בלי לחשוב מה גוגל יחשוב על האתר שלי, ולכן אתם מרוויחים כי יש כאן באתר נכון לרגע כתיבת הפוסט הספציפי הזה כבר קרוב ל90 פוסטים, שכולם ביחד יוצרים הרבה מאד תוכן איכותי, ובסופו של דבר גוגל לא יכול להתעלם מזה.

איך אני עובדת עם קידום האתר, ולמה בכלל לא צריך להחזיק מקדם אתרים?

דבר ראשון אני בודקת מי הקהל שלי, מה מטריד אותם, מה מעניין אותם, מה הם שואלים, שזה בעצם אתם, שקוראים את השורות האלו.

דבר שני אני כותבת וכותבת תוכן בלי לחשוב יותר מדי על מילות מפתח כן או לא, ברור לי שיש מילות מפתח שהייתי צריכה לקדם יותר, אבל אם אני עונה על השאלות שלכם, כניראה ששאלתם אותם בגוגל, (או שסתם הגעתם לכאן בדרך אחרת ואתם קוראים את התוכן הזה כי זה עונה לכם על שאלות חשובות).

בכל תחום של עסק יש צורך בכמות אחרת של תוכן כדי שגוגל יראה את האתר ויתחיל להזרים תנועה. לדוגמא באתר אחר שאני מפעילה (סודות מחדר התפירה) עצרתי אחרי 70 פוסטים, זה הספיק בשביל גוגל כדי להביא לי את כמות התנועה שרציתי. אבל כמובן שהתחרות לא גדולה ולכן אפשר לכתוב הרבה פחות פוסטים מאשר בתחום הזה של שיווק באינטרנט שבו האתר הזה עוסק.

ולכן כאן אני מתכננת הרבה יותר תוכן, ואתם כמובן תרוויחו, אני עוד לא יודעת כמה בדיוק זה יצא אבל כניראה כמה מאות של פוסטים. (אתם יכולים להרשם כאן בצד לעידכונים מהבלוג מומלץ ביותר כדי לראות את הפוסטים שיענו לכם על כל מיני שאלות בשיווק באינטרנט)

 

קידום אתרבסופו של דבר השיטה הזאת הרבה יותר יעילה לשנים, דבר ראשון כי היא לא עולה לי כסף כל חודש לחברת קידום אתרים בצורה אורגנית, דבר שני היא אמיתית מול גוגל, הם רואים שאני נותנת מענה אמיתי לגולשים והיום לאט לאט גוגל מזהה מתי עובדים עליו, ואז הוא מתרחק מאתרים כאלו.

לכן אם אתם בונים אתר חדש,

דבר ראשון קחו נשימה יקח זמן עד שגוגל יראה את האתר שלכם.

דבר שני תכתבו הרבה מאד תוכן.

דבר שלישי אם אתם בונים אתר על וורדפרס (מומלץ מכל הלב) תוסיפו את כל התוספים שיעזרו לאתר שלכם להראות יותר בקלות מול גוגל, אבל אל תתלו בהם את כל האשם אם הקידום הוא לא מהיר.

 

עוד דבר שרציתי להגיד בקשר לקידום אתרים.

חברה שלי התייעצה איתי לגבי האתר שלה, היא אמרה לי שביקשו ממנה 3000 ש”ח לקידום האתר, והיא כמובן שילמה כי מי שבונה אתר בדרך כלל רוצה שהאתר שלו יקודם בגוגל ויהיה מקום ראשון. ואז היא סיפרה לי שהם הוכיחו לה שהאתר שלה באמת מקום ראשון באיזה מילה מקצועית שהיא אמרה לי.

ואז שאלתי אותה, “תגידי, האם מישהו מהלקוחות שלך מחפש את המילים האלו?”

התשובה שלה לא היתה מפתיעה, היא אמרה לי שמאז שהמילה הזאת מקודמת היא מקבלת פניות לא רלוונטיות מהמתחרים שלה, שכמובן מחפשים את המילה המקצועית לפיתרון שהיא נותנת, אבל אף לקוח אמיתי אחד לא הגיע בזכות הקידום הזה. הסיבה היא מאד פשוטה, אנשים שמחפשים פיתרון לבעיה שלהם לא יכתבו אותה במילים שאתם חושבים שהם המילים החשובות לקידום האתר שלכם. ואז במקום להביא את הלקוחות שלכם אתם תביאו מתחרים שמכירים את המושגים המקצועיים וזה מה שהם מחפשים. לכן כאשר אתם מקדמים את האתר שלכם על ידי תוכן ברור ופשוט, שעונה על הבעיות של הלקוחות שלכם, אתם צריכים לחשוב על מושגים אחרים כדי להסביר את השפה המקצועית שלכם, וככה אתם משתמשים במילים שהלקוחות שלכם ישתמשו כדי לתאר את הבעיה שלהם, ואז הבמה כולה שלכם מול הלקוחות האלו, כי גוגל יפנה אותם אליכם ולא למתחרים שממשיכים להשתמש במילים מקצועיות וממשיכים לקדם את המילים הלא נכונות.

אם אתם רוצים לקדם את האתר שלכם בעצמכם, ולא להיות תלויים בתשלום לחברה שתעשה את זה בשבילכם, הדרך הטובה ביותר היא דרך כתיבה של תוכן בגובה העינים של הלקוחות שלכם.

לא צריך להסתבך יותר מזה.

רק לקחת נשימה ולהתחיל לכתוב עוד ועוד תוכן, זה יקח יותר זמן אבל יחזיק הרבה יותר זמן מעמד מול גוגל, ומול כל השינויים שנעשים שם.

אם אתם מחפשים דרך מהירה לחשוף את האתר שלכם, אז לכו על קידום בתשלום לגוגל ישירות, שיש עליו הרבה יותר מעקב, ואתם יכולים לדעת יותר טוב לאן הכסף שלכם הלך.

בהצלחה, ואני אשמח לשמוע מכם, האם הפוסט הזה קידם אתכם, ואם יש לכם שאלות אלי כאן למטה.

והנה הקורס שיעזור לכם להקים אתר משלכם שם אני מלמדת עוד טריקים לקידום האתר שלכם.

 

 

 

Similar Posts

2 Comments

 1. קראתי הכל
  בעיקר דברים שידעתי
  דברים שלא נגעת בהם כמו כמות מלל במאמר ועד כמה הכרחי סימני פיסוק?
  אשמח למייל חוזר ומודה מראש על הידע.

  1. המאמר הזה הוא אחד מהמאמרים שהולכים להתרחב בקרוב ולהתעדכן
   כמות המלל היום היא בסביבות ה1890 מילים למאמר רגיל, זה אחרי כמה מחקרים שבדקו את המקומות הראשונים בגוגל לעומת כמות המילים בהם.
   לא נתקלתי באף הדרכה שהדגישה את עניין סימני הפיסוק לכן אני לא יודעת להגיד אם זה קריטי או לא.
   בכל מקרה מה שכן, קריטי זה פסקאות קצרות. וכותרות משנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *