תירוצים

מכירים את זה שאתם חושבים על רעיון מעולה, לא משנה מהו ובאיזה תחום.

אבל כשזה מגיע לעשיה ולקידום הרעיון, הדברים נמסים לתוך עצמם?

אין לי תירוץ לעצמי אפילו, על הרשומה של התירוצים חשבתי לפני שבועיים ואיכשהו כל יום זה היה ברשימת המשימות שלי, אבל לא הגעתי לכתוב את הרשומה, האם זה אומר שלא נוח לי לדבר על תירוצים?

בכל הספרים שקראתי שקשורים לשיווק והגשמה עצמית, תמיד ציירו שם מן מעגל גדול, ובתוכו כתבו איזור הנוחות.

מה איזור הנוחות שלי? מה איזור הנוחות שלך?

איזור הנוחות מבחינתי זה המקום הזה שממנו אני לא רוצה לצאת ותמיד אני אמצא אלף תירוצים למה בכלל לא כדאי לי לעשות את מה שאני רוצה, למה המוצר שהציעו לי לשווק הוא לא טוב, ולמה המשימה שהחלטתי עליה בלילה שעבר לא צריכה להעשות עכשיו אלא אחר כך. כל פעם כשאני חושבת על משימה שלא בא לי לעשות, מיד צצה משימה אחרת שאולי היא חשובה ואולי בכלל לא. ואז אני ישר אומרת לעצמי טוב נו, לא היה לי זמן.

למה העסק תקוע? למה לא קורים דברים?

אולי בגלל שאנחנו מספרים לעצמינו תירוצים כל הזמן, שאין לנו זמן, ואין לנו את הכישורים, וששיווק זה בכלל עסק למיקצוענים ולא בשבילנו.

ועכשיו תשעת הימים, ובתשעת הימים עדיף לא לקדם שום דבר כי אין ברכה בימים האלו.

ואז צריך לעצור ולשאול רגע את השאלה, מה באמת מותר לעשות עכשיו, ומה אסור. האם באמת אי אפשר לעשות שום דבר בתשעת הימים?

מה אנחנו לא אוכלים בתשעת הימים בכלל? נכון לא אוכלים בשר, אבל עדיין צריך לעבוד כדי שיהיה לנו חלב.

מה אנחנו לא לובשים בגדים בתשעת הימים? כן אמנם לא מכבסים אבל עדיין יש בגדים שנערמים להם ליד הכביסה. הרי אחרי תשעת הימים נצא בסדרת כביסות לא נגמרות ואז בטוח לא יהיה לנו זמן לשום דבר. 

מה אני יכולה לעשות היום שיוציא אותי מאיזור הנוחות שלי.

איזה תירוץ היום אני אספר לאיזור הנוחות שלי כדי שאני אצא משם ויעשה את מה שאני צריכה לעשות כדי לקדם את עצמי.

אני שומעת סביבי המון תירוצים, החופש הגדול יגיע, ואחר כך נתחיל לעבוד ברצינות. ואז החופש מגיע ואיתו התירוצים החדשים, כל הילדים בבית, צריך להעסיק אותם למי בכלל יש זמן לעבוד על העסק? וכשהם יחזרו ללימודים? גם אז יהיו תירוצים חדשים.

מה אני עושה כדי לגרש את התירוצים (בדרך כלל…) ?

אני מחלקת את כל המשימה הגדולה הזאת, שנקראת שיווק העסק ויצור המוצרים, למשימות קטנות, כל פעם יש לי רשימה קצרה של המשימות הדחופות ביותר שיקדמו את העסק, לא רשימה של דברים דחופים במיוחד, אלא דווקא משימות מהסוג שאפשר לעשות אותם גם אחר כך. אני לא נרדמת בלילה אם המשימות האלו יושבות לי על הראש, ואז אני כותבת לעצמי אותן.

גם אם יצא שהעברתי משימה מיום ליום, אפשר לראות לאורך זמן שכל המשימות נעשות (הנה תראו אפילו הרשומה על התירוצים בסוף יצאה מהמקלדת)

אז די לספר סיפורים, עבודה גדולה מורכבת מפרטים קטנים, אז יאללה איזה פרט קטן את עושה היום כדי לקדם את העץ שאת נטעת ?

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אם אני אלמד את הסודות שלי בקורס דיגיטלי, אף אחד לא יבוא לטיפול אצלי לקליניקה

אף אחד לא יבוא לטיפול אצלי אם אני אעשה קורס דיגיטלי ואלמד שם את כל הסודות שלי שפיתחתי במהלך השנים לעיתים קרובות אני מקבלת תגובה כזאת, מאנשים שפיתחו שיטה מיוחדת או שיש להם משהו יחודי משלהם שהם מלמדים בסדנא או שהם מטפלים בשיטה הזאת בקליניקה שלהם. יכול להיות שגם אתם מרגישים ככה, אז בואו נדבר על זה כמה דקות, כי זה ממש ממש חשוב להבין משהו מהותי לגבי קורסים און ליין. קורס און ליין הוא אחד הכלים החזקים ביותר היום ליצירת הכנסה פאסיבית אבל יותר מהכל ליצירת אוטוריטה בתחום שלכם.

איך להקים בלוג?

לפני שנענה על השאלה איך להקים בלוג, צריך לשאול את השאלה למה להקים בלוג? מה המטרה של הבלוג? אם זה סתם בשביל לקדם את ההירהורים שלך זה לא משנה הפלטפורמה אפשר פשוט להכנס לכל אחד מהאתרים שיש בהם בלוגים ולהקים בשניות בלוג חדש, זה בדרך ככל דורש רישום קצר, ואחר כך יש בלוג...

אתגר הלפיד 14 – איך לכתוב כותרת שתגרום ללקוחות להתעניין בקורס שלך

כשאנחנו עושים קורס דיגיטלי או כל מוצר אנחנו מחליטים מי הקהל שלנו, ומה השאלה או הבעיה שאנחנו רוצים לפתור להם ככל שאנחנו יותר ממוקדים בקהל שלנו, בבעיה שמטרידה אותם ככה קל לנו יותר לבחור את השם לקורס. שם הקורס כדאי שיכלול את השם של הקהל והבעיה שמטרידה אותו. תגרום ללקוח להבין שהקורס הוא בשבילו. תגרום ללקוח להבין בדיוק במה הקורס מטפל ולמה הוא עוזר.