מה לכתוב על כרטיס ביקור?

את השאלה מה לכתוב על כרטיס ביקור, ראיתי באחת הקבוצות בפייסבוק, זוהי שאלה שחוזרת הרבה פעמים, על ידי עצמאים שמתחילים את הדרך שלהם, וכמו שאמרו להם הם מרגישים צורך בכרטיס ביקור.

לפני שנראה מה לכתוב על כרטיס ביקור צריך קודם להבין מה המטרה שלו, ומתי באמת הזמן הנכון להפיק אחד כזה.

מתי הזמן הנכון להפיק כרטיס ביקור?

יצאתם לדרך עצמאית, חכו כמה חודשים ורק אז תשקיעו בכרטיס ביקור.

בטח אתם תוהים לעצמכם למה הרי בכל מקום אומרים שצריך להכין כרטיסי ביקור מיד בתחילת הדרך כדי שתוכלו לחלק אותם לכל מיני אנשים שאתם פוגשים.

כשאתם מתחילים אתם צריכים להחליט על הרבה דברים בעסק שלכם.

הדברים שאתם צריכים להחליט עליהם הם קודם כל מה בדיוק מיוחד בעסק שלכם מול כל האחרים שעושים אותו דבר (ואם יש לכם עסק יותר מדי יחודי שאף אחד לא שמע עליו, אני ממליצה לחשוב שנית האם כדאי באמת ללכת על התחום הזה, הרבה יותר קשה לפרוץ דרך מאשר ללכת בדרך שמישהו כבר סלל לפניכם אבל זה לפוסט אחר)

אתם צריכים להחליט לאיזה קהל יעד אתם פונים.

אתם צריכים להחליט מהם המוצרים העיקריים שאתם רוצים לשווק, ואיך הלקוח יעבור ממוצר למוצר.

אתם צריכים להחליט איך להסביר את העסק שלכם ב1-3 משפטים (שימו לב לא מדובר על סלוגן של 3 מילים בחרוזים אלא ממש על משפט מתומצט שמסביר את העסק שלכם)

אתם צריכים להכין תשתית לרשימת תפוצה

ועוד הרבה מאד דברים.

הלוגו, כרטיס הביקור ושאר העניינים הגרפיים הם משניים לכל הרשימה הנ”ל. ואם עדיין אין לכם תשובות לשאלות האלו, עדיף שתשקיעו זמן בחשיבה עליהם ורק אחר כך תחליטו מה יהיה כתוב על כרטיס הביקור שלכם, כל זה הכנה.

נכון שיותר קל פשוט ללכת לגרפיקאית ולהוציא כרטיס ביקור ולכן רוב העצמאים זה מה שהם עושים, אבל אם אתם כאן, אתם לא רוב העצמאים וכדאי לכם לבצע קודם כל את כל ההחלטות והכנת התשתית בשביל להכין את כרטיס הביקור.

 

עברו כמה חודשים, יש לכם כבר דף נחיתה טוב שאתם יודעים שנרשמים אליו לקוחות פוטנציאלים לרשימת התפוצה, יש לכם כבר תהליך של מכירה שמגיע אחרי הרישום לרשימת התפוצה. אתם יודעים טוב יותר ומדוייק יותר להגדיר את העסק שלכם ואת הייחוד שלכם מול כל המתחרים שלכם.

עכשיו אתם יכולים לבדוק שנית האם אתם באמת צריכים כרטיס ביקור.

אם אתם פוגשים אנשים בכל מיני אירועים עסקיים אז אולי אתם צריכים כרטיס ביקור, אך אם רוב הפעילות שלכם היא באינטרנט אתם יכולים לחשוב שנית האם באמת אתם צריכים כרטיס ביקור. אם אתם מוכרים מוצרים בדוכנים או בצורה אחרת שבה אתם פוגשים לקוחות פוטנציאלים פנים אל פנים (וגם לקוחות שקנו אצלכם ) אתם יכולים להכין דף שבו הלקוחות שלכם יכולים לרשום את הפרטים שלהם ואחר כך אתם בבית תכניסו את זה לתוכנת הדיוור. כך אתם מגדילים את הסיכויים שאנשים באמת ירשמו לרשימת התפוצה שלכם. בכל מפגש כזה עדיף שאתם תקחו את הפרטים שלהם (כרטיס הביקור שלהם) ותבקשו את רשותם להכניס אותם לרשימת התפוצה שלכם מאשר לתת להם את הכרטיס שלכם.

 

רוב כרטיסי הביקור מגיעים לפח הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים. אבל אם בכל זאת אתם מרגישים צורך בכרטיס ביקור יש כמה דברים שחשוב שיהיו בכרטיס.

קודם כל הכרטיס צריך להיות מודפס משני הצדדים, כדי לנצל כמה שיותר שטח פירסום.

צד אחד הוא בשביל הפרטים שלכם

צד שני הוא בשביל להזמין את מי שקיבל את הכרטיס להצטרף לרשימת התפוצה שלכם.

 

לגבי הפרטים שלכם, אין צורך למלא את כל הפרטים שלכם, מספיק שם, מייל וטלפון.

מתחת לזה כדי להוסיף את המשפט שמייחד אתכם (לא סלוגן אלא משפט שמסביר בבירור מי אתם ומה הם יכולים לקבל ממכם)

הגרפיקאית שלכם לא תאהב את כל המילים האלו אבל זה מה שיעשה את העבודה ויביא לכם לקוחות, וזו המטרה של הכרטיס ביקור, לא?

 

בצד השני אתם מכניסים את הקישור לרישום לרשימת התפוצה, כמובן שאתם לא רושמים בשום פנים ואופן , הכנסו לקישור כדי להרשם לרשימת התפוצה שלי, אלא אתם צריכים לשלוח אותם לדף הנחיתה שבו הם יקבלו את המתנה שהכנתם מראש.

כדי שיהיה יותר קל והרישום יהיה מהיר יותר מומלץ להוסיף גם קוד qr שזה הקוד הזה שסורקים בסמארטפונים כדי להגיע לקישור מסויים .

 

ככה צריך להראות כרטיס ביקור, והוא דורש הרבה הכנה של התשתית השיווקית של העסק שלכם, לא רק של הגרפיקה אלא של כל מה שמסביב כדי שהכרטיס יהיה יעיל.

בטח אתם שואלים את עצמכם אבל מה אם אנשים רוצים לקבל את הפרטים שלי?

במקום לתת את הפרטים שלכם, קחו את הפרטים שלהם, ותתחילו את רשימת הלקוחות הפוטנציאלים, ואם בכל זאת מישהו רוצה את הטלפון או המייל, הוא תמיד יכול לכתוב את זה ישירות בתוך הסמארטפון שלו כך יש יותר סיכוי שזה ישאר שם.

אם אתם בדוכן והוא רוצה את הפרטים ויש לכם הרבה לקוחות מסביב, אתם יכולים להכין שלט מראש עם הפרטים כך שהלקוח הפוטנציאלי יוכל לרשום את הפרטים. בכל הזדמנות אחרת יש לכם מספיק זמן כדי להכתיב את הפרטים שלכם ישירות לסמארטפון.

 

 

מה כותבים על כרטיס הביקור כדי שהוא יהיה אפקטיבי ויביא לכם לקוחות חדשים.

Similar Posts

2 Comments

  1. היי. רציתי לדעת אם אתם גם מספקים שירות כזה ובמידה ולא אולי תוכלו להפנות אותי לספק כזה

    1. שלום מירי
      אני לא מספקת שירות של הכנת כרטיסי ביקור, את יכולה לפנות לגרפיקאית שעושה לי מדי פעם עבודות גרפיקה (לדוגמא היא עיצבה את הלוגו של האתר) אודיה ניימן 052-4255760
      אם את מעוניינת להתיעץ על התוכן של כרטיס הביקור שלך, את יכולה לקבוע שיחת יעוץ, פני אלי דרך טופס צור קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *