מה זה עסק דיגיטלי – אב/אוגוסט 2016

אנחנו נמצאים היום בעולם דיגיטלי, סביבת העבודה שלנו היא במחשב, כשאין לנו אינטרנט העסק שלנו כמעט מושבת בכל מה שקשור לעבודת השיווק והעבודה המשרדית.

אצל הרבה מאד עסקים בזה נגמר העניין, אולם המעבר לרשת הוא עניין של זמן.

היום לרוב העסקים יש אתרי אינטרנט, לרבים יש עמודי פייסבוק עסקיים, המגדילים ועושים יש להם גם פרופילים ברשתות החברתיות הנוספות:

לינקדין, גוגל פלוס, אינסטגרם, פינטרסט ועוד. אבל כל אלו הם רק אמצעי שיווק ופרסום.

אז מהן ההגדרות של עסק דיגיטלי?

עסק שבאמת עובד באינטרנט גם מוכר את המוצרים שלו ברשת כמו קורסים, תוכנות, משחקים, הרצאות וכל דבר שניתן להעביר דרך הרשת.
היום יותר ויותר מטפלים ויועצים עושים את הפגישות שלהם דרך האינטרנט, סקייפ, גוגל הנגאוט, תוכנות לשיתוף קבצים וכדומה, כך שהפעילות עוברת לשלב הדיגיטלי.

המוצרים של עסק דיגיטלי הם דיגיטליים ברובם ומסופקים דרך הרשת – הם חומרים שהכנו מבעוד מועד ונמצאים לקניה ברשת בלי הגבלה על מספר העותקים. הם קבצים שמועתקים או שניתנת אליהם גישה דרך אתר לאחר השלמת תשלום.

רוב ההכנסות נכנסות דרך אינטראקציות באינטרנט – רוב המכירה נעשית דרך הרשת, ניתן להזמין פגישת ייעוץ דרך האתר, לשלם עליה ולתאם אותה עוד לפני שמדברים עם הלקוח.

ניתן למכור קורס דיגיטלי לשלם עליו ולהשלים אותו בלי שמי שמעביר את הקורס ידע מי הלקוח.

רוב המכירות מתבצעות בתהליך אוטומטי – הלקוחות עוברים תהליך מכירה שמתחיל ממודעות במקומות שונים ברשת. לחיצה על המודעה מובילה לדפי נחיתה או הצעה של מוצר מוקטן וחינם להיכרות.

ואז נשלחת סדרה של מסרים שמחזקים את הקשר עם הלקוח ואז הצעה אטרקטיבית לקניה. כל התהליך נבנה מראש והלקוח מועבר בין השלבים השונים באופן אוטומטי, ע”י מערכות חכמות. כך שהרבה פעמים הלקוחות רוכשים ללא שום קשר אישי אמיתי עם המוכר.

* במוצרים דיגיטלים יקרים – מעל 500 ש”ח הרבה פעמים יהיה צורך בשיחת מכירה טלפונית וקשר אישי עם הלקוח. ולכן במרכז אלומה הוחלט שמחיר המוצרים במרכז לא יעלה על 500 ש”ח

אז כמו שהסברתי במאמר הזה, גם אם נדמה לכם שאין לכם אפשרות לעשות עסק דיגיטלי, יכול להיות שאתם טועים ושווה לבדוק מחדש

דאסי נוי

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *