מה ההבדל בין אסטרטגיה וטקטיקה שיווקית?

ID-100122752

כדי להקים עסק מצליח שיש בו אלפי לקוחות והכנסה קבועה.

צריך להכין תוכנית.

אני מניחה שאת זה כל אחד מבין.

יש כאלו שיקראו לזה תוכנית עסקית.

אני מעדיפה לקרוא לזה אסטרטגיה.

כאשר אני מתכננת את התוכנית השנתית בעסק שלי אני לוקחת בחשבון את כל מה שקורה במהלך השנה.

חגים, שמחות ואירועים, ירידות במצב רוח, חופשות מבית ספר (כאמא ל4 בנות ועצמאית צריך לקחת בחשבון שיש תקופות של פעילות ירודה בגלל שהן בבית ובשביל מי אני עובדת בכלל?).

כאשר אני מסתכלת על העסק במבט אסטרטגי, אני רוצה לראות לאיזה תוצאות אני רוצה להגיע בעסק שלי, ואיך אני מפזרת את הפעילות על פני השנה כולה.

המבט הכללי נותן לי הערכה איך אני צריכה לעבוד ובאילו טקטיקות שיווקיות להשתמש כדי להגיע למטרות העל.

טקטיקות אלו כל הפעולות שאני עושה בעסק במהלך השנה שהם מביאים לי את התוצאה המצופה מהמבט הכולל באסטרטגיה.

אפשר לשלב כמה טקטיקות ביחד כדי לקבל תוצאות חזקות יותר.

לדוגמא טקטיקות משולבות להבאת עוד גולשים לאתר האינטרנט שלי (כמו שאתם הגעתם לכאן היום):

פירסום של רשומה בבלוג של האתר כל יום.- הטקטיקה הזאת מביאה את גוגל לראות שיש התחדשות באתר הזה ולכן שווה לשים אליו לב, מאחורי הקלעים יש לי תוסף באתר שבכל פעם שמתפרסם פוסט או עמוד חדש הוא מסמן לגוגל על המצאו.

לאחר הפירסום של הפוסט היומי, פירסום הפוסט ברחבי המדיה החברתית כולה עם ההודעה הבאה: סקרנים לקרוא עוד על טקטיקות להבאת תנועה לאתר? הכנסו לכאן ותקראו ואז כמובן יבוא הקישור.

וזו רק דרך אחת להגדלת הכניסות לאתר, ומכאן לחשיפה גדולה יותר אל לקוחות פוטנציאלים.

כדי להגיע לכל המטרות הקטנות צריך להסתכל על האסטרטגיה השיווקית ולראות מה הצרכים ואיפה כדאי להשקיע את המאמץ. ולאחר מכן לערוך רשימה של כל הטקטיקות הקטנות והגדולות שיביאו את היישום של האסטרטגיה בפועל. לאחר שעשינו רשימה של כל הפעולות האלו צריך להכניס אותם ליומן כי אחרת זה לא יקרה. יהיו טקטיקות שישתלבו כל יום בפעילות כמו כתיבת פוסט יומי, ויהיו טקטיקות גדולות שיבוצעו אחת לכמה זמן כגון כנס וירטואלי גדול עם שיתופי פעולה. אלו טקטיקות שיווקיות, כל אחת מהן צריכה גם להוביל למכירה של מוצר זול או יקר. לאחר שיש גם נתוני המרה אפשר לצפות את גודל ההכנסות שיהיו כל חודש.

את האסטרטגיה הזאת אני עושה בעיקר עבורי כדי שיהיה לי ברור מה צריך לקרות כל יום, כי כאשר אני בעלת עסק אני צריכה להיות הבוס של עצמי, והתוכנית הזאת עוזרת מאד להיות מפוקסים על מה שצריך לעשות. וגם לדעת לצפות אלו הכנסות יהיו בכל חודש.

עכשיו גם את יכולה להכין תוכנית שתעזור לך להקים את העסק שתמיד חלמת עליו.

הכנסי לכאן עכשיו

2 מחשבות על “מה ההבדל בין אסטרטגיה וטקטיקה שיווקית?”

  1. תודה נחמה! פוסט מאוד יעיל! אבל איך מרגילים את עצמך לראיה כל כך רחוקה? תוכנית שנתית מרגיש לי לא אפשרי! איך עושים את זה? יש לך רעיונות או המלצות?

    1. תחשבי איזה מטרה את רוצה להשיג ואז תתכנני כל שבוע מחדש את הפעולות שלך, כשאת רואה את המטרה לנגד עיניך. אם הפעולה עוזרת לך להגיע למטרה סימן שהיא חשובה אם לא, אז כניראה לא צריך לעשות את אותה מטרה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיווק באימייל- מה לעשות עם רשימת תפוצה

כולם אומרים הכסף נמצא ברשימה, אבל מה צריך לעשות עם הרשימה כדי להוציא את הכסף מתוכה? 1. לדעת מי קהל היעד שלך- שואלים אותי הרבה איך אפשר להשיג רשימת תפוצה, איפה קונים אותה. והתשובה היא שלא קונים רשימת תפוצה. רשימת תפוצה זו הקהילה שלך אנשים שבחרו לשמוע דווקא את מה שיש לך...

חשיפת עסק באומנות- “סטודיוצר”- מיכל קליינהאוז יוסף

שם העסק: סטודיוצר – סדנאות יצירה ממחזרת שם היוצרת: מיכל קליינהאוז יוסף סטודיוצר נולד בעקבות שנים של יצירה שהייתה ועדיין סם חיים עבורי, אהבה אין סופית…. העיסוק ביצירה מלווה אותי מאז ומתמיד – היצירה היא בעצם דרך החיים שלי. וכשאוהבים – רוצים שכל...

איך להפוך קורס און ליין לספר

אם יש לכם קורס דיגיטלי, ואתם ממש רוצים להוציא את הידע שלכם גם בספר, (דיגיטלי או מודפס) הדרך אל הספר קצרה מאד, קל להפוך את הקורס שלכם לספר אם רק יודעים איך .