האשליה של הסרט “הסוד”

images אני מניחה שאין היום הרבה אנשים שלא נחשפו לסרט “הסוד” – המסע של רונדה בירן לגילוי סוד ההצלחה. הסרט הזה מציג את ה”סוד” הגדול של איך להצליח בכל תחום בחיים, אבל הוא אחד האסונות הגדולים ביותר. בגלל הסרט הזה אנשים התחילו לעשות מדיטציות ולהמהם לעצמם במשך שעות שהם עשירים. ותנחשו מה? הם לא נהיו עשירים. למה הם לא נהיו עשירים יותר? או לא נהיו רזים יותר? או לא נהיו יפים יותר? הסיבה היא מאד פשוטה, הסרט הזה מעביר אשליה, שכל דבר ביקום קיים ורק צריך לבקש אותו, אבל שכחו לציין שם משהו מאד מאד חשוב כדי להשיג את ההצלחה הזאת. שכחו להגיד לאנשים שהם צריכים תוכנית פעולה ולפעול על פי התוכנית כדי להגיע לכל היעדים שלהם. כשניתקלתי לראשונה בסרט “הסוד” הרגשתי שמצאתי תשובה. כל החיים שלי תכננתי מטרות וניסיתי להשיג אותם. הרבה פעמים לא ידעתי אם זה יקרה או לא. לא ידעתי מה הדרך כולה אבל ידעתי מה הצעד הראשון. ודברים התחילו לקרות לי. כשראיתי את הסרט הבנתי פתאום מה קורה, אבל משהו לא הסתדר לי. כי מה שהם שכחו להגיד זה, שצריך לצאת לפעולה ולדרך. זה לא יקרה לבד ומעצמו. אז איך יוצאים לדרך? קודם כל מגדירים מטרות, חשוב לדעת לאן רוצים להגיע בסוף. לפעמים זה החלק הכי קשה, כל החיים שלנו אמרו לנו מה אנחנו צריכים לעשות עכשיו. בגן, בבית ספר, אחר כך היה ברור מה המסלול ההמשך, כל אחד לפי מה שציפו ממנו. יש כאלו שהחליטו ללכת בדרך קצת שונה אבל בסוף כולם מגיעים לאותו מקום. למקום שבו הם רגילים שמישהו אחר חושב בשבילם. ושהדרך עצמה ברורה כי כבר הלכו בה לפני כן. ועכשיו נדרש משהו ממכם, להפעיל את הראש ולשבת על זה. לחשוב מה באמת אתם רוצים. השלב השני לאחר שאתם יודעים מה אתם רוצים. זה לחשוב מה הצעד הראשון שצריך לעשות כדי לצאת לדרך. לפעמים זה נראה כמו דרך ארוכה שדורשת הרבה כסף וזמן כדי להגיע אל המטרה, אבל אתם צריכים לשאול את עצמכם מה באמת דורש השלב הראשון, רק הוא. אחרי השצעד הראשון מושלם מגיע הצעד השני וכך לאט לאט הדרך מתגלה. דמיינו שאתם נוסעים באוטו כשיש ערפל בחוץ, (ואם קשה לכם לדמיין את זה בואו עוד שבוע שבועיים בערב לגוש עציון ותראו ערפל כבד שלא רואים ממטר) עכשיו אתם צריכים להדליק אורות מתאימים ולנסוע לאט לאט, כל פעם מתגלים לפניכם עוד כמה מטרים קדימה. ואתם רואים את הדרך מתגלה. פתאום אחרי שעברתם כברת דרך מסויימת את מגלים שהגעתם ליעד. כדי להגיע אל היעד עם הרכב בערפל הייתם צריכים לעשות את הנסיעה לאט ולחשוב מה הצעד הבא ואיפה יש סיבוב. כך גם לגבי התוכנית שלכם, לאחר שהצעד הראשון יושלם פתאום שאר הדרך תתגלה עוד ועוד, ופתאום תגלו שהגעתם ליעד יותר מהר ממה שחשבתם.

2 מחשבות על “האשליה של הסרט “הסוד””

 1. הסוד הוא לבקש כל מה שבגבולות ההגיון שלך!!!
  אם את לא מאמינה שהסוד יגשים הוא לא יגשים גם אם תמלמלי דברים כל החיים.
  הסוד הוא באמונה, בהגיון, ובנחישות שאתה מציב לעצמך.
  נקודה

  1. נחמה שור

   ההגיון לפעמים מוגבל בחשיבה שלו. הרי אי אפשר לדעת מה שאת לא יודעת שקיים.
   ובסוף הפעולות שתעשי הם אלו שיקבעו האם האמונה שלך מספיק חזקה, כי רק אמונה לבד, או רק הגיון לבד, לא יביאו אותך לשום מקום. זה נשאר במח בלבד.
   כאשר עושים פעולות שמובילות לשם, אז דברים מתחילים לקרות.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך להקים בלוג?

לפני שנענה על השאלה איך להקים בלוג, צריך לשאול את השאלה למה להקים בלוג? מה המטרה של הבלוג? אם זה סתם בשביל לקדם את ההירהורים שלך זה לא משנה הפלטפורמה אפשר פשוט להכנס לכל אחד מהאתרים שיש בהם בלוגים ולהקים בשניות בלוג חדש, זה בדרך ככל דורש רישום קצר, ואחר כך יש בלוג...

האם יש טעם לפרסם את העסק כאשר הוא לא נמצא בפועל באינטרנט??

אם יש לכם עסק מקומי שאתם מקבלים קהל בקליניקה / סטודיו /  משרד שלכם. אתם בוודאי שואלים את עצמכם למה בכלל לשווק באינטרנט. הרי כרגע הקהל שלכם מגיע כמעט בצורה טבעית דרך שיווק מפה לאוזן. ואמנם תמיד אפשר לקבל עוד קהל ולהגדיל את העסק אבל לא ברור איך אפשר לעשות את זה דרך...

בדרך לבמה עם הזמרת סשה בקמן – אילתורים, על הבמה ובחיים

סשה בקמן - פסנתרנית, זמרת יוצרת. הוציאה אלבום בכורה שנה שעברה "what if" ובזמנה הפנוי גומרת את הדוקטורט שלה בפיזיקה בטכניון. איך מאלתרים על הבמה גם בכוונה תחילה וגם כשיש איזהשהיא פדיחה והאילתור נועד לכסות את הפדיח.