האם צריך הרבה כסף כדי לפתוח עסק חדש?

האם צריך הרבה כסף כדי לפתוח עסק חדש?

זו שאלה ממש ממש טובה.

התשובה היא שזה ממש תלוי בעסק.

ישנם עסקים שיכולים לקום כמעט ללא תקציב. אם העסק בנוי על מוצרי ידע בכל תחום, אז העלות היא רק ליצר את מוצרי הידע, אבל ברגע שהם מוכנים נשאר רק לשווק אותם (עלויות שיווק כמובן).

אבל לא כל עסק יכול להיות מבוסס רק על מוצרי ידע. מה קורה אם את רוצה להכין אומנות בעבודת יד ולמכור את מעשה ידיך? במקרה כזה יש עלויות של חומרים, ועוד לא התחלנו לחשב את עלות הזמן.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כאשר פותחים עסק חדש, זה שצריך לדאוג להכנסה זמנית עד שהעסק יתייצב, כלומר לדאוג להכנסה עתידית של תקופה של לפחות חצי שנה ואפילו שנה עד שהמכירות מתחילות לזרום בקצב קבוע. לכן גם אם נדמה שאין צורך בהרבה כסף להקמת העסק עצמו, צריך לקחת בחשבון שהזמן שתשקיעי בעסק החדש שלך לא יתוגמל מיד. מקסימום תוכלי לכסות עלויות.

איך בכל זאת אפשר להתחיל עסק קטן גם אם אין תקציב גדול? אפשר לעשות את זה בהדרגה. להתחיל לייצר קצת מוצרים, לשווק אותם טוב, ולעזור לעסק להתרומם. לראות איך מגיבים למוצר האם יש לו שוק והאם יש מי שרוצה את מה שאת עושה. יכול להיות שהחברים אמרו לך שהמוצרים שלך מהממים, אבל בשוק אין אף אחד שמחפש את מה שאת עושה.

וכאן אני רוצה לסייג משהו, אפשר לשווק כל דבר, אבל לא לכל מוצר יש ביקוש ולכן בשלב הראשון בכל מכירה של אומנות וסדנאות יצירה חייבים לבדוק את השוק, ולראות כמה אנשים מעוניינים בכלל במוצר.

אסור להתאהב במוצרים, זו סכנה גדולה מדי.

אחרי שבדקת שיש למוצר שוק, ואת לקחת נשימה כלכלית עמוקה (או שהמשכת לעבוד כשכירה במקביל כדי שתוכלי להתקיים). יש עלויות נוספות של חומרי היצירה להכנת המוצר, שיווק המוצרים, פירסום ממומן, וכל מיני עזרי שיווק כגון עלויות להחזקת רשימת תפוצה ושאר דברים שאת יכולה להשתמש בהם ושמקלים על החיים.

העלויות של הקמת עסק בצורה הזאת הם לא גדולות, אבל תמיד יהיו עלויות, כך שמי שאומר שאפשר להקים עסק בלי להשקיע שקל מטעה ובגדול. נכון שאפשר לצמצם עלויות אבל צריך לקחת אותם בחשבון, בנוסף לחוסר הכנסה כאשר פותחים את העסק החדש.

 יש גם אור בקצה המנהרה, אין צורך בעשרות אלפי שקלים כדי לפתוח את העסק ולהתחיל למכור את המוצרים, את יכולה לעשות את זה בקצב שלך, ובהשקעה קטנה כל פעם, שתחזור אליך בצורת מכירות.

 

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *