האם צריך הרבה כסף כדי לפתוח עסק חדש?

האם צריך הרבה כסף כדי לפתוח עסק חדש?

זו שאלה ממש ממש טובה.

התשובה היא שזה ממש תלוי בעסק.

ישנם עסקים שיכולים לקום כמעט ללא תקציב. אם העסק בנוי על מוצרי ידע בכל תחום, אז העלות היא רק ליצר את מוצרי הידע, אבל ברגע שהם מוכנים נשאר רק לשווק אותם (עלויות שיווק כמובן).

אבל לא כל עסק יכול להיות מבוסס רק על מוצרי ידע. מה קורה אם את רוצה להכין אומנות בעבודת יד ולמכור את מעשה ידיך? במקרה כזה יש עלויות של חומרים, ועוד לא התחלנו לחשב את עלות הזמן.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כאשר פותחים עסק חדש, זה שצריך לדאוג להכנסה זמנית עד שהעסק יתייצב, כלומר לדאוג להכנסה עתידית של תקופה של לפחות חצי שנה ואפילו שנה עד שהמכירות מתחילות לזרום בקצב קבוע. לכן גם אם נדמה שאין צורך בהרבה כסף להקמת העסק עצמו, צריך לקחת בחשבון שהזמן שתשקיעי בעסק החדש שלך לא יתוגמל מיד. מקסימום תוכלי לכסות עלויות.

איך בכל זאת אפשר להתחיל עסק קטן גם אם אין תקציב גדול? אפשר לעשות את זה בהדרגה. להתחיל לייצר קצת מוצרים, לשווק אותם טוב, ולעזור לעסק להתרומם. לראות איך מגיבים למוצר האם יש לו שוק והאם יש מי שרוצה את מה שאת עושה. יכול להיות שהחברים אמרו לך שהמוצרים שלך מהממים, אבל בשוק אין אף אחד שמחפש את מה שאת עושה.

וכאן אני רוצה לסייג משהו, אפשר לשווק כל דבר, אבל לא לכל מוצר יש ביקוש ולכן בשלב הראשון בכל מכירה של אומנות וסדנאות יצירה חייבים לבדוק את השוק, ולראות כמה אנשים מעוניינים בכלל במוצר.

אסור להתאהב במוצרים, זו סכנה גדולה מדי.

אחרי שבדקת שיש למוצר שוק, ואת לקחת נשימה כלכלית עמוקה (או שהמשכת לעבוד כשכירה במקביל כדי שתוכלי להתקיים). יש עלויות נוספות של חומרי היצירה להכנת המוצר, שיווק המוצרים, פירסום ממומן, וכל מיני עזרי שיווק כגון עלויות להחזקת רשימת תפוצה ושאר דברים שאת יכולה להשתמש בהם ושמקלים על החיים.

העלויות של הקמת עסק בצורה הזאת הם לא גדולות, אבל תמיד יהיו עלויות, כך שמי שאומר שאפשר להקים עסק בלי להשקיע שקל מטעה ובגדול. נכון שאפשר לצמצם עלויות אבל צריך לקחת אותם בחשבון, בנוסף לחוסר הכנסה כאשר פותחים את העסק החדש.

 יש גם אור בקצה המנהרה, אין צורך בעשרות אלפי שקלים כדי לפתוח את העסק ולהתחיל למכור את המוצרים, את יכולה לעשות את זה בקצב שלך, ובהשקעה קטנה כל פעם, שתחזור אליך בצורת מכירות.

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדרך לבמה עם הזמרת דנה ורון – למה אני זמרת

דנה ורון נותנת הרבה מאד טיפים ורעיונות איך למצוא את הקול שלך, איך להבין איפה הקהל שלך נמצא כדי להגיע רק לשם, איך היא סידרה לעצמה סיבוב הופעות בארה"ב כמעט במקרה (אין מקרה בעולם נכון?) איך היא הקליטה דואט עם שולי רנד בלי שהוא ידע בכלל.

בדרך לבמה עם הזמרת אבישג זיו – שיווק חברתי

הזמרת אבישג זיו התחילה תוכנית פייסבוק לייב, שבה היא אירחה זמרים וזמרות שבאו לשיר אצלה בסלון שירים מקוריים. והיא מספרת בראיון הזה איך משתמשים נכון בפייסבוק כדי להגיע לקהל המדוייק לך.

איך להעביר פוסטים מאתר וורדפרס אחד לאתר וורדפרס אחר

איך להעביר פוסטים מאתר וורדפרס אחד לאתר וורדפרס אחר, אם אתם בונים מחדש אתר או שיש לכם תוכן באתר אחד שהחלטתם לאחד אותו עם אתר אחר, או כמוני שהייתי צריכה להעביר את התוכן של שבט הלפיד מאתר אחד לשני, אז ככה עושים את זה בקלות ממש בכמה דקות. במקום להעביר במשך שעות את התוכן מאתר וורדפרס אחד לשני. (ויש גם הפניה לתוסף שעושה את המעבר הזה מוויקס)