האם צריך הרבה כסף כדי לפתוח עסק חדש?

האם צריך הרבה כסף כדי לפתוח עסק חדש?

זו שאלה ממש ממש טובה.

התשובה היא שזה ממש תלוי בעסק.

ישנם עסקים שיכולים לקום כמעט ללא תקציב. אם העסק בנוי על מוצרי ידע בכל תחום, אז העלות היא רק ליצר את מוצרי הידע, אבל ברגע שהם מוכנים נשאר רק לשווק אותם (עלויות שיווק כמובן).

אבל לא כל עסק יכול להיות מבוסס רק על מוצרי ידע. מה קורה אם את רוצה להכין אומנות בעבודת יד ולמכור את מעשה ידיך? במקרה כזה יש עלויות של חומרים, ועוד לא התחלנו לחשב את עלות הזמן.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כאשר פותחים עסק חדש, זה שצריך לדאוג להכנסה זמנית עד שהעסק יתייצב, כלומר לדאוג להכנסה עתידית של תקופה של לפחות חצי שנה ואפילו שנה עד שהמכירות מתחילות לזרום בקצב קבוע. לכן גם אם נדמה שאין צורך בהרבה כסף להקמת העסק עצמו, צריך לקחת בחשבון שהזמן שתשקיעי בעסק החדש שלך לא יתוגמל מיד. מקסימום תוכלי לכסות עלויות.

איך בכל זאת אפשר להתחיל עסק קטן גם אם אין תקציב גדול? אפשר לעשות את זה בהדרגה. להתחיל לייצר קצת מוצרים, לשווק אותם טוב, ולעזור לעסק להתרומם. לראות איך מגיבים למוצר האם יש לו שוק והאם יש מי שרוצה את מה שאת עושה. יכול להיות שהחברים אמרו לך שהמוצרים שלך מהממים, אבל בשוק אין אף אחד שמחפש את מה שאת עושה.

וכאן אני רוצה לסייג משהו, אפשר לשווק כל דבר, אבל לא לכל מוצר יש ביקוש ולכן בשלב הראשון בכל מכירה של אומנות וסדנאות יצירה חייבים לבדוק את השוק, ולראות כמה אנשים מעוניינים בכלל במוצר.

אסור להתאהב במוצרים, זו סכנה גדולה מדי.

אחרי שבדקת שיש למוצר שוק, ואת לקחת נשימה כלכלית עמוקה (או שהמשכת לעבוד כשכירה במקביל כדי שתוכלי להתקיים). יש עלויות נוספות של חומרי היצירה להכנת המוצר, שיווק המוצרים, פירסום ממומן, וכל מיני עזרי שיווק כגון עלויות להחזקת רשימת תפוצה ושאר דברים שאת יכולה להשתמש בהם ושמקלים על החיים.

העלויות של הקמת עסק בצורה הזאת הם לא גדולות, אבל תמיד יהיו עלויות, כך שמי שאומר שאפשר להקים עסק בלי להשקיע שקל מטעה ובגדול. נכון שאפשר לצמצם עלויות אבל צריך לקחת אותם בחשבון, בנוסף לחוסר הכנסה כאשר פותחים את העסק החדש.

 יש גם אור בקצה המנהרה, אין צורך בעשרות אלפי שקלים כדי לפתוח את העסק ולהתחיל למכור את המוצרים, את יכולה לעשות את זה בקצב שלך, ובהשקעה קטנה כל פעם, שתחזור אליך בצורת מכירות.

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איפה כדאי לפתוח חנות מקוונת באינטרנט כדי למכור מוצרים?

חנות מקוונת באינטרנט נותנת לכם אפשרות למכור כל מוצר שתרצו מהבית שלכם, בלי להחזיק חנות פיזית. לפעמים תרצו חנות מקוונת כדי לגבות את מה שהחנות הפיזית שלכם מספקת. כך או כך יש היום כל כך הרבה אפשרויות לפתוח חנות מקוונת וזו באמת שאלה גדולה מה עושים כשרוצים לפתוח חנות.

סדרת סקירות – איפה לשים את הקורס הדיגיטלי – המועדון – אסף אפשטיין ורונית אדלר

הפלטפורמה נותנת לכם מקום לאכסן את הקורס שלכם, ומערכת של סליקה ודפי מכירה. אתם רק צריכים לבוא עם הקורס שלכם, והם כבר דואגים לשאר. זה עוד אחד מהאתרים שבהם אתם מניחים את הקורס שלכם והם אמורים לספק לכם את הלקוחות. זה נותן לכם עוד חשיפה לקורס שלכם, ואנחנו כבר יודעים שכמה שיותר חשיפה לקורס שלכם, כך יהיה לכם יותר מכירות.

בדרך לבמה עם הזמרת הדר שכטר – עבודה עם בוקרית (booker)

הדר שכטר עובדת עם בוקרית (booker), זמרת שרוצה להופיע צריכה לקבוע את ההופעות לעצמה. אבל לא חייבים לעבוד לבד. יש אנשי מקצוע שהתפקיד שלהם הוא לעשות בוקינג, היתרון עם עבודה עם בוקרית מקצועית, זה שהיא יכולה למצוא מקומות חדשים שהזמרת אולי לא תגיע אליהם,

חדש מהמכללה למקצועות הידע באינטרנט:

קורס הכנה חינם לקראת הלימודים במכללה

לכל מי שחושב להכין קורס דיגיטלי

תנו לי 75 דקות (שעה ורבע), ואני אראה לכם
איך לבחור נושא לוהט
לקורס הדיגיטלי הראשון שלכם
שימכר בקלות לקהל רעב

להרשמה לקורס בחינם לחצו כאן

כל האמת על קורסים דיגיטלים - שאף אחד לא רוצה שתדעו עליהם

האם קורסים דיגיטלים הם הכנסה פאסיבית?

  •  מהם 3 התחומים שבהם אפשר לעשות הרבה כסף ומה קורה אם לא בוחרים בהם
  • למי אסור בשום אופן לבחור בקורסים דיגיטלים כמקור הכנסה
  • כמה כסף אפשר להרוויח מקורסים דיגיטלים והאם זה קרוב למספרים שמציגים לנו
  • ובשורה התחתונה, האם כדאי לבחור להכין קורסים דיגיטלים כמקור הכנסה יחיד או כהכנסה משלימה

גלילה למעלה