האם השקת מוצר היא דרך להתעשרות מהירה

תמיד אנשים חיפשו את הדרך להתעשרות מהירה, ואם אפשר שתהיה גם קלה, ובלי הרבה מאמץ בזמן שהם יושבים על שפת הבריכה ושותים משקה אדום עם מטריה.

השאלה היא האם דבר כזה קיים?

מאז פרוץ האינטרנט לחיינו התגלו שיטות להתעשרות מהירה, בדרך כלל השיטות האלו באמת גרמו למישהו אחר להתעשר, כי הוא פירסם את השיטה הסודית שלו תמורת סכום נכבד של כסף.

מה שהם לא מגלים זה כמה עבודה צריך לעשות לפני שההתעשרות המהירה מגיעה.

לדוגמא, אחת הדרכים שמציג אותה גורו אמריקאי והיא התפשטה כמובן גם בארץ , זו שיטת ההשקות מוצר.

ID-100211336השקת מוצר למי שלא נתקל במושג הזה עד היום, זו שיטה שפיתח ג'ף ווקר, שגר בארה"ב (אם אתם ממש מתעקשים, אז באיזור קולרדו איפהשהו) השיטה הזאת אומרת דבר כזה. כאשר יוצרים מוצר בפעם הראשונה צריך תזרים מזומנים בדרך כלל כדי ליצר את המוצר, אז למה לא נמכור את המוצר ואז נייצר אותו ברווחים? רעיון גדול, ככה אפשר להקים עסק גם אם אין יותר מדי כסף בצד.

את ההשקה בדרך כלל עושים דרך 3 סרטוני וידאו אם כי אפשר להשתמש גם בצורות אחרות של מדיה אם לא נח לכם לעשות וידאו, באותם תכנים הקהל שעוקב אחריכם מקבל, אתם נותנים כלים והדרכה שמתאימה למוצר שלכם , בדרך כלל רצוי שהתוכן הזה יעזור לכוון את קהל המתעניינים לבעיה שהמוצר פותר ואיך הפיתרון הזה ישפר את החיים של מי שצופה בסדרה. אחרי 3 הסרטונים מגיע שלב המכירה.

בגלל שמדובר בזמן קצר מאד שבו הסרטונים יוצאים (בדרך כלל שבוע עד שבועיים) הקהל עוקב בעיניין רב, לאחר הסדרה מגיע שלב שבו עוברים למכירה של המוצר (בשביל מה התכנסנו כאן היום? ) ובגלל שכל התהליך הזה היה מאד ממוקד ללקוחות ומאד מהיר עם הרבה מאד תוכן וערך לצופים, יש גם בום גדול של מכירות של המוצר, שבגללו התחיל כל הסיפור הזה.

המכירות תלויות כמובן בכמה אנשים נחשפו בכלל להשקה, וכמה אנשים צריכים את המוצר מתוך אותם אנשים שנחשפו להשקה.

השקת מוצר יכולה ליצר באזז רציני, ולהגיע לכמות גדולה מאד של מכירות בשבוע אחד, לפעמים זה יכול להיות סכום של רווח שנתי בעסק, ובדרך כלל כאשר מישהו מספר לכם שהוא עשה מעל 100000 בשבוע זה אמיתי, כי זו באמת שיטה מגניבה לתזרים מזומנים מהיר.אבל הבעיה היא שתמיד מציגים את השיטה הזאת כקלה , ומהירה להתעשרות.

תכלס' מהניסיון שלי (ועשיתי כבר מעל 10 השקות במהלך ה4 שנים האחרונות) השקה זה באמת אחלה דרך לעשות באזז רציני סביב מוצר, ולמכור הרבה ממנו בבת אחת.

אבל כל התהליך הוא ממש לא מהר, ודורש עבודה של זמן רב לפני שמגיע המכירה. ולרוב זה ממש לא בשבוע אלא בתקופת זמן ארוכה יותר.

לוקח זמן להפנים את הנוסחה כדי שזה יעבוד בהיקפים שהגורואים מציגים (כמה עשרות אלפי שקלים אם לא מאות אלפי שקלים בהשקה אחת) , אחרי שכבר מפנימים את הנוסחה, צריך להכין את התכנים בכל מוצר מחדש שרוצים להשיק, וזה לוקח זמן, כלומר זה לא מהר.

מי שכבר מיומן בהשקות יכול להגיע למהירות שיא שבה ההשקה שלו מוכנה תוך חודש. לרוב האנשים הנורמלים שזו פעם ראשונה שהם עושים השקה, זה יכול לקחת כמה חודשים! עד שהם מצליחים לארגן את ההשקה עם כל הצדדים שלה.

אולי הרווחים הגדולים מגיעים תוך שבוע, השאלה היא כמה זמן לוקח להכין את התשתית.

בקיצור, אם אתם רוצים לעשות השקה לאחד המוצרים היותר יקרים שלכם, ואתם רוצים לשלב אותה בעסק שלכם, אני ממליצה בחום. רק תזכרו שזה לא מהר וזה דורש עבודה, אי אפשר לשבת רגל על רגל ולקוות שהכסף יפול מהשמים, צריך לבצע עבודת הכנה ותשתית, וכן גם לפעמים צריך להשקיע כסף, כדי ללמוד איך עושים את זה, או כדי לצלם את הסרטונים. כמובן שצריך לדאוג שתהיה רשימת תפוצה, ואם אין שום דבר כזה, צריך לדאוג להביא גולשים בתשלום מהאינטרנט.

ועוד נקודה חשובה, אין באמת דרך להתעשר מהאינטרנט בשבוע בלי להכין דברים בשביל זה. לפני כמה שבועות כתבתי כאן על מוצרי אפיליאט ואיך אפשר להרוויח מהם כסף, ומישהו שאל אותי האם זה אמיתי. אז כן גם שיווק שותפים וגם השקות אלו דברים אמיתיים לגמרי, ואפשר להרוויח הרבה מאד כסף אם עושים את זה נכון. ולזכור שזה לא שיטה מהירה, בלי עבודה בכלל, אלא שיטות שיווק שונות שמאפשרות בניה של עסק אמיתי באינטרנט לאורך זמן.

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכנסה פאסיבית מהאינטרנט -האם יש דבר כזה?

האם יש דבר כזה הכנסה פאסיבית באמת? איך אפשר להשיג נכס בקלות שיניב הכנסה פאסיבית, ואיזה סוג-D7 נכסים יש.

ראיון עם אנג'לה בן אליעזר – מיתוג האם זה חשוב לעסקים קטנים

האם מיתוג חשוב לעסקים קטנים? מה זה מיתוג בכלל? האם זה הלוגו שלכם? האם זה האתר שלכם? או שאולי זה מה שאתם כותבים בפייסבוק? בתוכנית "על הדרך" הפעם מתארחת אנג'לה בן אליעזר, 25 שנה בתחום השיווק. והיא מדברת על מיתוג אישי, ואיך עסקים קטנים צריכים לעשות את זה. (וגם...

ספר מומלץ – המדריך הרשמי של TED לדיבור בפני קהל

קניתי את הספר המדריך הרשמי של TED לדיבור בפני קהל, פשוט כי הוא חזר בכל אחת מהחנויות שהייתי בהם, הם בהחלט עשו לו עבודת שיווק טובה. כמו כל ספר שאני מחזיקה, מיד התחלתי לקרוא אותו. קודם כל הוא ממש מעניין, כי כריס אנדרסון שכתב את הספר הוא גם האוצר הראשי של TED ומה שזה אומר...