איפה הלקוחות מתחבאים?

Paper Flower in a Pot

רוב בעלי העסקים לא מחפשים את הלקוחות שלהם במקום הנכון.

נניח יש לך מוצר בעבודת יד שאת רוצה למכור, מה את עושה?

מה שכולם עושים, מכינה סטוק, הולכת לדוכנים ומנסה למכור. לפעמים זה הולך טוב, ויש כמה מכירות שמכסות את הדוכן ועוד קצת רווח, ולפעמים זה פשוט מתסכל, אין תנועה של אנשים וגם אלו שעצרו להסתכל לא ממש קונים. ואז מתחילות המחשבות אולי המחיר גבוה מדי ולכן לא קונים. (רמז: זו לא התשובה הנכונה, המחיר לא משחק תפקיד במכירות בדוכנים)

איך אני יודעת את זה? כי עברתי את זה בעצמי, גם אני בהתחלת הדרך הכנתי דוכן מלא כל טוב, והלכתי לחפש כל מיני מקומות למכור את המוצרים שלי, לפעמים עברו בדוכן מעט אנשים לפעמים עברו הרבה אנשים, לפעמים היו כמה מכירות ולפעמים בכלל לא. גם אני חשבתי שהסיבה שלא קונים זה המחיר, אבל לא היה לי לאן לרדת כי המחיר גם ככה היה מאד נמוך.

שלא תביני לא נכון, יש מוצרים שמתאימים בול למכירה בדוכן, אם יודעים איפה לשים את הדוכן ואם הקהל הנכון מגיע לשם.

ועל זה אני רוצה לדבר הפעם.

הדבר הראשון שעושים כשמחליטים למכור מוצרים בעבודת יד זה לבדוק מי השוק שלך, איפה הוא נמצא, ואז כמובן גם תוכלי לדעת איך לתמחר את המוצר שלך, כך תדעי גם איזו כמות של מוצרים להכין למכירה. 

אז מה זה שוק?

שוק זה אוסף של אנשים שעשויים להתעניין במוצר שלך, הם מחפשים בדיוק משהו שעונה לצורך הספציפי שהמוצר שלך נותן. ובדרך כלל יש מקומות שצפויים מראש שהם יסתובבו שם.

לדוגמא אם יש יריד של הכנה לקראת לידה, ואת מוכרת מוצרים לתינוק, זה בול המקום בשבילך כי שם תמצאי אוסף של אנשים שמחפשים מוצרים לתינוקות.

הלקוח האידיאלי הוא לקוח שאת מגדירה מראש כלקוח שגם מבחינתך וגם מבחינתו המוצר הוא הפיתרון המושלם, והלקוח האידיאלי גם ישלם בקלות כל סכום שתרצי כי זה בדיוק מה שהוא רוצה.

המטרה שלך היא לחפש את המקום שבו הלקוח האידיאלי שלך נמצא, ואז את באה בדיוק למקום הזה שהלקוח שלך נמצא ומחפש את המוצר הזה ואת מוכרת לו אותו. כולם נהנים, הלקוחות קיבלו את מה שהם חיפשו ואת מכרת בקלות.

זה אידיאלי נכון?

ובכן זה לא בלתי אפשרי לעשות את זה.

וזו בדיקת השוק שאת צריכה לעשות, כאשר את חושבת ללכת למכור בדוכן איפהשהו, את צריכה לבדוק קודם מה הפרופיל של הלקוח האידיאלי שלך, מיהו, מה הוא מחפש, ולמה דווקא עכשיו. ואז את צריכה לשאול את עצמך, האם הדוכן הזה נמצא במקום שבו אני אמצא את הלקוח האידיאלי שלי? האם עוברים שם כמויות של לקוחות אידיאלים או שזה דוכן שעומד במקום שבו יש אחוז קטן מאד של לקוחות אידיאלים ואז מתוכם מה הסיכוי שיהיו הרבה מכירות ?

רוצה לדעת עוד על מכירת מוצרים בעבודת יד?

ביום ראשון הקרוב י"ט אלול 25.8 בשעה 21:00 אני הולכת להרחיב עוד על הלקוח האידיאלי ואיך למצוא אותו.

הרשמי כאן:

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך להכניס כסף על אוטומט דרך האינטרנט?

האם אפשר באמת להכניס כסף על אוטומט? מה זה בכלל אומר להכניס כסף על אוטומט? אני אקח דוגמא מתחום הנדל”ן, כאשר פעם בחודש באופן קבוע יש כסף בחשבון הבנק מהשכר דירה. ואם יש כמה דירות? יש יותר הכנסות! מה קורה אם אין שוכרים? אין הכנסה! אותו דבר בשיווק באינטרנט, אפשר...

איך עושים כנס וירטואלי שמגדיל את רשימת התפוצה במהירות

כנס וירטואלי יכול להגדיל לכם את רשימת התפוצה ב1000 אפילו 2000 ואפילו יותר (תלוי כמה זמן תעשו אותו ואיזה אנשים יגיעו לכנס שלכם) איך עושים את הכנס הוירטואלי כך שאנשים יגיעו אליו ואתם תרוויחו רשימה גדולה.

תירוצים

מכירים את זה שאתם חושבים על רעיון מעולה, לא משנה מהו ובאיזה תחום. אבל כשזה מגיע לעשיה ולקידום הרעיון, הדברים נמסים לתוך עצמם? אין לי תירוץ לעצמי אפילו, על הרשומה של התירוצים חשבתי לפני שבועיים ואיכשהו כל יום זה היה ברשימת המשימות שלי, אבל לא הגעתי לכתוב את הרשומה, האם...