איפה הלקוחות מתחבאים?

Paper Flower in a Pot

רוב בעלי העסקים לא מחפשים את הלקוחות שלהם במקום הנכון.

נניח יש לך מוצר בעבודת יד שאת רוצה למכור, מה את עושה?

מה שכולם עושים, מכינה סטוק, הולכת לדוכנים ומנסה למכור. לפעמים זה הולך טוב, ויש כמה מכירות שמכסות את הדוכן ועוד קצת רווח, ולפעמים זה פשוט מתסכל, אין תנועה של אנשים וגם אלו שעצרו להסתכל לא ממש קונים. ואז מתחילות המחשבות אולי המחיר גבוה מדי ולכן לא קונים. (רמז: זו לא התשובה הנכונה, המחיר לא משחק תפקיד במכירות בדוכנים)

איך אני יודעת את זה? כי עברתי את זה בעצמי, גם אני בהתחלת הדרך הכנתי דוכן מלא כל טוב, והלכתי לחפש כל מיני מקומות למכור את המוצרים שלי, לפעמים עברו בדוכן מעט אנשים לפעמים עברו הרבה אנשים, לפעמים היו כמה מכירות ולפעמים בכלל לא. גם אני חשבתי שהסיבה שלא קונים זה המחיר, אבל לא היה לי לאן לרדת כי המחיר גם ככה היה מאד נמוך.

שלא תביני לא נכון, יש מוצרים שמתאימים בול למכירה בדוכן, אם יודעים איפה לשים את הדוכן ואם הקהל הנכון מגיע לשם.

ועל זה אני רוצה לדבר הפעם.

הדבר הראשון שעושים כשמחליטים למכור מוצרים בעבודת יד זה לבדוק מי השוק שלך, איפה הוא נמצא, ואז כמובן גם תוכלי לדעת איך לתמחר את המוצר שלך, כך תדעי גם איזו כמות של מוצרים להכין למכירה. 

אז מה זה שוק?

שוק זה אוסף של אנשים שעשויים להתעניין במוצר שלך, הם מחפשים בדיוק משהו שעונה לצורך הספציפי שהמוצר שלך נותן. ובדרך כלל יש מקומות שצפויים מראש שהם יסתובבו שם.

לדוגמא אם יש יריד של הכנה לקראת לידה, ואת מוכרת מוצרים לתינוק, זה בול המקום בשבילך כי שם תמצאי אוסף של אנשים שמחפשים מוצרים לתינוקות.

הלקוח האידיאלי הוא לקוח שאת מגדירה מראש כלקוח שגם מבחינתך וגם מבחינתו המוצר הוא הפיתרון המושלם, והלקוח האידיאלי גם ישלם בקלות כל סכום שתרצי כי זה בדיוק מה שהוא רוצה.

המטרה שלך היא לחפש את המקום שבו הלקוח האידיאלי שלך נמצא, ואז את באה בדיוק למקום הזה שהלקוח שלך נמצא ומחפש את המוצר הזה ואת מוכרת לו אותו. כולם נהנים, הלקוחות קיבלו את מה שהם חיפשו ואת מכרת בקלות.

זה אידיאלי נכון?

ובכן זה לא בלתי אפשרי לעשות את זה.

וזו בדיקת השוק שאת צריכה לעשות, כאשר את חושבת ללכת למכור בדוכן איפהשהו, את צריכה לבדוק קודם מה הפרופיל של הלקוח האידיאלי שלך, מיהו, מה הוא מחפש, ולמה דווקא עכשיו. ואז את צריכה לשאול את עצמך, האם הדוכן הזה נמצא במקום שבו אני אמצא את הלקוח האידיאלי שלי? האם עוברים שם כמויות של לקוחות אידיאלים או שזה דוכן שעומד במקום שבו יש אחוז קטן מאד של לקוחות אידיאלים ואז מתוכם מה הסיכוי שיהיו הרבה מכירות ?

רוצה לדעת עוד על מכירת מוצרים בעבודת יד?

ביום ראשון הקרוב י"ט אלול 25.8 בשעה 21:00 אני הולכת להרחיב עוד על הלקוח האידיאלי ואיך למצוא אותו.

הרשמי כאן:

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך בוחרים נושא לקורס (ללכת בעקבות התשוקה או בעקבות הלקוחות)

מה התשוקה שלכם? האם אתם רוצים לעשות קורסים דיגיטלים בתחום מסויים, איך תדעו שמה שאתם אוהבים ללמד יש גם אנשים שרוצים ללמוד את זה? לחצו כאן כדי להבין את התשוקה שלכם.

איך מקדמים את האתר לבד- והאם יש טעם לשלם למקדמי אתרים

יש שתי דרכים לקדם את האתר בגוגל, דרך אחת היא בדרך “הטבעית” שנקראת seo, כאשר מקדמים מילים מסויימות כדי שאנשים יגיעו לאתר שלכם אחרי שהם מחפשים את המילים האלו בגוגל. הקידום הזה הוא קידום טבעי כי האתר שלכם אמור להיות במקומות הראשונים של גוגל בלי להשקיע כסף...

איך עושים וובינר, איך עושים מצגת טובה, ומה העלויות של הכנת וובינר

איך עושים וובינר? מה ההוצאות שיש על וובינר? איך מכינים את המצגת? באיזה תוכנה להשתמש? כל זאת ועוד לחצו כאן לקרוא איך תוכלו לעשות וובינר עכשיו