איך מתמחרים עבודות יד?

לפני 6 שנים התחלתי למכור עבודות יד שלי.

היו לי הרבה ניסויים ותהיה לגבי מה למכור בכלל.

לא הייתי החלטית, כל פעם היה לי רעיון אחר.

וכל פעם מחדש הלכתי קניתי חומרים וניסיתי שוב.

גם מכרתי, אבל בדרך כלל לא ממש ברווח.

לא ידעתי איך לתמחר באמת את המוצרים שלי.

פחדתי שאולי לא ירצו לקנות אותם אם אני אשים מחיר גבוה מדי.

ואז יצא שמכרתי במחירים מצחיקים במיוחד.

אז איך באמת מתמחרים?

1. אחרי שבוחרים מה רוצים למכור, הולכים לחנות של חומרי יצירה ששם קונים את חומרי הגלם. קונים כמות של חומרים שתספיק לכ10 מוצרים כדי לדעת כמה זה עולה.

2. הולכים הביתה ומתחילים ליצר, מנסים לקצר תהליכים בשיטת סרט נע, אם זה לא עובד, סימן ראשון שהמוצר צריך להיות מאד מיוחד כדי להצדיק מחיר גבוה מהרגיל.

3. רושמים את כל הזמן שלקחו הקניות, והייצור, ומוסיפים על זה עוד 10 שעות של שיווק.

4. מחליטים כמה רוצים לקבל לשעה של עבודה מכפילים במספר השעות שיצא, מוסיפים את עלות החומרים כפי שעלה בחנות גם אם נשארו חומרים וגם אם השתמשתם בחומרים שהיו כבר בבית.

5. מחלקים את כל העלות הזאת ב10 (הרי הכנתם 10 מוצרים) זה המחיר שאתם צריכים לבקש על המוצר.

מה עושים אם המחיר גבוה מדי ונראה לכם שלא יקנו?

קודם כל בשלב הראשון כאשר בוחרים את הסוג של המוצר שאותו אתם הולכים להכין. חשוב מאד לבדוק את השטח. כמה עולה מוצר כזה מוכן מסין, האם יש עוד אחרים שמכינים אותו בעבודת יד וכמה הם מוכרים אותו, האם המוצר הזה יחודי או שיש לכם מה להוסיף עליו שיהיה מיוחד עם הנגיעה האישית שלכם?

נגיעה אישית יכולה להיות פטנט מסוים שאתם המצאתם, קישוט מיוחד שאפשר להכין רק בעבודת יד ושהוא לא מסחרי מדי, שילוב של משהו אישי של הקונה כגון שם או תמונה אישית.

אם אין נגיעה אישית והמוצר שלכם יכול להתחרות בקלות במוצרים מיובאים כניראה שצריך לחשוב שוב האם זה מה שאתם הולכים למכור.

תיק פשוט שתפרתי בתחילת הדרך, היחודיות היא באפליקציה המיוחדת שהוספתי לתיק. זו דוגמא לנגיעה אישית שאפשר להוסיף למוצר סטנדרטי.

 

 

 

 

 

 

4 מחשבות על “איך מתמחרים עבודות יד?”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעשות גם וגם ולהשיג שום דבר

אבא שלי תמיד אומר לי שהוא רודף אחרי הזנב של עצמו. יש לו עבודה כשכיר בכמה מקומות, ובנוסף הוא מחזיק עסק נוסף. הוא מרגיש שכל היום הוא עסוק, רץ ממקום למקום, ולא מספיק שום דבר עד הסוף. גם אני הייתי ככה כי זה מה שהכרתי, עשיתי מיליון דברים שונים באותו זמן. ואחר כך התפלאתי...

בדרך לבמה עם רעות ולדמן אלקבץ – איך ללכת אחרי הלב עם הראש על הכתפיים

הפעם רעות ולדמן אלקבץ התארחה, וכשחשבנו ביחד איזה נושא הולך להיות הראיון, היא סיפרה לי שבהתחלה היה לה קשה להחליט מה היא רוצה לעשות כשהיא תהיה גדולה, איכשהו הרעיון של להיות זמרת לא הסתדר לה עם החיים המסודרים.הפעם רעות ולדמן אלקבץ התארחה, וכשחשבנו ביחד איזה נושא הולך להיות הראיון, היא סיפרה לי שבהתחלה היה לה קשה להחליט מה היא רוצה לעשות כשהיא תהיה גדולה, איכשהו הרעיון של להיות זמרת לא הסתדר לה עם החיים המסודרים.

בדרך לבמה עם הזמרת מוריה נוה – איך לעבד שיר להקלטה

מוריה נוה זמרת יוצרת מלחינה, פסנתרנית מגיל צעיר, מפיקה לעצמה את האלבום שלה, כולל עיבודים לכלים שונים. בראיון הזה מוריה נוה מספרת איך היא עובדת על האלבום שלה