איך מוצאים רעיון לעסק

יש כאלו שמגיעים להקמת עסק בגלל שהם אוהבים לעשות משהו מסויים והם פתחו את העסק שלהם בגלל זה.

יש כאלו שמגיעים להקמת עסק מתוך מחשבה שזה המקום לתת לעצמם את החופש שעבודה כשכירים לא נותנת להם

יש כאלו שמגיעים להקמת עסק כי הם מחפשים עוד דרך להרוויח כסף מחוץ לשעות העבודה שלהם.

ויש כאלו שמגיעים להקמת עסק כי הם לא מוצאים את עצמם בשום עבודה

ואני מניחה שיש עוד מאות סיבות של אנשים להקים עסק.

 

מלבד אלו שמרגישים שהם חייבים לעסוק בתחום מאד מסויים ולכן הם פתחו עסק, כל השאר נמצאים בתחילת הדרך במקום שבו הם צריכים רעיון לעסק כדי לבחור במה בדיוק הם רוצים לעסוק בעסק שלהם.

אולי אתם נמצאים במקום הזה ולכן אתם קוראים את הפוסט הזה, כי אתם מחפשים רעיון לעסק חדש ולא יודעים מאיפה להתחיל.

 

ID-10071909מה שהכי חשוב לדעת זה שהקמת עסק, וזה כרגע לא משנה אם זה עסק אינטרנטי או עסק מחוץ לאינטרנט, זה הרבה מאד שעות של עבודה, ולכן צריך לחפש משהו שכיף לעשות אותו כמה שעות ביום.

זה נכון שאפשר להקים עסק גם בהשקעה של פחות שעות בשבוע, אבל אז ההתקדמות של העסק תהיה הרבה יותר איטית מכל הבחינות. בכל מקרה התהליך של בחירת הנישה או הנושא של העסק הוא אותו תהליך.

בשלב הראשון תכתבו כל דבר שנראה לכם שאתם מתעניינים בו, זה לא חייב להיות משהו שאתם מומחים בו, בדיוק כפי שמי שמוכר מסגרות של משקפים לא צריך להיות אופטיקאי כך גם אתם יכולים למכור כל דבר שמעניין אתכם ולא צריך מומחיות בתחום הזה.

תכינו רשימה גדולה של כל נושא בעולם, אם אתם צריכים עזרה כי אתם לא יודעים מה אתם יכולים למכור, לכו לאתרים שמוכרים כל מיני סוגים של דברים, זה יכול להיות אתר כמו זאפ שיש בו אוסף של הרבה מאד מוצרים או איביי ששם יש עוד הרבה יותר קטגוריות. תבחנו את הקטגוריות שהם מציעים שם ותראו למה אתם מתחברים.

אם אתם מרגישים שעדיין לא התחברתם לאף מוצר פיזי, אולי אתם צריכים להתעסק עם מוצרי מידע, ואז צריך ללכת לאתרים באנגלית שבהם מוכרים מוצרי מידע (מוצרי מידע= קורסים/ספרים/סדנאות/הרצאות וכו’ דיגיטלים או פיזים). באתרים כאלו יש רשימה של כל הנושאים שבהם יש מוצרי מידע, קחו את הרשימה הזאת וסננו מה מעניין אתכם.

התחום שבו תבחרו יהיה בהכרח תחום שבמהלך הזמן אתם תתמחו בו ותכירו כל פרט בו, ולכן לא לשכוח שאתם צריכים להתחבר ב100% לנושא כדי שיהיה לכם כיף להתעסק איתו. (ואני חוזרת לזה כל הזמן כי אין ברירה זה דבר שצריך להפנים, לא בוחרים סתם מה שיוצא כי אז יהיה לכם עסק מבאס, ואתם לא תשקיעו בו, וכמובן גם הלקוחות שלכם ירגישו את זה) .

אחרי שיש לכם רשימה, תסתכלו עליה ותתחילו לסנן מה באמת מתאים לכם, במה יש לכם כבר קצת ידע, במה אתם מאמינים שיעזור ללקוחות שלכם להתקדם, מה מרגש אתכם. תשאלו את עצמכם את כל השאלות האלו, ובסוף אתם תהיו עם הנושאים שבאמת הכי בוערים לכם.

מה עושים אחרי שבוחרים את הנושא של העסק?

הדבר הראשון זה לרוץ לעשות לוגו- לא לא לא, שלא תעזו ללכת לעשות לוגו לעסק שלכם וגם לא סרטון תדמית. זה לא השלב הנכון. אתם צריכים להתבשל עם העסק החדש שלכם ולהכיר אותו טוב.

הדבר הראשון באמת שאתם צריכים לעשות, זה לחשוב איזה מוצר אתם הולכים למכור דבר ראשון, מומלץ למכור מוצר שלא תהיה לכם השקעה כספית גדולה בהכנה שלו או ברכישה שלו. הכי טוב זה למכור את המוצר ורק אחר כך לספק אותו ללקוחות שקנו את המוצר, כך שהם מממנים את ההכנה של המוצר הראשונית, יכול להיות שלא יהיה לכם הכנסות אבל לפחות לא תשקעו בהוצאות. בזמן הפירסום של המוצר למכירה אתם צריכים לציין את טווח הזמן שיקח כדי להכין את המוצר, כך שהלקוחות ידעו שזה יקח זמן עד שהוא יגיע אליהם. תבדקו את המוצר, תבדקו את הקהל איך הוא מגיב למוצר.

אחרי שיש לכם כמה רוכשים ראשונים, שקיבלתם מהם פידבק על המוצר שלכם, זה הזמן להתחיל להפיץ אותו יותר ויותר.

זה הזמן להתחיל לבנות תשתית שיווקית שתשמש אתכם מעכשיו ועד שתחליטו שאתם פורשים מהעסק המצליח שלכם.

ועל התשתית השיווקית שלכם, אתם יכולים לקרוא פוסטים נוספים כאן באתר, כמו איך להקים רשימת תפוצה, ואיך להקים את האתר שלכם.

בהצלחה, ואני אשמח לשמוע מה דעתכם כאן בתגובות.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה