איך מוצאים רעיון לעסק מקורי?

אני זוכרת את עצמי לפני 5 שנים יושבת וחושבת מה אני רוצה לעשות עכשיו. עד אותו רגע הייתי עצמאית כבר הרבה שנים עם ניסיון, הייתי מורה לפסנתר וחליל צד, ובין השאר גם ערכתי סרטים לאירועים ומוסדות.

אבל הרגשתי שזה לא מה שאני רוצה לעשות, ושאני רוצה לשכפל את הזמן שלי, ולמכור ליותר אנשים כשזה יקח פחות מהזמן שלי.

ואני לא יכולה לעשות משהו שמישהו אחר עשה קודם, ולכן התחלתי לחפש מה אני יכולה לעשות שהוא שונה לגמרי.

ככה נולד העסק של סודות מחדר התפירה, שבו אני מלמדת בקורסים דיגיטלים איך לתפור פריטים אומנותיים, כגון תיקים, בובות, אביזרים לבית, ושאר דברים שכיף להכין אותם אבל לא חייבים.

התחום הזה היה מאד מקורי, לא רק בגלל ההדרכות שאני המצאתי ופיתחתי, אלא גם בגלל שעד לאותו רגע לא היה דבר כזה באינטרנט, אנשים לא קנו הדרכות וידאו און ליין, אלא בדרך כלל חיפשו את הסדנא הצמודה אל המדריכה. שיש לזה כמובן גם צדדים אחרים חברתיים יותר. בגלל שהצורה שבה העברתי את ההדרכות היתה חדשנית, הייתי צריכה לחנך את הקהל לצרוך את המוצרים האלו, ואני יכולה להגיד לכם מניסיון שזה לא משהו שאתם רוצים לעשות. אז גם כאשר בוחרים עסק מקורי צריך לדעת כמה חוקים.

איך למצוא רעיון מקורי לעסקעכשיו, הרבה אנשים רוצים להיות מקוריים, זה הטבע שלנו, אנחנו רוצים ליצור משהו חדש, להרגיש שעשינו משהו שהשאיר חותם בעולם הזה.

כאשר תלכו ליועץ עסקי, הדבר הראשון שהוא ישאל אתכם זה, מה הבידול שלכם, מה היחוד שלכם. אם יש לכם עסק מאד מקורי, אז יש לכם בידול מידית, ואם יש לכם עסק רגיל שהוא בדיוק כמו כל שאר העסקים יהיה לכם קשה לדעת מה הבידול שלכם.

לכן אני מניחה שהשאלה הזאת, של איך למצוא רעיון לעסק מקורי היא אחת מהשאלות שהכי מחפשים אותה כאן בבלוג הזה.

וכאן אני רוצה להגיד משהו חשוב, אם אתם מחפשים רעיון מקורי לעסק, בגלל שאתם רוצים להיות שונים ולדעת מידית מה מבדל אתכם מאחרים, אז זה בעיקר בשבילכם, לא בשביל לבדל אתכם מאחרים, כי אנשים אחרים שיראו את העסק שלכם ינסו דווקא להשוות אותו למה שהם מכירים, ואם הם לא מכירים ולא יודעים לזהות מה אתם עושים, הם ילכו מהר מאד למישהו אחר שהם כן מצליחים להבין מה הוא עושה.

לכן חוק ראשון, אל תהיו מקוריים מדי!

כשאתם מחפשים רעיון לעסק מקורי, תחשבו איך אתם יכולים לפתור בעיה קיימת של לקוחות בצורה אחרת. שהיא דומה לשאר הצורות אבל היא בשילוב היחודי שלכם, ככה גם תוכלו להוציא החוצה את הצורך ביצירתיות, (שקיימת אצל כולנו) וגם תצליחו למכור את המוצרים שלכם כי אנשים יצליחו להבין מה אתם עושים.

חוק שני, תהיו ברורים, שהלקוחות יבינו כבר בשניה הראשונה מה אתם עושים.

עכשיו אתם בטח שואלים איך מוצאים את הרעיון הזה שהרי זה הכותרת של הפוסט הזה.

בשביל למצוא את הרעיון, לכו למקום שיש בו הרבה סוגים של עסקים קיימים, אני אוהבת לחפש בספר טלפונים באיזור של הפירסומות, בגלל שברגע שלקחתי ספר טלפונים אין לי הסחות דעת מדברים אחרים. אבל אפשר לעשות את זה גם באינטרנט דרך גוגל, לחפש אתר שיש בו אוסף של אנשים שמפרסמים את מה שהם עושים.

חפשו למה אתם מתחברים מה הדבר שתופס אתכם ושאתם יודעים לעשות או רוצים למכור (אם מדובר במכירה של מוצרים כמובן) אם אתם רוצים למכור עבודות יד תחפשו מה הכי נמכר באטסי לדוגמא, אם אתם רוצים ליצר קורס דיגיטלי חפשו באתר כמו יודמי. לא משנה באיזה מקום תחפשו, הדבר שהכי חשוב לבדוק הוא מה הכי נמכר, ושאתם מתחברים ורוצים גם לעשות את זה.

עכשיו מגיע השלב הקשה, איך להחליט במה להתמקד ככה שתהיו מיוחדים במה שאתם עושים.

לפעמים מה שתתחברו אליו לא יהיה מקורי, אבל הדרך שבה תעשו אותו או הדרך שבה תשווקו את מה שאתם עושים או מוכרים תהיה דרך מקורית.

לכן החוק השלישי חפשו משהו שכבר מוכר, ושאתם מתחברים אליו, ואז חפשו במה אתם עושים את זה שונה.

יכול להיות שלא תמצאו שום דבר שונה במה שאתם עושים, אז כאן יש לי הפתעה בשבילכם, יש לכם משהו יחודי שהוא שייך רק לכם מעצם זה שאתם אדם אחד שאי אפשר לשכפל אותו. ולכן מה שיעשה את העסק שלכם מקורי זה הדרך שבה תשווקו אותו לעולם, אם כולם משווקים את העסק שלהם בדרך אחת, אתם יכולים לעשות את זה בצורה שונה, לקחת רעיונות של שיווק העסק מעסק אחר, ולעשות את זה אחרת. וזה מה שיתן את ההבדל ואת המקוריות של העסק שלכם.

החוק הרביעי- כדי לבדל את עצמכם ולהיות מקוריים, חפשו דרכים מיוחדות לשווק את העסק שלכם גם אם הוא רגיל לגמרי.

בהצלחה

נחמה שור

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *