איך לתמחר אומנות ועבודת יד?

ID-10078658

אומנות בעבודת יד דורשת מיומנות ויצירתיות, מי שאוהב עבודות יד אבל לא עושה אותם יודע להעריך כמה עבודה הושקעה בכל מוצר שיוצא תחת ידו של האומן, והוא מוכן לשלם עבור אותה יצירה כי זה משלים לו משהו בנשמה.

זו הנחת היסוד שאנחנו חייבים להשען עליה כאשר אנחנו מדברים על תמחור אומנות ועבודות יד.

אז איך בעצם מתמחרים עבודות יד ואומנות?

דבר ראשון חשוב להדגיש שיש עבודות אומנות שאי אפשר לתמחר אותם, מסיבה פשוטה שכדי ליצור את אותה עבודת אומנות נדרשו מאות שעות של הכנה. כאשר יש מוצר שזה המצב איתו, אני ממליצה להניח אותו בצד ולהכין אותו למען הנפש שלך. יש לאבא שלי דוד מבוגר שעושה עבודות אומנות בגילוף בעץ, בכל אחת מהעבודות שלו הוא משקיע המון שעות, הוא פשוט אוהב לעשות את זה, כל הבית שלו מלא בעבודות עץ (וגם לי יש כמה שהוא נתן לי במתנה) פעם שאלנו אותו למה הוא לא מוכר את העבודות שלו, התשובה היתה, שזה פשוט לא שווה את זה כי אף אחד לא יעריך, הוא מעדיף לתת את זה כמתנה למשפחה ולא למכור בכלל. בפעם הראשונה ששמעתי אותו מדבר על זה לא הבנתי אותו, כל הבית שלו מלא בעבודות עץ בכל מקום אפשרי, איך הוא יכול להגיד שהוא לא רוצה לחלוק את זה עם העולם?

היום אני מבינה אותו יותר, כל עבודת אומנות שלו היא מיוחדת, והוא נקשר אליה, ומשקיע המון שעות שאף אחד לא יעריך כשהוא ירצה לנקוב במחיר של עבודת יד אחת שלו.

מצד שני יש לי כאן חברה ביישוב שהיא ציירת, בפעם הראשונה שראיתי את הציורים שלה שאלתי אותה כמה עולה ציור כי במקרה שלה היא כן מוכרת, והיא ענתה לי שבין כמה מאות לכמה אלפי דולרים לציור. מאד הערכתי אותה על התשובה. היא ידעה שאין סיכוי בעולם שאני אקנה ממנה ציור במחיר שהיא רוצה עליו והיא לא התביישה להגיד מחיר שבעיניה שווה את העבודה שלה.

למה אני מספרת את הסיפורים האלו?

אני מקבלת המון מיילים מנשים שרוצות להתיעץ אותי איך לתמחר מוצרים, אז דבר ראשון יש לי קורס שלם על איך להקים עסק ובין השאר אנחנו נוגעים בשאלת התימחור, בקורס אני נותנת יעוץ אישי דרך שיעורי הבית אחרי שאני לומדת ביחד עם אותה יוצרת מה העסק שלה ואיזה מוצרים היא מוציאה.

אני רוצה לתת כמה טיפים איך אפשר לתמחר עבודות יד.

אלו השאלות שאת צריכה לשאול את עצמך כשאת רוצה לתמחר את המוצר שלך:

1. כמה שעות לוקח לך להכין מוצר אחד?

אם לוקח לך כמה שבועות להכין מוצר אחד תחשבי שנית האם את רוצה למכור אותו (ראי סיפור על הדוד של אבא שלי).

זמן ההכנה של המוצר הוא חשוב מאד בתמחור כי זה בעצם מה שאת מרוויחה על המוצר, התמחור הוא מה שאת שווה בעיני עצמך.

לכן תעריכי את הזמן שלך, הוא יקר מאד.

2. כמה את רוצה להרוויח לשעה (ושכר מינימום הוא ממש לא רווח לשעה, אם זה מה שאת רוצה להרוויח, לכי לעבוד כקופאית)?

תחשבי על סכום שבאמת משקף את הידע שצברת והניסיון שלך. את יכולה לנסות לשאול קולגות כמה הן מעריכות את השעה שלהן, למרות שיש סיכוי שתגלי שגם הן לא ממש מעריכות את הזמן הידע והמיומנות שלהן.

3. כמה עלו החומרים והכלים ליצור את אותו מוצר?

חומרים זה חלק מאד חשוב, אבל לא על פי זה מתומחרת האומנות שלך, כלומר אם את יוצרת בחומרים ממוחזרים, סביר להניח שההוצאה על החומרים היא מאד זניחה, עדיין חשוב להבין שאת יוצרת כאן משהו שלא היה קודם, ויש לך מיומנות מסויימת שלאחרים אין, וכשהם רוצים לקנות את המוצר שלך הם מבינים את זה.

4. כמה כסף את מוציאה מסביב?

אם את מוכרת בדוכנים וירידים, כמה עולה לך כל ישיבה וכמה הכנסות יש לך מאותה מכירה, אם את מוכרת בפלטפורמות באינטרנט כגון אטסי או פייסבוק, כמה עולה לך התחזוקה שם וכמה זמן (שוב חשוב לתמחר את הזמן הזה) את משקיעה בשיווק ומכירה של המוצרים.

תחלקי את הזמן והכסף שאת מוציאה על השיווק והמכירה על כמות המוצרים שאת מוכרת בכל פלטפורמה, את זה תוסיפי למוצר שלך.

תחברי את כל הסכומים, של כל הסעיפים האלו.

והנה את יודעת כמה צריך לעלות המוצר שלך.

המחיר יוצא יקר מדי לטעמך?

יש שני דברים לעשות,

1. להגביר קצב של עבודה, ולהכין את עבודת היד שלך במהירות, ובסידרתיות אם אפשר.

2. לחשוב על מוצר אחר שנראה לך הגיוני להכין ושהמחיר שלו, לפי השיקולים כאן, מצדיק את המוצר בעיניך.

כלל ברזל:

לעולם אל תשווי את עצמך למחירים של מוצרים שנעשים על ידי מפעל מיומן, או מוצרים שמגיעים בזול מסין.

2 מחשבות על “איך לתמחר אומנות ועבודת יד?”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 הטעויות שבעלי עסקים עושים ברשתות החברתיות ששורפות את השם שלהם

היום רשתות חברתיות הם הזדמנות נהדרת לשווק ולקדם את העסק שלכם. הרשתות החברתיות המובילות כגון פייסבוק וגוגל + ובמקרים מסויימים גם לינקדאין ופינטרסט, הבינו מזמן את הפוטנציאל שלהם לבעלי עסקים וכל אחת מהרשתות יצרה לעצמה גם תשתית מתאימה לבעלי עסקים כך שההשתלבות של שיווק...

ראיון עם רוזין רוזנבלום – מה הכוח של המילים בשיווק

היא הלכה להתחתן עם 17 לקוחות שלה, היא עשתה הפגנה בכיכר רבין, היא היתה מבוקשת. קבלו את רוזין רוזנבלום מלכת הכתיבה השיווקית בארץ, והמשווקת הכי יצירתית שאני מכירה.

שיווק באימייל- מה לעשות עם רשימת תפוצה

כולם אומרים הכסף נמצא ברשימה, אבל מה צריך לעשות עם הרשימה כדי להוציא את הכסף מתוכה? 1. לדעת מי קהל היעד שלך- שואלים אותי הרבה איך אפשר להשיג רשימת תפוצה, איפה קונים אותה. והתשובה היא שלא קונים רשימת תפוצה. רשימת תפוצה זו הקהילה שלך אנשים שבחרו לשמוע דווקא את מה שיש לך...