איך למצוא מוצר טוב וחדשני, שיביא לכם הרבה כסף

איך באמת מוצאים את המוצר האולטימטיבי, איך אפשר לדעת מהו המוצר המושלם שתוכלו באמת להתחיל להרוויח ממנו הרבה כסף?

השאלה הזאת היא לא השאלה הנכונה,

השאלה הנכונה היא, מה חסר לאנשים כרגע שאני יכול להביא להם ולהשלים להם את הכאב הזה.

מה הדבר שגורם לאנשים לא לישון בלילה שאני יכול לפתור בשבילם בקלות.

זה לא משנה המוצר שלכם, ולא משנה האריזה שלו, מה שחשוב באמת זה איזה כאב אתם פותרים לאותו לקוח שבא לקנות מכם.

אם אתם יודעים את התשובה לזה תוכלו למכור כל מוצר, וכל מוצר יוכל להיות חדשני וטוב, ועם שיווק נכון תוכלו להרוויח הרבה מאד כסף. 

לפעמים הרצון להיות מיוחד ולתת משהו אחר מכולם גורם לאנשים להמציא עסקים ומוצרים שאין להם דרישה ואין להם קהל מספיק כדי להצדיק את העסק הזה. מצד שני צריך לדעת שאין גבול לדימיון ורק ככה נוצרים דברים חדשים. צריך למצוא את האיזון, מצד אחד למצוא מוצר שכבר קיים בשוק ושיש לו מתחרים מצד שני להוסיף לאותו מוצר איזהשהו פן יחודי שיהיה סיבה לקנות דווקא ממכם.

תחרות זה דבר טוב, זה סימן שיש אנשים שרוכשים את המוצר, הם יודעים שקיים כזה מוצר והצורך נוצר אצלם, לכן זה מעולה.

כשהתחלתי להעביר סדנאות בתפירה אומנותית, אמרו לי שזה תחום מאד תחרותי, מצד אחד יש המון מדריכות מצד שני אין הרבה קהל. האמת היא שבזכות זה שיש הרבה מדריכות הקהל גדל כל הזמן וככה הצלחתי באמת לקיים את הסדנאות שלי. לקהל היעד היתה מודעות לסדנאות וכך נוצר הצורך שהוביל לחיפוש אחר סדנאות חדשות ומעניינות ולבסוף כך הגיעו אלי נשים מכל מיני מקומות בארץ.

בואו ניקח דוגמא נוספת.

הבוקר דיברתי עם אומנית שעוסקת בעיצוב תכשיטים, כרגע יש לה פה ושם מכירות בירידים, ולפעמים היא עושה סדנאות קצרות אם מתארגנת קבוצה. מעבר לזה היא לא עשתה עדיין כלום עם העסק שלה. הוא ממש בחיתולים. ניסינו לחשוב ביחד איך להפוך את זה מעיסוק לעסק שמביא לה תוצאות. אפשר לומר שכרגע יש לה שני סוגים של מוצרים, העבודות שלה שהיא יוצרת, והסדנאות שהיא עושה. שני המוצרים האלו לא קשורים אחד לשני, הקהל הוא לא אותו קהל. מי שיבוא לסדנא לא יקנה את המוצרים וכן להיפך. והשאלה היא במה היא מעדיפה להתמקד. לאיזה קהל היא רוצה לתת פיתרון ואיזה פיתרון בדיוק היא יכולה לתת.

היא החליטה שיותר משתלם לה להעביר סדנאות וגם היא נהנית יותר לפגוש נשים ובנות. לכן המיקוד כרגע הוא רק על סדנאות. ההחלטה הזאת היא הכי חשובה בעסק שלה, כי ברגע שהיא החליטה ולא משנה מה היתה ההחלטה עכשיו הרבה יותר קל להתמקד ולהמשיך מכאן. אז הלכנו לכיוון הסדנאות, התחלנו לחשוב מיהם הנשים והנערות שיבואו אליה, כתבנו את הפחדים שלהן את הכאבים שלהן את הסיבה החזקה שלהן לחפש סדנא כזאת. בשלב הבא שאלנו את עצמינו איפה הקהל הזה נמצא.

בשלב הבא חשבנו איך אנחנו נביא את הלקוחות שלה אליה לסדנאות, הדבר הראשון שהיא עשתה היה לפתוח חשבון ברב מסר, כדי להתחיל לאסוף אליה את כל מי שמתעניינת בתחום, לדעת מי אלו הנשים והבנות שרוצות להכין תכשיטים בעצמן. הדבר השני היה למצוא מתנה שהיא יכולה לתת לאותן נשים בתמורה לזה שהן נרשמו כדי לשמוע ממנה. היא החליטה לתת להן הדרכה קצרה על איזה סוגים הן יכולות להכין בעצמן. במדריך הזה היא הראתה להן סוגים שונים של צמידים ושרשראות ואיך אפשר להתאים כל סוג ללבוש ולגיל של עונדת התכשיט. בסוף המדריך היא הציעה להן לקבל ממנה עוד הדרכה מפורטת איך להכין את אחד הצמידים שהיו בתוך המדריך הזה.  ההדרכה הכתובה היא המוצר הראשון והוא עולה כמה עשרות שקלים. לאחר מכן המשכנו במנהרת השיווק, לאחר המוצר הראשון שהוא מאד בסיסי ומאד חמוד היא הציעה להצטרף לסדנא ביחד איתה שבה הן יעשו ביחד שרשרת יותר מסובכת כזאת שקשה להסביר אותה בכמה תמונות ומילים. טכניקה יחודית שהיא המציאה.

מכן כמובן אפשר להמשיך להתגלגל, ומאחר ושיניתי כאן כמה פרטים אז גם לא תוכלו לראות מה יצא מזה בסוף, אבל העיקרון ברור. צריך לבחור.

אחרי שבוחרים מה לעשות משם הדרך קצרה יותר וקל יותר להמשיך וללכת ליעד. משם קל יותר לדעת מה צריך באמת לעשות.

אז אל תתפזרו, ואל תנסו לחפש מוצרים מתחת לאדמה לכו על הפשוט והמוכר ומשם תעשו את הטוויסט הקטן שיביא לכם את השינוי הגדול.

ID-10029298

 

Similar Posts

3 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *