איך למכור בלי למכור שוב ושוב לאותם לקוחות?

בשני הפוסטים הקודמים בסדרה הזאת על פיתוח מוצרים לעסק שלכם כדי להגדיל מכירות, דיברנו על עצם העובדה שיותר מוצרים = יותר מכירות. המכירות הנוספות מגיעות מהלקוחות הקיימים שהם כבר נמצאים בשלב אחר, הם מאמינים לכם, ויודעים שאפשר לסמוך עליכם, ולכם הם גם ירכשו יותר מהר מוצרים נוספים. תמיד כדי לזכור את זה שיותר קל למכור ללקוח קיים מאשר למצוא לקוח חדש. דבר נוסף שהעלתי זה את העניין של הקול שנשמע מתוך המוצר, כל אחד רוכש דברים בגלל שהמוצר מעלה אצלו איזהשהו רגש, חוזקת הרגש תלויה במוצר אבל גם תלויה במצב הנפשי שהאדם היה בפעם הראשונה שהוא קנה את המוצר או את מה שהמוצר מסמל עבורו. ומצד שני יש אתכם בעלי העסק שיש לכם צורך להוציא את הקול האישי שלכם דרך העסק שלכם, אתם צריכים להפגש עם הלקוח באמצע, כך שמצד אחד הוא ירגיש שאתם מקשיבים לו, ומצד שני אתם תרגישו שיש לכם קהל מאזינים שיודעים להעריך את המוצרים שלכם.  

הפעם אני רוצה להרחיב את העניין של המוצרים, מה כבר אפשר למכור ללקוחות שלכם, זה מתאים ביחוד לאנשים שיש להם מוצר אחד או שניים וקשה להם לחשוב על מוצרים נוספים. אז הנה הרשימה:

מוצרים פיזים:

מוצרים שאפשר לספק ללקוח דרך הדואר או ביד. מוצרים בעבודת יד- זה נכון כלפי מי שמתעסק עם אומנות ויוצר בעבודת יד כל דבר, אם אתם שייכים לתחום עבודות היד, וזה בעיקר מה שאתם עושים, מוכרים רק את העבודות יד שלכם, תמשיכו לקרוא כי יש עוד דברים שאתם יכולים למכור ללקוחות שלכם, שיכולים להגדיל לכם את ההכנסה בלי שתצטרכו להוסיף עוד שעות עבודה על יצירת מוצרים חדשים.

סטוק –

רכישת סטוק של מוצרים מספקים ומכירה ללקוחות, גם במקרה הזה, אם יש לכם חנות וזה מה שאתם עושים, יש עוד דברים שאפשר למכור ללקוחות שלכם, שלא דורשים את ההשקעה הכספית הנדרשת מהגדלת סטוק. כלומר תגדילו הכנסות בלי להגדיל את הסטוק שלכם.

מצד שני אם אתם עובדים עם סטוק, שווה לכם לחשוב איך ליצר מערכת שבה הלקוחות חוזרים שוב ושוב לקנות מכם. מוצרי סטוק אגב, יכולים להיות מעט מוצרים שאתם מחזיקים בנוסף לטיפולים שאתם עושים (דוגמת הקוסמטיקאית מהפוסט הקודם) קונסיגנציה – אם אתם עסק בהתחלה ואתם לא רוצים לקנות מוצרים בסטוק ומצד שני אתם רוצים שיהיה לכם הרבה מוצרים למכור, אתם יכולים למכור בקונסיגנציה, כלומר אתם מסכמים עם מי שמספק עבורכם את המוצרים שהוא יתן לכם את המוצרים ואתם תשלמו רק אחרי המכירה.

דרופשיפינג –

זה עובד מעולה באינטרנט, כך אתם לא צריכים להחזיק בכלל סטוק, כי כל הפעילות שלכם וירטואלית, אתם בעצם סוג של מתווכים, אתם משווקים ומוכרים מוצרים של אנשים אחרים, וכאשר יש רכישה, אתם פונים לאותו ספק וקונים ממנו רק את מה שקנו מכם פחות העמלה שלכם, זה הרווח שלכם. כמובן שיש שווקים יותר רווחיים ויש כאלו שפחות רווחיים.

אפיליאט –

זו אופציה שהיא אפילו יותר אהובה עלי מכל האופציות הקיימות כאן, ואני משתתפת בכמה תוכניות כאלו באופן קבוע. מה שאתם עושים, זה להציע מוצרים של אנשים אחרים או חברות אחרות, כאשר אנשים מגיעים אליכם ורוצים לקנות את המוצרים, אתם מפנים אותם לקישור והם רוכשים ישירות מהחברה, החברה היא זאת שצריכה לספק להם את המוצר והחברה היא זאת שדואגת לשירות לקוחות אם משהו משתבש, אתם מקבלים את העמלה מהחברה, יש בזה משהו של ראש שקט, ואם אתם ממש בתחילת הדרך ואין לכם הרבה כסף להשקיע בסטוקים או להתחיל להכין עכשיו בעבודת יד כל מיני מוצרים, זו דרך מעולה להתחיל.

וואיט לייבל –

אם אתם רוצים ליצר ליין משלכם, אין שום בעיה, יש היום המון מפעלים בסין ובהודו שמייצרים מוצרים טובים, שאתם יכולים להדביק עליהם את הלוגו שלכם וכך נהיה לכם קו משלכם. מוצרים דיגיטלים: הקטגוריה הזאת אהובה עלי במיוחד, כי יש כל כך הרבה אופציות, ואפשר להקים עסק ענק בלי הרבה הוצאות. בקטגוריה הזאת גם יש כמה סוגים של מוצרים שאפשר לשווק.

קורסים דיגיטלים –

קורסים שמתרחשים און ליין, שאותם אתם או מישהו מטעמכם מעביר בוידאו. את הקורסים כמובן צריך לשווק ולמכור בדיוק כמו מוצרים פיזים. ויש לכם כמובן גם את הפיתרון של מרכז אלומה, שמאפשר לכם להניח במקום אחד את כל הקורסים שלכם, מרכז אלומה גם דואג לשיווק והמכירה של הקורסים שלכם, ממש הכנסה פאסיבית.

ספרים דיגיטלים –

קבצים שאפשר לקרוא אותם מתוך המחשב, בדרך כלל הפורמט שלהם הוא PDF שזהו פורמט שנועל את התוכן כך שלא ניתן לשנות אותו. יש כל מיני נעילות נוספות כך שהתוכן יהיה מוגן בעוד רמות לפי הרצון שלכם.

תוכנות מקוונות –

יש הרבה דברים שאפשר להעביר לתוכנת מחשב, אתם משתמשים ביותר תוכנות ממה שאתם בכלל חושבים, תנסו לחשב בכמה תוכנות אתם משתמשים ביום יום ותגלו שיותר מ20 באופן קבוע. כמובן שיש תוכנות נוספות שאתם משתמשים לעיתים יותר נדירות. תוכנות זהו תחום מצוין. יש לכם כמובן אפשרות למכור תוכנה במחיר חד פעמי או במחיר חודשי קבוע. אפשר גם לעשות שידרוגים לתוכנה במשך השנים וכך להמשיך ולמכור לאותם לקוחות את אותה תוכנה רק ברמה אחרת.

PLR-

רכישת זכויות יוצרים על תוכן שאנשים אחרים יצרו, אם אין לכם כח להתחיל ליצר תוכן בעצמכם, ואתם רוצים לפנות לקהל הבינלאומי (אין דברים כאלו בישראל עד כמה שידוע לי) אתם יכולים לפנות לאתרים שמתמחים בזה, ולרכוש זכויות יוצרים על תכנים כמו מאמרים או וידאו שאנשים אחרים יצרו, ולשווק אותם תחת המותג שלכם.

מוצרים פרונטליים:

אתם בטח מכירים אותם, אלו מוצרים שבהם אתם נפגשים עם אנשים אחרים שהם הלקוחות שלכם

סדנאות –

קבוצה של אנשים שמתכנסת בזכותכם, זה יכול להיות סדנא לקבוצה קיימת שאתם אלו שבאים ID-100179280ומעבירים את הסדנא, וזה יכול להיות קבוצה שאתם כינסתם ואספתם אחד אחד. מוצר שהוא סדנא בסופו של דבר יש לו יתרון מסויים כי אתם מוכרים בבת אחת לכמה אנשים, מצד שני כדי לקיים את הסדנא צריך לאסוף את האנשים האלו.

הרצאות וכנסים –

בדומה לסדנאות גם כאן זה יכול להיות הרצאה מוזמנת או הרצאה שאתם אספתם את האנשים אליה.

פגישות אחד על אחד –

יעוץ, אימון, טיפול, כל אחד מהדברים האלו כאשר אתם פוגשים אחד על אחד את האנשים, אגב אם אתם עושים גם סדנאות וגם פגישות אחד על אחד, כדאי שהזמן שלכם יהיה מתומחר אחרת כאשר אתם נפגשים אחד על אחד אתם צריכים לבקש יותר על הפגישה כדי שלאורך זמן זה ישתלם לכם, ויותר מזה מומלץ לארגן כך את הפגישות שתמיד יהיה המשך לפגישות עם הלקוח, ובכל פעם הוא יקנה סדרה שלמה של פגישות ולא רק פגישה אחת (כלל האצבע, יותר קל למכור ללקוח חוזר מאשר למצוא לקוח חדש) אם יש לכם פגישה אחד על אחד שהיא חד פעמית ובזה נפתרים כל הבעיות של הלקוח שלכם, תחשבו שנית איך אתם יכולים למנף את זה ולפתח מוצרים נוספים, זה יכול להיות עוד פגישות וזה יכול להיות כל סוג של מוצר אחר שנמצא כאן ברשימה.

תוכניות מתמשכות:

תוכניות מתמשכות הם הלב של העסק שלכם, כאשר יש לכם תוכנית מתמשכת יש לכם הכנסה בטוחה בכל חודש, אנשים בדרך כלל נוהגים להשאר בתוכנית מתמשכת לאורך זמן, ואם יש לכם תוכנית טובה (גם שיווקית וגם מבחינת המוצר) ובמשך הזמן אתם מגדילים את קהל הלקוחות שנמצאים בתוכנית הזאת אתם יכולים ליצר לעצמכם ממש עסק גדול רק מהתוכנית המתמשכת כאשר מהצד יש לכם הכנסות משאר המוצרים. אפשר למכור את המוצרים הנוספים גם לאנשים שנמצאים אצלכם בתוכנית המתמשכת וכך בנוסף להכנסה הקבועה כל חודש, יש לכם עוד הכנסות חד פעמיות מכל אחד מהם. בתוכניות מתמשכות נמצאים הלקוחות הטובים ביותר שלכם.

מועדון –

המועדון יש לו כמה פורמטים, אפשר להכין מועדון וירטואלי שבו אנשים משלמים סכום יחסית נמוך כל חודש, והם מקבלים תכנים כל חודש בהתאם למה שהבטחתם מראש. זה דורש כל חודש ליצר תכנים חדשים בשביל האנשים שנמצאים בתוכנית הזאת. מועדון יכול להיות גם מנוי שמתחדש פעם בשנה ולאורך כל השנה יש ללקוחות את השירות שלכם ביטוחים זה מסוג המוצרים שאפשר להגדיר אותם כמועדון… (פעם בשנה חייבים לחדש את ביטוח הרכב, לא?)

תוכנית ליווי –

תוכנית ליווי בדרך כלל תכלול כמה סוגים של מוצרים, זה יכול להיות מפגשים אחד על אחד, בשילוב מפגשים קבוצתיים ובשילוב של מוצרים דיגיטליים, יכול להיות שתרצו להוסיף עוד דברים, כמו מוצרים פיזיים או תוכנות לתמיכה או כל דבר שמתאים לעסק שלכם כמובן. מגזין/עיתון/ירחון – או כל דבר דומה, הפורמט הזה יכול להיות מודפס או דיגיטלי.

תוכנה עם תשלום מתחדש –

כבר כתבתי על התוכנה כאן למעלה, אבל זה אותו רעיון, פעם אחת אתם מיצרים את המכירה ולאורך זמן ממשיכים לקבל הכנסה מאותו לקוח מרוצה שמשתמש בתוכנה.

יש עוד תחום של מוצרים, שאני מכנה מוצרי שיווק:

מה שזה אומר, שיש מוצרים שאנחנו מכינים/יוצרים/קונים ומוכרים, ואין לנו רווח עליהם המטרה שלהם היא לא להרוויח ולהגדיל את העסק אלא היא להכניס את הלקוח אלינו לעסק. מוצרי השיווק מתחלקים כמובן לשנים, אלו שאנחנו מחלקים בחינם כדי שהלקוחות יכירו אותנו בפעם הראשונה, ואלו שאנחנו מוכרים במחיר נמוך מאד רק בשביל להפוך את אותם מתעניינים ללקוחות. מוצרי השיווק יכולים להיות מכל אחד מהתחומים כאן בדף. רק המטרה שלהם שונה .   כמובן שלא כל עסק צריך את כל סוגי המוצרים האלו, רק אם אין לכם רעיונות למוצרים נוספים שאתם יכולים להוסיף לעסק שלכם, הנה רשימה בשבילכם.   אני יודעת שזה רק על קצה המזלג, ויש הרבה עוד מה לדבר על תכנון מעגל המוצרים שלכם, כך שהמוצרים ימכרו אחד את השני ללקוחות שלכם. ואיך בוחרים איזה מוצר לשים בפרונט, איך לזהות אם מוצר הוא מספיק טוב כדי להשאר על המדף ומתי צריך להגיד שלום למוצר שלא כל כך הצליח.

אם אתם רוצים יותר לדעת על תכנון השיווק בעסק שלכם, אתם מוזמנים להצטרף לקורס עצמאי ברשת, שיתן לכם כלים לשווק את עצמכם ולמצוא את הדרך הנכונה ביותר עבורכם בכל האפשרויות שקיימות היום באינטרנט.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

7 פעולות ראשונות ליצירת ביטחון כלכלי בעסק

מה אפשר לעשות כדי להבטיח ביטחון בעסק? איך אפשר לעזור לעסק החדש להתרומם. כל עסק חייב שיהיה תזרים של מזומנים קבוע כדי שהעסק יעמוד על הרגלים וכדי לא להתמוטט. והשאלה הגדולה היא איך מביאים את הביטחון הזה לעסק. הכנתי רשימה של 7 פעולות ראשונות שחייבים לעשות כדי שהעסק...

ראיון עם ארטיום אליושן – מאחורי הקלעים של השקת מיליון הדולר הראשונה בישראל

במקרה או שלא, פגשתי את ארטיום אליושן באחד הכנסים שהלכתי אליהם לאחרונה, במקרה הזה, הרגשתי מיד שאני חייבת לראיין אותו לתוכנית על הדרך. ארטיום הוא אחד מאנשים שהיו אחראים להשקה הכי גדולה שהיתה כאן בשנה האחרונה שהגיע לשיא של 1,100,000$ בהכנסות. וזה משהו מאד לא פשוט לעשות אותו בישראל. הם הצליחו לשבור שיא שעד עכשיו היה נחשב לשיא שאי אפשר לעבור אותו.

איך עושים כנס וירטואלי שמגדיל את רשימת התפוצה במהירות

כנס וירטואלי יכול להגדיל לכם את רשימת התפוצה ב1000 אפילו 2000 ואפילו יותר (תלוי כמה זמן תעשו אותו ואיזה אנשים יגיעו לכנס שלכם) איך עושים את הכנס הוירטואלי כך שאנשים יגיעו אליו ואתם תרוויחו רשימה גדולה.

חדש מהמכללה למקצועות הידע באינטרנט:

קורס הכנה חינם לקראת הלימודים במכללה

לכל מי שחושב להכין קורס דיגיטלי

תנו לי 75 דקות (שעה ורבע), ואני אראה לכם
איך לבחור נושא לוהט
לקורס הדיגיטלי הראשון שלכם
שימכר בקלות לקהל רעב

להרשמה לקורס בחינם לחצו כאן

כל האמת על קורסים דיגיטלים - שאף אחד לא רוצה שתדעו עליהם

האם קורסים דיגיטלים הם הכנסה פאסיבית?

  •  מהם 3 התחומים שבהם אפשר לעשות הרבה כסף ומה קורה אם לא בוחרים בהם
  • למי אסור בשום אופן לבחור בקורסים דיגיטלים כמקור הכנסה
  • כמה כסף אפשר להרוויח מקורסים דיגיטלים והאם זה קרוב למספרים שמציגים לנו
  • ובשורה התחתונה, האם כדאי לבחור להכין קורסים דיגיטלים כמקור הכנסה יחיד או כהכנסה משלימה

גלילה למעלה