איך לכתוב תוכן איכותי ומהר

כתיבת תוכן היא חלק בלתי נפרד משיווק העסק, אין ברירה, צריך ליצר הרבה תוכן כדי לקדם את האתר בצורה טיבעית, וגם כדי לתת מענה לגולשים שמגיעים, על מה בדיוק האתר ואיך זה יכול לעזור להם לפתור את הבעיה שבגללה הם בכלל נכנסו לאתר שלכם.

בדרך כלל תוכלו לראות שרוב הדברים שתכתבו לא יהיו להם הרבה תגובות או הרבה כניסות (אלא אם כן כבר צברתם מספיק קוראים נלהבים שמנויים לאתר שלכם ומקבלים עידכון על כל פוסט חדש שיוצא).

אני יוצאת מנקודת הנחה שהאתר שלכם מחזיק בלוג שבו אתם יכולים לחדש תוכן לפי תאריך וקיטלוג נח לגולשים. אם באתר שלכם אין מקום להכניס פוסטים שמתקדמים לפי תאריך וניתן לקטלג אותם לפי נושאים וקטגוריות לחיפוש קל על ידי הגולשים, כדאי שתשקלו להחליף את האתר. (כמובן זה נכון רק לבעלי עסקים קטנים ובינוניים שרוצים להביא לקוחות ישירות מהאתר והוא לא עוד כרטיס ביקור באינטרנט).

אתר דינמי חייב שיהיה בו תוכן מתחדש, הדרך הטובה ביותר לעשות את זה, זה בעזרת תוכן מתחדש כל הזמן בתוך בלוג שבו אפשר לראות את התוכן האחרון שהועלה לאתר. המטרה של התוכן המתחדש, היא לתת לגולש הבנה מה יש לו לחפש כאן באתר, וגם שהוא יוכל לראות שהאתר עדכני וכך יש יותר סיכוי שהוא יפנה לקבל את המוצרים והשירותים מאותו אתר. סיבה נוספת היא גוגל, הדרך הטובה והבטוחה ביותר לקדם אתר היא בעזרת תוכן טוב ואיכותי.

עכשיו אחרי שישרנו קו והבנו למה זה חשוב להכניס תוכן איכותי ואת תפקיד הבלוג, חשוב להבין איך לכתוב תוכן איכותי ומהר בלי לבזבז על זה הרבה זמן.

כתיבת תוכן לאתראחד הדברים שאין לנו יותר מדי ממנו זה זמן, וכאשר צריך להכניס תוכן באופן יומיומי או שבועי לאתר צריך לדאוג שזה לא יקח הרבה מדי זמן, כדי שנוכל להתפנות לעוד דברים חשובים.

נתחיל בזה שהתוכן חייב להיות איכותי, ולכן כאשר כותבים פוסט צריך לשים לב שאם מישהו קורא אותו הוא מרגיש שהוא הפיק ערך מהפוסט, ושבפוסט עצמו יהיה לו סיבה להמשיך להסתובב באתר, או לבצע איזהשהיא פעולה שתהפוך אותו ללקוח שלכם. כמובן לא כל מי שיכנס לאתר שלכם יעבור על כל מה שתכתבו, ואפילו יהיה לכם קשה מאד לדעת מה יהיה הדבר שימשוך יותר תשומת לב מפוסטים אחרים, אבל ככל שתכתבו יותר פוסטים כך זה יהפוך ליותר קל ויותר מהר.

כלל ראשון, כתיבת פוסט לא צריכה לקחת יותר מ20 דקות, לאחר 20 דקות של כתיבה, אתם כבר כתבתם את כל מה שתרצו לכתוב ועכשיו רק תעברו על זה ותתחילו לתקן שוב ושוב את הפוסט, ולכן לאחר שסיימתם לכתוב את הנקודה הראשית עליכם להוסיף את הדברים האחרונים שזה תמונה וכמה הגדרות של קטגוריות שיהיה קל למצוא את הפוסט, וללחוץ על כפתור הפירסום.

כלל שני, איספו נושאים כל הזמן, שאלו אתכם שאלה במייל? ראיתם שאלה באיזה פורום? מישהו התקשר להתיעץ איתכם לגבי השירות או המוצר שלכם?

כל אלו נושאים חשובים מאד, שימו לב איך שאלו אתכם, ותעתיקו בדיוק את אותה שאלה, זה מאד חשוב כדי להיות בראש של הקוראים. שימו לב באיזה מילים הם משתמשים כדי לתאר את הבעיה שלהם. אתם כבר סיגלתם לעצמכם שפה מקצועית, אבל הלקוחות שלכם לא תמיד מבינים אותה, ולרוב הם גם לא יחפשו את המילים האלו בגוגל, לכן חשוב לעקוב אחרי השאלות שלהם. זה ממש אוצר שיעזור לכם לכתוב אחר כך תשובות. האיסוף של השאלות הוא מאד חשוב, אם בכל פעם כאשר תרצו לכתוב פוסט תתחילו מדף לבן בלי שמץ של מושג על מה לכתוב תבזבזו על זה הרבה מאד זמן וחבל כי כמו שכתבתי קודם אין לכם זמן מיותר לבזבז. לכן זה חשוב שיהיה רשימה של שאלות לשליפה מהשרוול.

כלל שלישי, תכניסו לסדר היום את הזמן הזה של כתיבת פוסטים ותוכן לאתר שלכם, כי אחרת זה לא יקרה. ממש כמו שאתם יודעים שצריך לכתוב לרשימה שלכם מיילים או כאשר אתם כותבים דברים בפייסבוק, זה זמן קריטי עבור קידום האתר שלכם. וזה צריך להיות בסדר היום הקבוע שלכם. כאשר יש לכם רשימת שאלות מוכנה הרבה יותר קל לשלוף שאלה ולהתחיל לענות עליה.

כלל רביעי, אין אורך רצוי לפוסט! כאשר אתם כותבים על בסיס קבוע, אתם לא צריכים להתחיל לספור מילים זה לא רלוונטי, פוסט שיש בו תשובה מלאה לשאלה שעלתה בו הוא פוסט מעולה, ואין צורך לדחוף יותר מילים בשביל שהוא יהיה יותר ארוך בכח. יצא לכם רק כ100 מילים סבבה, יש לכם תמונה לשתף עם איזה תובנה של משפט גם זה מעולה. כל עוד אתם שומרים על קצב קבוע של כתיבת פוסטים לאתר וממלאים אותו כל הזמן בתוכן חדש, זה מעולה ואין צורך לדחוף יותר. אולי במשך הזמן יהיה לכם יותר מה לכתוב, ואולי אתם פשוט אנשים של פסקאות קצרות. כל עוד אתם ממשיכים לכתוב תוכן זה לא משנה מה האורך של כל פוסט. (כמובן זה אחרת אם אתם משלמים למישהו עבור כתיבת תוכן, אבל אז בכל מקרה זה לא יהיה אותו דבר והקוראים שלכם יוכלו להרגיש שלא אתם כתבתם את כל התוכן)

כלל חמישי, תשמרו את זה פשוט. כל דבר שיכול לסבך את הכתיבה הקבועה שלכם הוא מחוץ לתחום ,אולי באידיאל שלכם אתם רוצים שבכל פוסט שאתם מוציאים יהיה וידאו או תמונה מיוחדת, אבל בשביל זה אתם צריכים לצלם ולערוך וגרפיקה וכו’ ובגלל זה אתם לא כותבים פוסטים, אז פשוט ותרו, מדי פעם תוציאו פוסט אחד יותר מושקע אבל אל תהפכו את זה לתירוץ שבגללו אתם לא כותבים פוסטים באתר שלכם.

תזכרו זה הדבר החשוב ביותר באתר שלכם, האתר יכול להיות מכוער מבחינה גרפית (וכאן יסלחו לי כל הגפיקאיות זה דבר בדוק) אבל אם יש שם תוכן שמתאים לגולש הוא יבוא יקרא ויהפוך ללקוח הרבה יותר מהר מאשר אם יהיה שם הרבה גרפיקה אבל הגולש לא יבין מה לחפש באתר. כמובן שאם אפשר לשלב את כל הדברים ביחד זה עדיף.

ולא סתם התוכן הוא הדבר הראשון שהכנסתי לקורס “המנוע לצמיחה” כי זה באמת הדבר הכי חשוב באתר, אם אין תוכן אין אתר. העיצוב בא אחר כך. אבל זה לא הנושא שלנו.

בקיצור תכתבו פוסטים והרבה , הלקוחות שלכם צריכים את זה כדי להכיר אתכם טוב יותר, וגם גוגל צריך את זה כדי להכיר באתר שלכם כאתר שנותן מענה לשאלות שאנשים שואלים במנוע החיפוש.

 

 

Similar Posts

2 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *