איך לדעת אם המוצר שלי יצליח להמכר?

כל שיחת טלפון עם עצמאי בתחילת הדרך, מתחילה עם השאלה, האם המוצר שלי מספיק טוב כדי להימכר, ואיך אפשר לדעת את זה מראש.

בעולם של היום אפשר להיות מאד יצירתיים עם מוצרים מסוגים שונים שפעם בכלל לא חשבו שהם יכולים להיות מוצר. וכשאני כותבת מוצר אני מתכוונת לכל דבר שאפשר למכור, אם זה דירה, אם זה סדנה, ואם זה מוצר דיגיטלי, זה ממש לא משנה מה הצורה שבה הלקוח מקבל את המוצר שלכם. מה שמשנה זה האם זה יימכר.

בסדרת הפוסטים הקרובה אני רוצה לדבר אתכם בדיוק על זה! איך מתכננים את העסק כך שהלקוחות שלכם יקנו מכם את המוצרים שאתם מיצרים? איך תוכלו לדעת מראש מה יימכר? ואיך יודעים מתי זה הופך מתחביב להכנסה עיקרית?

 

היום ניכנס לעומק השאלות האם המוצר שלי מספיק טוב והאם יהיה מי שיקנה אותו. שתי השאלות האלו קשורות אחת לשניה בקשר הדוק.

נתחיל טיפה אחורה. כל אחד מאיתנו צריך דברים: אוכל, קורת גג, ובין שאר הדברים גם הכרה ביכולות שלו, ודרך להביא אותם לידי ביטוי. וכאן המקום בו נכנס העסק שלכם. כשאתם הולכים לקראת בנייה של עסק, אחת הסיבות שאתם עושים את זה, היא בשביל להביא את הקול הייחודי שלכם, את השיטה שלכם, את התובנות שלכם ואת מה שאתם התנסתם במהלך החיים שלכם.

וכאן יש בעיה קטנה, כי הרבה אנשים באים רק מהמקום הזה של להשמיע את הקול שלהם בעזרת העסק שלהם, ואחרי שהם משקיעים הרבה כסף ואנרגיה וזמן, הם מגלים שאין מי שזה מעניין אותו. כי כמו שאתם באים עם הרצון שלכם לעשות משהו שישנה את העולם, הלקוחות שלכם רוצים שישמעו את הקול שלהם על ידי המוצרים שלכם.

אתם מבינים את הפרדוקס? הלקוחות שלכם רוצים שאתם תשמעו אותם, ואתם רוצים שהם ישמעו אתכם.

כשבאים עם הגישה הזאת בדרך כלל יוצרים מוצרים שאולי בפונטציאל שלהם הם נפלאים, אבל אף אחד לא מעוניין בהם. השאלה היא איך לזהות את זה מראש.

השאלה הראשונה היא דווקא כלפי עצמכם, האם אתם עושים את המוצר הזה יותר כדי להשמיע את הקול שלכם או יותר כדי לשמוע את הקול של הלקוח שלכם. זה נמצא איפה שהוא על הסקאלה הזאת.

 

זה צריך לשמור על איזון כמובן, אם אתם מרגישים שהקול שלכם לא נשמע במוצרים שאתם מיצרים, בשירות שאתם נותנים, או בפגישות שלכם עם אנשים. אתם לא תצליחו ליצר לעצמכם התלהבות מהעסק שלכם, וכל הסיפור ידעך. מצד שני אם הלקוח שלכם ירגיש שאתם מלאים בעצמכם, ואין לו מקום להשמיע את הקול שלו, ודרך המוצר שלכם לבטא צורך אישי שיש לו, הוא פשוט לא יבין למה כדאי לו לקנות בכלל את המוצר הזה. כשאנחנו קונים אנחנו מחפשים לבטא את הרגשות שלנו, אם זה משהו שישמח אותנו, יבטא אהבה למישהו אחר, יספק את הצורך להרגיש שאנחנו מישהו בעולם, כן זה אולי נשמע מוזר וקצת פילוסופי אבל זו האמת, אף אחד לא קונה בשכל. גם אם השכל בסופו של דבר יסביר את הסיבה למה קניתם את המוצר הזה והזה, בסופו של דבר מה שקבע את ההחלטה זה הרגש, מה אתם מרגישים כלפי המוצר או כלפי מי שנותן לכם לקנות ממנו.

כך גם הלקוחות שלכם, הם רוצים לדעת שהקול האישי שלהם נשמע דרך המוצר שלכם. אם זה משחת שינים טבעית שגורמת להם להרגיש שהם השקיעו בבריאות שלהם, ואם זה סדנא להתפתחות אישית שהם מרגישים שהם השקיעו בנשמה שלהם. זה לא משנה מה הדבר הזה שאתם מוכרים, הלקוחות שלכם צריכים להרגיש מחוברים לזה.

 

ולכן כשאתם מיצרים מוצר, תחשבו איפה הייתם ממקמים אותו על הסקאלה, כמה אתם עושים את זה בשביל עצמכם כדי להרגיש שהגעתם להישג מסויים, ואיפה נמצא הלקוח ואיך הוא יכול להרגיש טוב עם מה שאתם מיצרים.

כשאנחנו מבינים את המקום שממנו יצאנו לעסק, אפשר להמשיך ולשאול מי האנשים שרוצים להרגיש ככה.

כל אחד שמקים עסק היה רוצה לחשוב שכל האנשים הם האנשים הנכונים ביותר בשביל לקנות את המוצר, וכולם צריכים אותו. העניין הוא שזה בכלל לא נכון, להיפך, לא כל האנשים צריכים את כל המוצרים בעולם, כי אם אנחנו חוזרים לרגש שממנו האנשים קונים, הם יקנו את המוצר רק אם הם מחפשים מענה לאותו רגש שהמוצר מעורר בהם. ואם נוריד את המילים הגבוהות לדוגמא בשטח, אם אתם מוכרים תוסף תזונתי שיכול לעזור לאנשים לפתור את כל המחלות שלהם אם הם רק יקחו את המוצר הזה כל יום, והוא יכול לרפא כבר את מי שחולה. נכון שזה נשמע כמו משהו שמתאים לכל אחד לקחת?

אז זהו שלא לכל אחד זה מתאים, כי כדי שזה יתאים האדם שמולו אתם עומדים צריך בכלל להבין שהוא רוצה את המוצר. וזה התפקיד שלכם להסביר לו שהמוצר שלכם יכול לעזור לו מאד ולשנות את החיים שלו מקצה לקצה.

העניין הוא שאתם לא יכולים להגיע לכל אדם בעולם כדי שיקנה את המוצר שלכם, גם אם אתם משווקים אותו דרך האינטרנט, כי יש אנשים בעולם שאין להם אינטרנט, אז אפילו שהם צריכים את זה, אתם לא תוכלו להגיע אליהם. מתוך אלו שתגיעו אליהם, סביר להניח שיש מתחרים נוספים שמוכרים את המוצר הזה, או מוצר דומה, והלקוחות הפוטנציאלים יכולים להחליט שהמוכר השני נראה יותר טוב ולכן הם מעדיפים לקנות ממנו ולא מכם.

בקיצור אין לזה סוף.

כשמחליטים למכור מוצר צריך לדעת גם מי האנשים שהולכים לקנות אותו. מי האנשים שירצו אותו כל כך ואיך אתם הולכים להגיע אליהם, שזה כמובן השיווק של המוצר.

 

אז מה בעצם עושים עכשיו, איך יודעים באמת?

התשובה היא שאף אחד הוא לא נביא ואף אחד לא יוכל לדעת מראש אם מוצר מסויים יכול להצליח או לא, ולכן מנסים. אף פעם לא ללכת ולהשקיע הרבה כסף בפיתוח המוצר לפני שיש לכם בדיקה כלשהי. אם אתם חברה גדולה אז זו לא המומחיות שלי להסביר לכם איך מיצרים מוצרים ומגייסים כסף לפיתוח. אבל אם אתם עצמאים בתחילת הדרך שתוהים לעצמם איזה סדנא להעביר או איזה מוצר בעבודת יד יכול להמכר טוב או האם להכין מוצר מידע כזה או אחר. אתם צריכים להתנסות בקטן, לראות אם יש מי שמתעניין אם יש מי שמגיע לסדנא, אם יש אנשים שמצטרפים לרשימת התפוצה שלכם כי הנושא מעניין אותם. ואחר כך כשאתם יודעים כבר את התשובה, מה מעניין את הלקוחות שלכם, ומה מעניין אתכם. אפשר לצאת לדרך ולגדול. אפשר לעשות קפיצה גדולה בבת אחת ואפשר ללכת לאט לאט, זה כבר תלוי בכם. יש דרכים לעשות את זה כך או כך.

 

מחכה לשמוע מכם, האם יש לכם את החשש שהמוצר שלכם לא ימכר? האם אתם מנסים למכור משהו ולא הולך לכם? תכתבו כאן בתגובות למטה

1 מחשבה על “איך לדעת אם המוצר שלי יצליח להמכר?”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדרך לבמה עם היחצנית גלית קאשי – מתי הזמן הנכון לקחת איש יחסי ציבור כדי לפרסם את המוסיקה שלך

גלית קאשי היא מנהלת יחסי ציבור בעלת משרד פרטי כבר 6 שנים, וביקשתי ממנה להתראיין לפרוייקט בדרך לבמה, כדי לבדוק מתי הזמן הנכון לפנות ליח"צ וגם לשבור קצת סטיגמות על התפקיד של מנהל יחסי ציבור.

איך אפשר להיות בטוח שהקורס הדיגיטלי שלי ימכר?

האם אתם מרגישים צורך בביטחון, שהקורס שלכם ימכר? אתם רוצים לדעת שלפני שאתם עושים את הקורס יהיה מי שיקנה, כי אחרת למה להשקיע? כאן בפוסט הזה תקבלו את הגישה שלי לביטחון הזה. כל אחד מרגיש צורך בביטחון, השאלה אם הצורך הזה גורם לכם לשתק את היכולות שלכם. ולכן לא יצא הידע שלכם לאור?

איפה כדאי לפתוח חנות מקוונת באינטרנט כדי למכור מוצרים?

חנות מקוונת באינטרנט נותנת לכם אפשרות למכור כל מוצר שתרצו מהבית שלכם, בלי להחזיק חנות פיזית. לפעמים תרצו חנות מקוונת כדי לגבות את מה שהחנות הפיזית שלכם מספקת. כך או כך יש היום כל כך הרבה אפשרויות לפתוח חנות מקוונת וזו באמת שאלה גדולה מה עושים כשרוצים לפתוח חנות.

חדש מהמכללה למקצועות הידע באינטרנט:

קורס הכנה חינם לקראת הלימודים במכללה

לכל מי שחושב להכין קורס דיגיטלי

תנו לי 75 דקות (שעה ורבע), ואני אראה לכם
איך לבחור נושא לוהט
לקורס הדיגיטלי הראשון שלכם
שימכר בקלות לקהל רעב

להרשמה לקורס בחינם לחצו כאן

כל האמת על קורסים דיגיטלים - שאף אחד לא רוצה שתדעו עליהם

האם קורסים דיגיטלים הם הכנסה פאסיבית?

  •  מהם 3 התחומים שבהם אפשר לעשות הרבה כסף ומה קורה אם לא בוחרים בהם
  • למי אסור בשום אופן לבחור בקורסים דיגיטלים כמקור הכנסה
  • כמה כסף אפשר להרוויח מקורסים דיגיטלים והאם זה קרוב למספרים שמציגים לנו
  • ובשורה התחתונה, האם כדאי לבחור להכין קורסים דיגיטלים כמקור הכנסה יחיד או כהכנסה משלימה

גלילה למעלה