איך יודעים אם עסק הוא רווחי?

ID-10031092

הרבה פעמים יש לנו חלום לפתח איזה מוצר או לפתוח עסק בתחום מסויים, כי זה פשוט משהו שבא לנו לעשות כדי להביא את עצמינו לעולם.

וזה טוב וחשוב לרצות להביע את עצמינו דרך עסק או מוצר.

אבל מאד חשוב לא להתאהב במוצר עד כדי כך שהוא לא יהיה ריווחי ואפילו יפסיד כסף.

איך יודעים מתי העסק הוא רווחי ומתי צריך פשוט להגיד את האמת ולסגור את העסק?

כל אחד יש לו סטנדרטים אחרים לרווח כספי מהעסק, יש כאלו שאמרו לי שמספיק להן להרוויח עוד 3000 ש”ח בחודש וזה יהיה בסדר גמור מבחינתם, ויש כאלו עם שאיפות גדולות יותר שרוצות שהעסק יכניס להן 20000 ש”ח בחודש, עדיין לא נתקלתי במישהי שאמרה לי שמהעסק שלה בעבודת יד היא רוצה להרוויח 100000 ש”ח בחודש (למרות שגם זה אפשרי בחלק מהמקרים)

אז קודם כל צריך לראות כמה הכנסה בכלל רוצים מהעסק, אם זה עסק צדדי כתוספת הכנסה או עסק עיקרי, לפעמים העסק צריך רק לממן את התחביב ולא יותר מזה ואז גם זה בסדר.

אחרי שבדקנו עם עצמינו מה הסכום שאותו אנחנו רוצים להכניס מהעסק מתחילים לבדוק את שאר המספרים.

מהם המוצרים שיש לנו בעסק?

כמה מוצרים צריך למכור מכל אחד כדי להגיע לסכום שאותו אנחנו רוצים להרוויח?

לא לשכוח לבדוק הוצאות שגם הם פרמטר מאד חשוב!

והשאלה החשובה ביותר כמה שווה שעה שלך? וכמה שעות את משקיעה בחודש כדי להכניס את ההכנסה מהמוצרים שלך?

לפני שבוע הגיעה אלי לקוחה ליעוץ שרצתה לדעת איך להפוך את העסק שלה לריווחי, המספרים הראו שהמוצרים שלה מכניסים לה בחודשיים 16000 ש”ח, אבל בפועל הרווחים עמדו על 4000 ש”ח לחודשיים והן שתיים בעסק. זה עסק שהוא לא ריווחי לא משנה איך מסתכלים על זה. ההשקעה של השעות הרבות בעסק לא מצדיקה הכנסה של 2000 ש”ח בחודש שמתחלק בין שתים.

אחרי שבודקים את כל המספרים, צריך לבדוק מה אפשר לעשות כדי לשפר את המאזן הזה.

אפשר להעלות את המחיר של המוצרים – הסיבה שרוב בעלי העסקים מוכרים במחירי רצפה זה בגלל שהם מפחדים שאף אחד לא יקנה מהם אם המחיר יגדל. אז יש לי הפתעה בשבילכם, המחיר יגדל ואולי תאבדו כמה לקוחות בדרך, אבל פתאום תגלו שיש לכם עוד לקוחות שעד עכשיו לא הסתכלו עליכם בגלל המחיר, ואלו שממש אוהבים את המוצרים שלכם ימשיכו לקנות אותם גם אם המחיר יעלה.

כמה מוצרים צריך למכור כדי להגיע ליעד- מספרים גדולים של כמויות מוצרים לא מתאימים לעסק של עבודות יד. את צריכה להצדיק את ההשקעה שלך בעסק גם אם כל מה שאת רוצה להכניס זה עוד 3000 ש”ח. קל יותר למכור 10 מוצרים בחודש שכל אחד עולה 300 ש”ח מאשר 300 מוצרים שכל אחד מהם עולה 10 ש”ח. מוצרים בעבודת יד מוערכים ככאלה וצריך גם לתמחר אותם בהתאם. איך זה יכול להיות שיש ציורים שהם כתם אחד שעולים 100000 דולר? כי אותם ציירים מעריכים את העבודה שלהם וגרמו לעולם להבין איך להעריך את העבודה שלהם, אז יכול להיות שהם מצליחים למכור רק ציור אחד בחודש אבל הציור האחד הזה מכניס להם את כל מה שהם צריכים. אגב יש הרבה ציירים שלא מצליחים למכור ציור אחד בחודש שעולה 500$. הכל עיניין של שיווק נכון.

אחרי שאת יודעת כמה את רוצה להרוויח וכמה מוצרים את צריכה למכור כדי להרוויח את זה את חייבת לבדוק כמה שעות את משקיעה כדי להשיג את הסכום הזה. אם את עובדת כל החודש 6-8 שעות ביום כדי להרוויח 3000 ש”ח תחשבי על זה שנית האם זה שווה את ההשקעה או שפשוט תלכי להיות שכירה איפשהו ואת העבודות יד שלך תעשי לעצמך ולמשפחה, לא נעים אבל זו האמת.

אפשר להגיע לכל מיני רמות הכנסה מעבודת יד, אבל בשביל זה צריך להתאמץ זה לא יבוא לבד.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *